منتخب بازارچه

کلاهبرداری فروشگاه های بانه

majidzadeh6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام
سه سال پیش رفتیم یه تلویزیون Full HD از بانه بخریم بعد از کلی تحقیق مدل موردنظر در دو فروشگاه پیدا کردیم و خریدیم
بعد از چند مدت که استفاده کردیم یهو بردی که پورت ها hdmi روی اون هست سوخت!
تماس گرفتیم با فروشگاه و گفتیم جریان چیه
اما شخص فروشنده می گفت مشکل از طرف شماست ما هم گفتیم که از تلویزیون کم استفاده کردیم و فقط یه پورت hdmi وصل بوده
و فشاری روی برد نبوده اما باز هم شونه خالی می کرد می گفت پس برق خونه مشکل داشته
در حالی که برای تلویزیون یه محافظ برق گرون قیمت خریده بودیم
خلاصه بعد از بررسی چند تعمیرکار کاشف به عمل اومد که سیستم برق رسانی تلویزیون مشکل داشته حالا فروشنده هم زیربار نمی رفت
خلاصه خواستیم شکایت کنیم اما بعد از صحبت با چند نفر بیخیال شدیم و حواله اش کردیم به روزگار
البته کلی خرج کردیم و درستش کردیم اما اعصاب خردیش و هزینه هاش خیلی بیشتر از قیمت کل تلویزیون در اومد.

چند وقت پیش یکی از آشنا ها گفت یه تلویزیون جدید میخواد که فلان قابلیت ها را داشته باشه من هم دو مورد معرفی کردم
بعد از چند روز گفت تو سایت های بانه ای دیده و این مدلی که میخواد اونجا هست من هم گفتم آقا بیا همینجا بخر و بیخیال بانه
جنس خراب می اندازند که هیچ پاسخگو هم نیستند این آقا اما گفت حالا شاید یه مورد خرابی شده دلیل نمیشه بدبین بشی
ما هم گفتیم حالا یه کاری خواسته براش انجام بدیم با اکراه رفتیم بانه تلویزیون بخریم
رفتیم فروشگاهی پیدا کردیم که بی خبر یه کلاهبردار هست
فروشنده تلویزیون روشن کرد، شب بود و داشتند همه جا تعطیل می شد عجله هم داشت
ما هم تصویر دیدیم و با تأیید دوستمون مبلغ پرداخت کرد و تمام.
بعد از چند روز دوستمون تماس گرفت گفت روی تصویر چند تا زایده هست
آقا ما هم با اعصاب خراب که چرا قبول کردیم با این آقا بریم پیش کلاهبردارها
راهی خونه دوستمون شدیم بله دیدم که پنل مشکل داره و اون موقع هنگام خرید که یه لحظه روشن شده
معلوم نکرده اما حالا که دو روز کار کرده کامل معلوم کرده
به دوستمون گفتم سریع اطلاع بده به فروشگاه دوستمون تماس گرفت فروشگاه و فروشنده هم گفته بود مشکلی نیست
به مرور زمان درست میشه!
من هم عصبانی شدم و با فروشنده جر و بحثم شد که زیر بار نمی رفت که جنسش خراب بوده و می دونسته
خلاصه این دوستمون گفت بیخیال شاید این درست میگه
من هم می دونستم که دروغ میگه اما گفتم هرطور خودت میدونی
بعد از سه هفته که دوستمون به خاطر رودربایستی با من چیزی به من نگفته بود رفتم سراغش دیدم ناراحته
گفتم جریان چیه
گفت تصویر خرابتر شده
آقا ما هم عصبانی شدیم تماس گرفتیم فروشگاه
یارو می گفت چرا الان میگی!!!
گفتیم که بهت گفتیم تو اینطور گفتی
گفت دیگه دیر شده و ربطی به ما نداره!
گفتیم پول یامفت نبوده که بگیری برای این تلویزیون چند میلیون پول دادیم حالا داری میزنی زیر جنس خرابت
خلاصه کار به جر و بحث کشید و گفت هرکاری می خوای بکن
جالبه خودش میگه ما جنس قاچاق میاریم و میگه میخواستی از قاچاقچی جنس نخری!
تازه می گفت ضمانت نامه هم نگرفتی!
یه تیکه کاغذ که معلوم نیست چیه
دوستمون هم داره شکایت می کنه

