برگزیده های پرشین تولز

کمک در مورد غذای گربه که تازه به دنیا اومده

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173
با سلام خواهشا کمکم کنید یه بچه گربه تو انبارمون به دنیا اومده مادرش نمیاد ببردش گذاشتیمش تو کارتن جلویه انبار اما باز خبری نیست گربه خیلی کوچک هست چشماش باز نمیشه و چنان صدایی می اندازه که نگو ، ما هم نمیتونیم کاری براش بکنیم , غذا چه چیزی و چطوری باید داد بهش
دلم کباب شده

Sadhu

Registered User
لایک‌ها
499
شیر بش بده با مکمل های غذای اش با پستونک

Sadhu

Registered User
لایک‌ها
499

Musso

Registered User
لایک‌ها
42
معمولا گربه مادر بچه شو ميخوره

A MI R

Registered User
لایک‌ها
32
داداش دهنش اون قدر کوچکه که هر چی سعی کردم با سرنگ شیر بدم نشد

داداش با سرنگ بهش شیربده
فکر هم نکن که نمیخوره
چون هنوز کوچیکه غذاش همون اندازه هست
سرنگو پر کن اروم بریز تو دهنش
دیگه سر سرنگ که تو دهنش جا میشه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
با سلام خواهشا کمکم کنید یه بچه گربه تو انبارمون به دنیا اومده مادرش نمیاد ببردش گذاشتیمش تو کارتن جلویه انبار اما باز خبری نیست گربه خیلی کوچک هست چشماش باز نمیشه و چنان صدایی می اندازه که نگو ، ما هم نمیتونیم کاری براش بکنیم , غذا چه چیزی و چطوری باید داد بهش
دلم کباب شده

اول ممنون از شما و خواهشا بهش برسید تلف نشه
شاید مادرش خدایی ناکرده تصادف کرده باشه یا یک موجود 2 پا کتکش زده باشه...

پرستاري و غذا دادن به بچه گربه یتیم جدا از اجر معنوي ،بسيار جالب و لذت بخش است .اين حيوانات مظلوم و بيچاره معمولا در اثر كشته شدن يا عدم وجود حس مادري به تنهايي رها شده و قادر از مراقبت خود نيستند.در صورتي كه آنها به حال خود رها شوند به زودي خواهند مرد.

اگر شما تصميم به مراقبت از بچه گربه يتيم گرفته ايد اما نمي دانيد كه به او چگونه رسيدگي كنيد اين مطلب را بخوانيد .
بچه گربه ها وقتي به دنيا مي آيند بسته به نژادشان حدود 120-80 گرم وزن دارند و مي بايست هفته اي 100-50 گرم وزن بگيرند .معمولا چشم بچه گربه ها از10-14روز به بعد باز مي شود پس اگر حيواني كه پيدا كرده بوديد هنوز چشمانش بسته است و وزن آن حدود 200-150 گرم، سن آن كمتر از 10 روز است و به رسيدگي بيشتري احتياج خواهد داشت .
گربه اي كه حدود 3 هفته سن داشته باشد مي تواند راه برود و اولين دندان هاي شيري اش نيز نيش زده اند . نگهداري از بچه گربه 3 هفته اي به مراتب راحت تر از نگهداري يك نوزاد 10-1روزه مي باشد .مهمترين مورد براي نگه داري بچه گربه حفظ دماي محيط شان است .

اين نوزادان به خودي خود قادر به تامين گرماي خود نبوده و وابسته به مادرشان هستند . حال كه مادري وجود ندارد بايد نوزاد تا يك هفتگي در دماي 29 درجه سانتي گراد و تا 2 هفتگي در دماي 26 درجه سانتي گراد نگه داري شوند .مي بايست دما طوري باشد كه حيوان در صورت احساس گرما بتواند بخزد وبه جايي كه دما كمتر است برود .عدم تامين دماي مناسب سريعا باعث افت دماي بدن شده كه بسيار خطرناك است .
دومين مورد مهم نوع تغذيه و روش غذا دادن به بچه گربه است. بهترين شير بعد از شير مادر ،شير خشك مخصوص بچه گربه است .اگر شير خشك مخصوص در دسترس نبود از فرمول زير براي تغذيه حيوان استفاده كنيد :
نصف ليوان (120 سي سي )شير پر چرب + یک عدد زرده تخم مرغ + یک قطره مولتي ويتامين نوزادان.

