برگزیده های پرشین تولز

کمک در ساخت برنامه

king_of_shadows

Registered User
لایک‌ها
510
سلام وقت بخیر
یکی از دوستان یه تمرین برنامه نویسی داره دوستان هر کسی میتونه کمک کنه لطفا دریغ نکنه
گفته یک بازی طراحی کنم که یک هواپیما متحرک از میان موانع و بدون برخورد با آنها عبور داده و به مقصد برسه و بر اثر زمات تلف شده امتیاز وی محاسبه شود.به علاوه در صورت برخورد او با مانع ادامه بازی امکان پذیر نباشه

فایل های ضمیمه

• flight.png
    flight.png
    6.2 KB · نمایش ها: 11

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
سلام. برنامه را با زبون و پلتفرم خاصی باید بنویسی؟ اگر از کتابخونه xna استفاده کنی و سی شارپ خیلی راحت می نویسی. یه بار بازی chicken indivers شبیه سازی کردم

king_of_shadows

Registered User
لایک‌ها
510
سلام. برنامه را با زبون و پلتفرم خاصی باید بنویسی؟ اگر از کتابخونه xna استفاده کنی و سی شارپ خیلی راحت می نویسی. یه بار بازی chicken indivers شبیه سازی کردم

گفتن حتما باید با VB6 باشه

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
سلام و وقت شما هم بخیر .
برای نماد هواپیما و موانع می تونین از کنترل Shape که تو خود Vb6 هست استفاده کنید . برای حرکت هواپیما هم می تونید برای رویداد Key Press فرم کد بنویسید ، به این صورت که
مثلا" هر زمان کد اسکی W فشرده شد کنترل shape یکم جلوتر بره ، بالاتره بره و .... برای محاسبه زمان از کنترل Timer استفاده کنید و یک Label . فرضا" مقدار اولیه Lable صفر هست
داخل تایمر کد بنویسید که هر ثانیه به مقدار قبلی تایمر ، اضافه بشه . برای برخورد هم زمانی که مختصات هواپیما در محدوده مختصات موانع قرار گرفت معنی اش اینکه برخورد پیش آمده .
اینا که گفتم اولین راهی هست که به ذهنم رسید . قطعا" راههای بهتری هم می تونه باشه .
سالها پیش ما تو سایت خارجی سورس بازی اسنک یا همون مار تو گوشی ساده رو دیدم . اگر بتونید پیداش کنید و دانلود کنید قطعا" می تونه کمک بزرگی باشه .

آرزوی موفقیت

king_of_shadows

Registered User
لایک‌ها
510
تشکر از همه دوستانی وقت گذاشتن ولی بنده چند مشکل اساسی دارم
یکی این که vb6 هر کاری کردم درست حسابی رو سون 64بیت نصب نشد و دوم این که اشنایی زیاد با زبان vb6 ندارم

aminbrlee

Registered User
لایک‌ها
15
می خوای از pictures box استفاده کن و موقع حرکت هواپیما روی اون پیکسل های جلو رو چک کن اگه از قبل رنگی باشند به صورت اتوماتیک تغییر جهت بدهد

بالا