برگزیده های پرشین تولز

کمک از یک دیتا بیس نویس ماهر، اکسس یا هر چیز دیگر

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من یک دیتا بیس خیلی ساده میخوام که فکر میکنم تو اکسس هم بشه نوشتش.
موضوع اینه:
محصول ایکس ( مثلا قرص ویتامین ث) به داروخانه های تهران فروخته میشه. فقط هم همین یک محصول است.
تهران 1000 تا داروخانه دارد در مناطق 20 گانه شهر.
در ماه اول 600 تا داروخانه جمعا حدود 2500عدد سفارش میدهند: یکی 5 تا، یکی دیگه 7 تا، اون یکی 3 تا و الی آخر.
در ماه بعدی 550 تا داروخانه جمعا 3000 عدد سفارش میدهند.
و الی آخر
لیست تمامی دارو خانه ها، اینکه هر کدام مال چه منطقه ای هستند و چه تعدادی سفارش داده اند به صورت ماهانه وجود دارد.
حالا ما یک فایل اکسس یا هر چیز دیگری میخواهیم که:
1-ماه به ماه لیست داروخانه های سفارش دهنده و تعداد سفارش را وارد کنیم.
2-بتوانیم از یک داروخانه خاص ( مثلا داروخانه دکتر امیدی) ریپورت بگیریم که در ماههای مختلف چه تعداد فروخته است. و اگر بشه از آن یک نمودار بگیریم.
3-بتوانیم از یک منطقه بخصوص (مثلا منطقه 14) ریپورت بگیریم اینکه این منطقه در ماههای مختلف چه تعداد فروخته است. و اگر بشه از آن یک نمودار بگیریم.
4-بتوانیم از یک ماه خاص ( مثلا اردیبهشت 83) ریپورت بگیریم. اینکه در این ماه مناطق مختلف چه تعداد فروخته اند. و اگر بشه از آن یک نمودار بگیریم.
5-بتوانیم از کل فروش ماهانه ریپورت بگیریم. اینکه در ماههای مختلف چه تعداد فروش رفته است.
آقا از همه شما ممنونم. ضمنا من از اکسس خیلی کم میدونم.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
نمیشه که یه همچین برنامه ای رو همینطوری اینجا نوشت.
برنامه های دیتا بیس معمولا کار زیاد داره واسه همین هیچ کس مجانی این کارو نمیکنه.
شما اگه یه همچین پروژه ای گرفتی بهتره با یک نفر که کارش اینه مشورت کنی و یه قرارداد ببندید و باید دائم با هم در تماس باشید.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
در ضمن من نفهمیدم شما فقط فایل دیتابیس میخوای یا برنامه هم میخوای؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از mostafa_gm :
نمیشه که یه همچین برنامه ای رو همینطوری اینجا نوشت.
برنامه های دیتا بیس معمولا کار زیاد داره واسه همین هیچ کس مجانی این کارو نمیکنه.
شما اگه یه همچین پروژه ای گرفتی بهتره با یک نفر که کارش اینه مشورت کنی و یه قرارداد ببندید و باید دائم با هم در تماس باشید.
تایید می گردد.

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستش طبیعتا نباید رایگان باشه. و این آگهی رو هم اینجا دادم که با یک دیتابیس نویس صحبت کنم. راستی من فقط یک دیتابیس میخوام که زیاد هم بزرگ نخواهد بود و فکر نمیکنم به برنامه نیاز باشه.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از ariansman :
راستش طبیعتا نباید رایگان باشه. و این آگهی رو هم اینجا دادم که با یک دیتابیس نویس صحبت کنم. راستی من فقط یک دیتابیس میخوام که زیاد هم بزرگ نخواهد بود و فکر نمیکنم به برنامه نیاز باشه.
آها پس این یه جور اگهی بوده!
خوب اگه میخوای برنامه درست حسابی باشه حتما باید interface غیر از فرمهای access داشته باشه چون در غیر این صورت باید همیشه هر جا میری access نصب کنی.

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا جون من اینچیزا که میگین سر در نمیارم. من یه کار ساده دارم که میخام رو کامپوتر خونم که پنتیم 2 است انجامش بدم. جا به جا هم نمیشم که بخوام هر جا رفتم نسبش کنم. خودم اکسس یکم بلدم اما فکر نکنم این یکم بدرد بخوره. راستش ممنون میشم اگه لطف کنین بفرمایید که اگر بخوایین این کار ر برام تو اکسس در بیارین چقدر میشه. که من ببینم اصلا کارم به مخارجش میارزه یا همون کاغذ بازیمو عشق است:) ؟
مرسی

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
بنظر من هم شما یک برنامه لازم دارید.
یک برنامه به زبان VB یا دلفی که با یک دیتابیس اکسس کار کنه، چارت بکشه، گزارش بگیره و اگر لازم بود چاپ هم بکنه.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از ariansman :
آقا جون من اینچیزا که میگین سر در نمیارم. من یه کار ساده دارم که میخام رو کامپوتر خونم که پنتیم 2 است انجامش بدم. جا به جا هم نمیشم که بخوام هر جا رفتم نسبش کنم. خودم اکسس یکم بلدم اما فکر نکنم این یکم بدرد بخوره. راستش ممنون میشم اگه لطف کنین بفرمایید که اگر بخوایین این کار ر برام تو اکسس در بیارین چقدر میشه. که من ببینم اصلا کارم به مخارجش میارزه یا همون کاغذ بازیمو عشق است:) ؟
مرسی
خوب این برنامه درسته که برنامه خیلی حجیمی نیست ولی چون گزارش گیری داره حداقل باید برای همچین برنامه ای بین 150 تا 200 هزار تومن پول بدی چون طراحی گزارشها کار وقت گیر و خسته کننده ایه.

