کمک برای انتخاب شغل آینده

شروع موضوع توسط استارتر ‏12 آپریل 2013 در انجمن کار و سرمایه و تجارت

1. استارتر

استارتر Registered User

از عنوان فهمیدید موضوع چیه
    راستش من سن زیادی ندارم ولی توی 2 سال گذشته کار کردم ولی متاسفانه به شدت ولخرجی میکنم شاید اگه همه پولارو جمع میکردم الان 35 40 ت پول داشتم ولی متاسفانه الان فقط تونستم یه خونه اجاره کنم و وسایل داخلش(نه کامل) رو بخرم ک کلش 10 ت هم نشده و مابقیش خراب شده خیلی کارا کردم ولی هیچ کاری رو ادامه ندادم شرکت بازاریابی پخش مواد غذایی تبلیغات و ...

خیلی دوس دارم تجارت واقعی رو یاد بگیرم و یه تاجر بزرگ بشم

حالا قصدم اینه میخوام اگه تاجرهای بزرگ مثلا فرش زعفران یا هر محصولی ک درامد زیادی داره رو توی تهران دفتر دارن بهم ادرسشون رو بدید
    قصد دارم برم پیششون و به عنوان کارگر ساده شروع به کار کنم حقوقم بهم ندن واسم مهم نیست فقط میخوام یه جایی باشه ک شروع به کار کنم و از پایین ترین درجه کارو یاد بگیرم ولی فقط کارش امکان پیشرفت داشته باشه ک بتونم کارو کامل یاد بگیرم و بالا برم و یه روزی خودم این کارو انجام بدم توی اون ضمینه تجارت کنم

دانشجو هستم و هر روز نمیتونم برم ولی 3 روز در هفته میتونم برم تا اخرین توانمم کار میکنم میخوام یه کارو ادامه بدم میدونم از این شاخه به اون شاخه چیزی یاد نمیگیرم مشکلم همین بوده تا حالا شاخه به شاخه شدن

2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
  3. mahdips3

mahdips3 Registered User

دوست عزیز شما خودتون تاجر حرفه ای هستید.چون تو 24 ماه تونستید 40 میلیون درآمد داشته باشید که حدودا می شود ماهی 1.6 میلیون تومان که خودش مبلغ مناسبی هست.همون کارهای قبلی رو ادامه بدید بنظرم براتون مناسب تر هست فقط کمی ولخرجی تون رو بتدریج کاهش بدید

4. استارتر

استارتر Registered User

متاسفانه نمیتونم خرجمو کم کنم چون دیگه مجرد محسوب نمیشم:lol:
    بعضی از این ماه ها درمد من 0 بوده ولی بعضی ماه ها 8 میلیون بوده یا بیشتر
    الانم ماهی کار کنم وقت بذارم 2 ت رو در میارم
    من اسفند ماه 4 میلیون خرج کردم هیچیشم مشخص نیست
    قصدم ندارم از این کار پول در بیارم حتی حقوقم بهم ندن کار میکنم توی کارم سگ کار هستم و از هیچ کاری دریغ نمیکنم اهل زرنگ بازی و در رفتنم نیستم فقط میخوام یه تجارت خیلی خوب رو از پایه یاد بگیرم
    این کار باعث میشه صبرم بیشتر بشه و قدر کارمو بیشتر بدونم و همش از این شاخه به اون شاخه نرم
    کسی جایی بلد نیست ک ما بریم
    ===
    مدیرا خواهشا زودتر تایید کنند پست هارو

5. mirij861

mirij861 همکار بازنشسته

سلام عزیز ... میشه بگین چیکار میکردی که درعرض 24 ماه 40 میلیون درآمد داشتین ؟ ما هم انجام بدیم :rolleyes:

6. استارتر

استارتر Registered User

میدونستم همه میان اینو میپرسن:دی
    گفتم ک بازاریابی(شرکت داشتم نه خودم بازاریابی کنم) تبلیغات همه ی درامدم فقط به دلیل ایده های جدید بود وگرنه من توی شهری کار میکردم ک این چیزا توش اصلا درامدی نداش

