برگزیده های پرشین تولز

کلاهبرداری کارت به کارت

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,815
قبلا روش کار این جوری بود که طرف میومد میگفت پول برداشتم (دویست تومان) دیگه نمی تونم، اگه بشه لطف کنید به کارتتون پول واریز کنم شما برام برداریید
قبول میکردید ، طرف به حسابتون میزد و شما از عابر بر میداشتید میدادید بهش
از آگاهی میمونند سراغتون که از کارت دزدی به کارت شما پول واریز شده ، شما برداشتید تا ثابت میکرید .....

جدیدا
طرف از تاریکی ظاهر میشه دستش چند تا تراول(چک پول) میگه تو حسابش پول نیست، پسر خاله ،... الان جایی گیر کرده منتظر، ی اس ام اس بهتون نشون میده که فامیلش زده شماره کارت داده نوشته فلانی سریع بزن که گیرم

شما تراول میگیرید براش کارت به کارت میکنید
در اینمورد همون دردسر روش اول( چون به کارت دزدی ) پول واریز کردید رفتن به آگاهی و پلیس ، هم سرتون کلاه رفته چون چک پول و تراول قلابی بهتون انداخته
پس مواظب باشید ، به کارت کسی که نمیشناسید پول واریز نکنید
کسی روکه نمیشناسید نزارید به کارت شما پول واریز کنه

لایک‌ها
635
واقعا" ...

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
قبلا روش کار این جوری بود که طرف میومد میگفت پول برداشتم (دویست تومان) دیگه نمی تونم، اگه بشه لطف کنید به کارتتون پول واریز کنم شما برام برداریید
قبول میکردید ، طرف به حسابتون میزد و شما از عابر بر میداشتید میدادید بهش
از آگاهی میمونند سراغتون که از کارت دزدی به کارت شما پول واریز شده ، شما برداشتید تا ثابت میکرید .....

جدیدا
طرف از تاریکی ظاهر میشه دستش چند تا تراول(چک پول) میگه تو حسابش پول نیست، پسر خاله ،... الان جایی گیر کرده منتظر، ی اس ام اس بهتون نشون میده که فامیلش زده شماره کارت داده نوشته فلانی سریع بزن که گیرم

شما تراول میگیرید براش کارت به کارت میکنید
در اینمورد همون دردسر روش اول( چون به کارت دزدی ) پول واریز کردید رفتن به آگاهی و پلیس ، هم سرتون کلاه رفته چون چک پول و تراول قلابی بهتون انداخته
کسی روکه نمیشناسید نزارید به کارت شما پول واریز کنه
یعنی چی خب؟! اینجوری باشه که خرید و فروش اینترنتی مثل همین مدلی که تو بازارچه پی تی برقراره کلا میره رو هوا؛ چون باید پولش رو برا فروشنده کارت به کارت کنن و می تونن این کارو با کارت دزدی انجام بدن! بعدشم فردا پلیس آگاهی بیاد سراغ اون فروشنده از همه جا بی خبر که چرا از فلان کارت دزدی به حساب شما پول واریز شده!

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,815
یعنی چی خب؟! اینجوری باشه که خرید و فروش اینترنتی مثل همین مدلی که تو بازارچه پی تی برقراره کلا میره رو هوا؛ چون باید پولش رو برا فروشنده کارت به کارت کنن و می تونن این کارو با کارت دزدی انجام بدن! بعدشم فردا پلیس آگاهی بیاد سراغ اون فروشنده از همه جا بی خبر که چرا از فلان کارت دزدی به حساب شما پول واریز شده!
خرید و فروش مشخص خریدار و فروشنده

وقتی تو خیابون کنار عابر بانک ، ی غریبه بهت مراجعه میکنه ازت درخواست کارت به کارت داره...

..Masoud..

Registered User
لایک‌ها
2,015
بهتره فروشنده ها از طرف یه مدرک شناسایی بخوان . مثلا عکس شناسنامه یا کارت ملی طرف رو .
چند وقت پیش یکی حساب بانک ملت دوست من رو هک کرد 110 میلیونش رو کش رفت بعد رفت باهاش بیت کوین خرید . حالا طرف ایرانی مقیم المان بود ! بعد دوست من رفت شکایت کرد فروشنده بیت کوین رو احضار کردن گفته بود مدرک شناسایی نگرفته .
خلاصه حالا طرف بیت کوین هایی هم که خریده تا چند ماه پیش 5_6 برابر شده و تو المان داره حال میکنه به ریش دوست ما هم میخنده!

امضای تاپاتاک :
بیهوده متاز که مقصد خاک است

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
بهتره فروشنده ها از طرف یه مدرک شناسایی بخوان . مثلا عکس شناسنامه یا کارت ملی طرف رو .
چند وقت پیش یکی حساب بانک ملت دوست من رو هک کرد 110 میلیونش رو کش رفت بعد رفت باهاش بیت کوین خرید . حالا طرف ایرانی مقیم المان بود ! بعد دوست من رفت شکایت کرد فروشنده بیت کوین رو احضار کردن گفته بود مدرک شناسایی نگرفته .
خلاصه حالا طرف بیت کوین هایی هم که خریده تا چند ماه پیش 5_6 برابر شده و تو المان داره حال میکنه به ریش دوست ما هم میخنده!