خلاصه این موضوع فقط شامل حال من نمیشه و افراد دیگه ای جدیدا دیدم که به این شکل ضربه خوردن
حتی اجناس دیگه ای چه الکتریکی و چه غیر الکتریکی که میخرین هم
با کمال تعجب قسم می خورند که اصل هست اما میری می بینی که طرح اصل هست
خلاصه چه این شکایت به سرانجام برسه و چه نرسه
اگر این اطلاع رسانی من باعث بشه دیگه افراد از اونجا خرید نکنند و کمتر خسارت ببینند برای من کافیه

این جماعت چون مردم زیاد میرن خرید اونجا دیگه فکر کردن چه خبره هر جنس خرابی می تونند بندازند به ملت و آخرش هم طلبکار باشند

سعی کنید جنسی که میخواهید بخرید از شهر خودتون باشه چون فروشنده جاش مشخصه و تعمیرکار چه با گارانتی و چه بی گارانتی دم دستتون هست و راحت تر می تونید پیگیری کنید
اگر هم میخواهید جنس خاصی خرید کنید به مناطق آزاد مثل چابهار مراجعه کنید.

filmbazz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
والا ما سال 90 رفتیم بانه یه 46 led خریدیم 1 میلیونم اختلاف بود با تهران..1 دقیقه تست کرد تا الان هیچ مشکلی باش نداشتیم خداروشکر..

Bergkamp

Registered User
لایک‌ها
66
اصلا تو کتم نمیره جنس بانه ای بخرم با اینکه تا بحال هیچ تجربه ای نداشتم
یه حس بدیه که بدونی هر لحظه جنست که برقی هست از بین بره و گارانتی چیزی نداشته باشه

arashk2020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با سلام و تشکر از اطلاع رسانی صحیح این دوست عزیز
بدیهیست که این امکان وجود دارد که خرید از چنین مراکزی
در پاره ای اوقات با موفقیت همراه باشد اما این یک.اصل
کلی و پذیزفته شده در تمام دنیاست که خرید از چنین مراکزی در
واقع یک.ریسک بزرگ میباشد.
آن دوست عزیزمان که فرمودند خرید موفقی از بانه داشتند
در واقع از هنر اتفاق سود برده اند.
انگلیسیها میگویند:"هنوز آنقدر پولدار نشدیم که جنس ارزان بخریم!".
با سپاس

core i5

Registered User
لایک‌ها
2,315
با احترام و شروع کننده بحث و دوستان عزیز ولی خنده داره واقعا از بانه و جنس بانه ناله کردن درست ولی اونجا همه چی عین روز واضح و روشنه جنس قاچاق یعنی... دوستان حالا منی که چیز خوردم و از جنسهای با گارانتی معتبر بهم تو فروشگاهای معتبر انداختن چی بگم
مثلی هستش که میگه ....
خانه از پای بند ویران است خواجه در بند نقش ایوان است
مملکت و مسلمونی و انصاف همه باهم خوابیدن!!!خدابخیر بگذرونه درایم به سمتی میریم که هر ایرانی نمادی از یک انسان نمای دزد و ... باشه واسه جهان هستی!!!

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

core i5

Registered User
لایک‌ها
2,315
بزرگترین مکان بند کردن حضوری بازرهای دزد پرور تهران و مرکز تهران هستش و بزرگترین مکان کوش بری اینترنتی که اکثرشم به حصوری ختم میشه دیوار هستش این یکی اخریه واقعا نوبره

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,201
کلا گارانتی هم چیز چرتی است
ارانتی شرکتی منظورمه
ما هم یک تلویزیون از شهر خودمون گرفتیم بعد یک ماه یک خط قرمز عمودی تو تصویر افتاده و هست و هیچ کاری هم نشد گارانتی هم زیر بار نرفت تعمیر کار هم گفت پنل باید عوض بشه که میشه قیمت خود تلویزیون

Bergkamp

Registered User
لایک‌ها
66
بزرگترین مکان بند کردن حضوری بازرهای دزد پرور تهران و مرکز تهران هستش و بزرگترین مکان کوش بری اینترنتی که اکثرشم به حصوری ختم میشه دیوار هستش این یکی اخریه واقعا نوبره

در ادامه صحبت های دوستمون مبنی بر شانس باید بگم درسته
تو دیوار که من چند تا جنسم رو راحت فروختم

