برگزیده های پرشین تولز

کمک : دانشجوی صفر کیلومتر

mohandes_barq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من دانشجوی سال اول مهندسی برق-الکترونیک هستم(ترم دوم) و میخواستم بدونم از الان چه کتاب هایی رو بخونم تا اطلاعاتم در این زمینه بیشتر بشه و البته چیز زیادی از رشته الکترنیک نمیدونم و به قول معروف صفر کیلومترم و برای تقویت انگلیسی در این زمینه چه کتابی از همه بهتره بخونم
با تشکر

mohsenz65

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوست عزیز به نظر من شما این ترم فقط سعی کن درس های ترم جدید رو بخونی "معادلات و فیزیک 2 و ریاضی 2 و برنامه نویسی .. و از تابستون شروع کن واسه مدار و الکترونیک "با کتاب هیت"
البته این نظر منه چون احتمالا این ترم سختی هست ...
موفق باشی

aliopamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من توصیه می کنم اگه می خوای واقعا بعد چهار سال از الکترونیک چیزی فهمیده باشی سعی کن که کار عملی الکترونیکی زیاد بکنی چون این درسهایی که می خوانی زیاد بدرد نمی خوره و بعد چهار سال متوجه می شی که این دروس تئوری کاربرد در کار ندارند و فقط برای فهم کلی الکترونیک بدرد می خوره

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نظر من فقط کتابهای خودتو بخون ! بخصوص درسهایی که در امتحان کارشناسی ارشد کاربرد دلرند مثل : ریاضی 1 ، مدار 1 و الکترونیک 1 ...

دانشگاه فقط آشنایی با اصول اولیه الکترونیک هست و دانشگاه به تو مطلب علمی یاد نمیده و شما خودت باید دنبال کسب تجربه و دانش باشی که قبل از همه اینا درس مهمتره ! ;)

mohsenz65

Registered User
لایک‌ها
1
تایید میشه!مخصوصا رشته الکترونیک که چوم وسعتش و رشدش در دنیا زیاد هست شما در دانشگاه چیز زیادی یادنمی گیری...
من خودم قدرت می خونم ولی فکر کنم در رشته خودم از بچه های الکترونیک دانشگاه "در رشته خودشون"
بیشتر می دونم

aliopamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من هم گفتم که این دروس برای فهم کلی الکترونیک لازمه پس اگر کسی درک درستی از الکترونیک نداشته باشه قطاً در کار عملی هم ضعیف خواهد بود اما هر دو باید پا به پای هم پیش بره .اگه خواستی در دروسه تئوری مشکل پیدا نکنی و فقط با حفظ کردن فرمول دروس را پاس نکنی در ایام تابستان و اوقات بیکاری سعی کن کار عملی کنی( مثلاً یک مدار ساده را از اینترنت پیدا کن و اونو برای خودت بساز ) و یا مدار های ساده ولی مبهم را که متوجه نشدی که چرا این فرمول براش به کار می ره را ببند و تست کن اون وقته که شیرینیه الکترونیک را حس می کنی و علاقه مند میشی .

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
من هم گفتم که این دروس برای فهم کلی الکترونیک لازمه پس اگر کسی درک درستی از الکترونیک نداشته باشه قطاً در کار عملی هم ضعیف خواهد بود اما هر دو باید پا به پای هم پیش بره .اگه خواستی در دروسه تئوری مشکل پیدا نکنی و فقط با حفظ کردن فرمول دروس را پاس نکنی در ایام تابستان و اوقات بیکاری سعی کن کار عملی کنی( مثلاً یک مدار ساده را از اینترنت پیدا کن و اونو برای خودت بساز ) و یا مدار های ساده ولی مبهم را که متوجه نشدی که چرا این فرمول براش به کار می ره را ببند و تست کن اون وقته که شیرینیه الکترونیک را حس می کنی و علاقه مند میشی .

بعد از چند سال هم مثل اکثر الکترونیکی ها توبه می کنی...

mohsenz65

Registered User
لایک‌ها
1
بعد از چند سال هم مثل اکثر الکترونیکی ها توبه می کنی...

:D راستش اول که قدرت قبول شدم یک کمی ناراحت بودم "هی می گفتم الکترونیک با کلاس تره"
:rolleyes: حالا می گم بی خیال کلاس"دیجیتالم کجا بودددددددددددد":D
باز اگر ایران IT خوبی داشت یه حرفی :cool:
ولی این شاله تا شما فارق التحصیل بشی ایران جلو می ره"گفتن ایران 50 سال پیشرفت می کنه :happy: :happy:
یعنی تا 10 سال دیگه وضع شما بهتر از ماست!!!!!!!!!:eek: :eek:

rezamansouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
منم الکترونیک خوندم . اگه صد بار دیگه برگردم به زمان انتخاب واحد 90 بار الکترونیک و 10 بار نرم افزار را انتخاب می کنم .:happy:
اینکه از ترم دوم شروع کردید به انجام پروژه های عملی هم خوبه و هم بد .
بچه های الکترونیک عمدتا چهار دسته اند :
1- اونایی که فکر می کنند این درسها بدرد نمی خوره و همه چیز در کارهای عملی و خصوصا دیجیتال نهفته است .
2- اونایی که بی خیال کار و پروژه و این قبیل چیزهاند و فقط هدفشون کنکور و کسب درجه علمی بالا تره .
3- اونایی که ناخواسته وارد این رشته شدند و فقط یه طوری میگذرونند تا ببینند چه پیش میاد .
4- اونایی که از اول به فکر ترقی و رشدند و این ترقی را هم در کسب مدارج بالاتر و هم در سواد (آکادمیک و غیر آکادمیک) می دانند .
خوب حالا بسته به اینکه شما در کدام دسته باشید راههای مختلفی پیش رو دارید.
یکی اینکه فقط بچسبید به درس تا ارشد قبول شوید و دیگر اینکه با برنامه ریزی به همه آنها برسید . در دانشگاه ما بیشتر آمار قبولی ارشد به ترتیب در گروه 2 و 3 بود . اکثر افراد گروه 4 و 1 یا برای ادامه تحصیل به خارج رفتند و یا در دانشگاه آزاد و شبانه قبول شدند .
این ها را گفتم تا از آینده این چهار گروه (البته در یک جامعه آماری کوچک 60 نفره) آگاه شوید .
در ایران چهار گرایش مهندسی برق 5 ترم درس مشترک می خوانند و فقط 3 ترم درس تخصصی ارائه می شود این در حالیست که در دانشگاههای بزرگ شاخه های مختلف رشته الکترونیک (یکی از شاخه های مهندسی برق) در دوره کارشناسی فقط یک ترم درس مشترک دارند .
حالا با تفاسیر بالا اگر می خواهید به هر نحوی کار عملی و بهتره بگیم صنعتی را یاد بگیرید باید توجه داشته باشید که کار عملی و صنعتی در ایران به شاخه دیجیتال و الکترونیک صنعتی و تا حدودی بقیه موارد خلاصه می شود. متاسفانه این دو شاخه مهم و کاربردی الکترونیک در کنکور ارشد هیچ جایی ندارند .
حالا برای شروع فکر می کنم بهترین چیز یاد گرفتن میکرو کنترولر باشه چون در این راه با چیزهای مختلفی آشنا می شوید که در کتابها به آن بر نمی خورید . در ضمن بزرگترین استاد به نظر من اینترنت است چون 24 ساعته در دسترس است و هر چیزی ازش بخواهید بلده .:lol:
در درجه دوم تکنیک پالس (البته بعد از یاد گرفتن مبانی ترانزیستور) .
و در درجه سوم الکترونیک صنعتی .
در ضمن برای یک مهندس الکترونیک در صنعت بلد بودن حد اقل یک زبان برنامه نویسی ویژوال الزامی است .
در آخر امیدوارم به آنچه می خواهید برسید و موفق باشید .:)

aliopamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من هم با نظر این دوست عزیز تا حدودی موافقم
بعضی ها فقط با کار عملی حال می کنند و همین طور هم که مشاهده میشه بیشتر مخترعین مدارج بالایی ندارند البته به غیر از علوم جدید .
علتش هم اینه که به نظر من می توان الکترونیک را به دو قسمت اصلی تقسیم کرد
1- طراحی
2-کار برد و تعمیر
منظور من از قسمت اول ساختن مثلاً یک میکرو کنترولر و قسمت دوم هم کار کردن با اونه
و چون قسمت اول در ایران وجود نداره میتونیم بگیم که الکترونیک در ایران به قسمت دوم محدود میشه
و اکثر کسانی هم که فقط دروس تئوری را دوست دارند بعد از گذراندن مدارج بالاتر استاد می شوند
و همین کار باعث میشه که در دانشگاههای ما دانشجویان با کار عملی اشنا نشوند در صورتی که در کشور ههای خارجی کاربرد الکترونیک در صنعت براشون مهم تر است
چون اهمیت الکترونیک به کار بردشه نه تئوری خواندن و کتاب نوشتن .

mohandes_barq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر فراوان از شما که منو راهنمایی کردید می خواستم بگم که من جز آن دسته از افرادی هستم که به کار عملی خیلی اعتقاد دارم و همچنین دانش .حالا شما برای کسی که به این رشته خیلی علاقه منده و خیلی دوست داره در این زمینه چیز های بیشتری یاد بگیره (علاوه بر چیزهایی که در دانشگاه می خوانیم و در سطح بیشتری) و هم دانش آن در سطح عالی باشه چه توسیعه ای میکنید؟و به نظر شما از کجا شروع کنم و برای اینکه با یک سری از اصطلاحات الکترونیک مثل پالس و ... بیشتر آشنا بشم چه منبعی رو معرفی میکنید؟(یک سایت اینترنتی-کتاب- .... یک کتاب بهتر)

mohandes_barq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نظر دوستان در مورد سی دی که این دوستمون esata معرفی کرده چیه؟

بالا