برگزیده های پرشین تولز

کمک در فهم موضوع اپدیت نرم افزار

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
سلام
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه من یک نرم افزار دارم که باید به سرور متصل بشود و داده ها را اپدیت کند و در نرم افزار یک سری محاسبات انجام بدهد حالا میخواهم بدانم که از چه طریقی یک نرم افزاز ساخته شده بروی یک کامپوتر در اتصال به سرور اپدیت میشود؟
یک راهش این است که احتمالا یک بانک داده اسکو ال در سرور هست که نرم افزار به ان متصل میشود و داده ها را ایمپورت به نرم افزار میکند که در نتیجه نرم افزار اپدیت میشود ؟(من هر چی تو فایلهای نصبی نرم افزار روی کامپوتر خودم کشتم تا فایلی به نام sql پیدا کنم نبود!)

کسی از دوستان اطلاع داره که اگر فایل اس کو ال در خود نرم افزار نبود چطوری نرم افزار اپدیت میشه یا شاید فایل باید نام دیگری داشته باشد ؟
و راه دیگه که نرم افزار اپدیت میشود چی هست (احتمال دارد که بانک اطلاعاتی فقط در سرور باشد پس چطوری به نرم افزار دادها انتقال پیدا میکند)
ممنون از دوستان اگر راهنمایی کننند

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
سلام
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه من یک نرم افزار دارم که باید به سرور متصل بشود و داده ها را اپدیت کند و در نرم افزار یک سری محاسبات انجام بدهد حالا میخواهم بدانم که از چه طریقی یک نرم افزاز ساخته شده بروی یک کامپوتر در اتصال به سرور اپدیت میشود؟
یک راهش این است که احتمالا یک بانک داده اسکو ال در سرور هست که نرم افزار به ان متصل میشود و داده ها را ایمپورت به نرم افزار میکند که در نتیجه نرم افزار اپدیت میشود ؟(من هر چی تو فایلهای نصبی نرم افزار روی کامپوتر خودم کشتم تا فایلی به نام sql پیدا کنم نبود!)

کسی از دوستان اطلاع داره که اگر فایل اس کو ال در خود نرم افزار نبود چطوری نرم افزار اپدیت میشه یا شاید فایل باید نام دیگری داشته باشد ؟
و راه دیگه که نرم افزار اپدیت میشود چی هست (احتمال دارد که بانک اطلاعاتی فقط در سرور باشد پس چطوری به نرم افزار دادها انتقال پیدا میکند)
ممنون از دوستان اگر راهنمایی کننند

پسوند فایل های Sql serve و LDF و MDF هستند ، یه راه برای اپدیت اینکه MDF و LDF نهایی جایگزین فایلهای اولیه بشن ..(( کاربر شما دیتابیس جدید رو دانلود می کنه و روی داده های قبلی
Import می کنه ..)) ،اما یه وقت هایی هست شما میخواین خود اپدیت خود نرم افزار رو ارائه بدین ، مثلا برای یه نرم افزار دیکشنری نسخه 1.0 که دارین که تلفظ نداره ولی تو نسخه قابلیت 2.0 تلفظ لغات رو هم اضافه کردین (( شما دنبال این روش هستید ؟ از کدوم زبان برنامه نویسی استفاده کردین ؟ ))
اکثر ماها عادت داریم موقع نوشتن برنامه ای که به پایگاه داده نیاز داره سریع بریم سراغ SQl ، ولی با انتخاب دیتابیسی ساگاز با هدف برنامه اتون و در نظر گرفتن شرایط نت
فروش بهتری خواهید داشت .

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
پسوند فایل های Sql serve و LDF و MDF هستند ، یه راه برای اپدیت اینکه MDF و LDF نهایی جایگزین فایلهای اولیه بشن ..(( کاربر شما دیتابیس جدید رو دانلود می کنه و روی داده های قبلی
Import می کنه ..)) ،اما یه وقت هایی هست شما میخواین خود اپدیت خود نرم افزار رو ارائه بدین ، مثلا برای یه نرم افزار دیکشنری نسخه 1.0 که دارین که تلفظ نداره ولی تو نسخه قابلیت 2.0 تلفظ لغات رو هم اضافه کردین (( شما دنبال این روش هستید ؟ از کدوم زبان برنامه نویسی استفاده کردین ؟ ))
اکثر ماها عادت داریم موقع نوشتن برنامه ای که به پایگاه داده نیاز داره سریع بریم سراغ SQl ، ولی با انتخاب دیتابیسی ساگاز با هدف برنامه اتون و در نظر گرفتن شرایط نت
فروش بهتری خواهید داشت .