Bergkamp

Registered User
لایک‌ها
66
کلا گارانتی هم چیز چرتی است
ارانتی شرکتی منظورمه
ما هم یک تلویزیون از شهر خودمون گرفتیم بعد یک ماه یک خط قرمز عمودی تو تصویر افتاده و هست و هیچ کاری هم نشد گارانتی هم زیر بار نرفت تعمیر کار هم گفت پنل باید عوض بشه که میشه قیمت خود تلویزیون
گارانتی هم داریم تا گارانتی
مثلا مقداد ای تی مک بوک رو زده با گارانتی مقداد
اروند هم پیام داده هر کسی گارانتی اروند داره بیاره باطریش رو عوض کنیم چون اپل بیانیه داده واسه یکی دو تا مدل گوشیش
حالا گارانتی خودمون مثل مقداد کجا گارانتی اروند کجا
حالا درسته رسمی نیست ولی از مقداد بهتره که میگه گارانتی خودمون و تلفنشون رو هم جواب نمیدن

Raha mortazavi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان بخدا درست نیست محصول بدون گارانتی خرید می کنید.
من خودم فروشنده لوازم خانگی و صوتی تصویری در بازار امین حضور تهران هستم و خود من یه زمانی به مدت دو ماه محصول بدون گارانتی و یا همان بانه ای هم می فروختم اما دیدم اولا محصولات درجه دو و سه وارد ایران میشه و همچنین دیدم محصولات بدون گارانتی در بعده ها خرابی زیاد و ضایعات زیادی دارند و در ضمن اینو بدونید که اگر یک نقطه روی صفحه تلویزیون شما بیافته باید حدود 80 تا 85 درصد قیمت اون تلویزیون رو بدین تا بتونید تعمیر و تعویض کنند اما با گارانتی واقعا براتون رایگان انجام میشه و حتی در زمینه گارانتی لوازم خانگی و صوتی تصویری حاضرم با کسانی که میگن چرت هست بحث کنم چون واقعا گارانتیه لوازم خانگی و صوتی و تصویری براتون به نحو احسنت کار انجام میدن.
در ضمن دوستانی که میگن گارانتی چرت هست باید خدمتتون بگم که اون گارانتی های غیر اصلی هست که همین سایت های بانه ای روی محصولات شون میزارن وگرنه ما اصلا مثلا برای برند ال جی یا سامسونگ به جز گلدیران و سام سرویس گارانتی دیگه ای نداریم.
در ضمن خواهشا محصولات بدون گارانتی نخرید چرا که با این کار به اقتصاد ضربه میزنید و منی که فروشگاه دار لوازم خانگی هستم و دارم مالیات و ....میدم باید با این فروشگاه های بانه ای و این سایت های بانه ای که ماشالله تعدادشان هم زیاد شده فرقی بکنم که امیدوارم یه روز دولت جلوی این بانه ای ها رو بگیره و قیما محصولات گارانتی اصلی شرکتی را کاهش بده تا اقتصاد مملکت و کسانی امسال من آسیب نبینند.

hogershop

Registered User
لایک‌ها
128
سلام
سه سال پیش رفتیم یه تلویزیون Full HD از بانه بخریم بعد از کلی تحقیق مدل موردنظر در دو فروشگاه پیدا کردیم و خریدیم
بعد از چند مدت که استفاده کردیم یهو بردی که پورت ها hdmi روی اون هست سوخت!
تماس گرفتیم با فروشگاه و گفتیم جریان چیه
اما شخص فروشنده می گفت مشکل از طرف شماست ما هم گفتیم که از تلویزیون کم استفاده کردیم و فقط یه پورت hdmi وصل بوده
و فشاری روی برد نبوده اما باز هم شونه خالی می کرد می گفت پس برق خونه مشکل داشته
در حالی که برای تلویزیون یه محافظ برق گرون قیمت خریده بودیم
خلاصه بعد از بررسی چند تعمیرکار کاشف به عمل اومد که سیستم برق رسانی تلویزیون مشکل داشته حالا فروشنده هم زیربار نمی رفت
خلاصه خواستیم شکایت کنیم اما بعد از صحبت با چند نفر بیخیال شدیم و حواله اش کردیم به روزگار
البته کلی خرج کردیم و درستش کردیم اما اعصاب خردیش و هزینه هاش خیلی بیشتر از قیمت کل تلویزیون در اومد.

