منتخب بازارچه

کلاهبرداری فروشگاه های بانه

stanger

Registered User
لایک‌ها
114
دوست عزیز من بانه ای هستم و با حرفت موافقم
متاسفانه دست تو بازار زیاد شده و چون اکثر افراد خودشون وارد کننده نیستن مجبورن یا با قیمت بالا جنس خوب بدن که اونوقت فروش نمی ره و راه ساده ترشم اینه که بیان و جنس درجه 3 بفروشن البته می گم شاید 10% مغازه ها اینطوری باشن
سعی کنید وقتی از بانه خرید می کنید حتما با یه آشنای بانه ای برید که هم معازه ها رو بشناسه و هم اینکه طرف بدونه که شما آشنا دارید و رعایت بکنه
در ضمن پیشنهاد من اینه که در صورت خرید از بانه از برندهایی بخرید که نمایندگی اصلیش تو بانه است و تو کل ایرانم شعبه داره مثل بوش،ناسا،دلمونتی و .... یا برید از پاساژهای معتبر مثل آفتاب درخشان خرید کنید تا مطمین باشید که جنس 100% اصل رو دریافت می کنید
دقیقا . ما خودمون طرفای بانه چند تا از اقواممون هستن و در کل اون جا زندگی می کنند . تا الان چند مورد با همراهی اونا خرید کریدم چون آشنا دارن و هنوز مشکلی برای وسایل پیش نیومده

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
445
چرا باید طوری باشه که برای خرید حتما آشنا لازم باشه؟
چرا دوستان بانه ای مون حروم خوری میکنن؟
چه دلیل داره جنس خراب بکنن تو پاچه هموطنانشون که مهمان هستند؟؟؟
به نظر من اسم این کار رسما دزدی هست و به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

alireza_asol

Registered User
لایک‌ها
75
کلا خرید جنس بدون گارانتی ریسکه!
حالا از بانه باشه یا بندرعباس یا هرجا!
البته منظورم فیک یا تعمیری بودن دستگاه نیست چون این موارد رو میشه راحت متوجه شد.
اما جنس اصل هم ممکنه به هر علتی بعد چند روز خراب بشه.
قبل از خرید باید فکرشو بکنی و ببینی برات ریسک قابل قبولیه یا نه. مخصوصا تلویزیون چون کل قیمتش مال پنلشه.
ما 2 3 سال پیش یه تلویزیون الجی خریدیم با گارانتی 4 تومن بعد 3 4 ماه پیکسلاش یه ردیف در میون خراب شدن زنگ زدیم گارانتی اومدن بررسی کردن رفتن. بعد 2 هفته پنل جایگزین آوردن و توی خونه عوض کردن.
قیمت قطعه تو فاکتور 3.600 بود!
حالا اگه بی گارانتی بود 4 تومن به فنا رفته بود! شایدم اگه بی گارانتی بود اصلا خراب نمیشد!
اینه که میگم بستگی به ریسک پذیری خودتون داره...

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
445
ریسک پذیری فرق داره با سوء استفاده از مسافر و مهمان و انداختن جنس فیک و خراب به پول خدا تومن
بحث یر انصاف و وجدان و انسانیته نه ریسک پذیری

alireza_asol

Registered User
لایک‌ها
75
نه دوست عزیز
استارتر گفته تیوی خریدم بعد یه مدت پورتاش خراب شد.
این دیگه ربطی به فروشنده نداره
یا مورد دوم توی مغازه تست کردن. که یا مشکل داشته متوجه نشدن یا بعدا خراب شده.
وقتی هم گارانتی نداره دیگه ربطی به فروشنده نداره. حتی گارانتی هم داشته باشه باز ربطی نداره!

در مورد انداختن جنس فیک و خراب که همه جا آدم عوضی هست! بانه هم هست.
حالا وقتی جنس بی گارانتی میخری باید به خودت اطمینان داشته باشی که میتونی تشخیص بدی این موارد رو.

Corner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
443
سال 89 .. 4 تا تلویزیون از بانه گرفتیم . انصافا از سال 89 تا الان که 6 سال میشه عین چهارتاش .. مثل بنز کار میکنه .
سامسونگ نخرید از بانه . . تولید وطنه .. میبرن اونجا خالی میکنن میفروشن.
مارک های دیگه بخرید .

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
445
داداش من خودم ال جی دارم ریموتش خراب شد گردن نگرفت ولی خود tv 5 ساله مث خر 24ساعته کار میکنه
نتیجه میگیریم گارانتی ربطی به دله دزدی و انداختن و سوء استفاده نداره
همین دوستان بانه نشین با کمی انصاف و وجدان میتونن جنس سالم به مردم بفروشن
نه دوست عزیز
استارتر گفته تیوی خریدم بعد یه مدت پورتاش خراب شد.
این دیگه ربطی به فروشنده نداره
یا مورد دوم توی مغازه تست کردن. که یا مشکل داشته متوجه نشدن یا بعدا خراب شده.
وقتی هم گارانتی نداره دیگه ربطی به فروشنده نداره. حتی گارانتی هم داشته باشه باز ربطی نداره!

