برگزیده های پرشین تولز

کی آسمونو دیدی؟

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
کسی زحمت تاپیکو متحمل نشد نتیجتا خودم دست بکار شدم:D
بیاین ببینیم کیا روز و ماه تولدشون یکیه؟
فکر میکنم جالب باشه اگه حتی دونفر اینطوری باشن
!
راست میگن اونایی که توی یه ماه به دنیا اومدن از لحاظ رفتاری به هم شبیهن؟
لابد اول از همه خودم باید بگم
9 اسفند

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
سلام
لیلا خانوم به موضوع جالبی اشاره کردین, این موضوع یک اسم خاص هم داره که بهش میگن birthday paradox , که اگر حداقل بیست نفر با هم توی یک اتاق باشن به احتمال خیلی خیلی زیاد دو نفرشون روز تولد یکسانی دارن.
به طور ساده بگم احتمال این که یک نفر دیگه با شما روز تولدش یکی باشه 365/1 هست یا چیزی کمتر از 0.27% که شانسش خیلی کمه اما توجه کنین که توی این اتاق هر کسی از نوزده نفر دیگه روز تولدش رو میپرسه و بنا بر این احتمال خیلی بالا میره , توجه کنین که اگر این تعداد به 30 نفر برسه این احتمال روز تولد یکسان تقریبا قطعی میشه.
پس با این حساب بدونین توی این انجمن تعداد زیادی از افراد وجود دارن که روز تولد یکسانی دارن.

راست میگن اونایی که توی یه ماه به دنیا اومدن از لحاظ رفتاری به هم شبیهن؟

راجع به این تئوری هم باید بگم به نظر من خرافاته. خودم حد اقل دو تا دوست دختر داشتم که روز تولدشون با من یکی بود , البته بچه های باحال و خوبی بودن ولی اصلا شباهت رفتاری و فکری نداشتیم.
برای حسن ختام من 19 مهر هستم

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
21 آذر!

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بهتر بود نظرسنجی هم می ذاشتی که بچه ها ماه تولد را انتخاب کنن.با آقا بهمن هماهنگ باش و بهشون پی ام بده که تاپیک را ادیت کنه.

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
سلام
لیلا خانوم به موضوع جالبی اشاره کردین, این موضوع یک اسم خاص هم داره که بهش میگن birthday paradox , که اگر حداقل بیست نفر با هم توی یک اتاق باشن به احتمال خیلی خیلی زیاد دو نفرشون روز تولد یکسانی دارن.
به طور ساده بگم احتمال این که یک نفر دیگه با شما روز تولدش یکی باشه 365/1 هست یا چیزی کمتر از 0.27% که شانسش خیلی کمه اما توجه کنین که توی این اتاق هر کسی از نوزده نفر دیگه روز تولدش رو میپرسه و بنا بر این احتمال خیلی بالا میره , توجه کنین که اگر این تعداد به 30 نفر برسه این احتمال روز تولد یکسان تقریبا قطعی میشه.
پس با این حساب بدونین توی این انجمن تعداد زیادی از افراد وجود دارن که روز تولد یکسانی دارن.

راجع به این تئوری هم باید بگم به نظر من خرافاته. خودم حد اقل دو تا دوست دختر داشتم که روز تولدشون با من یکی بود , البته بچه های باحال و خوبی بودن ولی اصلا شباهت رفتاری و فکری نداشتیم.
برای حسن ختام من 19 مهر هستم

مرسی از توضیحاتتون:happy:جالب بود!البته یه کم باور نکردنیه اما خوب حالا ببینیم مال کیا یکیه!
منتظر30 نفر اول هستیم

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
بهتر بود نظرسنجی هم می ذاشتی که بچه ها ماه تولد را انتخاب کنن.با آقا بهمن هماهنگ باش و بهشون پی ام بده که تاپیک را ادیت کنه.

راست میگیا!
خوب پایلوت جان زحمتشو بکش!

A R @ M

همکار بازنشسته خاطرات ، سینما و تلویزیون
کاربر فعال
لایک‌ها
5,482
25 مهر

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
18 خرداد

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
حالا که اینجوری شد الان میرم یه تاپیک میزنم. برو بخون. تازه کجاشو دیدی؟

A R @ M

همکار بازنشسته خاطرات ، سینما و تلویزیون
کاربر فعال
لایک‌ها
5,482
وحید به جون خودم دیگه عمرا اگه جاهایی که تو پست میزنی پیدام شه
دل و رودم داره از حلقم در میاد

بالا