برگزیده های پرشین تولز

کمک برای کراس فایر کردن

farshad10

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
سلام دوستان
من یه مادربرد msi b75 گرفتم که از کراس فایر پشتیبانی میکنه میخواستم ببینم این برد فقط از دوتا گرافیک پشتیبانی میکنه یا میشه از آنبرد + گرافیک مجزا هم استفاده کرد
و اینکه دوستان لطفا کنن شرایط و مراحل و نرم افزار های لازم برای کراس فایر و کرات گرافیک پیشنهادی خودشون رو برای این کار معرفی کنن
اینم لینک مادربرد :MSI Global – Motherboard - B75A-G43
سی پی یوهم :g645 اینتل هست که اگه بوجه یاری کنه به corei 5 ارتقا میدم بعدا

ممنون

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با آنبرد كه نميشه چون اينتل هست . ولي با دو تا كارت AMD ميتوني كراس كني .

farshad10

کاربر فعال
لایک‌ها
4,842

Tragzes

Registered User
لایک‌ها
253
عزیز بودجه رو واسه خرید دوکارت مشخص کنید بهتره
برای کراس فایر گرافیک جدید رو روی اسلات نصب میکنید و پل رو هم متصل
قبلا آخرین درایور روی سیستم نصب و سیستم که روشن و وارد دسکتاپ بشه علائم وارد کار شدن کارت دوم مشخص میشه و یه پیغام میاد روی صفحه که کراس فایر فعال بشه؟شما میزنی اوکی و دیگه همین
قدیما کراس فایر نرم افزار جانبی خاص داشت به اسم CrossFireX : Catalyst Application Profiles که به تازگی پروفایلهای بازی ها که مدیریت ارتباط بین دوکارت گرافیک رو برعهده دارن داخل خود کتالیست قرار داده میشن و نیازی به نصب کپ نیست
مقدار مصرف کارت دوم نیز حدود 80%حداکثر توان مصرفی در حالت تکی است

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
Radeon HD 7790 كارت خوبيه براي كراس من سافاير رو ترجيح ميدم

farshad10

کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
512 بیت تک هسته ای؟ نه اوجش 384 هستش
پیشنهاد من دوتا 6770 هستش یا 6750
لطفا اگه کارتی رو پیشنهاد میدید قیمت + برندش رو هم بگید و اینگه پاور در چه حدی باشه پاور من 430 ردمکسه که مال سیستم قدیممه
384 مال کدوم کارته ؟

Tragzes

Registered User
لایک‌ها
253
بله درسته .. قیمت روز 6770 ندارم بالای 320 هستش
خودم دو سال و نیمه مصرف کننده برند PowerColor هستم واسه مشتری های مغازه هم AMD فقط همین مارک میبندیم گوش شیطون کر همه راضی خرابی هم به جرات میتونم بگم طی دوسال گذشته فقط یه دونه 6450 بودش اونم رفت گارانتی درست شد
اول یه 4670 پاورکالر خریدم واقعا نسبت به برند قبلی خیلی ازش راضی تر بودم بعد هم که دوتا 6870 که مثل ساعت دارن کار میکنن پس پیشنهاد من پاورکالر هستش اگر پیدا بشه مدل +PCS که هم خنک کننده بهتر و پیشرفته تری دارن و هم اورکلاک ذاتی هستن + منبع تغذیه قوی تر
مثلا 7870+PCS پاورکالر توی بررسی های سایتهای تست هم قدرت 580 معرفی شده بود بعد از پاورکالر Sapphire رو پیشنهاد میکنم
در مورد منبع تغذیه 6770 یک کابل برق اکسترنال نیاز داره و حداکثر 110 وات برق مصرف میکنه پس باید فکر پاور هم باشید مثلا 530 یا به بالا.
ببین عزیز کراس فایر یک دنیای خاصی برای خودش داره درایورهایی که برای سیستم ها منتشر میشن واسه کراس فایر دوبرابر تاثیر دارن و من همیشه منتظر درایور جدید هستم و همیشه بعد نصب درایور جدید ذوق مرگ میشم!! گرافیک فقط سرعت نیست کیفیت هم در کراس فایر خیلی افزایش می یابد و بهترین گزینه واسه گیم است مثلا شما الان یک 6870 بخری بالای 600 دستت رو میگیره ولی اگر بدی دوتا 6770 بخری قوی ترین کارت رده 128 بیت رو خریدید که در صورت کراس فایر نسبت به 6870 اول که دو هسته است و مجموع کلاک بالاتری داره پهنای باند کلی سیستم بیشتر میشه پس در مجموع قدرت بیشتری در اختیار خواهی داشت.تا قبل معرفی 6790 کارت 6770 فقط دو رده پایین تر از 6870 بود.

لطفا اگه کارتی رو پیشنهاد میدید قیمت + برندش رو هم بگید و اینگه پاور در چه حدی باشه پاور من 430 ردمکسه که مال سیستم قدیممه
384 مال کدوم کارته ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
پاور رو حتما تعويض كن . براي كراس فاير .

farshad10

کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
بله درسته .. قیمت روز 6770 ندارم بالای 320 هستش
خودم دو سال و نیمه مصرف کننده برند PowerColor هستم واسه مشتری های مغازه هم AMD فقط همین مارک میبندیم گوش شیطون کر همه راضی خرابی هم به جرات میتونم بگم طی دوسال گذشته فقط یه دونه 6450 بودش اونم رفت گارانتی درست شد
اول یه 4670 پاورکالر خریدم واقعا نسبت به برند قبلی خیلی ازش راضی تر بودم بعد هم که دوتا 6870 که مثل ساعت دارن کار میکنن پس پیشنهاد من پاورکالر هستش اگر پیدا بشه مدل +PCS که هم خنک کننده بهتر و پیشرفته تری دارن و هم اورکلاک ذاتی هستن + منبع تغذیه قوی تر
مثلا 7870+PCS پاورکالر توی بررسی های سایتهای تست هم قدرت 580 معرفی شده بود بعد از پاورکالر Sapphire رو پیشنهاد میکنم
در مورد منبع تغذیه 6770 یک کابل برق اکسترنال نیاز داره و حداکثر 110 وات برق مصرف میکنه پس باید فکر پاور هم باشید مثلا 530 یا به بالا.
ببین عزیز کراس فایر یک دنیای خاصی برای خودش داره درایورهایی که برای سیستم ها منتشر میشن واسه کراس فایر دوبرابر تاثیر دارن و من همیشه منتظر درایور جدید هستم و همیشه بعد نصب درایور جدید ذوق مرگ میشم!! گرافیک فقط سرعت نیست کیفیت هم در کراس فایر خیلی افزایش می یابد و بهترین گزینه واسه گیم است مثلا شما الان یک 6870 بخری بالای 600 دستت رو میگیره ولی اگر بدی دوتا 6770 بخری قوی ترین کارت رده 128 بیت رو خریدید که در صورت کراس فایر نسبت به 6870 اول که دو هسته است و مجموع کلاک بالاتری داره پهنای باند کلی سیستم بیشتر میشه پس در مجموع قدرت بیشتری در اختیار خواهی داشت.تا قبل معرفی 6790 کارت 6770 فقط دو رده پایین تر از 6870 بود.
خوب پس الان بهنظر شما شد کارت 6770 که دوتشو میشه تا 650 گرفت
ممنون

farshad10

کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
دوستان یه استفاده دیگه هستش که از یه ای تی آی + انویدیا برای فیزیکس استفاده میشه اون چه طوریه و اینکه مادربرد من ساپورد میکنه یا نه

بالا