برگزیده های پرشین تولز

کیفیت پایین کلاسهای مجتمع فنی دیباگران

iran2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه
من دو سال قبل تصمیم گرفتم طراحی وب سایت یاد بگیرم به همین دلیل در کلاسهای آزاد طراحی وب سایت دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه ثبت نام کردم، دوره خوبی بود منتها ساعات آموزش فلش آن کم بود و من فکر کردم برای ورود به بازار کار و همچنین تسلط یافتن نیاز به آموزشهای بیشتری دارم از این رو با کمی پرس و جو به مجتمع فنی شعبه ابن سینا رسیدم در آنجا دوره های طراحی وب سایت و فلش برگزار میشد، در سایت مجتمع فنی لیست مفصلی از دروسی که در کلاسهای فلش تدریس میشود آمده بود و همچنین تاکید شده بود با اتمام این دوره ها آماده ورود به بازار کار و شرکت های خصوصی و دولتی میشوید من با دیدن این مطالب تصمیم گرفتم در کلاسهای فلش که در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار میشد ثبت نام کنم. برای دوره مقدماتی اگر اشتباه نکنم 80000 تومان پرداخت کردم. کلاسها شروع شد استاد ما یک نفر ارمنی بود. ولی مطالبی که تدریس میشد در این کلاسها پیش و پا افتاده بود مثلا میگفت یک ماشین بکشید و با استفاده از فریم های فلش کاری کند حرکت کند و نیم ساعت وقت کلاس را میگرفت یا زمانی که استاد به کلاس می آمد حدود نیم ساعت صرف حاضر و غایب کردن و اینکه بعضی از شاگردها با کامپیوتر خود مشکل داشتند و وی سعی میکرد این مشکل را حل کند و وقت کلاس را تلف میکرد به طور کلی کلاس مقدماتی مجتمع فنی هیچ حرف تازه ایی برای من نداشت با اینکه ساعات آن به مراتب بیشتر از ساعات آموزش فلش در دانشگاه علامه بود. با اتمام این دوره به جرات میتوانم بگویم اکثر بچه های کلاس ناراضی بودند منجمله من ولی من به دو دلیل در کلاس به اصطلاح تخصصی فلش ثبت نام کردم اصرار خانواده که تا اینجا آمده ایی تا آخرش ادامه بده و احتیاج من به یاد گرفتن اکشن اسکریپت. من در این کلاس ثبت نام کردم و چیزی در حدود 120000 تومان پرداخت کردم در جلسه اول این کلاس تخصصی استادمان شروع کرد به توضیح دادن نوار ابزار سمت چپ برنامه فلش: بچه ها یک دایره بکشید، با آن ابزار یک مستطیل بکشید و ... من واقعا عصبانی شدم آیا اسم این کلاس تخصصی میباشد بجه ها همه این کارها پیش و پا افتاده را بلد بودند به هرصورت در جلسات بعدی وی شروع به آموزش اکشن اسکریپت نویسی کرد نکته جالب اینکه وی مرتب به دفترش نگاه میکرد ظاهرا خودش هم اطلاعات کمی درمورد اکشن اسکریپت داشت و من و بقیه شاگردان کلاس واقعا هیچ چیزی از این آموزش ها یاد نگرفتیم و فقط کدهایی که وی روی تخته سفید با ماژیک مینوشت را یاد داشت میکردیم نکته جالب اینکه استادمان بارها گفته بود اکشن اسکریپت یکی از آسانترین برنامه نوسی ها میباشد و جاوا خیلی سخت میباشد. این سوال برای من پیش آمد که او اکشن اسکریپت را بلد نیست تدریس کند که میگوید آسانترین، بیچاره بچه های کلاس جاوا آنها چه میکشند. به هر صورت کلاسها تمام شد و من تصمیم گرفتم دنبال کار بروم هرجا میرفتم و نمونه کارهای خودم را نشان میدادم تحویل نمیگرفتند. و من بعد ها فهمیدم همان کلاسهای علامه کافی بود، من فقط باید قالب های آماده فلش را میخریدم و آنها را تغییر میدادم. در ضمن در لیست دروس تدریسی در کلاس فلاش قسمت های زیادی بود که توسط استادمان تدریس نشد.
نتیجه اینکه سطح علمی اساتید مجتمع فنی را بسیار پایین دیدم و پشیمان هستم چرا 200000 پولم را دور ریختم.
به شما توصیه میکنم از این مجتمع دوری کنید و فریب ظاهر و ساختمانهایش را نخورید در ضمن از تجربیات خود از این مجتمع و کلاسهایی که در آن شرکت کرده اید بگویید.
با تشکر

Last edited:

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
من هم با شما موافقم واقعا کیفیت کلاسهای مجتمع فنی پایین است.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
من12 سال پیش تو همون ابن سینا دروه های شبکه میرفتم (MSCE,CCNA) اون موقع خیلی رو بورس بود مجتمع فنی بطوریکه هر کی تو رشته سخت افزار فارغ التحصیل میشد بعنوان ادامه تحصیل ! می امد مجمتمع فنی ثبت نام میکرد

نکته مهم اینه پیش از ثبت نام باید در مورد استادی که میخوای باهاش درس بردرای تحقیق کنی چون استاد اسکول صفر کیلومتر زیاد میارن.. خود من تو یکی از کورس های مقدماتی شبکه به تور استادی خوردم که هم دانشگاهی خودم از آب در اومد تازه یکی دو سال ورودیش از من پایین تر بود هنوز مدرکشم نگرفته بود و داشت بعنوان استاد مجمتمع فنی تدریس میکرد!

در حال حاضر هم با توجه به اینترنت پر سرعت که در اخیتار همه هست من فک نمیکنم نیازی به کلاس فیزیکی رفتن باشه کلی مالتی مدیای خوب در هر زمینه ای چه رایگان چه پولی تو اینترنت ریخته حیف پول که بریزیم تو حلق این موسسه ها

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
آیا آموزشگاههای کامپیوتر مثل مجتمع فنی دیباگران مثل سابق شاگرد دارند؟

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
آیا آموزشگاههای کامپیوتر مثل مجتمع فنی دیباگران مثل سابق شاگرد دارند؟

خیر- الان یه سرچ تو نیت بزنید هزاران آموزش شبکه هست اون موقع به دلیل عدم دسترسی به منابع آموزشی همه مجبور بودن برن آموزشگاه

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
خیر- الان یه سرچ تو نیت بزنید هزاران آموزش شبکه هست اون موقع به دلیل عدم دسترسی به منابع آموزشی همه مجبور بودن برن آموزشگاه
کنکور هم همینطور شده .چه قدر وقت و پولم رو برا کلاس کنکور هدر دادم .کنکوری های الان خیلی راحتند

بالا