فرمول مي بايست به خوبي مخلوط شود و قبل از خوراندن به گربه تا دماي 37 درجه گرم شود . شير را هيچگاه سرد به حيوان ندهيد . باقي مانده فرمول ساخته شده مي بايست در يخچال فقط براي يك روز نگاه داشته وبعد از آن دور ريخته شود .

توجه فرماييد كه هيچ وقت نبايد براي تغذيه بچه گربه يا توله سگ از شير كم چرب استفاده شود .شير گاو از نظر ارزش غذايي از شير سگ وگربه بسيار پايين تر است و به تنهايي پاسخ نياز بچه گربه يا توله سگ را نمي دهد.
حتما از شيشه شير هاي مخصوص غذا دادن به بچه گربه استفاده شود اگر آن در دسترس نبود مي توان از قطره چكان پلاستيكي،سرنگ بدون سوزن 3 سی سی يا قطره هاي مخصوص چشم وگوش شسته شده استفاده شود.ريزش شير از سر پستانك بايد طوري باشد كه در صورت وارونه گرفتن شيشه شير ،شير باید قطره قطره بچكد .

هيچگاه براي شير دادن بچه گربه را به پشت نخوابانيد اين باعث مي شود شير به داخل مجراي تنفسي حيوان رفته و باعث مشكلات ديگر شود .براي شير دادن مي بايست حيوان را بروي شكم خوابانده سرش را به طرف بالا آورده و بعد شيشه شير را داخل دهان بگذاريد ( درست همانند خوردن شیر از سینه مادرشان).

بچه گربه ها در هفته اول جمعا30 -40 سي سي در روز ( هر 2-3 ساعت يكبار 2-4 سي سي )شير بخورند .آن ها معمولا روزانه به380-220 كيلو كالري انرژي احتياج دارند و چون در بدو تولد حجم معده نوزاد بسیار کم است هر 2-3 ساعت یکبار باید شیر بخورند بعد از یک هفتگی میتوان فواصل زمانی شیر دهی بیشتر شود مثلا هر 4-5 ساعت یکبار.مقدار مصرف روزانه بچه گربه در سن دو هفتگي به حدود 56 سي سي و در 3 هفتگي روزانه به حدود 80 سي سي مي رسد .

بعد از هر بار شير خوردن مي بايست با يك پارچه نرم، شكم گربه دایره وار ماليده شود. اين كار مانند زبان مادر حيوان عمل کرده و به حركت روده ها و تخليه ادرار و يا مدفوع كمك مي كند .اگر اين مالش ها انجام نشود حيوان خود به خود قادر به دفع نبوده و شكم حالت باد كردگي مي گيرد .

تا سن 4-3 هفتگي مي توان براي غذاي بچه گربه تنها از شير استفاده شود، اما بعد از اين سن كم كم غذا هاي پوره مانند (مثل مرغ و گوشت به همراه سيب زميني و هويج )داده شود . هر چه سن حيوان بيشتر شود ،دندان ها كامل تر و مي توان غذاي سفت تر براي تغذيه استفاده گردد . براي شروع دادن غذا به بچه گربه بهتر است از غذاي كنسروي استفاده شود . به هیچ عنوان از غذای مخصوص نوزاد انسان استفاده نکنید،اینها حاوی پیازهستند و برای گربه مضر میباشند.

توجه فرماييد عدم توانايي در مكيدن ،سر و صداي بيش از حد ،عدم وزن گيري يا از دست رفتن وزن ،اسهال بد بو ، همگي نشان از بيماري بچه گربه داشته و در صورت مشاهده اين موارد مي بايست به دامپزشك مراجعه کنید.