چند وقت پیش یکی از آشنا ها گفت یه تلویزیون جدید میخواد که فلان قابلیت ها را داشته باشه من هم دو مورد معرفی کردم
بعد از چند روز گفت تو سایت های بانه ای دیده و این مدلی که میخواد اونجا هست من هم گفتم آقا بیا همینجا بخر و بیخیال بانه
جنس خراب می اندازند که هیچ پاسخگو هم نیستند این آقا اما گفت حالا شاید یه مورد خرابی شده دلیل نمیشه بدبین بشی
ما هم گفتیم حالا یه کاری خواسته براش انجام بدیم با اکراه رفتیم بانه تلویزیون بخریم
رفتیم فروشگاهی پیدا کردیم که بی خبر یه کلاهبردار هست
فروشنده تلویزیون روشن کرد، شب بود و داشتند همه جا تعطیل می شد عجله هم داشت
ما هم تصویر دیدیم و با تأیید دوستمون مبلغ پرداخت کرد و تمام.
بعد از چند روز دوستمون تماس گرفت گفت روی تصویر چند تا زایده هست
آقا ما هم با اعصاب خراب که چرا قبول کردیم با این آقا بریم پیش کلاهبردارها
راهی خونه دوستمون شدیم بله دیدم که پنل مشکل داره و اون موقع هنگام خرید که یه لحظه روشن شده
معلوم نکرده اما حالا که دو روز کار کرده کامل معلوم کرده
به دوستمون گفتم سریع اطلاع بده به فروشگاه دوستمون تماس گرفت فروشگاه و فروشنده هم گفته بود مشکلی نیست
به مرور زمان درست میشه!
من هم عصبانی شدم و با فروشنده جر و بحثم شد که زیر بار نمی رفت که جنسش خراب بوده و می دونسته
خلاصه این دوستمون گفت بیخیال شاید این درست میگه
من هم می دونستم که دروغ میگه اما گفتم هرطور خودت میدونی
بعد از سه هفته که دوستمون به خاطر رودربایستی با من چیزی به من نگفته بود رفتم سراغش دیدم ناراحته
گفتم جریان چیه
گفت تصویر خرابتر شده
آقا ما هم عصبانی شدیم تماس گرفتیم فروشگاه
یارو می گفت چرا الان میگی!!!
گفتیم که بهت گفتیم تو اینطور گفتی
گفت دیگه دیر شده و ربطی به ما نداره!
گفتیم پول یامفت نبوده که بگیری برای این تلویزیون چند میلیون پول دادیم حالا داری میزنی زیر جنس خرابت
خلاصه کار به جر و بحث کشید و گفت هرکاری می خوای بکن
جالبه خودش میگه ما جنس قاچاق میاریم و میگه میخواستی از قاچاقچی جنس نخری!
تازه می گفت ضمانت نامه هم نگرفتی!
یه تیکه کاغذ که معلوم نیست چیه
دوستمون هم داره شکایت می کنه

خلاصه این موضوع فقط شامل حال من نمیشه و افراد دیگه ای جدیدا دیدم که به این شکل ضربه خوردن
حتی اجناس دیگه ای چه الکتریکی و چه غیر الکتریکی که میخرین هم
با کمال تعجب قسم می خورند که اصل هست اما میری می بینی که طرح اصل هست
خلاصه چه این شکایت به سرانجام برسه و چه نرسه
اگر این اطلاع رسانی من باعث بشه دیگه افراد از اونجا خرید نکنند و کمتر خسارت ببینند برای من کافیه

این جماعت چون مردم زیاد میرن خرید اونجا دیگه فکر کردن چه خبره هر جنس خرابی می تونند بندازند به ملت و آخرش هم طلبکار باشند

سعی کنید جنسی که میخواهید بخرید از شهر خودتون باشه چون فروشنده جاش مشخصه و تعمیرکار چه با گارانتی و چه بی گارانتی دم دستتون هست و راحت تر می تونید پیگیری کنید
اگر هم میخواهید جنس خاصی خرید کنید به مناطق آزاد مثل چابهار مراجعه کنید.
فروشنده که خودش تو خونه تلویزیون که نمیسازه... اگه خوبه مال چین و ژاپنه و اگه بده باز مال همونجاست اصل و فرعشم فرق نداره کلا چینی ها و کالای الکترونیکیو برقی همینطوره شانسیه یکی سالمه یکی نیست.اون فروشنده که توش نیست بدونه خرابه یا سالمه اونم براش اومده
فرق اینا با نمایندگی اینه نمایندگی در صورت خرابی پس ببری شاید و شاید برات تعویض کنه یا شاید هم تعمیر.. ولی جنس مغازه ای تحت هر شرایطی بعد خرید و تست حضوری دیگه مسئولیتش با فروشنده نیست.و باخود مشتریه..

