برگزیده های پرشین تولز

کمک درباره پانوراما

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
سلام دوستای عزیز ما که تازه کاریم و هنوز زیاد سرمون نمیشه ولی خوب دوست داریم پانوراما کار کنیم
اما چند تا مشکل دارم
1: اینکه بر فرض 3 تا عکس میگیرم و تو هر عکس یک نقطه مشترک قرار میدم و دوربین رو در محور x حرکت میدم اما مشکلی برای من پیش میاد نور سنجی هستش و عکسها از لحاظ نور با هم متفاوت میشن اینو چیکار باید کرد؟

2: اینکه برای چسبوندن عکسها بهم چطور باید عمل کنم که خودم بتونم تشخیص بدم که الان دقیقا منطبق شدن آیا چشمی هستش یا تکنیک خاصی داره؟

ممنون میشم یه سری توضیحات بهم بدید
متشکر از همگی شما دوستان عزیز:blush:

MSsoftCO

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به دوست عزیز
جوابه هر دوسوال شما توی فوتوشاپ است
آسوونه
فلن

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزيزم msg جان ... يه تاپيك هست به اسم همه سوالات فني من ! كه الان مدتهاست داره خاك ميخوره :happy: اگر سوالتون رو اونجا ميپرسيدين هم جاش بهتر بود هم اون تاپيكه باز راه ميافتاد

در ضمن ، اين روشي كه براي پانوراما گفتين مال دوربينهاي ديجيتاله ؟! :wacko:

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
میبخشید تاپیک زدم
بله دیگه دیجیتال
شاید من نتونستم منظورم رو برسونم

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد نور، خیلی خیلی خیلی ... بهتر است که در هنگام عکس گرفتن، تمام شات‌ها دارای مشخصات یکسان از لحاظ دیافراگم، فوکوس، مد و ... باشند.
من ابتدا در حالت اتوماتیک، اطلاعات دیافراگم مربوط به شات وسط را دریافت می‌کنم و بعد با رفت در قسمت تنظیمات دستی، این مقادیر را اعمال می کنم، فوکوس را روی بی‌نهایت می‌گذارم و بعد شروع به عکس گرفتن می‌کنم.
یک نکته‌ی خیلی مهم هم اینکه تا جایی که می‌تونید، عمق میدان را زیاد انتخاب کنید.

امیدوارم مفید بوده باشد.

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
سلام دوستای عزیز ما که تازه کاریم و هنوز زیاد سرمون نمیشه ولی خوب دوست داریم پانوراما کار کنیم
اما چند تا مشکل دارم
1: اینکه بر فرض 3 تا عکس میگیرم و تو هر عکس یک نقطه مشترک قرار میدم و دوربین رو در محور x حرکت میدم اما مشکلی برای من پیش میاد نور سنجی هستش و عکسها از لحاظ نور با هم متفاوت میشن اینو چیکار باید کرد؟

2: اینکه برای چسبوندن عکسها بهم چطور باید عمل کنم که خودم بتونم تشخیص بدم که الان دقیقا منطبق شدن آیا چشمی هستش یا تکنیک خاصی داره؟

ممنون میشم یه سری توضیحات بهم بدید
متشکر از همگی شما دوستان عزیز:blush:

توی مقاله جواب اکثر سوالاتت هست...

عکاسی پانوراما و نرم افزارهای پانوراما

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
البته بقول Sama01 بهترين روش اينه كه عكسها با مشخصات يكسان گرفته بشن ولي ايرادات جزئي رو ميشه تو فتوشاپ با انگولك كردن گزينه هاي منوي Adjustment مثل Curve يا Level و ... برطرف كرد.

درباره چيدن عكسها هم تو فتوشاپ CS3 يه قابليت جديد به اسم Auto-Aligne Layer اضافه شده كه وظيفش چيدن همين عكسهاست:

172fs720737.gif

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
ممنون دست همگی درد نکنه

بالا