سلام
ممنون برای راهنمایی راستش این برنامه که من دارم با vb وvb.net و سی شارپ نوشته شده و تو کل فایلهای ان من پایگاه داده پیدا نکرده ام یعنی فایل با نام data sql یا پسوند با sql متاسفانه هم برنامه ای پیدا نکردم که بتونه دیتا بیس این برنامه را پیدا کنه یا بگوید دیتا بیس برنامه با چه زبانی نوشته شده است اس کو ال مای اسکول یا اوراکل
فایلها را که من دیدم هم پسوندLDF و MDF ندارند اما type فایلهای نرم افزار اینها هستند
DLL File
MODULE File
لطفا اگر برنامه ای میشناسید که بتونه دیتا بیس نرم افزار را پیدا کنه ممنون میشوم نام ببرید
با تشکر از شما

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
سلام
ممنون برای راهنمایی راستش این برنامه که من دارم با vb وvb.net و سی شارپ نوشته شده و تو کل فایلهای ان من پایگاه داده پیدا نکرده ام یعنی فایل با نام data sql یا پسوند با sql متاسفانه هم برنامه ای پیدا نکردم که بتونه دیتا بیس این برنامه را پیدا کنه یا بگوید دیتا بیس برنامه با چه زبانی نوشته شده است اس کو ال مای اسکول یا اوراکل
فایلها را که من دیدم هم پسوندLDF و MDF ندارند اما type فایلهای نرم افزار اینها هستند
DLL File
MODULE File
لطفا اگر برنامه ای میشناسید که بتونه دیتا بیس نرم افزار را پیدا کنه ممنون میشوم نام ببرید
با تشکر از شما
راستش من دقیق منظور شما رو متوجه نشدم ، این چه جور برنامه ای هست که به چند زبان نوشته شده یا منظوراتون اینکه سورس اشو به چند زبان دارین ؟
اگر داده های نرم افزار داخل DLL باشه
باز کردنش کار حضرت فیل هست ((یعنی تقریبا" میشه گفت ممکن نیست))
چیزی که به ذهنم می رسه اینکه سورس اون قسمت هایی رو که درج- حذف - ویراش داره بگردین و بهش توجه کنین می تونین اطلاعات بیشتری از عملکرد برنامه بدست بیارین

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
بله تمام فایلها dll هستند و من فقط یک نرم افزار دانلود کردم فایل اجرای را به ان دادم نوشته بود این برنامه با وبی و سی شارپ نوشته شده است

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
بله تمام فایلها dll هستند و من فقط یک نرم افزار دانلود کردم فایل اجرای را به ان دادم نوشته بود این برنامه با وبی و سی شارپ نوشته شده است
بستگی به نوغ فایل DLL داره ، در مورد این موضوع تو سایت برنامه نویس یه بحثی شده که کپی اشو براتون اینجا می نویسم

خوب دوست خوبم این کاری که شما میخوای انجام بدین رو به اصطلاح بهش میگن کرک کردن. انجام این کار بستگی به نوع DLL هم داره! ((منظور ویراش کردن DLL هست ))

ممکنه از نوع دات نت باشه ولی protect شده باشه که به این راحتی ها قابل دسترس نیست!
ممکنه از نوع دات نت باشه ولی obfuscate شده باشه که در اینصورت هم اگه حتی چیزی ازش بیرون کشیدی قابل فهم نیست چون همه چیز درهم برهمه!
ممکنه از نوع native باشه که دیگه فبها.

شما فقط در حالتی میتونین به سادگی این کارو بکنین که DLL از نوع دات نت باشه و بعد هم هیچ عمل حفاظتی روش انجام نشده باشه. در غیر اینصورت بیخیالش بشی بهتره چون باید یه کرکر حرفه ای باشی تا بتونی این کارو بکنی!

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
اگر فایل از نوع Net. هست و پروتکت نشده می تونین با .NET Reflector 8.2 بازش کنین

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
لطفا صبر کن من ببینم میتونم عکس از فایلها داخل پوشه بزارم برای شما بفرستم

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
سلام ببینید این لیست فایلهای داخل نرم افزار هست من نفهمیدم دیتابیس کدوم فایل هست من میخواهم این نرم افزار بصورت اف لاین کارکنه یعنی خودم دستی داده ها را بهش بدهم اگر شما میتونید دیتا بیس را پیدا کنید ممنون میشوم

Last edited:

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
سلام ببینید این لیست فایلهای داخل نرم افزار هست من نفهمیدم دیتابیس کدوم فایل هست من میخواهم این نرم افزار بصورت اف لاین کارکنه یعنی خودم دستی داده ها را بهش بدهم اگر شما میتونید دیتا بیس را پیدا کنید ممنون میشوم
http://s5.picofile.com/file/8127258718/Doc1.docx.html
به این سادگی ها که فکرشو می کنین نیست و واضح تر بگم در اندازه دانش من نیست

Last edited:

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
نه دوست عزیز کرک نمیخواهم بکنم چون کرک باید سرور انها را کرک کرد که احتیاج به یوزر و پسورد دارد من میخواهم خودم دستی اعداد را به برنامه بدهم ولی نفهمیدم کدوم فایل دیتا بیس هست

Last edited:

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
دوست عزیز من میخواهم فقط خودم داده ها را دستی به برنامه بدهم نه اینکه برنامه را کرک کنم من هم نه دانش ان را ندارم ولی گفتم شاید راهی باشه که بشه فقط داده ها را دستی وارد برنامه کرد

Last edited:
بالا