برگزیده های پرشین تولز

کل کل هواداران PC و کنسول

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
گیم برای فن و پنکه های pc خلاصه شده در گرافیک :general704: کافیست تفکر کنند که چرا LBPگوتی میشه:rolleyes:

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
ماد رو ول کن دوست عزیزاون چیزی که رو خود بازی هست رو در نظر بگیر و زوم کن رو نسخه رسمی..
مطمئنا اگر سازنده های دیگه بازیسازی استعداد و تلاشششون در حد کارکنان ناتی داگ بود هیچ وقت سونی دست به ساخت neo نمیزد...تو آنچارتد 4 مشخص شد کنسول سونی چه قدرت خیره کننده ای داره..
در ضمن این عکسهارو شما دیدی ؟ یه 3 تا 4برابر برابر کیفیت اینارو بیشتر فرض کن میشه تصویر اصلی.در واقع شارپ و زنده بودن تصویر تو tv کاملا محسوس ولی اصلا تو این عکسها معلوم نیست و کیفیت 3 تا 4 برابر پایینر امده..البته حتما نیازمند یه TV عالی خواهید بود.
ناتی داگ جزو دارایی های کمپانی سونی هست، اگر این استودیو بازی آپتیمایز شده برای پلی 4 نزنه، کی میخواد بزنه؟
همون طور که گفتم بازی از هر نظر یه مستر پیس محسوب میشه. اگر کل کل روی بازی باشه دستای من به نشانه ی تسلیم بالا هست.
ولی بازی رو نمیتونی بیشتر از 1080 پیکسل و بیشتر از 30 فریم پلی کنی. همین یه جمله برای اینکه از لحاظ گرافیکی جلوی pC شاخ نشه کافی هست.
حالا چشم انداز های بی نظیر بازی چشم شما رو گرفته، قبول. به نظر من هنوز با کرایسیس 3 فاصله داره.
حتی اگر کوتاه بیایم و طبق ادعای شما قبول کنیم که آنچارتد تونسته جادوی نهان پلی 4 رو بیدار کنه و تمام برتری های گرافیکی عناوین شاخص پی سی رو زیر سوال ببره، با یک عنوان فقط میشه دل فن های پلی 4 خوش بشه و واقعیت رو عوض نمیکنه. 12 ماه 4 سال رو که نمیشه آنچارتد پایان یک دزد بازی کرد و به گرافیکش افتخار کرد!
در ضمن پشتیبانی از ماد یکی از امتیاز های بی چون و چرای pC هست. این دو بازی رو فقط برای مثال آوردم و گرنه بیشتر بازی های pC سال اخیر روی تنظیمات الترا، آنچارتد رو قورت میده.
کاملا مشخص هست که مطرح کردن گرافیک آنچارتد از روی هواداری هست نه فکت. اگر یکی از بازی های اخیر پی سی رو روی التراواید با 60 فریم پلی کرده بودین، هیچ وقت فکر مقایسه هم به سرتون نمیزد.
گیم برای فن و پنکه های pc خلاصه شده در گرافیک :general704: کافیست تفکر کنند که چرا LBPگوتی میشه:rolleyes:
عزیز به جای فرافکنی بهتره این نکته رو در نظر بگیری که بحث در مورد گرافیک بود.

