برگزیده های پرشین تولز

کن جوتسو ( کارشناس متخصص موساشی)

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
موارد مربوط به کن جوتسو در این مکان مطرح شود

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
بوکن های هر مدرسه شمشیرزنی ژاپنی متفاوت هستند(منظورم کوریو هست)!
بوکن مدرسه کاتوری شینتو ریو

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
بوکن مدرسه هیوهو نیتن ایچی ریو
تفاوت این بوکن با بوکن مدرسه کاتوری شینتو ریو در نازک تر بودن این بوکن ها هست!البته یه سری تفاوت دیگه هم دارن
مثلا وزن و ... که بعداً درموردش بیشتر میگم

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
کم کم میخوام یک سری تکنیک و کاتا از کوریو ها رو بهتون معرفی کنم که به نظرم مفید میاد....و شما بیشتر با کوریو های ژاپن آشنا بشید هرچند که استاد میلاد قبلا در موردش صحبت کردن

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
کم کم میخوام یک سری تکنیک و کاتا از کوریو ها رو بهتون معرفی کنم که به نظرم مفید میاد....و شما بیشتر با کوریو های ژاپن آشنا بشید هرچند که استاد میلاد قبلا در موردش صحبت کردن
بسیار مفید واقع خواهد شد ممنون استاد
با تشکر از حسن توجه شما
ببر سیاه

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
ممنون از مطالب تخصصیتون. میشه بپرسم بوکن چی هست؟ بعد آقای اشرفی که به شدت الان ادعای کن جوتسو دارن ، کن جوتسوی حقیقی رو کار میکنن؟

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
با سلام جناب موساشی عزیز
میخواستم بدونم تو کن جوتسو کار با چاقو رو هم اموزش میدن یا فقط شمشیر ؟
بعد بصورت کاتا ؟ یا تکنیکهای حمله ای و دفاع ؟
ممنون:)

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
ممنون از مطالب تخصصیتون. میشه بپرسم بوکن چی هست؟ بعد آقای اشرفی که به شدت الان ادعای کن جوتسو دارن ، کن جوتسوی حقیقی رو کار میکنن؟
بوکن : به شمشیر چوبی گفته میشه که هدف به وجود اومدنشم اینه که آسیب کمتری در هنگام تمرین وارد بشه...اسم قدیمی تر و سنتی تر بوکن ، "بوکوتو" هست!
کن جوتسوی حقیقی یعنی تنشین شودن کاتوری شینتو ریو - اما ایشون یه سری تکنیک ساده رو آموزش میدن تا برسین به درجه ایی که تکنیک های کاتوری رو آموزش ببینید...خب یعنی چی ؟؟؟؟؟
یعنی اینکه شاگردی که اول وارد کن جوتسو میشه تکنیک ها و کیهون های ساده ایی رو یاد میگیره که هدف اصلی بالابردن سطح مهارت کار با شمشیر هست بعد از اون وارد آموزش های مدرسه کاتوری میشه!!!!
نمیشه همون اول به شاگردی که هیچی از شمشیر نمیدونه بگیم مثلا کاتای نوکیتسوکه........ رو بزن چون نمیتونه اینقدر بپره
در حال حاضر کاتاهای ای آی جوتسو و باتتوجوتسو و کومی تاچی های دسته اوموته آموزش داده میشه

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
بوکن : به شمشیر چوبی گفته میشه که هدف به وجود اومدنشم اینه که آسیب کمتری در هنگام تمرین وارد بشه...اسم قدیمی تر و سنتی تر بوکن ، "بوکوتو" هست!
کن جوتسوی حقیقی یعنی تنشین شودن کاتوری شینتو ریو - اما ایشون یه سری تکنیک ساده رو آموزش میدن تا برسین به درجه ایی که تکنیک های کاتوری رو آموزش ببینید...خب یعنی چی ؟؟؟؟؟
یعنی اینکه شاگردی که اول وارد کن جوتسو میشه تکنیک ها و کیهون های ساده ایی رو یاد میگیره که هدف اصلی بالابردن سطح مهارت کار با شمشیر هست بعد از اون وارد آموزش های مدرسه کاتوری میشه!!!!
نمیشه همون اول به شاگردی که هیچی از شمشیر نمیدونه بگیم مثلا کاتای نوکیتسوکه........ رو بزن چون نمیتونه اینقدر بپره
در حال حاضر کاتاهای ای آی جوتسو و باتتوجوتسو و کومی تاچی های دسته اوموته آموزش داده میشه
زیر دیپلم حرف بزنین تا ما هم متوجه بشیم !!! پس یعنی بر خلاف بقیه رشته های ژاپنی ایشون استاد قابل اعتمادی هستن در باره آموزش این رشته؟

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
با سلام جناب موساشی عزیز
میخواستم بدونم تو کن جوتسو کار با چاقو رو هم اموزش میدن یا فقط شمشیر ؟
بعد بصورت کاتا ؟ یا تکنیکهای حمله ای و دفاع ؟
ممنون:)
سلام دوست عزیز
اگه منظورتون از چاقو تانتو هست بله اما این آموزش در مراحل حرفه ایی آموزش داده میشه نه سطوح ابتدایی!!!!
70% بصورت کاتا هست و مابقی .......تکنیک های مربوط به جوجیتسو که شامل 36 کاجو میشه در مراحل پیشرفته آموزش داده میشه
اما توی کن جوتسو چی یاد میگیرید:
ابتدا که گفتم یه سری کیهون و کاتا و ...(البته ساده و متوسط و پیشرفته)
بعد کاتاهای ای آی و باتتو کاتوری
بعد کومی تاچی های کاتوری
...
...
...

