برگزیده های پرشین تولز

کی میدونه zx- spectrum +3 چیه ؟

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از Piter1356 :
کی میدونه zx- spectrum +3 چیه ؟

جهت راهنمایی باید بگم . تو جیب جا نمیشه و خوردنی هم نیست .

جايزه داره بگم؟ ;)
spectrum كامپيوتري بود (كيبورد مشكي) كه من باهاش متولد شدم :D يادش بخير 5 سالم بيشتر نبود يكي از همين spectrum ها رو برام اوردن و برنامه نويسي رو باهاش شروع كردم كشيدن چند تا خط و دايره و رنگ و ميدي :Dهنوز كه هنوزه كتاب راهنماشو دارم :D و بازي هم مي شد باهاش كرد كه با نوار كاست مي خوند و قرقر مي كرد و به اصطلاح Install مي شد :D یادش بخیر روحش شاد
برای من zx- spectrum +128 بود که مدل جدید بود :lol:

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Mehrzad6262 :
جايزه داره بگم؟ ;)
spectrum كامپيوتري بود (كيبورد مشكي) كه من باهاش متولد شدم :D يادش بخير 5 سالم بيشتر نبود يكي از همين spectrum ها رو برام اوردن و برنامه نويسي رو باهاش شروع كردم كشيدن چند تا خط و دايره و رنگ و ميدي :Dهنوز كه هنوزه كتاب راهنماشو دارم :D و بازي هم مي شد باهاش كرد كه با نوار كاست مي خوند و قرقر مي كرد و به اصطلاح Install مي شد :D یادش بخیر روحش شاد
برای من zx- spectrum +128 بود که مدل جدید بود :lol:

ايول

من پنجم ابتدايي بودم كه يكي از اين كامپيوتر ها رو خريديم .
حالا آقايون به تاريخ ثبت آي دي ياهوشون مي نازند . اون موقع اينترت فقط در انحصار ارتش امريكا بود .
راستي بازي نوماد يا ايكاري واريور يادته ؟ عجب بازيهايي بودند
10 دقيقه با يد صداي جير جير ضبط و مي شنيدم تا بتونيم يه شطرنج بازي كنيم .

بعد از اون آميگا اومد به بازار . يادش به خير

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
خوشم امد روحم تازه شد :D
خیلی بازی می کردم اما اسماشون یادم نیست اکثر بازیهاشم از خارج برام می رسید کلی ذوق و... :D رامبو فوتبال..
اره بعد این اتاری امد بعد کمودور 64 که اونم کاست می خورد کیفیتشم بالا تر بود یه وزنه برداری داشت خوراک بود قرمز و سبز می شد طرف :D بعد امیگا که دیسکت می خورد و اخر تکنولوژی بعد دیگه من به بی راهه رفتم میکرو (همش بازی) ... این اواخرم که PC از 74 هارد 420 مگ :D جونی کجایی :D فکس مودم 14400 خریدم 60 تومن! با شبکه داخلی (محیط داس) به خانه کتاب و ندا رایانه وصل می شدم چیز به اونصورتی هم نداشت اما وصل شدنش حالی به حولی بود :D

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
ای یادش بخیر .. تولید کامپیوتر ....تاسکر...نینجا... کاراته بینا لمللی ! همین بازی کاراته باعص شد من برم کاراته ....باور کنید با کامپیوتری که الان دارم یک صدم لذت اون موقع رو نمیبرم !!!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از Mehrzad6262 :
خیلی بازی می کردم اما اسماشون یادم نیست اکثر بازیهاشم از خارج برام می رسید کلی ذوق و... :D رامبو فوتبال..
اره بعد این اتاری امد بعد کمودور 64 که اونم کاست می خورد کیفیتشم بالا تر بود یه وزنه برداری داشت خوراک بود قرمز و سبز می شد طرف :D بعد امیگا که دیسکت می خورد و اخر تکنولوژی بعد دیگه من به بی راهه رفتم میکرو (همش بازی) ... این اواخرم که PC از 74 هارد 420 مگ :D جونی کجایی :D فکس مودم 14400 خریدم 60 تومن! با شبکه داخلی (محیط داس) به خانه کتاب و ندا رایانه وصل می شدم چیز به اونصورتی هم نداشت اما وصل شدنش حالی به حولی بود :D

منم يادم افتاد يه زماني قبل از خريدن پي سي zx- spectrum داشتم...از روي دفترچش يه بازي نوشتم كه توش
يه دونه يوفو ميومد بمب بارون كنه تو مصر ما هم با ضد هوايي ميزديمش...حيف من استعداد برنامه نويسي نداشتم.. :lol:

دستوراتش شبيه بيسيك بود...(البته واسه من ناشي اينطور به نظر ميومد..)
خلاصه خوشم نيومد پس دادم به صاحبش..(راستش رو بخواين كمودور 64 داشتم و فقط بازي ميكردم..اصلا
تو خط برنامه نويسي نبودم :D )

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Mehrzad6262 :
يادش بخير . نمي دونم بچه تهرانيد يا نه . براي اين بازيها ، يه فروشگاهي توي جمهوري بود به نام كيهان كامپيوتر كه الان شده فروشگاه LG . نرسيده به حافظ سمت راست . بازي و اين چيزا ميداد بيرون . من كودور 64 داشتم . وقتي شروع مي كرد به لود شدن ، از اين صفحه رنگي هاي چند رنگ مي اومد و مي نوشت كيهان كامپيوتر . هدش رو بايد تنظيم مي كردي و از اين بند و بساطها . GWBasic بود اگه اشتباه نكنم .
درباره كامپيوتر هم كه يادش بخير . اون زمان كه من 386 DX-40 داشتم ، طرف گفت يه مگ رم ميذارم . كم اومد بيا بكنمش دو مگ . CPU آنبورد بود :lol: . رمش هم يك مگ نبود . 4 تا 256 كيلوبايتي بود . بعد رفتيم رم خريديم كه بتونيم فيفا 95 و دوم بازي كنيم . چون ديگه با Memmaker اين چيزها نمي شد سر داس رو شيره ماليد . رم خريديم مگابايتي 12500 تومن . 4 مگ خريديم 50 تومن . چه دنياي قشنگي بود . هارد 120 مگ . هيچ وقت هم پر نمي شد . الان طرف تو 3 سوت هارد 120 گيگ رو پر مي كنه .
چه پولهايي كه خرج نكرديم . آقا يادش بخير ! ياد گذشته انداختيمون . ياد دوران فيلتر مونيتور و اين حرفا بخير . دوران اوايل اينترنت هم كه ندارايانه بود و آپادانه و چند تا شركت ديگه . من اون موقع از آپادانا اكانت مي گرفتم . اينترانت داشت ماهي 10 هزار تومن . آقا واقعا چه ذوقي مي كرديم . خداييش الان كه يادم مي افته مي بينم كه توي اين 5 شيش ساله هيچ چيز نمي تونه اون ذوق و شوق استفاده از اينترانت رو برام بياره . هييييييييييييييييييييييييي!

بالا