امضای تاپاتاک :
چه جوری حساب دوستتون رو هک کرده بود؟
اون فروشنده هه چی شد؟ تاوانی چیزی نداد؟

لایک‌ها
635

امضای تاپاتاک :
ديتاسنترهاي بانك هاي كشور ما كه داخلي اند. و خارج از ايران از دسترس خارجن

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011

..Masoud..

Registered User
لایک‌ها
2,015
چه جوری حساب دوستتون رو هک کرده بود؟
چجوریش رو نمیدونم . فروشنده رو نه کاریش نکردن .
ديتاسنترهاي بانك هاي كشور ما كه داخلي اند. و خارج از ايران از دسترس خارجن
اتفاقا گفت همین موضوع هم پیگیری کرده بود پلیس رفته بود سیستم بانک ملت رو چک کرده بودن تو اون زمان ای پی شهر دولسدورف المان افتاده بود . رفت از بانک هم شکایت کرد ولی دستش به جایی بند نشد و گفتن تقصیر خودته.
هرچند که میشه از خارج راحت یه سرویس کاهش پینگ یا تبدیل اینترانت به اینترنت خرید که مثل سرویس وی پی ان ایران عمل میکنه و ای پی رو به ایران تغییر داد .

امضای تاپاتاک :

لایک‌ها
635
چجوریش رو نمیدونم . فروشنده رو نه کاریش نکردن .

اتفاقا گفت همین موضوع هم پیگیری کرده بود پلیس رفته بود سیستم بانک ملت رو چک کرده بودن تو اون زمان ای پی شهر دولسدورف المان افتاده بود . رفت از بانک هم شکایت کرد ولی دستش به جایی بند نشد و گفتن تقصیر خودته.
هرچند که میشه از خارج راحت یه سرویس کاهش پینگ یا تبدیل اینترانت به اینترنت خرید که مثل سرویس وی پی ان ایران عمل میکنه و ای پی رو به ایران تغییر داد .

امضای تاپاتاک :
چقدر هكرا زرنگن و باهوش

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
پس از این به بعد یادتون باشه که پولای هنگفتتون رو تو حسابای متصل به اینترنت بانک نذارید .

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
در اینمورد همون دردسر روش اول( چون به کارت دزدی ) پول واریز کردید رفتن به آگاهی و پلیس ، هم سرتون کلاه رفته چون چک پول و تراول قلابی انداخته
اونی که بلد نیست تراول اصل و تقلبی رو تشخیص بده حتی یه 1000 تومنی رو هم نباید به عنوان پول از کسی قبول کنه
تاریکی و روشنایی نداره . مگه میخواد اتم کشف کنه

معمولا ، دزد از کارت برمیداره چیزی بهش واریز نمیکنه
اولین باره می شنوم چنین مسئله ای برای کسی مشکل قضایی ایجاد کنه
دیگه قانون اینقدر ها هم شخمی نیست

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
در فروش های کالای فیزیکی بالاخره یه آدرس ارسالی هست + شماره تلفن
همین تا حدودی سب مسئولیت میکنه حتی برای فروش کارت شارژ

ولی اگه کالای مجازی باشه مثل ارز اینترنتی
تصویر مدرک شناسایی + کارت بانکی میگیرن + شماره تلفن ثابت که وریفای بشه (یا خودت زنگ میزنی یا فروشنده)
جدیدا عکس سلفی هم میخوان که 2 تا کارت تو دستت باشه عکس بگیری
اسکن قبض تلفن هم بعضی ها میخوان

139605218624.jpg

فروشنده ای که پول اینطوری میگیره یا باید مشخصات طرفو تحویل بده یا پول رو پس بده
بارها این بلا سر فروشنده ها اومده . برای همین احراز هویت رو جدی میگیرن

چقدر هكرا زرنگن و باهوش
ملت خَرن ... دیگه چرا دزدها رو نابغه میکنی

اکثر بانک ها هم با چیز پی ان خارج باز میشن . به جز معدودی
باید تو خارج هم بشه کار بانکی رو انجام داد

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
تو یه مورد قانون شخمی هست
یه جای اینکه یقه ایرانسل رو بگیرن به خاطر فروش سیمکارت های بی و نام و نشان
یقه یه بدبخت دیگه رو میگیرن که از یه نفر پولی گرفته که سیمکارتش مشخصات جعلی داشته

MTN رو تو نیجریه 2 میلیارد دلار جریمه کردن برای فروش سیمکارت های بی و نام و نشان
ولی تو ایران باید شماره ثابت عمه یارو رو باید بگیری چون ایرانسلش ممکنه جعلی باشه

