منتخب بازارچه

کلاهبرداری فروشگاه های بانه

Pourshafie

Registered User
بنده یکبار سعادت داشتم برم بانه.حدود 6 یا 7 سال پیش بود و بصورت حمله مغولها با 4 ماشین رفته بودیم.:general703:
شهر جالب و دوست داشتنی بود.
بازار شلوغ و پر رونقی داشت.من به شخصه فقط یه پمپ باد ماشین خریدم که هنوز داره عالی کار میکنه.بقیه دوستان تا میتونستن وسیله خریدن اعم از تلوزیون و سینمای خانواده که همشون هم راضی هستن الا یکنفر.
اونم یه پخش ماشین خرید که واضحا تقلبی بود ولی به حرفم گوش نداد و گفت که برندش معروفه اما با یک نگاه به طراحی و شفافیت بدنه میشد فهمید اصل نیست.
در همچین بازارهایی که کنترل دقیقی ندارن هرکسی نمیتونه خرید موفق داشته باشه و طرف باید در شناسایی و تست اقلام مهارت داشته باشه.
در کل به دوستان سفر تفریحی و در کنارش خرید از بانه رو توصیه میکنم اما در خریدهاتون دقت بفرمایید.
خاطره خیلی خوبی بود.

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
با سلام
دوستان اصلا نمیشه اینجوری کلی گویی کرد
من خودم پارسال از یکی از سایتهای معتبر بانه ای خرید کردم با گارانتی هم گرفتم البته گارانتیی که خودشون عرضه میکنن که باز از هیچی بهتره
دوستانی که جنس بدون گارانتی و بیمه میخرند باید ریسکش رو هم بپذیرن
در کل از اونجا خرید کردن ریسک داره
اما تی وی دیگه آفتابه نیست که هرکی تو خونش بسازه روش بزنه ال جی یا سامسونگ و.... ممکنه از اول عیب داشته باشه
باید یاد بگیریم چطور تستهای اولیه رو انجام بدیم و بقیه اش هم یادتون باشه جنس الکتریکی هست ممکنه هر لحظه ای اتفاقی برای قطعاتش بیافته
هر کسی میتونه هزینه خرید از اجناس با گارانتی رسمی داخلی رو بپردازه اصلا نباید سراغ بانه ای بره اما وقتی من با 1500 اختلاف قیمت جنسی رو از بانه میگیرم ریسکش رو هم میپذیرم

amirmail

Registered User
یک خاطره بگم از دوستی که رفته بود یک نیسان عروسک آورده بود
5میلیون تومان داده بود طوری سمت تبریز میاد که نصف شب میرسه
پاساژ که تعطیل بود میبره خونشون بار رو خالی میکنه و طرف پولش رو میگیره و میره
دوستمون فرداش که گونی ها رو باز میکنه سر گونی ها دو سه تا عروسک بوده بقیه گونی پوشال و آت آشغال پر کرده بودن....

با اینحال منم دو نفر می شناسم تلویزیون خریدن و راضی هم هستن
یک مورد جالب هم بگم:
یکی از فروشندگان بانه ای از دوستان خودم که پخش داره تبریز
ست کیبورد و ماوس خرید برد بانه برای فروش
برگ گارانتی محصولات رو هم برنداشت
گفت ما اونجا نمیخوایم مشتری بفهمه برگ گارانتی تبریزه
مشتری میگیم که جنس وارداتی ارزانه....

pmdmb

فروشنده معتبر [؟]
یک خاطره بگم از دوستی که رفته بود یک نیسان عروسک آورده بود
5میلیون تومان داده بود طوری سمت تبریز میاد که نصف شب میرسه
پاساژ که تعطیل بود میبره خونشون بار رو خالی میکنه و طرف پولش رو میگیره و میره
دوستمون فرداش که گونی ها رو باز میکنه سر گونی ها دو سه تا عروسک بوده بقیه گونی پوشال و آت آشغال پر کرده بودن....

با اینحال منم دو نفر می شناسم تلویزیون خریدن و راضی هم هستن
یک مورد جالب هم بگم:
یکی از فروشندگان بانه ای از دوستان خودم که پخش داره تبریز
ست کیبورد و ماوس خرید برد بانه برای فروش
برگ گارانتی محصولات رو هم برنداشت
گفت ما اونجا نمیخوایم مشتری بفهمه برگ گارانتی تبریزه
مشتری میگیم که جنس وارداتی ارزانه....
حرف اولت که 100% دروغ بود چون 1 کسی نمیاد از بانه عروسک بخره و 2 طرف که گاو نیست نفهمه تو گونیش عروسک نیست و 3 مملکت بی قانون نیست که نتونه دستش به جایی برسه
در مورد دوم هم از تبریز نمیارن و از تهران میارن در ضمن مطمین باش هیچ مغازه ی فروش قطعات جانبی کامپیوتر تو بانه این حرف رو نمی گه چون سودی نداره واسش مثلا بیاد کیبورد بخره 100 تومان بفروشه 80 تومان که بگه ارزونتره؟مگه داریم؟
در ضمن محض اطلاعاتتون کل فروشگاه های موبایل شریعتی از بانه جنسشون رو تهیه می کنن احتمالا گوشی دستت هم از بانه اومده
در کل کلی خندیدم
راستی زیر سن 18 سال می تونه فروشنده معتبر بشه؟