Speed UP

Registered User
لایک‌ها
7
الان به UNCHARTED 4 میگید خیره کننده ؟ مثل انیمیشن میمونه :d
شما فارکرای پریمال یا حتی 4 رو روی pc با دیتیل متوسط ببین . دیگه به این نمیگی خیره کننده . UNCHARTED تازه دیگه تهه قدرت ps هست .
حالا شاید بین xbox و ps رقابتی باشه ( همون جوی استیک xbox one می ارزه به ps4 ) ولی لااقل از منظر کیفیت و قدرت اصلا قابل قیاس با pc نیستند .
با شد که به راه راست هدایت شوید .
من خودم PC باز هستم و تا حالا هم کنسول نداشتم و قدرت PC ام هم به قدری بالا هست که تمام بازی هارو رو روی اخرین رزولیشن و تنظیمات گرافیکی بازی کنم ولی متاسفانه این حرف شما شبیه یک جک بود.
من به شخصه آنچارتد 4 رو از نزدیک دیدم و باید بگم یک عنوان خارق العاده در ضمینه گرافیک هست فارکرای رو PC ULTRA به هیچ وجه به این بازی نمیرسه شما اگر بازی Star Wars Battle Front رو مثال میزدید یه چیزی و میشه گفت رو بالاترین تنظیمات گرافیکی ، تصویری به مراتب بهتر از آنچارتد میتونی بگیری ولی با سیستمی نزدیک به 4 تا 5 ملیون.
من کرایسیس 3 رو هم رو تنظیمات فول بازی کردم ولی باید بگم بازهم U4 بهتر بود...اگر تعصبی بخوام برخورد کنم میشم مثل شما ولی با رفتار تعصبی راه به جایی نمی بریم. البته کرایسیس برای خیلی وقت پیش هست ولی Star Wars رو درجه تنظیمات بالا بهتر از UC4 بود.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
من خودم PC باز هستم و تا حالا هم کنسول نداشتم و قدرت PC ام هم به قدری بالا هست که تمام بازی هارو رو روی اخرین رزولیشن و تنظیمات گرافیکی بازی کنم ولی متاسفانه این حرف شما شبیه یک جک بود.
من به شخصه آنچارتد 4 رو از نزدیک دیدم و باید بگم یک عنوان خارق العاده در ضمینه گرافیک هست فارکرای رو PC ULTRA به هیچ وجه به این بازی نمیرسه شما اگر بازی Star Wars Battle Front رو مثال میزدید یه چیزی و میشه گفت رو بالاترین تنظیمات گرافیکی ، تصویری به مراتب بهتر از آنچارتد میتونی بگیری ولی با سیستمی نزدیک به 4 تا 5 ملیون.
من کرایسیس 3 رو هم رو تنظیمات فول بازی کردم ولی باید بگم بازهم U4 بهتر بود...اگر تعصبی بخوام برخورد کنم میشم مثل شما ولی با رفتار تعصبی راه به جایی نمی بریم. البته کرایسیس برای خیلی وقت پیش هست ولی Star Wars رو درجه تنظیمات بالا بهتر از UC4 بود.

جلب مخفی رفتنم دنیایی داره :D بعضی افراد فقط دنبال متا و نمره بازیین , ولی خدایی خدا شاهده من به ندرت دیدم یه pc باز دنبال نمره بره
از اونجایی که کنسول هام داشتم و دارم بیشتر این نمره پرستی تو کنسول بازا بوده

فکر کنم امتیاز زیاد مهم نباشه به عنوان مثال بازی mario galaxy که 2 نسخه داشت بازی نسل هفت برای کنسول wii بود -- از نظر گرافیکی به پا بقیه بازی ها مطرح نمیرسید اصلا اما نمره 10 گرفت و جالب تر اینکه یوروگیم و ign و چندین مرجع معتبر گیم بازی mario galaxy نسخه 1 بهترین بازی کل نسل هفت در نظر گرفتن و اولین بازی تو لیستشون بود بعد آنچارتد
این در صورتیه که wii کنسول نسل هفتی سخت افزارش در حد یه pc پنیتوم 3 بود - سی پیو 729 مگاهرتزیو ....................... ( خودم wii هم داشتم میدونم چیه و هم این بازی رو بازی کردم )
حالا جالب اینجاست شبیه ساز این کنسول برای pc هم اومده راحت کار میکنه , روی pc میشه گرافیک و خروجی و فریم افزایش داد , وقتی افزایش میدی بازی کلا فوق العاده میشه و کلا فرق میکنه

pcwizard

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
ببخشید ها در این صورت مشخص میشه که تعریف درستی از گرافیک و کیفیت خروجی شامل بافت رزولوشن سطح دیتیل و .... ندارید .

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
ببخشید ها در این صورت مشخص میشه که تعریف درستی از گرافیک و کیفیت خروجی شامل بافت رزولوشن سطح دیتیل و .... ندارید .

مثل اینا هستن که به فرض استقلالین , بعد میرن تو پرسپولیسی ها بعد میگن من پرسپولیسیم اما استقلال عجب چیزیه استقلال فلانه بیساره :general304::general307:
طرف مثلا 15 سالشه ادعا همه چیز دانی و سال ها گیمری میکنه
بعضی از دوستان نمیدونن حتی چیزی که دارن چی هست , طرف کنسول داره اما فکر میکنه از فضا اومده کنسول , اما نمیدونه کنسول در اصل یه pc کوچیک و بهینه شده برای بازیه همین - حتی بازی ها کنسول ها روی روی پوشک بچه نمیسازن روی pc میسازن با خروجی اون کنسول یا مولتی

