برگزیده های پرشین تولز

کمک در شناسایی ویروس یا تروجان

r333

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
سیستم من به ویروس Win32Sality آلوده شده بود که ظاهرا بوسیله آنتی ویروس حذف شده البته بهمراه اون خیلی از فایلهای exe هم از بین رفت ولی ظاهرا اثرات اون باقی مونده ویندوز عوض کردم ولی بخاطر آلودگی بعضی از فایلها بطور کامل از بین نرفته یا اینکه ویروس یا تروجان یا کرمی ست که آنتی ویروس قادر به شناسایی اون نیست
Dr.Web.AntiVirus و Avira و Symantec و NOD32 آپدیت شده استفاده کردم از چند آنتی تروجان (البته بروز نبودند) هم کمک گرفتم
این ویروس از برخی از فایلها مثلا jpg یه فایل با مقدار 0 بایت با همان نام میسازد که هیچکدام از انتی ویروسها اونارو ویروس تشخیص ندادن از یه جایی شاید مث System Volume Information برمیگردد اگر کسی این ویروس یا تروجان را میشناسه ممنون میشم راهنمایی کند عکسی از نمونه فایل ایجاد شده را تو ضمیمه گذاشتم​

فایل های ضمیمه

• Sn10.jpg
    Sn10.jpg
    26.3 KB · نمایش ها: 5

r333

Registered User
لایک‌ها
4
پنج روز گذشته هنوز کسی جواب نداده ،کسی با همچین مشکلی مواجه نشده یا اطلاعاتی در این مورد داشته باشه که بتونه کمک کنه،​

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام r333 عزيز
1.gif

. اي كاشك قبل از حذف ويروس يك كپي از فايل ويروسي را براي من ارسال مي‌نموديد چون بدون داشتن نمونه نمي‌توانم روش درست و دقيق حذف آن را توضيح دهم.

. در هر صورت، دو Tool وجود دارد كه يكي دقيقن براي حذف اين ويروس و ديگري براي چندين مدل ويروس خوب هست!

. در ضمن لطفن پست من را كه به نام "توجه! به روز ترين توضيحات در مورد برنامه‌هاي امنيتي بر اساس تست‌هاي جديدم" هست را حتمن مطالعه فرماييد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/07/23
26.gif
103.gif

r333

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون جناب IgImAx
متاسفانه ویروس رو ندارم اونقدر آنتی ویروس وآنتی تروجان و آنتی اسپای ور های مختلف رو نصب کردم متوجه نشدم آخرش چی بود فقط اون فایل های ساخته شده 0 بایتی که ساخته میشد رو دارم اگر کمکی میکنه تقدیم کنم
اون پست شما رو هم خوندم مثل همیشه عالی. و ممنون بخاطر توجهتون​

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام r333 عزيز
1.gif

. ممنون از لطفتان، نه اون فايل‌ها كمكي نمي‌كنند. من به آخر اون پست آموزش جلوگيري از Autorun Viruses را هم در زماني كه به شما لينك دادم اضاف نمودم، اگر آن قسمت را نديديد، دوباره نگاهي بيندازيد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/07/23
26.gif
103.gif

بالا