بعد از سن 3 هفتگي مي بايست در كنار حيوان هميشه يك ظرف آب تازه و خنك قرار داشته باشد . هرگز تصور نكنيد چون حيوان شير مي خورد بنابراين احتياج به آب ندارد . از سن 8-6 هفتگي به بعد مي توانيد غذاي خشك مخصوص بچه گربه را با غذاي كنسروي تدريجا مخلوط كرده وبه حيوان بدهيد.

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173
بسیار ممنون به زور یه کم دادم اونم ندونستم خورد نخورد چنان دهنشو سفت بسته ها که نگو
معلوم نیست مادرش کدوم ..... هست نمیاد بچه شو ببره :hmm:

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
بله سخته
ولی اینو هم در نظر بگیرید که اون یه نوزاده عین نوزاد انسان الان یه مادر یا پدر میخواد

لذتی که در بزرگ شدنش هست در هیچی نیست

خداوند به زندگیت برکت میده

AMIR-TERROREST

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خدا انشاالله نصیب ما هم یه دونه از این بچه گربه ها بکنه

یه مدت پیش 2 تا بچه گربه خیلی خوشگل گیرمون اومد داشتیم بهش شیر میدادیم که بعد چند ساعت فهمیدیم که مادر داره گذاشتیمش پیش مادره مادره بردش :hmm:

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
خدا انشاالله نصیب ما هم یه دونه از این بچه گربه ها بکنه

یه مدت پیش 2 تا بچه گربه خیلی خوشگل گیرمون اومد داشتیم بهش شیر میدادیم که بعد چند ساعت فهمیدیم که مادر داره گذاشتیمش پیش مادره مادره بردش :hmm:

بهترین کار ممکن رو کردید

بالاخره شما و این دوستمون باید یه فرقی داشته باشید با یک سری موجود دو پا که بویی از انسانیت نبردن

گربه مادر زایمان میکنه در خونه و اینها میندازن در سطل زباله ...من شرم میکنم که بهشون بگم انسان

پس فردا جای خودشون تو این دنیا همون سطل زباله هست

این حس دقیقا حسی هست که یک مادر وقتی بچش به دنیا میاد

آه حیوان بدجوری میگیره

AMIR-TERROREST

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
بهترین کار ممکن رو کردید

بالاخره شما و این دوستمون باید یه فرقی داشته باشید با یک سری موجود دو پا که بویی از انسانیت نبردن

گربه مادر زایمان میکنه در خونه و اینها میندازن در سطل زباله ...من شرم میکنم که بهشون بگم انسان

پس فردا جای خودشون تو این دنیا همون سطل زباله هست

این حس دقیقا حسی هست که یک مادر وقتی بچش به دنیا میاد

آه حیوان بدجوری میگیره

البته من فکر نکنم که کسی واقعا دلش بیاد که بچه گربه رو توی سطل زباله بندازه این کار عین سنگ دلی و بی رحمی تمام است

البته منم بگم ها وقتی مادرشون اومد و بچه گربه ها رو بهش دادیم و برد آنچنان حالی ازمون گرفته شد :p

راستی یک سوال ظرف شیری که تو فیلم ها توش شیر میریزن گربه لیس میزنه اون رو از چه سنی باید در اختیار گربه گذاشت و اینکه چه مشخصاتی (ارتفاع و عرض ) باید داشته باشه چون تو شهر ما مغازه ای براش فروش لوازم گربه نیست متاسفانه

و یک سوال دیگه اینکه خیلی شده بچه گربه ای میبینیم گوشه خیابون و جایی هست راه خاصی وجود داره که بفهمیم مادرش قراره بیاد دنبالش یعنی مثلا مادرش اگه بعد از 1 روز سر نزد یا 2 روز یا چه تعداد روزی که سر نزد بفهمیم مادرش دیگه بر نمیگرده !! ( چی گفتم خودم هم نفهمیدم )

کلا شما راهی سراغ دارید ما یه بچه گربه یتیم گیر بیاریم ؟

با عرض معضرت از استارتر

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
ما هم مثل شما یه بچه گربه چشم بسته گوشه خیابون پیدا کردیم 14 ماه پیش البته
آوردیم غذا دادیم بهش الان شده این
ماشاا دخترمون داره میشه ببر واسه خودش

1193d1370435111-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B9%D9%82%DB%8C%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F-imag0033.jpg

