برگزیده های پرشین تولز

کمک از یک دیتا بیس نویس ماهر، اکسس یا هر چیز دیگر

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با این تفاسیر اگه یه برنامه درست و حسابی بخوایی کمتر از 300-400 نمینو یسن . اگر هم بنویسن قطعا چیزی نیست که کارتو راه بندازه .
موضوع مشکل یا ساده بودنش نیست . موضوع حجم کار ه . مخصوصا گزارشتاتش .

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
به نقل از balabala :
البته کرکی جان این هم در نظر داشته باش این کار رو یک نفر می خواد انجام بده.

ممکن هست شما دارید از یک تیم حرف میزنید یا یک سورس آماده، وگرنه همچین کاری برای یک برنامه نویس پروژه ای که شغلش اینه؛

و حدود یک ماه باید روش کار کنه (و هیچ سورس آماده ای هم نداره)، فکر می کنم 200 تومن پایین تر نباشه. درست، ممکنه کسی بصورت تفریحی این کار رو انجام بده، ولی برنامه نویس پروژه ای اگر بخواد شبیه بقیه فکر بکنه باید بین چند تا پروژه ای که میخواد بگیره یکی رو انتخاب کنه، و روی یک یا دو تا پروژه می تونه در ماه کار بکنه.

شما اگر حقوق متوسط یک برنامه نویسی که توی یک شرکت کار میکنه رو حساب کنی می بینید که 200 تومن خیلی هم پایینه. پس یا باید قیمت معقول رو بگه یا اصلا پروژه ای کار کردن رو ول کنه بره کارمند بشه.
تاييد ميشه:lol:

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
آقا من یک دیتا بیس خیلی ساده میخوام که فکر میکنم تو اکسس هم بشه نوشتش.
موضوع اینه:
محصول ایکس ( مثلا قرص ویتامین ث) به داروخانه های تهران فروخته میشه. فقط هم همین یک محصول است.
تهران 1000 تا داروخانه دارد در مناطق 20 گانه شهر.
در ماه اول 600 تا داروخانه جمعا حدود 2500عدد سفارش میدهند: یکی 5 تا، یکی دیگه 7 تا، اون یکی 3 تا و الی آخر.
در ماه بعدی 550 تا داروخانه جمعا 3000 عدد سفارش میدهند.
و الی آخر
لیست تمامی دارو خانه ها، اینکه هر کدام مال چه منطقه ای هستند و چه تعدادی سفارش داده اند به صورت ماهانه وجود دارد.
حالا ما یک فایل اکسس یا هر چیز دیگری میخواهیم که:
1-ماه به ماه لیست داروخانه های سفارش دهنده و تعداد سفارش را وارد کنیم.
2-بتوانیم از یک داروخانه خاص ( مثلا داروخانه دکتر امیدی) ریپورت بگیریم که در ماههای مختلف چه تعداد فروخته است. و اگر بشه از آن یک نمودار بگیریم.
3-بتوانیم از یک منطقه بخصوص (مثلا منطقه 14) ریپورت بگیریم اینکه این منطقه در ماههای مختلف چه تعداد فروخته است. و اگر بشه از آن یک نمودار بگیریم.
4-بتوانیم از یک ماه خاص ( مثلا اردیبهشت 83) ریپورت بگیریم. اینکه در این ماه مناطق مختلف چه تعداد فروخته اند. و اگر بشه از آن یک نمودار بگیریم.
5-بتوانیم از کل فروش ماهانه ریپورت بگیریم. اینکه در ماههای مختلف چه تعداد فروش رفته است.
آقا از همه شما ممنونم. ضمنا من از اکسس خیلی کم میدونم.

به ایننجا یه سری بزنید.
http://www.bitasoft.ir/useful/Projects.htm
امید است به کار آید.

moalla

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من اگه بخوام این برنامه رو با وی بی بنویسم حدود 15ساعت وقتم رو میگیره و اگه بخوام با اکسس بنویسم میشه حدود 4 ساعت.... توی 80٪ موارد اکسس جواب میده پس وقتی وقت صرف جویی میشه چرا این کار رو نکنیم؟
من پیشنهاد میکنم برنامه با اکسس نوشته بشه. من خیلی سفارشها رو با اکسس مینویسم. همه وقتی حرف اکسس میاد وسط میگن باید قبلش اکسس نصب باشه!! خوب مگه برنامه با وی بی نوشته بشه نصب نداره؟
من برنامه ها رو اکثرا با اکسس مینویسم و توی اکثر کامپیوترها اکسس نصبه،‌ پس اصلا برنامه نصب نمیخواد. برای طرف هم راحت تره چون با جابجا کردن یک فایل برنامه رو جابجا میکنه.

بالا