pcwizard

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
ps4 همشه از نظر خوش رنگ و لعاب بودن ( این جدا از کیفیت هست ) که با کمی بازی با کنتراست خروجی و اشباع رنگ ها به وجود میاد جذاب بوده . ولی این فقط یک عامل عوام فریبانه است . شما الان یک عکس به من بده ادیتش می کنم که کیف کنی . اما این وسط کیفیت عکس رفته بالا ؟ نه . قضیه کنسول هم همینه . شاید از یک pc هم قیمت خودش به دلیل اینکه احتصاصی شده برای گیم هست یکم بهتر باشه (که در صورتی که سیستم درست چینش بشه یک سان هستند) اما با 300-400 بیشتر اصلا قابل مقایسه نیست . کار 4-5 میلیون هم نیست بیا با 1500-600 من برات سیستم ببندم بخوره ps4 رو .
اما اگه بخواهیم فنی نگاه کنیم ، اصلا بافت های ps4 عمق ندارند و خیلی سطحی اعمال می شن . در UNCHARTED 4 نهایتا 2xmsaa اعمال می شود در حالی که شما توی pc میتونید تا 16 لایه msaa اعمال کنید . مقایسه ها توی نت ریخته میتونید ببینید و کاملا سطحی بودن بافت های حس میشه توی ps4 . خود این بسه برای قدرت pc .
توی pc شما cpu دارید . توی ps4 ندارید(در اصل ps4 از apu استفاده می کنه ) همین باعث میشه که پردازش های متنی ( پردازش های فیزیکی ، رفتار npc ها و.... ) خیلی پرقدرت تر در pc اجرا بشه .

Last edited:

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
ps4 همشه از نظر خوش رنگ و لعاب بودن ( این جدا از کیفیت هست ) که با کمی بازی با کنتراست خروجی و اشباع رنگ ها به وجود میاد جذاب بوده . ولی این فقط یک عامل عوام فریبانه است . شما الان یک عکس به من بده ادیتش می کنم که کیف کنی . اما این وسط کیفیت عکس رفته بالا ؟ نه . قضیه کنسول هم همینه . شاید از یک pc هم قیمت خودش به دلیل اینکه احتصاصی شده برای گیم هست یکم بهتر باشه (که در صورتی که سیستم درست چینش بشه یک سان هستند) اما با 300-400 بیشتر اصلا قابل مقایسه نیست . کار 4-5 میلیون هم نیست بیا با 1500-600 من برات سیستم ببندم بخوره ps4 رو .
اما اگه بخواهیم فنی نگاه کنیم ، اصلا بافت های ps4 عمق ندارند و خیلی سطحی اعمال می شن . در UNCHARTED 4 نهایتا 2xmsaa اعمال می شود در حالی که شما توی pc میتونید تا 16 لایه msaa اعمال کنید . مقایسه ها توی نت ریخته میتونید ببینید و کاملا سطحی بودن بافت های حس میشه توی ps4 . خود این بسه برای قدرت pc .
توی pc شما cpu دارید . توی ps4 ندارید(در اصل ps4 از apu استفاده می کنه ) همین باعث میشه که پردازش های متنی ( پردازش های فیزیکی ، رفتار npc ها و.... ) خیلی پرقدرت تر در pc اجرا بشه .
دقیقا
اصلا شاید دامن زدن به این کل کل، منطقی نبود.
دو تا آدم بالغ که اینطوری بحث نمی کنن: تصویر من خوشگلتره بعد اون یکی بیاد بگه سخت در اشتباهی تصویر من قشنگ تره.
باید با اطلاعات رفرنس بحث کنین، اگر هم ندارین که خوب اجباری به پست دادن نیست.

هر بازی ای موتور گرافیکی داره، موتور های گرافیکی متفاوت هستن، بعضی از موتورها به گونه ای طراحی شدن که از لحاظ منابع سخت افزاری به هر مقدار که تغذیه بشن به همون مقدار هم افزایش پرفورمنس دارن مثل موتور "کرای انجین" یا "ریج" بعضی موتور ها هم محدود هستن مثل موتورهای اینفینیتی وارد.
به همین دلیل هنوز گرافیک کارت های جدید رو با کرایسیس 3 بنچ میکنن.
قبلا هم چند بار گفتم پلی4 یک نوع ویژگی ماورائی نداره که خارج از محدوده ی محاسبات ریاضی بخواد پرفورمنس معجزه آسایی داشته باشه، اگر قرار باشه روی زیبایی های ظاهری بحث بشه من ریمن رو به کل بازی های دهه ی اخیر ترجیح میدم.
الان رقابت ای ام دی و انویدیا رو نسل جدید برای تغذیه ی رزولوشن 4کا هست، بعد برادران فن پلی4 میخوان با رزولوشن فول اچ دی، یکه تاز عرصه ی گرافیک در جهان گیمینگ باشن!:D

