برگزیده های پرشین تولز

کمک در مورد انتخاب رشته ...

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
دوست عزیز به نظرم شما فعلا تمرکزتو بذار رو کنکور . وقت زیادی هم نمونده و وقت طلایی قبل از کنکور رو با بحث توی این انجمن هدر نده
ان شاالله بعد از کنکور بیا اینجا میزنیم تو سرو کله هم به یه نتیجه ای میرسیم .
همین الان سیستمو خاموش کن برو تا بعد کنکور
فنی حرفه ای و کار و دانش هم کنکور داره ؟؟؟

Dark.Knight

Registered User
لایک‌ها
745
خلاصه من الان دیپلمه بودم میرفتم سربازی نه دانشگاه
ولی باز شرایط هر کسی فرق میکنه ولی شرایط منو اکثر پسرا دارن :D

emperor561

Registered User
لایک‌ها
413
:D
خب من تازه از راهنمایی اومدم دبیرستان ها ... درکم کنید دیگه... :D
اول اینکه مطمئن باش بری رشته های نظری به مراتب بهتره-ولی اگه رشته هایی مثل تربیت بدنی وزبان بخوای بری مهم نیست چه دیپلمی داشته باشی-ضمنااگه تازه میخوای بری اول دبیرستان سال اول عمومی روتوی هنرستان بگذرون-چون یه روزدرهفته 10تعطیل میشی بقیه روزا ساعت12خیلی فازمیده هیچ مشکلی نداره-ولی تودبیرستان بایدهرروزتا2:10دقیقه واستی-درحالی که مدرکش هیچ فرقی نداره وکسی نمیپرسه کدوم جهنم دره ای درس میخوندی

Alios

Registered User
لایک‌ها
591
دوست عزیز اشتباه منو نکنی فقط
جوگیر نشو.ببین اگر واقعا عشق ریاضی.عشق تجربی یا عشق انسانی هستی برو رشته های نظری
اگر نه شک نکن که فنی و حرفه ای خیلی خیلی بهتره
تو دیپلم+پیش دانشگاهی ریاضی رو گیریم با موفقیت گذروندی تازه میشه استارت کار
ولی تو دیپلم فنی مثلا رشته تاسیسات رو بگیری لاقل یه حرفه رو یاد گرفتی.بسته به علاقت میگم
ما رفتیم ریاضی به پیشنهاد دوستان و فک و فامیل.تا سوم رفتم دیدم اصلا خوشم نمیاد از این رشته!
خلاصه به هر نحوی دیپلمه رو گرفتم و آخرش تطبیق دادم به رشته کامپیوتر
ببین علاقت چیه عزیز من.حرف دیگران رو گوش بده ولی تصمیم نهایی رو خودت بگیر.به کلاس کاری و پول و این چیزا فعلا فکر نکن که به در بسته میخوری شدیدا

Sent from my HTC One Max using Tapatalk

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
اول اینکه مطمئن باش بری رشته های نظری به مراتب بهتره-ولی اگه رشته هایی مثل تربیت بدنی وزبان بخوای بری مهم نیست چه دیپلمی داشته باشی-ضمنااگه تازه میخوای بری اول دبیرستان سال اول عمومی روتوی هنرستان بگذرون-چون یه روزدرهفته 10تعطیل میشی بقیه روزا ساعت12خیلی فازمیده هیچ مشکلی نداره-ولی تودبیرستان بایدهرروزتا2:10دقیقه واستی-درحالی که مدرکش هیچ فرقی نداره وکسی نمیپرسه کدوم جهنم دره ای درس میخوندی
ن کلن از رشته های نظری بدم میاد ...الان دارم امتحانای اول دبیرستانمو میدم...

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
بستگی داره به چه رشته ای علاقه داشته باشی. اگه می خوای بری کامپیوتر از ریاضی برو که بهتر دانشگاه های خوب قبول می شی. اما مثلا اگه می خوای بری هنر ( گرافیک ، نقاشی ، سینما ، نمایش ، انیمیشن و ... ) حتما هنرستان برو و خودت هم درس بخون که بهتر و راحت تر قبول می شی.
فنی حرفه ای و کار و دانش هم کنکور داره ؟؟؟
کار و دانش که به هیج نرو مگه اینکه معدل بشی 10. چون بدترین جای دنیاس و هیچ اعتبار و سیستم خوبی هم نداره. هنرستان فنی حرفه ای خوبه و اعتبار بالایی داره. بله ، دو نوع کنکور داره ؛ یکی که شما می تونی پیش دانشگاهی نری و کنکور علمی کاربردی بدی ( سال سوم ) که فقط دانشگاه های علمی کاربردی قبول می شی. یکی هم که سال چهارم ( پیش دانشگاهی ) هم بخونی و بری کنکور سراسری بدی. کنکور سراسری چهار بخش ( هنر - ریاضی - انسانی - زبان ) داره که می تونی توی هر چهار بخش شرکت کنی. اگه می خوای دانشگاه های بسیار معتبر قبول شی باید حتما کنکور سراسری شرکت کنی.

ضمنااگه تازه میخوای بری اول دبیرستان سال اول عمومی روتوی هنرستان بگذرون-چون یه روزدرهفته 10تعطیل میشی بقیه روزا ساعت12خیلی فازمیده هیچ مشکلی نداره-ولی تودبیرستان بایدهرروزتا2:10دقیقه واستی-درحالی که مدرکش هیچ فرقی نداره وکسی نمیپرسه کدوم جهنم دره ای درس میخوندی
دیگه اغراق نکن :D من سال اول هنرستان رو گذروندم ( برای رشته عمومی توی هنرستان سینما )
همه روزه ساعت 1:45 تعطیل می شدیم. زودتر از دبیرستانی ها هست که 3 تعطیل می شن ؛ اما دیگه شمام اغراق کردی.

