آژانس هواپیماییexchanging

کمک درباره مادربورد های اینتل

شروع موضوع توسط hessam.dev ‏13 دسامبر 2005 در انجمن سخت افزار

1. hessam.dev

hessam.dev کاربر تازه وارد

کسی در مورد مادربورد های اینتل و کیفیتشون اطلاع داره ؟؟؟ تا حالا استفاده نکردم ... ولی شاید بخوام بخرم ... اگر کسی داره یا می دونه کیفیتش خوبه یا نه کمی توضیح بده ... از ASUS و GIGA بهتره ؟

2. Behrooz

Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

دوست عزيز
    مادربورد اينتل يكي از بهترين هاي جهان است . با گيگا كه اصلا نمي توان آنرا مقايسه كرد . بهترين هماهنگي را با سي پي يو هاي اينتل دارد . البته خوب قيمتش هم شيرين تر است . من 1 ماه پيش ميخواستم مادربورد چيپست 955 بگيرم . گيگا كه اصلا توليد نكرده بود و از 945 بالاتر نرفته بود . اسوس هم توليد كرده بود و 180.000 تومان بود و اينتل را با بيچارگي تونستم 320.000 بگيرم .
    اگر برايت قيمتش مهم نيست و به مادربورد خيلي اهميت ميدهي شكي در خريد اينتل نكن .

3. Behrooz

Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

راستي بگو توي چه رنجي بخري شايد بتوانم كمكت كنم . من مدل 955BK گرفتم فوق العاده بود .

4. ARH

ARH Registered User

با احترام به پاسخ BehroozSara
    مادربردهاي اينتل مادربردهاي Renfreance چيپست هاي اينتل هستند ، كه توسط مهندسين اينتل مدارات آن طراحي شده و دو كارخانه مادربردسازي Asus‌ و Foxconn اونها رو توليد ميكنند . همونطور كه گفتم روي اين مادربردها تنها طراحي Refreance پياده شده ، يعني فوق العاده ساده هستند و امكانات و فن آوري‌هاي متعددي كه هر يك از بردساز هاي مطرح دنيا منحصرا دارند ، در اين مادربرد ها اصلا يافت نميشه ، علاوه بر اين طراحي مادربرد هم از نظر من ايراد داره ، بايد قبول كنيم اگه اينتل چيپست هاي خوبي ميزنه هيچ دليلي نداره كه مادربردهاي خوبي هم با اون چيپست ها طراحي كنه ، اين موضوع در مورد NVIDIA و ATI هم صدق ميكنه ، اينتل اصلا درگير بردسازي نيست كه بخواد رو بهبود مادربردهاش سرمايه گذاري بكنه ، يعني براش سرمايه گذاري در اين بازار اصلا نميارزه ، همين مادربردهايي هم كه داره با تيراژ كم و قيمت بالا مي‌فروشه از سرش هم زياده .
    من خيلي به اينتل و فن‌اوري هاش علاقه دارم و سعي ميكنم كه همواره در مورد فن آوري هاي روزش اطلاعات داشته باشم . اما اصلا مادربردهاش رو قبول ندارم و به هيچ كس هم پيشنهاد نميكنم چنين هزينه بالايي بكنه !

اما در مورد مادربرد هاي ديگه , مادربرد Gigabyte 8I955X Royal در ايران موجود مي‌باشد با گارانتي 3 ساله آواژنگ ، خيلي وقته اما چون قيمتش بالاست و مخاطباش عمومي نيستند تو هر مغازه كه بري نمي‌بيني (برخلاف 845 ها) .
    همچنين از ASUS هم مادربرد P5WD2 Primium با امكانات فوق‌العاده و قيمت مناسب و پرفورمس بسيار بسيار بالا نيز موجود هست .