برگزیده های پرشین تولز

کلیسای نوتردام پاریس Cathédrale Notre Dame de Paris

guideiranfrance

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
26 می 2018
نوشته‌ها
8
لایک‌ها
0
سن
50
کلیسای نوتردام پاریس
Cathédrale Notre Dame de Paris
کلیسایی عظیم در قلب پاریس و نزدیک رود سن که ساختش دو قرن، از ۱۱۶۳ تا ۱۳۴۵ میلادی، طول کشیده و زمانی بزرگترین کلیسای اروپا بوده.

اسم کلیسا و فضای عجیب و جادویی‌اش بی‌اختیار ما را یاد گوژ‌پشت نتردامِ ویکتور هوگو می‌اندازد؛ ناقوس‌زنی که در برج‌های دوقلوی ۶۹‌متری این کلیسا زندگی می‌کرده.

نوتردام با آن مجسمه‌های چوبی کوچک و بزرگ و ناقوس‌های غول‌آسایش، شاهکار معماری گوتیگ فرانسوی است؛ بزرگترین ناقوسش ۱۳ تن وزن دارد و سالی چند بار، از جمله در ۱۱ نوامبر، سال‌روز پایان جنگ جهانی اول، به صدا در می‌آید.

bfae1e05-255d-40d4-a75a-7e89e192fb6a-1-300x225.jpg


این کلیسا پربازدید‌ترین مکان دیدنی بدون بلیط در پاریس است که سالی ۱۳ میلیون نفر برای تماشایش می‌آیند.

كليساي نوتردام كه به آن كليساي” نوتردام دوپاري “نيز ميگويند، یکی از دیدنی های پاریس می باشد و شهرت بين المللي دارد و در جزیره سیته در میانه رود سن و در مرکز پاریس واقع شده است. این کلیسا كه «بانوي پاريس» نام دارد، يكي از بهترين نمونه‌هاي سبك گوتيك محسوب مي‌شود .در كليساهايي كه به شيوه گوتيك ساخته شده اند، رسم بر اين بوده كه مجسمه ها و تصاويري كه در آنها به كار رفته در جهت آشنا كردن مردم با موضوع ها و داستان هاي عهد عتيق و عهد جديد باشد. اين آشنايي مي تواند از طريق تصاويري نمادي صورت بگيرد يا به كمك تصويرهايي كه داستاني را براي بيننده تعريف مي كنند.
 

guideiranfrance

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
26 می 2018
نوشته‌ها
8
لایک‌ها
0
سن
50
جذابیتهای آکواریوم تروکادرو پاریس , Aquarium de Paris
جذابیتهای آکواریوم تروکادرو پاریس را میتوانید , بعد از دیدن شهر زیبای پاریس و رود سن و کشتی های گردشگری آن از بالای برج ایفل , با رساندن خود به مجموعه زیبا و سرسبز و تاریخی تروکادرو و پس از کمی احساس آرامش درسایه درختان سر سبز آن , با تمامی وجود حس کنید. در همین نقطه است که میتوانید مجموعه ای از جاذبه های گردشگری پاریس را که گرچه به اندازه برج ایفل شهرت ندارند اما نباید خود را دیدن شان را از محروم کنید و می توانید پس از برج ایفل به سراغ شان بروید. از جمله دو موزه انسان و موزه ملی دریایی , ساختمان تئاتر ملی بی نظیر تروکادرو , آکواریوم تروکادرو , پارک زیبای تروکادورو با 93 930 متر مربع فضای سبز .

Jeux-FB-Aquarium-Paris.jpg


چند دلیل برای دیدن آکواریم تروکادرو پاریس
آکواریوم پاریس نخستین آکواریومی‌ست که در دنیا ساخته شده است. آکواریوم تروکادرو مجموعه ای است با ماهیان بزرگ و کوچک و رنگارنگ و آکواریوم های وسیع و تمام قد که بر جذابیت دیدارمان می افزایند.

این آکواریوم مکان مناسبی برای آشنائی با نوع زندگی و زیبائی های آبزیان و نیز جهت سرگرمی کودکان می باشد .دیگر اینکه این آکواریوم در مرکز شهر قرار گرفته و دسترسی ساده ای دارد. همچنین بیش از 10 هزار ماهی در این آکواریوم وجود دارد که می توانید از نزدیک آن ها را ببینید . علاوه بر آن تفریحات و برنامه های سرگرم کننده و جذابی در این آکواریوم برپا می شود که از جمله عوامل جذابیتهای آکواریوم تروکادرو پاریس محسوب میشود .

جهت مطالعه بیشتر راجع به جاذبه های تفریحی پاریس کلیک کنید
 
بالا