برگزیده های پرشین تولز

کمک در مورد باز کردن آتلیه عکاسی

YARAY

Registered User
لایک‌ها
164
دوستان آپدیت و عکاس لطفا در مورد هزینه ایجاد یک اتلیه با دو اتاق کودک و عروس به روز و تجهیزات پیشنهادی کمک کنند.
بدون هزینه یک واحد تجاری و دکور و تجهیزات نرم افزاری تا سقف ۱۰-۱۲ تومن چه تجهیزاتی پیشنهاد میکنید
فقط عکاسی و تجهیزات فیلم برداری مد نظرم نیست
لطفا بهترین ابزارهای موجود بازار ایرانو از قبیل دوربین لنز فلش چاپ معرفی کنید.

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
سلام دوست من.خیلی خیلی ببخشید که تا لان کسی جواب نداده.در این مورد فکر میکنم حامد(hameddam) اطلاعات خوبی داشته باشه.شرمنده ام :blush:
من تو این موارد اطلاعاتی ندارم.منتها برای این کار به یک دوربین مثل 5d یا دوربین هایی با سایز سنسور بزرگ احتیاج دارید.چون هزینه تون کمه نمیتونید دنبال فول فریم ها برید.

Hamed57

Registered User
لایک‌ها
2
از دوم خرداد تا پنجم ساعت ۱۴ تا ۲۰ نمایشگاه تجهیزات حرفه ای عکاسی در مصلای تهران برقراره حتما بیا ببین خیلی چیزا دستگیرت میشه

YARAY

Registered User
لایک‌ها
164
سلام دوست من.خیلی خیلی ببخشید که تا لان کسی جواب نداده.در این مورد فکر میکنم حامد(hameddam) اطلاعات خوبی داشته باشه.شرمنده ام :blush:
من تو این موارد اطلاعاتی ندارم.منتها برای این کار به یک دوربین مثل 5d یا دوربین هایی با سایز سنسور بزرگ احتیاج دارید.چون هزینه تون کمه نمیتونید دنبال فول فریم ها برید.

سلام ممنونم تو این مدت خیلی به آقا حامد زحمت دادیم.بله همون 5دی مد نظرمه فعلا عجله ای ندارم تا کارای یه وامم اوکی شه شاید بتونم بیشتر هزینه کنم.

از دوم خرداد تا پنجم ساعت ۱۴ تا ۲۰ نمایشگاه تجهیزات حرفه ای عکاسی در مصلای تهران برقراره حتما بیا ببین خیلی چیزا دستگیرت میشه

لطف کردی عزیز ممنون از خبر رسانی به موقعتون.

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
سلام داداش
شرمنده من دیر دیدم باز این تاپیک رو داداش

اول چند تا سوال
فضای آتلیه چند متری هست ؟ طول و عرض ؟ (واسه انتخاب نوع لنز میپرسم )
دوم الان تجهیزات خاصی دارید یا خیر ؟ (دوربین ، لنز ، فلاش )

خب حالا یه مجموعه پیشنهادات عام میدم انشالا جواب سوالات رو که دادید دقیق تر میگم خدمتتون

معمولا به خاطر خطا های اپتیکی که لنز های نرمال ایجاد میکنم و خصوصا این خطاها در صورت افراد بسیار واضح نمود پیدا میکنه واسه آتلیه ها از لنز های نرمال استفاده نمیشه بلکه از لنز های تله استفاده میشه مثل 70-200 اما معایب استفاده از این لنز اینه که واسه گرفتن یه عکس قدی از مثلا از عروس و داماد به فاصله زیادی نیاز دارید
دوم انتخاب قدرت فلاش بر اساس اندازه محیط
ببینید شما باید فلاشی انتخاب کنید که نه از حداقل نور نه از حد اکثر توانش بهره ببرید بلکه باید میزان های 1/2 و 1/4 جوابگوتون باشه
فالاش های ارزان قیمت تر معمولا حداقل نوری کمی دارند یعنی اونوقت اگه محیط کوچک باشد و نتوان فلاش ها رو دور تر از سوژه قرار داد همیشه میزان نور زیاد تر از نیاز خواهد بود و کلی درد سر جدید
برای لوازم هم که به نظرم با یه ست معمولی شروع کنید سپس ببنید کدوم وسیله بیشتر مورد استفادهتون قرار میگره اون رو افزایش بدید
حالا بر اساس دو مجموعه پیشنهادتم رو میگم (باز هم میگم انتخاب بستگی به اندازه اتاق داره)