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقایون balabala و mostafa_gm ممنونم از لطفتون .اگر زحمتی نیست یک ایمیل به من بدین تا جزئیات بیشتر را با هم صحبت کنیم. البته دوستان لطفا یکم با من مستضعفی حساب کنید. حالا تو ایمیل صحبت میکنیم. ariansman.yahoo.com

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
چقدر؟
200 تومن ؟!
فكر نمي كنم ديگه اينقدر سخت باشه !
خدايي نمي خوام الكي حرف بزنم و يه چيزي گفته باشم.
ولي 200 تومن هم خيلي به نظرم زياده ! اين قيمت براي برنامه ي به اين كوچيكي به نظرم زياده
البته اين نظر منه ! و شايد برنامه نويسان ديگه اين نظر رو نداشته باشن !

@ صاحاب آگهي:
اگه خواستي من كسي رو بهت معرفي مي كنم كه برات با 60 تومن هم اين برنامه رو مي نويسه !
كارش رو من قبول دارم و اگه خواستي پي ام بزن

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
من این پروژه رو با VB بعنوان اینترفیس و اکسس بعنوان back-end براتون می تونم بنویسم.

- گزارش گیری روزانه، هفتگی ، ماهانه
- تاریخ شمسی
- چارت و نمودار
- چاپ
- امکانات جانبی از قبیل پشتیبان گیری و ...

قیمت پایه: 200 تومن یا 230 دلار ایگولد.
اگر مایل بودید با ایمیل بهم خبر بدید. persiancity {at} gmail [dot] com

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از cracki :
چقدر؟
200 تومن ؟!
فكر نمي كنم ديگه اينقدر سخت باشه !
خدايي نمي خوام الكي حرف بزنم و يه چيزي گفته باشم.
ولي 200 تومن هم خيلي به نظرم زياده ! اين قيمت براي برنامه ي به اين كوچيكي به نظرم زياده
البته اين نظر منه ! و شايد برنامه نويسان ديگه اين نظر رو نداشته باشن !

@ صاحاب آگهي:
اگه خواستي من كسي رو بهت معرفي مي كنم كه برات با 60 تومن هم اين برنامه رو مي نويسه !
كارش رو من قبول دارم و اگه خواستي پي ام بزن
راستش من برای خودم نگفتم چون من اصلا نه وقت این کارو دارم نه دیگه حوصله دیتابیس نوشتن دارم الان هم پیشنهادهای خیلی بیشتر از این هم هست ولی من کار نمیکنم چون واقعا کار کسل کننده ایه، ولی با توجه به تعداد گزارشهایی که این برنامه داره من ارزش این کارو گفتم، البته هستن بعضی ها که با کمتر از این قیمت هم این کارو میکنن ولی من اگه بخوام یه همچین برنامه ای بنویسم کمتر از این کار نمیکنم.
در ضمن من گفتم از 150 تا 200 که بشه روش بحث کرد ولی خداییش کمتر از این خفته!!. اصلا درست نیست که ما برنامه نویسها خودمون ارزش کار خودمونو بیاریم پایین. اونی که میگی با 60 تومن کار میکنه احتمالا خیلی گشنه است. ببخشیدها!!

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
cracki جان به دادم برس. آخه چه خبره؟ اگر قرار باشه 200 بدم ترجیح میدم با کاغذ کار کنم:( . بابا کارم همچین زیادم نیست. یه چیزی بگین که این کار بشه، نه اینکه من برم سراغ کاغذهام. میدونم واقعا این کار هم ظرایفی داره اما فکر کنم 200 زیاده:eek: . راستی cracki یا ایمل بده یا ایمیل بزن. مرسی. mostafa_gm و balabala شما هم یکم زیاد بیاین پاین تا مشتری شیم.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
عرض کنم که با این امکاناتی که شما گفتید، من قیمت پایه رو بهتون گفتم.

این برنامه ای که می خواهید با تاریخ شمسی سر و کار داره ، مگر اینکه بخواید از تاریخ میلادی استفاده کنید، بعد هم شما گزارش گیری می خواید که این هم باید طراحی بشه، بگذریم از طراحی دیتابیس و چارت و غیر...

اگر امکانات محدود تری می خواهید ، لطفا بگید تا قیمت جدید بدم بهتون، من فکر می کنم کمترین قیمت همین حدود باشه.

