برگزیده های پرشین تولز

کمک فوری.اونایی که از دادگاه و سفته سر در میارن بیان!!!!!

VETO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من سال گذشته مبلغ 200,000 هزار تومان به یکی از دوستانم قرض دادم.و چون بهشون اعتماد داشتم چیزی مدرک نگرفتم.
تا اینکه دیدم بعد گذشت 6 ماه ایشون فقط 20000تومان این پولو دادن
بعدش من رفتم در خونشون و ازش 100000هزارتومان سفته گرفتم.(تنها مدرکم)
ایشون تا الان 100000تومان به حساب بنده ریختن و میگن که بقیشم نمیدم :blink: :blink: :blink:
جالبه تو این مدت هی خواهش تمنا میکرد تا بتونه صد تومنو پر کنه و ماهم باهاش راه اومدیم.
میگه من 100000تومان فیش که به حسابت پول ریختم دارم.واگرم شکایت کنی اینارو به دادگاه نشون میدم.
ایا این فیشها چیزیرو ثابت میکنه؟یا محکمه پسند نیست و من میتونم با خیال راحت شکایت کنم؟
-----------------
ضمنا ایشون سه سفته به من دادن که سر جمعش میشه 100000تومان و میگه اون سفته ها مال من نیست و من امضا نکردم.درحالی که جلوی خودم امضا کرده و دست خط هر سه و امضاها یکیه.
میخوام ببینم اینام که مشکل ندارن که؟
-------------------------
من به بخش مشاوره 110 زنگ زدم وگفتن ایشون با اون فیشها چیزیو نمیتونه ثابت کنه.:happy:
امیدوارم درست باشه
ضمنا اگه جایی رو میشناسید که بتونم مشاوره کنم خوب میشه. یا اگه وکیلی کسی هست نزدیکانتون سوال بفرمایید.
(باور کنید گذشتن ازین صد تومن کار سختی نیس ولی ایشون وقتی من بهش گفتم پولو بده فحشهای رکیک داد !!!
و این واقعا برام زور داره که این همه باهاش راه اومدم و اینکارو بکن:( ه)

خواهشا کمک کنیذ اگر تجربه ای در این زمینه دارید.
پیشاپیش ازتون ممنونم:)

بقول یکی از دوستان
اشتباهی که همه عمر پشیمانم از ان اعتمادیست که بر مردم دنیا کردم.

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر کنم با اون سفته ها بتونی پولتو بگیری ولی اینو بدون خیلی ها هستند که حاظرند یک میلیون بدن ولی گذرشون به دادگاه نیفته . اشک آدم رو در میارن . بعد شما یک سودی هم که کردی اینه که با 100000 تومن یک نارفیق رو شناختی . این شناختن میتونست خیلی گرون تر تموم بشه .

VETO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر کنم با اون سفته ها بتونی پولتو بگیری ولی اینو بدون خیلی ها هستند که حاظرند یک میلیون بدن ولی گذرشون به دادگاه نیفته . اشک آدم رو در میارن . بعد شما یک سودی هم که کردی اینه که با 100000 تومن یک نارفیق رو شناختی . این شناختن میتونست خیلی گرون تر تموم بشه .

ممنون از نظرتون
بله مهمترینش همین بود که یه نارفیقو شناختم :hmm:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
نه شما میتونی چیزی ثابت کنی نه ایشون. منتها شما میتونید سفته رو نقد کنید. البته اگر زیرش بزنه فقط میتونید نصف سفته رو (50تومن) نقد کنید. برای همین معمولا سفته رو دوبل مبلغ میگیرن که شما اشتباها نصف گرفتید :D

VETO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بلا بلا جان مطمئنی؟
اگر زیرش بزنه 50 تومن میدن؟خوب برای چی بدن؟یارو که زیرش زده.
اگه همون 50 تومنم بدن خوبه فقط من باید از این نامرد پول بگیرم
نمیدونی تا به پول برسم چقدر طول میکشه؟
ممنونم ازت

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
وکیل؟
بیخیال بابا ارزش نداره
500 تومن باید پول وکیل بدی برا 200 هزار تومن
برو خدا رو شکر کن که نصفشو ازش گرفتی

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
بلا بلا جان مطمئنی؟
اگر زیرش بزنه 50 تومن میدن؟خوب برای چی بدن؟یارو که زیرش زده.
اگه همون 50 تومنم بدن خوبه فقط من باید از این نامرد پول بگیرم
نمیدونی تا به پول برسم چقدر طول میکشه؟
ممنونم ازت
منظورم اینکه اگر نده، با اون سفته از راه قانونی (به دادگاه کشیدن) ، (یا غیر قانونی
torch[1].gif
مثلا بدی سفته رو برات بگیرن
jason2.gif
) میشه تا 50 تومنش رو گرفت. ولی به دردسر دادگاهش نمی ارزه!
درواقع ارزش سفته نصف چیزی هست که روش نوشته شده!

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
من بارها به چنین مشکلاتی را دیده یا شنیده ام

به خصوص در هنگام پروژه گرفتن و تحویل دادن و ... خرید و ...

ببینین ، شما این بار 70 تومان ضرر نمیدهید ، بلکه هزینه یک کلاس خصوصی را میدهید که استاد آن به شما به بهترین شکل یاد داده : دیگر هرگز اینگونه رفتار نکن !

اساسا همیشه باید به گونه رفتار کنیم که انگار دادگاه و .. وجود ندارد !! چون مطمئنم دادگاه رفتن و شکایت به قدری برایتان دردسر و رفت و آمد و .. دارد که میبینید 20000 تومان ضرر داده اید

هر یکبار حضور در دادگاه چقدر کرایه تاکسی باید بدهید ؟؟؟

ببینید ، شاید 70 تومان پولی نباشد ولی شما احساس میکنید که باید یک جور تلافی کنید ! و همین است که مشکل ساز میشود و وقت و اعصاب آدم را از بین میبرد .

ممکن است آدم با ماشین تصادف کند و 100 تومان خسارت بدهد ، ممکن است هم اینگونه با این آدمها تصادف کند !!!! و خسارت بدهد !

دعوا و مرافعه و آبروی طرف را بدن هم توصیه نمیشود چون ممکن است کار به کلانتری و .. بکشد و ...

البته گاهی هم مشکل را حل میکند !!!

من که یکبار اینطوری سرم کلاه رفت و دیگر هرگز در هیچ موردی به چنین مشکلی به این نحو برنخوردم

سخت نگیرید.

Never Trust anyone in these matters

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
وکیل؟
بیخیال بابا ارزش نداره
500 تومن باید پول وکیل بدی برا 200 هزار تومن
برو خدا رو شکر کن که نصفشو ازش گرفتی

تا مبلغ5 میلیون تومن وکیل الزامی نیست
دعوای تا مبلغ2 میلیون تو من هم در صلاحیت شوراهای حل اختلاف هست و باید به اونا که به محل سکونت خودت یا متهم نزدیک هست شکایت کنی

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما میتونید بعد از 10 روز که از تاریخ سر رسید ( نه صدور ) سفته گذشته واخواست کنید .و اگر جواب نداد یا زیر بار نرفت شکایت کنید . اگر در دادگاه طرف بزنه زیرش قضیه جعل مطرح میشه و اگر کارشناس رسمی دادگستری به نفع شما رای بده میتونید به پولتون برسید . کل مراحل بالا هم یکسال تقریبا طول میکشه .

VETO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
az hame doostani ke komak kardan mamnoonam(farsim paride)

بالا