برگزیده های پرشین تولز

کمک برای انتخاب رشته

با توجه به مطالب پست 1 چه رشته ای رو بهم پیشنهاد میدین؟

• مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

Votes: 0 0.0%
  • مهندسی کامپیوتر- سخت افزار

• سایر رشته ها

• Total voters
    3

.:Ice:.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خودم به کامپیوتر-نرم افزار علاقه دارم ولی همه ی اطرافیان میگن همه کامپیوتر بلدن و تو کامپیوتر پول نیست برو رشته ی برق. ولی من به برق زیاد علاقه ندارم میترسم برم و نتونم ادامش بدم و ...
میخواستم نظراتت و پیشنهاداتتونو بدونم در مورد این 3 تا رشته که کدومو برم:
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
مهندسی فناوری اطلاعات
مهندسی برق - مخابرات

sprint3r

Registered User
لایک‌ها
0
البته برق خیلی جامع تر و بازار کار گسترده تری داره تو ایران ولی خودت می خوای بخونی چتد سال ببین چجوری با خودت کنار میای!

پدر پسر شجاع

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
مهندسی فناوری اطلاعات

بازار کارش بر اساس نمونه کاره شماست بعدش هم اشباح شده هست و خودت باید کاره خودت را راه بندازی بعلاوه اینکه 90% مطالبی که در دانشگاه یاد می گیری در مورد این رشته منسوخ شده هست یعنی یه 60 سالی از عمرش می گذره و استفاده نداره, مطالب آپ تو دیت نیست خودت باید بری دنبالش

در مورد مهندسی برق
این رشته گل سر سبد رشته ها بود, اون موقع که ما برا کنکور می خوندیم
و همیشه این رشترو مشاورمون به نوابغ کلاس توصیه می کرد, و بازار کار خوبی هم داره این رشته نسبت به بقیه رشته ها

در مورد درآمد
اگر بخوای جایی کار پیدا کنی برق درآمدش بیشتر هست از کامپیوتر

من پیشنهاد می کنم که مهندسی برق را بری چون مدرک کامپیوتر بدرد نمی خوره, با مدرک کار نمی دن
بعد خودت بشینی مطالب بدرد بخور کامپیوتر را یاد بگیری که یه زمانی خواستی با کامپیوتر درآمد کسب کنی , یا خودت کار ایجاد کنی یا با نمونه کار بری یه جا کار کنی

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
من سال 74 که کنکور دادم خیلی دوست داشتم کامپیوتر قبول بشم. اما نشد و مکانیک یکی از دانشگاه های خوب قبول شدم. اون موقع ناراحت بودم. اما بعد از فارغ التحصیلی فهمیدم که چقدر خوب شد که اینطور شد.

در برخی از شرکتهای صنعتی بزرگ که من آشنایی دارم(از جمله خودروسازی)، مهندسان برق و مکانیک کارهای فنی انجام می دن و از نظر شغلی پیشرفت می کنند. اما مهندسان کامپیوتر، کار برنامه نویسی یا حتی کارهایی مثل تهیه گزارش انجام می دن و پیشرفت قابل توجهی در کارشون نیست.

لذا به نظر من کام‍پیوتر رشته خوبی برای لیسانس نیست(در ایران). برق، عمران، مکانیک و حتی صنایع ، از کامپیوتر بهتره.

Last edited:
بالا