به نظرم با بودجه شما میتونید در برند کانن انتخاب های زیر رو داشته باشید ( اولین گرینه ها گران قیمت تر و رنج بالاتر دومی اقتصادی تر و غیر حرفه ای تر )
1: دوربین
الف) فول فریم مثل 5d mark II با قیمت حدودی 4.5 میلیون
ب) استفاده از دوربین کراپ مثل 7d با قیمتی حدودا 2.5 میلیون

2:لنز
الف) یه لنز 24-105 یا 24-70 (برای محیط با اندازه کوچک در نظر گرفتم و دوربین فول فریم ) حدودا 1.5 میلیون تومن
ب) واسه محیط بزرگ لنز 70-200 f4 بدون لرزش گیر یا با لرزش گیر قیمت هم حدودا 1.2 بدون لرز گیر و با لرزه گیر 2.2 میلیون تومن
ج ) واسه دوربین کراپ هم که 15-85 یا باز هم 24-105

3: فلاش آتلیه ای
یه ست فلاش (3 هد به همراه سافت باکس ، زنبوری ، چتر ، پایه کوتاه و بلند ، .... ) فکر میکنم 400 ژول پاسخگو نیاز شما باشه
الف) استفاده از مارک های معروف و با امکانات مثل پروفوتو یا فومکس (ست کامل بین 3.5 تا 5 میلیون )
ب) استفاده از مارک های چینی مقل سومیتا ، اس اند اس ، و ... (ست کامل 1.5 تا 2 میلیون )

4 دکور
دکور و لوازم ( سر ستون ، مبل ، صندلی، کلاه ، خز ، پنکه ، میز نور ، و ..... ) که قیمت نداره و بستگی به نوع سلیقه خودتون داره
میتونه از 500 تا 2 الی 3 میلیون بسته شه

5: ارتباط بین فلاش ها :
استفاده از پاکت ویزارد با قیمتی حدودا 300 برای هر کدوم
یا استفاده از تریگر های چینی با قیمتی بین 30 تا 100 تومن

فعلا همین ها یادم میاد :D
حواسم تو فینال جام باشگاه هاست سوالی بود بگید کاملتر توضیح بدم

YARAY

Registered User
لایک‌ها
164
سلام داداش
شرمنده من دیر دیدم باز این تاپیک رو داداش

اول چند تا سوال
فضای آتلیه چند متری هست ؟ طول و عرض ؟ (واسه انتخاب نوع لنز میپرسم )
دوم الان تجهیزات خاصی دارید یا خیر ؟ (دوربین ، لنز ، فلاش )

خب حالا یه مجموعه پیشنهادات عام میدم انشالا جواب سوالات رو که دادید دقیق تر میگم خدمتتون

معمولا به خاطر خطا های اپتیکی که لنز های نرمال ایجاد میکنم و خصوصا این خطاها در صورت افراد بسیار واضح نمود پیدا میکنه واسه آتلیه ها از لنز های نرمال استفاده نمیشه بلکه از لنز های تله استفاده میشه مثل 70-200 اما معایب استفاده از این لنز اینه که واسه گرفتن یه عکس قدی از مثلا از عروس و داماد به فاصله زیادی نیاز دارید
دوم انتخاب قدرت فلاش بر اساس اندازه محیط
ببینید شما باید فلاشی انتخاب کنید که نه از حداقل نور نه از حد اکثر توانش بهره ببرید بلکه باید میزان های 1/2 و 1/4 جوابگوتون باشه
فالاش های ارزان قیمت تر معمولا حداقل نوری کمی دارند یعنی اونوقت اگه محیط کوچک باشد و نتوان فلاش ها رو دور تر از سوژه قرار داد همیشه میزان نور زیاد تر از نیاز خواهد بود و کلی درد سر جدید
برای لوازم هم که به نظرم با یه ست معمولی شروع کنید سپس ببنید کدوم وسیله بیشتر مورد استفادهتون قرار میگره اون رو افزایش بدید
حالا بر اساس دو مجموعه پیشنهادتم رو میگم (باز هم میگم انتخاب بستگی به اندازه اتاق داره)

