برگزیده های پرشین تولز

کنکوری های 86 | دغدغه ها ، اخبار ، نکات ، سوالات و هر چیز مربوط

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
Hamatoon vahshatnak sare karid ! ghalamchi chie ! man age moadelam shart nabood motmaenam ke rote zire 100 misham
شما هنوز خامی و بی تجربه!!!!

برو کنکور بده مجاز شدی بیا برای ما هم تعریف کن!!

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
کارشناسی ارشد نداریم؟:(
کمتر از 3 هفته دیگه امتحانه و من دارم تو نت تمدد اعصاب می کنم،:lol:
جایی دیدم که می گن با 12 هزار ریاضی تهران قبول شدن،من که بعید می دونم،البته بد نیست اینم بگم که سال 81 با 4900 ریاضی ،تو رشته های بعد از رشته قبولیم،نفر 7 ریاضی پلی تکنیک شدم،اما بعید می دونم که دیگه 12000 بتونه ریاضی قبول شه،:blink:
یادش بخیر عشق کامپیوتر داشتم و بعد که رفتم دانشگاه آزاد از هرچی دانشگاه آزاد متنفر شدم،بعد رشته ای رو خوندم تو یکی از دانشگاههایی که بهترین اساتید رو داشت،این رشته من رو به خودش علاقمند کرد....
بزرگترین تجریه قبل از قبولی:اینقدر تست بزنید تا با افکار طراحان سوالات آشنا بشید.منفی نزنید،می دونید که اگر میانگین 70 درصد بزنید تهران قبولید،حالا 70 درصد یعنی 21 سوال از 30 سوال رو درست جواب بدید و بقیه رو نزنید،این سخته؟اونم تو رشته ریاضی؟مثلا" اگر از 50 سوال ریاضی به 35 سوال درست جواب بدید و بقیه رو جواب ندید،70 درصد خواهید داشت،
بزرگترین تجربه بعد از قبولی:اصلا" سمت دانشگاه آزاد نرید،حتی اگر مجانی بود.
موفق باشید.

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
یه خبر که شایدم تکراری باشه بهتون بدم...
امسال برای سیزدهمین سال متوالی استان یزد سیطره خودش بر قبولی دانشگاه ها رو حفظ کرد و هم استانی های ما یک رکورد جالب رو بر جا گذاشتند. جالب تر این که توی همین استان یزد ، هم شهر ما (یعنی ابرکوه) باز در مجموع ترازها رتبه اول رو داره که این باعث افتخار ماست.
البته وظیفه سنگینی هم بر دوش من و امثال من که امسال کنکوری هستیم قرار می ده...

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
سؤالات کنکور هر ساله در حالي از مکان‌هاي ناشناخته و پاورقي کتب طراحي مي‌شوند که معاون پژوهشي وزير آموزش و پرورش از رايزني با سازمان سنجش در حذف اين گونه سؤالات خبر مي‌دهد.

رئيس سازمان پژوهش و برنامه‌ ‏ريزي وزارت آموزش‌و‌پرورش چندي پيش از چند تاليفي شدن کتاب تاريخ معاصر خبر داد اما با تغيير ذکر شده جديد سؤالات بي‌شماري در ذهن دانش آموزان و معلمان پبش آمد.

مهدي نويد ادهم در گفت‌وگو‌ با مهر اعلام کرد: اين کتاب در حال حاضر به شکل آزمايشي و بر اساس انتخاب و شرايط استاني و مناطق تدريس خواهد شد.

رئيس سازمان پژوهش و برنامه‌ ‏ريزي وزارت آموزش و پرورش، نظر دانش آموزان، معلمان و صاخب نظران را در انتخاب اين کتاب اساسي عنوان کرد.

از سوي ديگر، وي از چند تاليفي شدن حدود نيمي از کتب درسي تا پايان برنامه چهارم توسعه گفت و با اين امر ذهن دانش آموزاني که هنوز از حذف کنکور چندان اطميناني ندارند، آشفته شد.

نويد ادهم در پاسخ به اين سؤال گفت: برنامه‌هاي درسي کتابهاي چند تاليفي تفاوت عمده اي با يکديگر ندارند.
وي تاکيد کرد: ما به سمتي پيش مي‌رويم که کنکور حذف شود.

اما اين گفته ابهام جديدتري پيش آورد و آن اين‌که اگر کتاب‌هاي چند تاليفي تفاوت چنداني با يکديگر ندارند پس چه اصراري براي چند تاليفي شدن و گسترش آن وجود دارد.

معاون پژوهشي وزير آموزش و پرورش تفاوت نوع نگاه، تدوين قضايا و چيدمان مسائل را از تفاوت‌هاي عمده کتاب‌هاي درسي اعلام کرد.