شما ماشین صفر هم میخری مثلا یه مشکلی داره مثل گیربکس خرابه دنده جا نمیره یا موتورمشکل داره ماشینوکه پس نمیگیرن ازت جدیدبهت بدن.ماشینومیبری نمایندگی برات تعمیر میکنن مجانی یا با تخفیف.
کلا شرایط وقوانین بازار امروزتغییرکرده مثل گذشته هانیست چیزی بخری ببری پس بدی

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
40
دقیقا بحث همینه که فکر می کنی با گارانتی بخری 100% اصل اصل هست؟ یا اگه خراب شد برات 100% مجانی تعمیر یا تعویض می کنند؟!؟ مخصوصاً در رابطه با تلویزیون سرچ بزن می بینی که اولا محصولات بین 1 تا 2 سال بیشتر گارانتی بیشتر ندارند (که خیلی کوتاهه) و دوماً با گارانتی (بسیار معتبر) هم ملت سرشون کلاه رفته. چیزی خراب شد = بدبختی :دی

توصیه اینه که اگرم بانه ای می خری سرچ بزن از سایتهای معتبر اسم و رسم دار بانه ای که بقیه تایید کردند (که الان با گرفتن مبلغ معقولی حتی گارانتی هم می کنند) بگیر که اقلاً به خاطر اسمشون (یا یک تیکه کاغذ کم ارزش گارانتیشون) هم شده خیلی سرتون رو کلاه نذارن و اگرم گذاشتند و همچین تاپیکی زدید، اقلا بنویسید از کجا گرفتید که سر بقیه کلاه نره.

البته بگذریم خرید غیرحضوری ترسش بعضا خیلی بیشتره.....

بدبختی اینه که قیمت های مدل با گارنتی رو با سایت آمازون مقایسه می کنی (مخصوصا برند سونی) می بینی رسماً این شرکتهای گارانتی کننده دارند قانونی کلاه برداری می کنند!!! کجای قانون نوشته که نمایندگی رسمی می تونه 50-30 درصد بالای قیمت های جهانی کالایی رو بفروشه؟

خلاصه ی امر اینکه هرچی از هرجا بخری با "احتمال قابل توجهی" تو پاچست :دی

پ.ن: اقلا حدودی می نوشتی چه مدلی، چه برندی، چه قیمتی، از کجا TV گرفتی!

Last edited:

pishva_ghazi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
جالب اینجاست طرف رفته بانه خرید کرده ... ارزونتر خریده ... بعدا داد و بی داد میکنه...........من کورد هستم و مهابادی... میدونم این وسایل با چه زحمتی وارد ایران میشه ...و اما اقا شما بدون گارانتی مدعی چی هستش .. وسایل الکترونیکی کلا شده چین ... بعدا گارانتی نداشته باشه مدعی چی هستش یک روز خریدی و سوخته دیگه مدعی نشو .. طرف هم خریده تو مغازه اون کار کرده تو خونه شما سوخته ...چیزی کاملا طبیعی ... جنس بی گارانتی خوب میخواهی مارک خوب بردار .. فلیپس .سونی ...رفتی یا سامی خریدی یا ال جی ...البته گارانتی هم مشکلاتی داره .. شکستنی .. نوسانات برق ..و غیره شامل نمیشه ... طرف برات روشن میکنه 50 تومان هزینه روشن کردن .. بحال شرکت گارنتی .. برات تعویض که نمیکنه برات تعمیر میکنه ...یک مادر برد گرفتم با گارانتی سازگار 9 ماه طول کشید باز تعمیر نشده برام فرستادن و به قول خودشان تعمیر شده .. حالا بیا ثابت کن تعمیر نشده و دست نزدند ... هههههههههههه... کلا بی خیال شدم ...و بی خیال بودم دو هفته نگذشته بود مادربرد خریده بودم ...

