برگزیده های پرشین تولز

کمک در مورد دیتا بیس

sir.per3ian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به اساتید گرامی

من یه مشکلی دارم . اونهم اینه که میخوام مثلا اگه یک سیستم ثبت اطلاعات کارمندی هست . من میخوام یک جستجو بذارم که وقتی کد کارمند رو نوشتم اطلاعاتش هم بیاد . میشه کمکم کنید ؟

و اینکه دوستان عزیز . من برای ثبت داده از دستورهای

Data1.UpdateRecord
Data1.Recordset.AddNew

استفاده میکنم . که فقط یک رکورد رو نشون میده . البته به نظرم چون از updaterecord استفاده کردم اینجوری میشه ولی روشی جز این رو بلد نیستم . میشه کمکم کنید ؟

ممنون از همه

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلام به اساتید گرامی

من یه مشکلی دارم . اونهم اینه که میخوام مثلا اگه یک سیستم ثبت اطلاعات کارمندی هست . من میخوام یک جستجو بذارم که وقتی کد کارمند رو نوشتم اطلاعاتش هم بیاد . میشه کمکم کنید ؟

و اینکه دوستان عزیز . من برای ثبت داده از دستورهای

Data1.UpdateRecord
Data1.Recordset.AddNew

استفاده میکنم . که فقط یک رکورد رو نشون میده . البته به نظرم چون از updaterecord استفاده کردم اینجوری میشه ولی روشی جز این رو بلد نیستم . میشه کمکم کنید ؟

ممنون از همه

شما بایستی ابتدا یک دیتا گرید در یک فرم قرار دهید و سپس به جدول مورد نظر متصل شوید. بعد از اتصال یک به یک رکوردها را چک کنید و در صورت یافتن آن ، در دیتا گرید نمایش داده می شود.
البته این را هم عرض کنم که پس از اتصال به پایگاه داده تمامی خواص جدول به صورت خودکار در دیتا گرید Set می شود و تمامی اطلاعات موجد در جدول که مربوط به یک کد کارمندی دلخواه است نمایش داده می شود.
یه فایل هم به عنوان مثال براتون گذاشتم.
البته در مورد اتصال به فلکس ال ام گرید.

امید است حل شود.
:blink:

فایل های ضمیمه

• dataGrid.zip
    9.2 KB · نمایش ها: 4

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
سلام خوب هستيد
براي اينكه بتونيد سرچ كنيد اگر از ديتا گرايد و ديتا اوبجكت استفاده ميكنيد سورس ديتا گريد رو عوض كنيد
کد:
sql = "select * from table1 where name like '%" & "a" & "'"
Data1.RecordSource = sql

بالا