به نظرم با بودجه شما میتونید در برند کانن انتخاب های زیر رو داشته باشید ( اولین گرینه ها گران قیمت تر و رنج بالاتر دومی اقتصادی تر و غیر حرفه ای تر )
1: دوربین
الف) فول فریم مثل 5d mark II با قیمت حدودی 4.5 میلیون
ب) استفاده از دوربین کراپ مثل 7d با قیمتی حدودا 2.5 میلیون

2:لنز
الف) یه لنز 24-105 یا 24-70 (برای محیط با اندازه کوچک در نظر گرفتم و دوربین فول فریم ) حدودا 1.5 میلیون تومن
ب) واسه محیط بزرگ لنز 70-200 f4 بدون لرزش گیر یا با لرزش گیر قیمت هم حدودا 1.2 بدون لرز گیر و با لرزه گیر 2.2 میلیون تومن
ج ) واسه دوربین کراپ هم که 15-85 یا باز هم 24-105

3: فلاش آتلیه ای
یه ست فلاش (3 هد به همراه سافت باکس ، زنبوری ، چتر ، پایه کوتاه و بلند ، .... ) فکر میکنم 400 ژول پاسخگو نیاز شما باشه
الف) استفاده از مارک های معروف و با امکانات مثل پروفوتو یا فومکس (ست کامل بین 3.5 تا 5 میلیون )
ب) استفاده از مارک های چینی مقل سومیتا ، اس اند اس ، و ... (ست کامل 1.5 تا 2 میلیون )

4 دکور
دکور و لوازم ( سر ستون ، مبل ، صندلی، کلاه ، خز ، پنکه ، میز نور ، و ..... ) که قیمت نداره و بستگی به نوع سلیقه خودتون داره
میتونه از 500 تا 2 الی 3 میلیون بسته شه

5: ارتباط بین فلاش ها :
استفاده از پاکت ویزارد با قیمتی حدودا 300 برای هر کدوم
یا استفاده از تریگر های چینی با قیمتی بین 30 تا 100 تومن

فعلا همین ها یادم میاد :D
حواسم تو فینال جام باشگاه هاست سوالی بود بگید کاملتر توضیح بدم

خیلی بزرگواری ممنونم
راستش برای جا هم هنوز اقدام نکردم دو سه ماهی وقت دارم تا کارای بانکیم تموم شه
و در مورد مکان و سایز آتلیه هم میخواستم یه تحقیقی بکنم که ایده آل ترین شرایطشو در نظر بگیرم.
تجهیزاتی که من دارم به درد این کار نمیخورن همه رو باید تهیه کنم.
خودم هم دلم دوربین کراپ نمیخواد .فول سایز دست دو رو بهش ترجیح میدم،نظر شما چیه؟
نظرتون در باره لنزهای ثابت نرمال دیاف پایین چیه؟
در مورد چاپ هم فکر میکنم ابعاد بزرگ رو با شرکت های حرفه ای همکاری داشته باشیم بهتر نیست؟به جای هزینه های چاپ؟
برای بک گراند پرتره یه سری تجهیزات الکتریکی دیدم جایی، نظرتون در مورد اونا چیه ؟
بازم شرمنده که وقتتونو میگیرم .