در مورد انداختن جنس فیک و خراب که همه جا آدم عوضی هست! بانه هم هست.
حالا وقتی جنس بی گارانتی میخری باید به خودت اطمینان داشته باشی که میتونی تشخیص بدی این موارد رو.

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,315
خیلی سال پیش یه سونی براویا خریده بودیم سایز 49 بود فکر کنم یک ملیون 500 هزار تومن..سال 87 86 بود فک کنم...بعد از 9 ماه یوهو یه خط عمودی پیکسل سوخته افتادش رو تصویر...بردیم گارانتی کل پنل رو برامون عوض کردن بدون حتی گرفتن 1 ریال...مسئول گارانتی گفت پنل رو از امارات وارد کردیم..یه 2 هفته ای هم طل کشید تعویض کنن...گفت اگر گارانتی نداشت باید 1 ملیون خورده ای هزینه می کردید.

در کل خواستم بگم همه گارنتی کننده ها دروغین نیستن.

pmdmb

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر [؟]
لایک‌ها
31
چرا باید طوری باشه که برای خرید حتما آشنا لازم باشه؟
چرا دوستان بانه ای مون حروم خوری میکنن؟
چه دلیل داره جنس خراب بکنن تو پاچه هموطنانشون که مهمان هستند؟؟؟
به نظر من اسم این کار رسما دزدی هست و به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
شما هم دیگه داری خیلی مغرضانه صجبت می کنی
من نگفتم جروم خورن مطمین باشید از خیلی از همشهریای شما سالمتر هستن این یک مورد
دومیش هم واسه این گفتم با آشنا برید که مفازه درست بهتون معرفی بشه چون مطمینا تو بانه هم هم 10% نخاله پیدا می شه که به مردم جنس بندازن همونطور که تو هر شهر دیگریهم هست همین تهرانم اگه بفهمن غریبه ای تا ته می کنن تو پاچت ولی اگر آشنا داشته باشید خیلی مسایل حل می شه

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
445
اره میدونم بانه ای ها سالم و شریف هستند اینو همه میدونن
والا تو شهر ما جنس اشغال حراب و 6 تومن نمیفروشن که 10 روز بعدش باید بندازی سطل اشغال...

شما هم دیگه داری خیلی مغرضانه صجبت می کنی
من نگفتم جروم خورن مطمین باشید از خیلی از همشهریای شما سالمتر هستن این یک مورد
دومیش هم واسه این گفتم با آشنا برید که مفازه درست بهتون معرفی بشه چون مطمینا تو بانه هم هم 10% نخاله پیدا می شه که به مردم جنس بندازن همونطور که تو هر شهر دیگریهم هست همین تهرانم اگه بفهمن غریبه ای تا ته می کنن تو پاچت ولی اگر آشنا داشته باشید خیلی مسایل حل می شه

pmdmb

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر [؟]
لایک‌ها
31
اره میدونم بانه ای ها سالم و شریف هستند اینو همه میدونن
والا تو شهر ما جنس اشغال حراب و 6 تومن نمیفروشن که 10 روز بعدش باید بندازی سطل اشغال...
باشه شما خوبی اصلا کسر شآنه بخوام با شما دهن به دهن بزارم

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
445
معلومه خوبی
طرفداری از صنف کلاهبردار شان زیادی میخواد که بهتره کسر نکنی شان فراوانتو

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
287
شما وقتی از جایی خرید میکنی که میدونی ریسک داره ، بیمه و گارانتی هم نداره.
پس دیگه جایی برای گله و شکایت نمیمونه.
شما وقتی کالایی رو بدون بیمه یا گارانتی میخرید در واقع ریسک کردی پس پذیرفتی که ممکن دستگاه مشکل داشته باشه
اگر از فروشگاه معتبری خرید میکردی و گارانتی داشت و در این صورت فروشنده یا گارانتی تحویل نمیگرفت اونموقع حق گله و ناراحتی بود.
موفق باشید.

hjj_kh

Registered User
لایک‌ها
1,407
من با بانه حدود 4 ساعت فاصله دارم
تا امروز 6 تا LED خریدم
مشکلی نداشتن خداروشکر
ولی توصیه من اینه وقتی میری بانه یه فلش ببرین با چنتا فیلم و از همه مهم تر برای تست هاله یا پیکسل روشن یا سوخته باید عکس تک رنگ تو فتوشاپ ایجاد کنین صورتی آبی سفید مشکی و.... اونجا بشینین تست کنین خوب
من 4k 42 820 میخاستم بگیرم فلش رو انداختم روش دیدم یه جوری تصویر میگیره چنتا عکس تک رنگ برده بودم تو قرمز پیکسل سوخته داشت خلاصه بیخیالش شدیم رفتیم سراغ ub720 4k تست زدیم 2 تاش رو برداشتیم ولی تست همه جوره عالی بود

خلاصه یکم مونده به شانس یکم مونده به خودت چجوری تست کنی
چون قاچاق میاد هر جور جنسی برسه میفروشن خراب سالم چون نمیتونن برگشت بزنن که این اصلا درست نیست ولی چاره چیه