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
تو یه مورد قانون شخمی هست
یه جای اینکه یقه ایرانسل رو بگیرن به خاطر فروش سیمکارت های بی و نام و نشان
یقه یه بدبخت دیگه رو میگیرن که از یه نفر پولی گرفته که سیمکارتش مشخصات جعلی داشته

MTN رو تو نیجریه 2 میلیارد دلار جریمه کردن برای فروش سیمکارت های بی و نام و نشان
ولی تو ایران باید شماره ثابت عمه یارو رو باید بگیری چون ایرانسلش ممکنه جعلی باشه
الان مگه هنوزم سیم کارت ایرانسل بی نام و نشون وجود داره؟ من خودم یکی داشتم هی از خود ایرانسل اس ام اس میومد که کد ملیت رو برامون بفرست وگرنه خطتو قطع می کنیم. حتی خط همراه اولم هم با اینکه به اسم خودمه مدتها به طور مرتب همین پیغامو می فرستاد. اونقدرم بهش محل نذاشتم آخرسر پیامک داد گفت اگه تا 24 ساعت دیگه کد ملیتو نفرستی قطعش می کنم، که منم بالاخره تسلیم شدم فرستادم.

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
الان مگه هنوزم سیم کارت ایرانسل بی نام و نشون وجود داره؟ من خودم یکی داشتم هی از خود ایرانسل اس ام اس میومد که کد ملیت رو برامون بفرست وگرنه خطتو قطع می کنیم. حتی خط همراه اولم هم با اینکه به اسم خودمه مدتها به طور مرتب همین پیغامو می فرستاد. اونقدرم بهش محل نذاشتم آخرسر پیامک داد گفت اگه تا 24 ساعت دیگه کد ملیتو نفرستی قطعش می کنم، که منم بالاخره تسلیم شدم فرستادم.
قبلا بود ملت به فنا رفتن . بعدش دیگه مدارک دیگه خواستن . قبلا با یه تماس موبایل کار میکردن .
ولی الان هم سیمکارت جعلی تو بازار هست هم قدیمی هم جدید . شماره حساب جعلی هم پیدا میشه
بعضی ها هم یه معتاد یا بی سواد پیدا میکنن در ازای پولی که بهش میدن از حسابش استفاده میکنن

اگه سیمکارت و کارت بانکی به نام یه نفر دیگه باشه مقصر کیه به نظرتون ؟ ایرانسل و همراه اول یا نمایندگی هاشون؟
هیچکدوم . از نظر فتا مقصر فروشنده هست چون اپراتور و بانک گردن کلفته

قبلا میگفتن اگه تلفن ثایت ندارین شماره خونه خاله و دایی رو بدین . الان میگن تلفن خونه خودت یا محل کارت

ولی فکر کنم صرافی های اینترنتی از یه لینکی جایی از صحت اطلاعات مطمئن میشن
حالا یا پلیس فتا دسترسی داده بهشون . یا خودشون گیر میارن

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
الان هم سیمکارت جعلی تو بازار هست هم قدیمی هم جدید .
خب چرا از کار نمی ندازنشون؟! می ترسن سودشون کم بشه؟ یا خودشون دوست دارن بازار سیاه راه بیفته واسه این خطها؟
گفتم که، همین همراه اول با این که خطم به نام خودم بود و تمام مشخصاتم رو موقع ثبت نام گرفته بود ولی فقط به خاطر نداشتن کد ملیم، جدی جدی داشت خطو قطع می کرد :general505:

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
خب چرا از کار نمی ندازنشون؟! می ترسن سودشون کم بشه؟ یا خودشون دوست دارن بازار سیاه راه بیفته واسه این خطها؟
گفتم که، همین همراه اول با این که خطم به نام خودم بود و تمام مشخصاتم رو موقع ثبت نام گرفته بود ولی فقط به خاطر نداشتن کد ملیم، جدی جدی داشت خطو قطع می کرد :general505:
الان که نمیدونن جعلیه . سوراخ سنبه زیاده
مشخصات به نام یه آدم واقعیه . نمایندگی سیمکارت ثبت نام میکنه به نام یه بدبخت و به کام یک سوجو
بعدش که خلافی باهاش شد گندش درمیاد
نهایت ــش میشه یه سهل انگاری در گرفتن مدارک . یا سیمکارتی که گم شده و یه نفر دیگه استفاده کرده و ...
ولی میگم اصلا کسی از اینا توضیح نمیخواد که به مشکل بخورن

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,815
برای خیلی ها خودشون سیم کارت فعال میکنند( بعضی از این کارمندا خلاف تو امور مشترکین و دفاتر خصوصی کار میکنند، مثلا برای دوست پسر یا دوست دخترشون،...)
برای مطمئن شدن از تعداد سیم کارت به اسم خودتون روشهای زیر:

ارسال کد ملی
۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱
یا
۳۰۰۰۱۵۰

از سایتش هم راحت میتونید استعلام کنید
http://mobilecount.cra.ir/

بالا