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
این دعوا دو سر داره یا بهتره بگم 4 سر دو تا طرف کنسولن دو تا طرف پی سی
یسری هستن که در دو طرف میخوان بگم اقا میخوای گیم بزنی اینو بخر بهتره که باز طرف کنسول شاخه شاخه ترم میشه
ولی دو تا گروهم هستن فقط سر فن بازی و ... حتی اگه بهشون ثابت بشه اون یکی بهتره دست بردار نیستن
من خودم جزو گروه دومم می دونم که کنسول به صرفه تره چرا؟؟؟ چون هزینه کمتری داره برام من الان یه سیستم 4 تومنی میخوام برا اینکه بتونم الترا بازی کنم همه بازی ها رو که این سیستم هم تا یکی دو سال جواب میده با این رشد بازی ها و تکنولوژی ولی کنسول با نصف این قیمت به همون زمان جوابمو میده
ولی بازم پی سی بی حریفه ولذتی که با پی سی دارم به هیچ وجه با کنسول تجربه نمی کنم
پس اقا اسن تاپیک فایده نداره شما اگه می خوای راهنمایی کنی که یه تازه کار چی بخره خوب پس راهو اشتباه رفتین چون کسی نمی توه از این بحضا نتیجه بگیره اگرم میخواین طرف مقابلو شکست بدین و قانعش کنین شک نکنین نمی تونین کسی رو شکست بدین و اگرم بدین به شکست اعتراف نمی کنه و بازم طرفدار کنسول یا پی سی میمونه

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
از کنسول تا حالا استفاده نکردم و اصلا کاری به اصل کل کل ندارم، اما فقط می دونم که وجود کنسول ها بیشترین ضرر رو به PC بازها می زنه، چرا؟
چون اکثریت بازی های مالتی پلتفرم فعلی در ابتدا برای سخت افزار ضعیف و نفتی کنسول ها طراحی و Optimize میشن و بعدا به دلایل مالی اکثر سازنده ها فقط به یه پورت ضعیف برای تبدیل به پلتفرم PC اکتفا می کنند که نتیجه اش میشه فریم ریت پایین بازی، انواع و اقسام باگ، عدم استفاده بهینه از قدرت بالای سخت افزارها و عدم پشتیبانی از فناوری های مالتی GPU مثل SLI :general210:
نمونه بارزش هم کلیه شاهکارهای شرکت یوبی سافت ( به عبارت بهتر یوبی باگ ) و بی شمار بازی دیگه

medadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من که واقعا سر دسته های x360 پدرم در اومد ://///
من الان هم x360 دارم (چون مشتری براش پیدا نکردم xD) هم ps4
از لحاظ دسته که بگم وقتی دسته ps2 رفیقم رو گرفتم دستم شکه شدم (هنوز ps4 نداشتم)
گیم پد نسل قبل سونی هزار برابر به دست من راحت مینشست تا اون سفید چاغالو xD
x360 واقعا به نظر من معیوب ترین کنسول دنیا بود :/ هر ۳ ماه یه بار باید میرفت تعمیر گاه
خودم قصد داشتم بعد از این xone بگیرم چون تفاوت گرافیکی ps4 و xone اونقدرم زیاد نیس. شاید تو یه تلوزیون ۵۰ اینچ به بالا متوجهش بشین. از طرفی من خودم واقعا با محیط کاربری win10 xone خیلی خیلی بیشتر حال کردم و ارتباط برقرار کردم که این خودش یه مزیت برای کنسول به حساب میاد. اما خوب چه کنیم .
(دوستام همه ps4 داشتن اگه xone میخریدم از پارتی هاشون جا میموندم xD )

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
من که واقعا سر دسته های x360 پدرم در اومد ://///
من الان هم x360 دارم (چون مشتری براش پیدا نکردم xD) هم ps4
از لحاظ دسته که بگم وقتی دسته ps2 رفیقم رو گرفتم دستم شکه شدم (هنوز ps4 نداشتم)
گیم پد نسل قبل سونی هزار برابر به دست من راحت مینشست تا اون سفید چاغالو xD
x360 واقعا به نظر من معیوب ترین کنسول دنیا بود :/ هر ۳ ماه یه بار باید میرفت تعمیر گاه
خودم قصد داشتم بعد از این xone بگیرم چون تفاوت گرافیکی ps4 و xone اونقدرم زیاد نیس. شاید تو یه تلوزیون ۵۰ اینچ به بالا متوجهش بشین. از طرفی من خودم واقعا با محیط کاربری win10 xone خیلی خیلی بیشتر حال کردم و ارتباط برقرار کردم که این خودش یه مزیت برای کنسول به حساب میاد. اما خوب چه کنیم .
(دوستام همه ps4 داشتن اگه xone میخریدم از پارتی هاشون جا میموندم xD )

من به بقیه کاری ندارم هیچوقت , نیاز هامو میسنجم چیزی که بیشتر بهم حال میده رو انتخاب میکنم
نسل 6 کنسول xbox orginal خریدم اصلا رویا بود ps2 که داشتم در مقابلش هیچی نبود
نسل بعدش xbox 360 خریدم سه چراغ شد انداختمش دور - یه wii هم خریدم
این نسلم هیچی ندارم هنوز اما تصمیم اینه یه wii u بخرم با 3ds

بالا