Last edited:

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
زیر دیپلم حرف بزنین تا ما هم متوجه بشیم !!! پس یعنی بر خلاف بقیه رشته های ژاپنی ایشون استاد قابل اعتمادی هستن در باره آموزش این رشته؟
منظورتون بوکن یا همون بوکوتو هست؟؟؟؟؟؟
تنشین شودن کاتوری شینتو ریو قدیمی ترین مدرسه شمشیرزنی و شیوه های جنگی باستانی ژاپن به حساب میاد
بگین کجا رو متوجه نشدین تا من در حد توان توضیح بدم؟

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
کاتای نوکیتسوکه چی هست؟ ای آی جوتسو؟ آخرش نفهمیدم آقای اشرفی واقعا اون چیزهایی که ادعاش رو دارن کار میکنن و بلد هستن یا نه؟؟

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
کاتای "نوکیتسوکه نو کن" اسم کاملش هست
ای آی جوتسو یعنی هنر بیرون کشیدن شمشیر از غلاف (فقط معنی ای آی جوتسو میشه این در باطن فراتر از اینهاست)
اگر ایشون ادعایی دارن میتونین برین باشگاهش ببینین آیا واقعیت داره یا نه؟من که نمیتونم ادعای ایشون رو پاسخگو باشم;)

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
راستی جناب استاد موساشی بسیار خوشحالم که دوباره به این فروم برگشتین. همسشه پست های قدیمی تر تاپیک رو میخوندم و استفاده میکردم از صحبت هاتون. ضیمنا با توجه به چیزی که توی پروفایل استاد میلاد نوشتین مطمینا مطالب ناب و زیبایی رو در مورد نینجوتسو میدونین پس ازتون خواهش میکنم به تاپیک نینجوتسو هم تشریف بیارین تا من و بقیه دوستان هم از دانسته هاتون استفاده کنیم.

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
راستی جناب استاد موساشی بسیار خوشحالم که دوباره به این فروم برگشتین. همسشه پست های قدیمی تر تاپیک رو میخوندم و استفاده میکردم از صحبت هاتون. ضیمنا با توجه به چیزی که توی پروفایل استاد میلاد نوشتین مطمینا مطالب ناب و زیبایی رو در مورد نینجوتسو میدونین پس ازتون خواهش میکنم به تاپیک نینجوتسو هم تشریف بیارین تا من و بقیه دوستان هم از دانسته هاتون استفاده کنیم.
نظر لطفتونه!
باعث افتخار منه که بیام تاپیک نینجوتسو
اما خود استاد میلاد به تنهایی میتونه هم نین جوتسو و هم کن جوتسو رو ساپورت کنه!
منم خوشحالم که دوستان(البته استادان ولی خودمونی گفتم) جدیدی مثل شماها رو پیدا کردم

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
سلاح های مورد استفاده در مدرسه کاتوری شینتو ریو:
سلاح اصلی بوکن (بوکوتو) و شمشیر
بو (چوب)
ناگیناتا
ریوتو (دو شمشیر)
تانتو یا کوداچی (خنجر)
سو (نیزه) - البته یاری هم میگن
بو شورایکن (میخ های نوک تیز پرتابی)

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
آشنایی با 2 استاد بزرگ مدرسه هیوهو نیتن ایچی ریو :

شیهان گوشو موتوهارو
1919 - تولد در اویتا کن
1929 - شروع تمرینات بودو
1955 - دریافت درجه منکیو کایدن مدرسه های هیوهو نیتن ایچی ریو و سِیکوچی ریو
1961 - دریافت عنوان شیهان بعلاوه جانشینی در نیتن ایچی ریو و سِیکوچی ریو از هشتمین سوکه،آاوکی کیکو
1966 - دریافت درجه کیوشی دان 7 در کن دو
1981 - نمایش نیتن ایچی ریو در آرشیو رسمی نیهون بودوکان
1989 - دستیابی به درجه هانشی دان 8 در رشته ای آی دو

یوشیموتی کیوشی
1948 - تولد در اویتا کن
1989 - دریافت دان 4 در رشته کن دو
1993 - دریافت منکیو کایدن مدرسه سِیکوچی ریو ای آی جوتسو
1994 - دریافت درجه کیوشی دان 7 در رشته ای آی دو
1999 - دریافت مدرک منکیو کایدن مدرسه هیوهو نیتن ایچی ریو
2007 - انتخاب به عنوان دوازدهمین وارث مدرسه هیوهو نیتن ایچی ریو

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
با سلام. جناب موساشی شما خودتون کاتوری شینتو ریو (TSKSR) کار می کنید؟! بنده طبق تحقیقاتی که داشتم یکی از دوجوهای معتبر این ریو در آلمان هست که بنده شاید برای دکترا برم اونجا. میخاستم اگه لطف کنید یه کم جزئی تر توضیح بدید تا در تصمیم گیری بهم کنه.

بالا