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
والا من تاریخ برام فرق نمیکنه. پشتیبانگیری رو نمیدونم چیه و نمیخوام. امکانات جانبی هم بی خیال. گزارش هم که بالاخره خود اکسس ریپورت میگیره. و معمولا گزارش میخوام ماهانه باشه، روزانه و هفتگی به دردم نمیخوره. ولی نمودار رو واقعا میخوام. بلاخره باید یه فرقی با کار با کاغذ داشته باشه. دیگه اینکه میخوام ظاهر زیبا و کار کردن باهاش اون یکم راحت باشه، دک و دکمه زیاد نداشته باشه. راستش من اکسس رو که باز میکنم سرم گیج میره بس که شلوغه.
بازم مرسی

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از ariansman :
cracki جان به دادم برس. آخه چه خبره؟ اگر قرار باشه 200 بدم ترجیح میدم با کاغذ کار کنم:( . بابا کارم همچین زیادم نیست. یه چیزی بگین که این کار بشه، نه اینکه من برم سراغ کاغذهام. میدونم واقعا این کار هم ظرایفی داره اما فکر کنم 200 زیاده:eek: . راستی cracki یا ایمل بده یا ایمیل بزن. مرسی. mostafa_gm و balabala شما هم یکم زیاد بیاین پاین تا مشتری شیم.
من حدود قیمتو گفتم. خودم که نمیخوام انجام بدم. شما پرسیدی چقدر هزینه داره منم گفتم حدود اینقدر. حالا اگه کسی باشه که با قیمت پایین تر براتون انجام بده خیلی به نفع شماست.

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
از حرفت ناراحت شدم ! بهتره مراقب صحبت هات باشي !:hmm:
--------------
اين كسي كه من گفتم گشنه نيست كه هيچ ...

منم خودم چون دانشگاه وقتمو گرفته اصلا نمي تونم بنويسم

ولي بعد از فروختن چندتا برنامه مي دونم كه 200 تومن فوق العاده گرونه !
من كه حاضر به پرداخت اين قيمت نيستم
اصلا درست نیست که ما برنامه نویسها خودمون ارزش کار خودمونو بیاریم پایین.
به نظر شما درسته پول زيادي بگيريم؟
كيفيت خوب و قيمت مناسب بهتر نيست ؟!
@ ariansman
ايميل من:
[email protected]
قيمت هم همين حدوده ( زير 100 ) و بستگي به امكاناتي كه طلب مي كنيد ممكنه در آينده بالاتر بره !
ولي همين امكانات خيالتون راحت كه زير 100 حتما حله !
:)

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از cracki :
از حرفت ناراحت شدم ! بهتره مراقب صحبت هات باشي !:hmm:
--------------
اين كسي كه من گفتم گشنه نيست كه هيچ ...

منم خودم چون دانشگاه وقتمو گرفته اصلا نمي تونم بنويسم

ولي بعد از فروختن چندتا برنامه مي دونم كه 200 تومن فوق العاده گرونه !
من كه حاضر به پرداخت اين قيمت نيستم

به نظر شما درسته پول زيادي بگيريم؟
كيفيت خوب و قيمت مناسب بهتر نيست ؟!
@ ariansman
ايميل من:
[email protected]
قيمت هم همين حدوده ( زير 100 ) و بستگي به امكاناتي كه طلب مي كنيد ممكنه در آينده بالاتر بره !
ولي همين امكانات خيالتون راحت كه زير 100 حتما حله !
:)
قصد توهین نداشتم اگر هم ناراحت شدی ببخشید.
آخه اصلا نمیتونم قبول کنم که یه حرفه ای با 60 تومن یه همچین برنامه ای بنویسه.
راستش من خودم که وقتم خیلی بیشتر از اینا ارزش داره. فقط خودت حساب کن اگه این برنامه فقط یک هفته نوشتنش وقت ببره، روزی 6-5 ساعت، اونوقت واقعا 60 تومن برای یه هفته زمانی که براش میذاری کافیه؟! تازه دیتابیس که میدونی خدمات بعدی و پشتیبانی و دیباگش هم خیلی کار میبره و یه هفته ای که من گفتم عملا کمتر از یک ماه نمیشه.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
البته کرکی جان این هم در نظر داشته باش این کار رو یک نفر می خواد انجام بده.

ممکن هست شما دارید از یک تیم حرف میزنید یا یک سورس آماده، وگرنه همچین کاری برای یک برنامه نویس پروژه ای که شغلش اینه؛

و حدود یک ماه باید روش کار کنه (و هیچ سورس آماده ای هم نداره)، فکر می کنم 200 تومن پایین تر نباشه. درست، ممکنه کسی بصورت تفریحی این کار رو انجام بده، ولی برنامه نویس پروژه ای اگر بخواد شبیه بقیه فکر بکنه باید بین چند تا پروژه ای که میخواد بگیره یکی رو انتخاب کنه، و روی یک یا دو تا پروژه می تونه در ماه کار بکنه.

شما اگر حقوق متوسط یک برنامه نویسی که توی یک شرکت کار میکنه رو حساب کنی می بینید که 200 تومن خیلی هم پایینه. پس یا باید قیمت معقول رو بگه یا اصلا پروژه ای کار کردن رو ول کنه بره کارمند بشه.

بالا