pishva_ghazi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
عزیز دل برادر اجناس برقی زیاد بهش دل نبند ..اگر تی وی 21 اینج ده سال کار کرده یا 20 سال ///////// ال ای دی 1 سال و 2 یا سه سال در نظر بگیر ... اون جنس الان با جنس 10 سال قبل مقایسه کردن اشتباه است

pmdmb

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر [؟]
لایک‌ها
31
دوست عزیز من بانه ای هستم و با حرفت موافقم
متاسفانه دست تو بازار زیاد شده و چون اکثر افراد خودشون وارد کننده نیستن مجبورن یا با قیمت بالا جنس خوب بدن که اونوقت فروش نمی ره و راه ساده ترشم اینه که بیان و جنس درجه 3 بفروشن البته می گم شاید 10% مغازه ها اینطوری باشن
سعی کنید وقتی از بانه خرید می کنید حتما با یه آشنای بانه ای برید که هم معازه ها رو بشناسه و هم اینکه طرف بدونه که شما آشنا دارید و رعایت بکنه
در ضمن پیشنهاد من اینه که در صورت خرید از بانه از برندهایی بخرید که نمایندگی اصلیش تو بانه است و تو کل ایرانم شعبه داره مثل بوش،ناسا،دلمونتی و .... یا برید از پاساژهای معتبر مثل آفتاب درخشان خرید کنید تا مطمین باشید که جنس 100% اصل رو دریافت می کنید

MR.positive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
دوستان گارانتی ها ایا پنل تلوزیون رو هم گارانی میکنند ؟

MR.positive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
من همه نظرات رو خوندم ولی همچنان مرردد م در خرید از بانه،
یه تی وی ال جی میخوام که خود نمایندگی در تهران 49 اینچش رو میده چهار تومان ، تازه مدل 2015 رو
ولی همین مدل 55 اینچ 2016 رو با کلی امکانات بهتر تو بانه 4 میلون و صد ، که البته با حمل میشه تقریبا چهار و چهارصد میدن که باز جای تفکر داره.
ولی نمیدونم به ریسکش می ارزه یا خیر ؟
ممنون میشم در این مورد صحبت کنیم

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
445
نخیر
خرید لوازم صوتی تصویری از بانه کاملا اشتباهه
من همه نظرات رو خوندم ولی همچنان مرردد م در خرید از بانه،
یه تی وی ال جی میخوام که خود نمایندگی در تهران 49 اینچش رو میده چهار تومان ، تازه مدل 2015 رو
ولی همین مدل 55 اینچ 2016 رو با کلی امکانات بهتر تو بانه 4 میلون و صد ، که البته با حمل میشه تقریبا چهار و چهارصد میدن که باز جای تفکر داره.
ولی نمیدونم به ریسکش می ارزه یا خیر ؟
ممنون میشم در این مورد صحبت کنیم

maghsoud 110

Registered User
لایک‌ها
81
والله من خودم تو شهر ارومیه زندگی میکنم خودم هم فروشگاه کامپیوتر دارم از بانه هم تا الان 3 تا تلویزیون خریدم
یکی ال سی دی سامسونگ 40 اینچ بیشتر از 5 سال میشه که خریدم
یکی ال ای دی 43 اینچ 3d سامسونگ اونم نزدیک 3 سالی میشه خریدیم
1 سال قبل هم تلویزیون 55 اینچ 4k سونی خریدم
خوشبختانه همشون خوب کار میکنن بدون ایراد.
فقط یه نکته ای اینجا هست که میخدام به دوستانی که از بانه میخوان جنس بگیرن اشاره کنم وقتی از اونجا تلویزیون یا حالا هر جنس برقی که میخوایین رو بگیرین اولا به تک چسب بودن کارتن جنس دقت کنین یعنی اینکه چسب روی کارتن فابریک کارخونه باشه نه اینکه باز شده باشه بعد روش دوبازه چسب خورده باشه اگه دوچسب بود مطمعن باشین که اون تلویزیون یا جنس باز شده و تعمیر شده و دوم اینکه با دقت و حوصله کامل تست کنین حتی اگه 1 ساعت تست تلویزیون یا اون دستگاه مورد نظرتون زمان ببره.
اول دقت و بعد خرید کنین اگه هوشیار باشین به هیچ وجه کسی نمیتونه جنس تعمیری یا خراب رو بهتون قالب کنه.
سوم اینکه 90 درصد گارانتی های شرکت های ایرانی هم الکی هستش شرایط گارانتی رو بخونین متوجه میشین که شذکت گارانتی کننده برای اینکه از زیر بار مسئولیت فرار کنه یه چیزایی نوشته که اصلا خیلی خنده دار هستش مثلا نوسانات برق ولی در خارج از ایران شرکت گارانتی کننده حتی اگه دستگاه رو خود مصرف کننده خراب کرده باشه بدون کوچکترین سؤال از خریدار میگیره و یکی دیگه اش رو بهش میده نه اینکه بگه بفرست تعمیر کنیم یا فلان جاش شامل گارانتی نمیشه.

بالا