7. افتک

افتک کاربر تازه وارد

تجار ایرانی ، علمی کار نمیکنن که بتونن چیزی به شما یاد بدن. اصولا چیزی هم برای یادگیری وجود نداره. شما هم اگر سرمایه و روابط اونها رو داشته باشین ، همون کار رو میتونید حتی بهتر انجام بدید

8. استارتر

استارتر Registered User

بله حتی اگه تجربیم کار کنن به همه مسائل اون کار اشنا هستند دیگه میدونن به کی بفروشن به کی نه کی بخرن کی بفروشن نحوه ی عمل کردنشون و ...
    هرکسی سرمایه و روابط داشته باشه پول در میاره اینو همه میدونیم ولی کسایی هستن مثل ما ک نه سرمایه انچنانی دارن نه روابط پس باید از یه جایی شروع کنیم

9. افتک

افتک کاربر تازه وارد

شما باید از جایی که تخصصش رو کسب کردی شروع کنی . زعفران و فرش یه موضوع تخصصی نیست. شما 100 سال هم که پیش اون تاجر فرش کار کنی ، تمام مشتریها و روابطش رو هم که بشناسی ، تا وقتی که موقعیت تجاری او رو نداری ، کسی با شما کار نمیکنه

دوره آموزش شاگرد و اوستایی دیگه گذشته.دوره بازرگانی به سبک قرون وسطایی و جاده ابریشم هم به زودی تموم میشه. تو هر رشته ای که دانشجویی در همون زمینه کار کن و پیشرفت کن.حالا هرجور که خودت صلاح میدونی:)

10. Haj_Ehsan

Haj_Ehsan Registered User

خودت برای خودت راه بنداز

ببین چه کاری بلدی؟! برو توش

11. استارتر

استارتر Registered User

اخه مشکل اینه که من علاقه ی شدیدی به همچین کارایی دارم اینم وارد شدن بهش کار اسونی نیست
    دوستان من اینطور فکر نمیکنم ک برم پیش یه نفر مثل زمان قدیم تجارت یاد بگیرم بعد اوسا دستمو بگیره:دی میخوام زیر و بم کار رو یاد بگیرم وقتی اونجام
    بعدش خودم برم شروع کنم الانم سرمایه ندارم هیچی

12. Haj_Ehsan

خوب به چی علاقه داری ...
    هنوزم میشه

برو بازار تهرون اونقدر بچرخ تا پیدا کنی ... شرایطت رو توضیح بده براشون و بگو هدفت چیه ! حاجی های خوب هم توی بازار هستن .... [​IMG]

13. persiancloobs

persiancloobs Registered User

حاج احسان بزار بیاد پیش خودت حاجی هم که هستی

14. استارتر

استارتر Registered User

تجارت هایی ک همیشگی هستن مثل تجارت فرش یا خشکبار زعفران
    کدوم قسمت برم؟بابا میری مسخرت میکنن میگن عقلتو از دس دادی؟بعدشم اگرم قبول کنن بعضی ها برای سواستفاده قبول میکنن ازمون مثل خر کار میکشن
    تجار اصلی توی بازار هستن یا نه؟

15. Haj_Ehsan

اولین جنس ها همیشه دست بازاری ها میرسه

مثلاً من اصفهان تولیدی پارچه دارم ، بازاری تهرونی ازم میخره و رنگ میکنه و باند پیچی میکنه و میفروشه به دلال و کاسب و مغازه دار هم از بازاری میخره

خیلی ها هم بهت اطمینان نمیکنن و میترسن ریگی به کفشت باشه ولی یه سر به بازار خیاط ها و فرش فروشا و خشکباری ها بزن گوشی دستت میاد

16. استارتر

استارتر Registered User

کسی نبود کمک کنه

عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخدمات پی پال، وسترن یونیون