از سوي ديگر تا روزي که کنکور بر سر تمام دانش آموزان ايراني سايه انداخته است، دغدغه چگونگي تست زدن در محصلان وجود دارد.
نويد ادهم در اين باره تصريح کرد: با توجه به صحبت‌هاي انجام شده با دوستان آموزش عالي کشور قرار است از طراحي سؤالات حفظيات محور، واژه به واژه و تک تک لغات و پاورقي‌ها پرهيز شود تا کنکور از اين آسيب مصون بماند

منبع : http://www.baztab.com/news/60399.php

این مطلب رو از یه تاپیک دیگه منتقل کردم اینجا.

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سرچ بزن تو کائنات حتما پیدا میکنی ! اگه نکردی ا
شما هنوز خامی و بی تجربه!!!!

برو کنکور بده مجاز شدی بیا برای ما هم تعریف کن!!
ishalla bade konkoor mibinim
faghat kafie man be oon boodje bandi ke too zehnam eberesam be hamatoon ghol midam behtarin in forum besham
faghat age be boodje bandim beresam
ya ali;)

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
حالا که بحث کرکری شد ، خودم همتون رو می گیرم.......
حریف می طلبیم.

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
برگزاری بدون تغییر کنکور 86

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تنها در شیوه های اجرایی کنکور با طرح مجلس مخالفیم، گفت : وزارت علوم نظرات اصلاحی خود را نسبت به طرح ساماندهی کنکور که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده، ارائه کرده است که امیدواریم کمیسیون عنایت ویژه ای به این نظرات که هم کارشناسانه است و هم خیرخواهانه داشته باشد.

دکتر محمد مهدی زاهدی در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد سرانجام طرح ساماندهی کنکور که توسط مجلس شورای اسلامی تدوین شده است، گفت : نظرات اصلاحی وزارت علوم در طرح ساماندهی پذیرش دانشجو، اصلاحاتی را ایجاد می کند که ضمانت اجرایی طرح را فراهم خواهد کرد.

وزیر علوم افزود : با کلیات طرح مجلس در زمینه کنکور موافق هستیم اما بحث بر سر شیوه های اجرایی است که نقایص جدی در این زمینه وجود دارد. تمامی پیشنهادات اصلاحی خود را برای بازنگری این طرح به مجلس ارائه کرده ایم که امیدواریم نقایص رفع شود.

زاهدی در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد توقف بررسی طرح کنکور در صحن علنی مجلس گفت : ظاهرا طرح کنکور هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می شود. امیدواریم تا آن موقع نظرات اصلاحی وزارت علوم برای اجرای بهتر کنکور مد نظر قرار گیرد.

وی در پاسخ به سوال دیگر مهر در زمینه توانایی آموزش و پرورش برای تاثیر سوابق تحصیلی گفت : در این مورد از وزیر آموزش و پرورش بپرسید.

وزیر علوم در مورد کنکور 1386 گفت : کنکور 86 بدون تغییر برگزار می شود. سوابق تحصیلی در کنکور سال 86 تاثیر 15 درصدی خواهد داشت.

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
خب انگار کنکوری ها همگی مشغول تحصیلند.

RAHVAR

Registered User
لایک‌ها
453
1171480792.jpg

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
جالب بود..........
یه قسمتش سانسور شده!

ولی اینم هست:

آیا شما می دانید که تمام شهریه ای که می پردازید در جهت کارهای خیر به اعلی حضرت ...شاه اهدا می شود؟

پر کردن ... که سخت نیست؟

ميهن پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
15 درصد اون طور كه فكر ميكنيد زياد نيست.فرق معدل 19 با 20 كمتر از يك سوال رياضيه.

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
yani man age fiziko shimio 100 bezanam ke hamin alanam barnamam ine mibinam ke rahat mizanam 100 hatta too vaghte kamtar az khodesh bad intori age khoda komak kardo riazi ham 100 zadam momkene rotbe 1 besham ?LOL in shookhi bood amma yani dar in had mishe ?
age 15 darsad tasir bedan man 11/7 darsad daram !
moalemamoon ensafan alian !
fiizko ke motmaenam 100 mizanam cheshimi hatta be sharte inke sarasari bashe na soale ghalamchio talifio ina chon gheleghe sarsari dastame !
moaleme difemoon ham too sobh ham konkoor moaleme ghadime allame helli o konkoore energy atomi hast kasi ke parsal teste ghermez difesh kare oon bood !
ya ali sorry be khatere ENG

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
bacheha doamoon konid man faghat az adabiato arabi mitarsidam ke oonaram daram radif mikonam
ye tosie bacheha faghat soale sarasari hal konid chize dige ham khastid hal konid hadeaghal sarsari ro chand bar bezanid tamrinaye ketab makhsoosan fiziko hal konid! soala vaghean eine ketabe

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
بله ، کتاب خیلی مهمه. نه فقط در فیزیک . در همه دروس
ضمنا شما هم جوگیر نشو... احتمال صد زدن توی کنکور خیلی کمه.... چون یک یا دو سوال مورد دار مخصوصا در فیزیک پیدا میشه که درست زدنش کار حضرت فیله.

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
بچه ها دیگه وقتش هست که این تاپیک بیاد بالا!

بالا