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
445
یعنی جنس اکبند و باز میکنه و میزنه به برق ؟
بعد اگه خراب بود میبنده میذاره تو کارتن واسه مشتری بعدی؟
اینجوریشو دیگه ندیده بودم

من با بانه حدود 4 ساعت فاصله دارم
تا امروز 6 تا LED خریدم
مشکلی نداشتن خداروشکر
ولی توصیه من اینه وقتی میری بانه یه فلش ببرین با چنتا فیلم و از همه مهم تر برای تست هاله یا پیکسل روشن یا سوخته باید عکس تک رنگ تو فتوشاپ ایجاد کنین صورتی آبی سفید مشکی و.... اونجا بشینین تست کنین خوب
من 4k 42 820 میخاستم بگیرم فلش رو انداختم روش دیدم یه جوری تصویر میگیره چنتا عکس تک رنگ برده بودم تو قرمز پیکسل سوخته داشت خلاصه بیخیالش شدیم رفتیم سراغ ub720 4k تست زدیم 2 تاش رو برداشتیم ولی تست همه جوره عالی بود

خلاصه یکم مونده به شانس یکم مونده به خودت چجوری تست کنی
چون قاچاق میاد هر جور جنسی برسه میفروشن خراب سالم چون نمیتونن برگشت بزنن که این اصلا درست نیست ولی چاره چیه

pmdmb

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر [؟]
لایک‌ها
31
یعنی جنس اکبند و باز میکنه و میزنه به برق ؟
بعد اگه خراب بود میبنده میذاره تو کارتن واسه مشتری بعدی؟
اینجوریشو دیگه ندیده بودم
بانه واسه هرکسی فایده نداشته باشه واسه شما این فایده رو داره که پستات رو زیاد کنی

majidzadeh6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
من هم از بانه قبلا تلویزیون گرفتم و الان چند ساله داره کار می کنه اما دلیل نمیشه بقیه خرید هام هم همینطور باشه استدلال بعضی ها جالبه به این نوع خرید میگن شانسی!
مگه میری از تو لپ لپ درمیاری که شانسی باشه
حالا چون شما خریدی خوب بوده شانست خوبه اما یکی دیگه بخره شانسش بده؟!!

این حرف بری تو کشورهای اروپایی یا ایلات متحده بزنی فکر کنم چند روز از خنده دل درد بگیرن
حتی اگر قرار باشه جنس قاچاق بخری هم جنست باید سالم باشه
یعنی چون قاچاق هست خراب هم بود باید پذیرفت!

در ضمن فروشنده به من گفت این تلویزیون از مرز سیرانبند وارد شده که یه مرز رسمی هست و خودش تأکید کرد که این سری جنس ها با اون هایی که کولبر میارن متفاوت و آسیب دیدگی نداره
در واقع حتی اگر بنا بود جنس کولبر هم آورده باشه باز میشد یه ایراد گرفت اما این جنس به صورت درست و از طریق محموله وارد شده پس دلیلی نیست که به قاچاق ربطش داد

تلویزون هم تعمیرکار دیده و گفته پنلش باید عوض بشه که حدود 5 میلیون خرجش هست

این بدبختی ها برای کشورهای عقب مانده مثل ایرانه که شرکت های عرضه محصولات بزرگ در اون نمایندگی ندارند
خیلی جالبه فروشنده میگفت بیا 200 هزار تومان هم بده یه برگ گارانتی بهت بدم
مال شرکت آبدوغ!
شرکت بزرگی که محصولاتش برند سرگرمی و نمایش در دنیا هستند اصلا ایران تو لیست ساپورت حتی نرم افزاریش نیست چه برسه به نمایندگی
بعد با یه برگ کاغذ و سُلفیدن یه پول طرف میخواد باز هم دزدی کنه

درسته که این شرکت های بزرگ به دلیل تحریم مستقیم و به صورت رسمی ایران قبول ندارن
اما شما اگر محصولتون از یه به اصطلاح نمایندگی در شهر بزرگ تهیه کنید حداقلش اینه که یه خدمات جزئی بهتون میدن
دیگه هیچی نباشه فروشنده میاد یه نگاه به محصول در صورت خرابی میاندازه
بهتر از اینه که با یه عده کلاهبرداری دهن به دهن بشی و بری شکایت و دادگاه
احتمال خرابی تو تمام محصولات هست اما اگه از بانه بخری ضمانت = 0
اگه از نمایندگی بخری = حداقل 50 درصد
شما چرا 50 درصد فدای صفر کنید

اون آقایی هم که میگه حالا خریدی چرا ناله می کنی واقعا براشون متأسف هستم چون هدف من اطلاع رسانی هست
حالا چون شما تابحال نخرید و یا خریدی و شانسی ! براتون خوب در اومده چیزی نمیگی اما اگر مشکل برات پیش می اومد الان می اومدی همچین تاپیکی میزدی اونوقت تعبیر بقیه این بود که ناله می کنی!
این خصلت ماست چون تو مردم و منطقه عقب مانده گیر افتادیم.

بالا