1150d1370108877-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B9%D9%82%DB%8C%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F-imag0109.jpg

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
البته من فکر نکنم که کسی واقعا دلش بیاد که بچه گربه رو توی سطل زباله بندازه این کار عین سنگ دلی و بی رحمی تمام است

البته منم بگم ها وقتی مادرشون اومد و بچه گربه ها رو بهش دادیم و برد آنچنان حالی ازمون گرفته شد :p

راستی یک سوال ظرف شیری که تو فیلم ها توش شیر میریزن گربه لیس میزنه اون رو از چه سنی باید در اختیار گربه گذاشت و اینکه چه مشخصاتی (ارتفاع و عرض ) باید داشته باشه چون تو شهر ما مغازه ای براش فروش لوازم گربه نیست متاسفانه

و یک سوال دیگه اینکه خیلی شده بچه گربه ای میبینیم گوشه خیابون و جایی هست راه خاصی وجود داره که بفهمیم مادرش قراره بیاد دنبالش یعنی مثلا مادرش اگه بعد از 1 روز سر نزد یا 2 روز یا چه تعداد روزی که سر نزد بفهمیم مادرش دیگه بر نمیگرده !! ( چی گفتم خودم هم نفهمیدم )

کلا شما راهی سراغ دارید ما یه بچه گربه یتیم گیر بیاریم ؟

با عرض معضرت از استارتر

ای کاش این چیزا وجود نداشت
من صدها برابر بدتر از این رو هم دیدم متاسفانه...

ظرف غذا و یا اب سن خاصی نداره
من یادم میاد از 2 3 ماهگی استفاده کردم

یعنی از سنی که دیگه حیوان نیاز به شیر خوردن از مادر نداره دیگه میتونید استفاده کنید...

والا یادم میاد آخرای سربازیم بود...
دوستانم زنگ زدند و سریع رفتم دیدم 6 7 تا توله هستند که خدا بیامرزه یکی براشون سرپناه درست کرده بود تا خیس نشن...

من اونا رو بردم ولی همیشه فکر کردم که نکنه مادر داشتن ؟

اگر دیدید کسی دنبالش نیومد چند ساعت میشه احتمال داد مادر نداره...ولی قطعی نمیشه گفت

فصل زایمان گربه معمولا اواخر زمستون هست و تو این فصل گربه های زیادی بی سرپرست میشن...

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173
دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی هایت
این گربه فقط داد میزنه رفتم دستکش کردم دستم تا بهش شیر بدم فقط یک ریز جیغ میکشه واقعا خیلی خیلی سخته بهش شیر بدی یکم دادم خورد اما خیلی خیلی کم
نصف سرنگ 2 سی سی
این گربه رو من کجا میتونم بدم از دستم نمیاد بهش رسیدگی کنم تو خونه همه ناراحتن

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
شما کدوم شهر هستید ؟

اون شیر مخصوص همونطور که گفته شد صفحه پیش
میمیره

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173
Last edited:

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
بله حواسم نبود داشتم پست ارسال میکردم

اگر شیر مخصوص که صفحه قبل توضیح داده شد به بدن گربه نرسه تلف میشه

اون شیر تقریبا مثل شیر مادرش هست...

شما یکم بهش برس تا جون بگیره بعد که بزرگ شد بزار بره....

خدا به زندگیت برکت بده

فقط ولش نکن

خدا شما رو جلوی پای اون زبون بسته گذاشته شاید کسی دیگه بود الان کشته بودش...

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
اقا دمت گرم نزار تلف شه زحمت داری می کشی خدا هم جبران میکنه برات
ما هم تو ساختمون یکی داریم هر چند وقت یه بار خوشش اومده میاد چند تا بچه میزاد .. بعد یه بار یکی دوتاشون خیلی ضعیف بودن و از بقیه عقب مونده بودن , یکی از همسایه ها چند بار اومد یه سرم وصل کرد بهشون که دیگه سر حال شدن و اوکی شدن . میپرسم اسم سرمه چی بود میام میگم شاید بدرد خورد . خلاصه دمت گرم که انسانی داداش گل
from Lg

بالا