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
خیلی بزرگواری ممنونم
راستش برای جا هم هنوز اقدام نکردم دو سه ماهی وقت دارم تا کارای بانکیم تموم شه
و در مورد مکان و سایز آتلیه هم میخواستم یه تحقیقی بکنم که ایده آل ترین شرایطشو در نظر بگیرم.
تجهیزاتی که من دارم به درد این کار نمیخورن همه رو باید تهیه کنم.
خودم هم دلم دوربین کراپ نمیخواد .فول سایز دست دو رو بهش ترجیح میدم،نظر شما چیه؟
نظرتون در باره لنزهای ثابت نرمال دیاف پایین چیه؟
در مورد چاپ هم فکر میکنم ابعاد بزرگ رو با شرکت های حرفه ای همکاری داشته باشیم بهتر نیست؟به جای هزینه های چاپ؟
برای بک گراند پرتره یه سری تجهیزات الکتریکی دیدم جایی، نظرتون در مورد اونا چیه ؟
بازم شرمنده که وقتتونو میگیرم .

والا پس با این شرایط شما باید بعد از انتخاب مکان آتلیه دنبال تجهیزاتش باشید
اگه دوربین تمیز پیدا کنید چرا که نه اتفاقا خیلی هم بهتره
والا دیاف باز چندان کاربردی در آتلیه نداره چون نوردهی با فلاش های مختلف هست معمولا دیاف رو حدودا 8 میبندن اغلب
واسه چاپ هم حتی اغلب آتلیه های تهران هم خودشون کار چاپ رو به صورت گستره انجام نمیدن و چاپخ.نه ها یا مراکز مختلف چاپ مثل ..... (اسم نبردم تبلیغ نشه ) قرار داد میبندن میدن به اونها چاپ رو
چون شما اصولا با این مبالغ نیمتونید دستگاه چاپ بخرید ؛ پرینتر هم که نه موادش به صرفه هست نه کیفیتش صرف میکنه بهترین گزینه همکاری هست با مراکز تخصصی چاپ عکس

چه نوع تجهیزاتی دیدید؟
منظورتون فون کروماتیکی هست؟

وظیفم هست داداش در حد اطلاعاتم کمکتون کنم

YARAY

Registered User
لایک‌ها
164
والا پس با این شرایط شما باید بعد از انتخاب مکان آتلیه دنبال تجهیزاتش باشید
اگه دوربین تمیز پیدا کنید چرا که نه اتفاقا خیلی هم بهتره
والا دیاف باز چندان کاربردی در آتلیه نداره چون نوردهی با فلاش های مختلف هست معمولا دیاف رو حدودا 8 میبندن اغلب
واسه چاپ هم حتی اغلب آتلیه های تهران هم خودشون کار چاپ رو به صورت گستره انجام نمیدن و چاپخ.نه ها یا مراکز مختلف چاپ مثل ..... (اسم نبردم تبلیغ نشه ) قرار داد میبندن میدن به اونها چاپ رو
چون شما اصولا با این مبالغ نیمتونید دستگاه چاپ بخرید ؛ پرینتر هم که نه موادش به صرفه هست نه کیفیتش صرف میکنه بهترین گزینه همکاری هست با مراکز تخصصی چاپ عکس

چه نوع تجهیزاتی دیدید؟
منظورتون فون کروماتیکی هست؟

وظیفم هست داداش در حد اطلاعاتم کمکتون کنم

بازم ممنونم
در مورد بک گراند چند جا دیدم چیزی مثل ال سی دی بزرگ اما محدود که باا کنترل میش تم بک گراندها رو عوض کرد اما به شخصه استفاده از فون های کاغذی رو ترجیح میدم
این هم یه لینک کاربردی و در تایید پیشنهادات شما که از سایت دوست داشتنی عکاسی برای کسایی که این تاپیک ممکنه به دردشون بخوره
راهکارهای موفقیت یک استدیوی عکاسی

YARAY

Registered User
لایک‌ها
164
انشاللا به وقتش برای معرفی چن تا جای با کیفیت و موفق در زمینه چاپ مزاحمت میشم

mehrave

Registered User
لایک‌ها
10
یکی از دوستان عکاس دوربین 5Dتمیز برای فروش داره .توضیح بیشتر اگر خواستید پ.خ

بالا