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
بستگی داره به چه رشته ای علاقه داشته باشی. اگه می خوای بری کامپیوتر از ریاضی برو که بهتر دانشگاه های خوب قبول می شی. اما مثلا اگه می خوای بری هنر ( گرافیک ، نقاشی ، سینما ، نمایش ، انیمیشن و ... ) حتما هنرستان برو و خودت هم درس بخون که بهتر و راحت تر قبول می شی.

کار و دانش که به هیج نرو مگه اینکه معدل بشی 10. چون بدترین جای دنیاس و هیچ اعتبار و سیستم خوبی هم نداره. هنرستان فنی حرفه ای خوبه و اعتبار بالایی داره. بله ، دو نوع کنکور داره ؛ یکی که شما می تونی پیش دانشگاهی نری و کنکور علمی کاربردی بدی ( سال سوم ) که فقط دانشگاه های علمی کاربردی قبول می شی. یکی هم که سال چهارم ( پیش دانشگاهی ) هم بخونی و بری کنکور سراسری بدی. کنکور سراسری چهار بخش ( هنر - ریاضی - انسانی - زبان ) داره که می تونی توی هر چهار بخش شرکت کنی. اگه می خوای دانشگاه های بسیار معتبر قبول شی باید حتما کنکور سراسری شرکت کنی.
.
دلیل بد بودن کار و دانش چیه ؟؟؟

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
دلیل بد بودن کار و دانش چیه ؟؟؟
مستقیما زیر نظر آموزش پرورش هست و اصلا رسیدگی نمی شه. اما فنی حرفه ای علاوه بر آموزش و پرورش زیر نظر فنی و حرفه ای هم هست. دقیقا نمی دونم ؛ اما همه می دونن که خوب نیست و هرکی رفته ناراضی بوده. هنرستان معروفی هم نداره. بعدشم شما فنی حرفه ای رو ول می کنی بری کار دانش ؟! فنی حرفه ای مزایی که داره : امکان راحت تر پیدا کردن کار ، امکان ادامه تحصیل در خود فنی و حرفه ای ( علمی کاربردی برای فنی و حرفه ای هست ) ، استادان و مربیان متخصص تر و بهتر ، وضعیت اجتماعی بهتر و ... .

C0der

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
فقط به رشته ای که علاقه داری برو اصلا نترس :general711:
من خودم دارم نرم افزار میخونم و راضی ام
شما یخورده تلاش کنی تو همین ایران نونت تو روغنه
"ما" ایرانی ها چون خیلی تنبلیم وضع ملکت این شده حالا که اینطوریش کردیم بزنیم بریم؟

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
سلام
فقط به رشته ای که علاقه داری برو اصلا نترس :general711:
من خودم دارم نرم افزار میخونم و راضی ام
شما یخورده تلاش کنی تو همین ایران نونت تو روغنه
"ما" ایرانی ها چون خیلی تنبلیم وضع ملکت این شده حالا که اینطوریش کردیم بزنیم بریم؟
از ی نفر تو همین انجمن شنیدم ک برو نرم افزار با گرایش هک و امنیت و درامد خوبی داره . نظر شما چیست؟

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
مستقیما زیر نظر آموزش پرورش هست و اصلا رسیدگی نمی شه. اما فنی حرفه ای علاوه بر آموزش و پرورش زیر نظر فنی و حرفه ای هم هست. دقیقا نمی دونم ؛ اما همه می دونن که خوب نیست و هرکی رفته ناراضی بوده. هنرستان معروفی هم نداره. بعدشم شما فنی حرفه ای رو ول می کنی بری کار دانش ؟! فنی حرفه ای مزایی که داره : امکان راحت تر پیدا کردن کار ، امکان ادامه تحصیل در خود فنی و حرفه ای ( علمی کاربردی برای فنی و حرفه ای هست ) ، استادان و مربیان متخصص تر و بهتر ، وضعیت اجتماعی بهتر و ... .
خب من میترسم ب فنی حرفه ای نخورم ... :D

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
خب من میترسم ب فنی حرفه ای نخورم ... :D
از نظر معدل می گی ؟ نه بابا ، قبول می شه راحت مثل جت. بهت قول می دم. مگه اینکه دیگه زیر 15 بیاری که فکر کنم بچه نسبتا اوکیی باشی و 18 اینا باشی که اوکی و عالی هست. نگران نباش ، سعی کن واسه کنکور بخونی و دانشگاه خوب قبول شی ، فنی حرفه ای قبول شدن که چیزی نیست ، راحت قبول می شی.

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
از نظر معدل می گی ؟ نه بابا ، قبول می شه راحت مثل جت. بهت قول می دم. مگه اینکه دیگه زیر 15 بیاری که فکر کنم بچه نسبتا اوکیی باشی و 18 اینا باشی که اوکی و عالی هست. نگران نباش ، سعی کن واسه کنکور بخونی و دانشگاه خوب قبول شی ، فنی حرفه ای قبول شدن که چیزی نیست ، راحت قبول می شی.
:D :D :D :D :D
داداش منو چی فرض کردی؟؟؟ :D
دعا میکنم معدلم 10 ش :D

emperor561

Registered User
لایک‌ها
413

دیگه اغراق نکن :D من سال اول هنرستان رو گذروندم ( برای رشته عمومی توی هنرستان سینما )
همه روزه ساعت 1:45 تعطیل می شدیم. زودتر از دبیرستانی ها هست که 3 تعطیل می شن ؛ اما دیگه شمام اغراق کردی.
نه عزیزم من هنرستان درس خوندم اینجوریه-من2سال پیش سال اول بودم

بالا