amirmail

Registered User
آقای @pmdmb برای اطمینان از حرفم برای اولین مورد
الان که پرسیدم فرمودند بانه نبود پیرانشهر بود
برای مورد دوم خودم به شخصه شاهد این ماجرا بودم
مارک ست کیبورد و ماوس خریداری شده هم راپو بود

گوشی که دست من هست هم از بانه نیست از یکی از فروشندگان همین سایت (که معرف حضور اکثر اعضای فعال هستن)
آقای
@m.mirfazeli
خریدم که خریدشون از آمازون امریکاست موتورولا موتو ایکس پور ادیتیشن

در ضمن حتما توصیه میکنم به یک حتما یک چشم پزشک خوب (اهل بانه نباشد )مراجعه کنید
شما تاریخ عضویت بنده رو سن من میخونید

‏15 نوامبر 2003

تاریخ عضویت من در این سایت هست.یعنی زمانی که شما هیچی از اینترنت نمی دونستی
و خوشبختانه مطمئنم که کسی به قدمت من در این سایت وجود ندارد

pmdmb

فروشنده معتبر [؟]
من اصلا تاریخ عضویتتون رو دقت نکردم منظورم این بود که با توجه به حرف هاتون احتمالا سنتون زیر 18 سال باشه
در ضمن اون زمانی که هنوز شما عضو این سایت نبودید یعنی احتمالا وقتی تازه با اینترنت آشنا شده بودی من طراحی سایت می کردم داداش گلم

esmaeil1986

کاربر تازه وارد
نظرات دوستان رو خوندم ولی به نظرم دوستان یه خورده زیاده روی کردن.خرید از بانه قطعا ریسک داره ولی برای کسانی که آشنایی زیادی با اجناس ندارند و از کسانی خرید می کنند که تازه کار هستند و یا سابقه فعالیت زیادی ندارند.
شهرستان ما با بانه تقریبا 2 ساعت فاصله داره و اکثر فروشندگان شهر ما اجناس الکترونیکی ، لوازم خانگی وحتی برخی از پوشاک ها رو هم از بانه میارن.
دوستان توصیه بنده به شما اینه اگر از بانه خرید می کنید حتما از فروشنده هایی که سابقه ی زیادی تو بازار دارند خرید کنید و اگر هم کسی رو نمی شناسید از سایتهای معتبر بانه که سابقه ی خوبی دارند مثل سلام بابا - بانه دات کام - کاکابیست -بانه کالا - بانه کولینگ خرید خودتون رو انجام بدید.تفاوت قیمت بانه با سایر شهرها واقعا زیاده دلیل اصلیشم اینه که اونا حق گمرک را پرداخت نمی کنند به همین خاطر تفاوت فاحشی با تهران و سایر شهرها داره.
شخصا تا الان نزدیک 10 ال ای دی برای خودم، دوستان و آشنایان و سایر لوازم خانگی را خریده ایم حتی یه دونه از اونا هم مشکلی نداشته و همه از خرید خود راضی هستند و تعجب میکنم که این همه تبلیغ بر ضد فروشندگان بانه ای می شود.

rmkarami

کاربر تازه وارد
سلام خدمت دوستان اگر بانه ای ها به این منوال پیش بروند نهایت تا یک سال دیگه بازارش به شکر خدا تعطیل میشه 99 درصد کالاهای بانه ای فیک و تقلبی هستند که برچسب برند معتبر خورده من یخچال دوقلو بوش گرفتم مدیا درآمد لباسشویی بوش که اصلا معلوم نیست چیه ظرفشویی هم بدتر و جاروبرقی که کاملا ناشیانه اسمش رو پاک کردن و برچسب بوش زدن
دوستان نخرید از بانه به هیچ عنوان کالا نخرید همه کلاهبردار شدن و اجناس فوق العاده بیکیفیت و بد رو به اسم بوش و ال جی و سامسون میندازن به خلق الله
هر کس خواست با مستندات معتبر بهش ثابت میکنم

بالا