برگزیده های پرشین تولز

گام‌ به گام لینوکس

بن دائم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
ببخشید که سوالمو اینجا می پرسم:
من توی نصب ubuntu 11.10 مشکل دارم و دایما crash میشه و از طرفی علاقه بسیاری برای کار کردن با این سیستم عامل دارم از اساتید گرامی خواهش می کنم من شاگرد رو در این زمینه راهنمایی کنید.میخام کنار ویندوز باشه.

اطلاعات بیشتر بدید بلکه بشه کمک کرد . همین ؟ کرش می کنه ؟ موقع اجرای برنامه ؟ چه محیطی ؟

saeed engine

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
300
اطلاعات بیشتر بدید بلکه بشه کمک کرد . همین ؟ کرش می کنه ؟ موقع اجرای برنامه ؟ چه محیطی ؟

آره دیگه.از لایو بوت میشم میخام نصب کنم وسطاش کرش میشه.یک بار بعد از انتخاب درایو نصب یه بار موقع انتخاب کشور ...

یعنی چی چه محیطی؟

بن دائم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
آره دیگه.از لایو بوت میشم میخام نصب کنم وسطاش کرش میشه.یک بار بعد از انتخاب درایو نصب یه بار موقع انتخاب کشور ...

یعنی چی چه محیطی؟

مشخصات سیستمت رو هم بگو .
اوبونتو رو از کجا دانلود کردی ؟
اگه از سایت غیر رسمی دانلود کردی یه بار دیگه از لینک هایی که خود سایت اوبونتو داده دانلود کن ، ضمنا اجازه بده یه سره دانلود کنه ، وسطش پاوز نکنی و اینا .

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
قبل از این که به پیشنهاد دوستمون گوش بدی و دوباره 700 مگ دانلود کنی تو همون محیط لایو integrity فایلی را که دانلود کردی چک کن بهت میگه مشکلی داره یا نه؛ https://help.ubuntu.com/community/HowToMD5SUM

مشکل شما احتمالا با استفاده از نسخه مجهز به نصاب متنی (Text-based installation) حل میشه؛ Alternative downloads | Ubuntu

saeed engine

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
300
مشخصات سیستمت رو هم بگو .
اوبونتو رو از کجا دانلود کردی ؟
اگه از سایت غیر رسمی دانلود کردی یه بار دیگه از لینک هایی که خود سایت اوبونتو داده دانلود کن ، ضمنا اجازه بده یه سره دانلود کنه ، وسطش پاوز نکنی و اینا .
مال لرد 2012 نسخه 12 هست

saeed engine

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
300
قبل از این که به پیشنهاد دوستمون گوش بدی و دوباره 700 مگ دانلود کنی تو همون محیط لایو integrity فایلی را که دانلود کردی چک کن بهت میگه مشکلی داره یا نه؛ https://help.ubuntu.com/community/HowToMD5SUM

مشکل شما احتمالا با استفاده از نسخه مجهز به نصاب متنی (Text-based installation) حل میشه؛ Alternative downloads | Ubuntu

واضح تر توضیح میدید؟

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
واضح تر توضیح میدید؟

سعیمو می کنم :D ببینید هر فایلی که توی دنیا وجود داره (!) یه کد یکتا داره به نام MD5 Hash که اگه کوچکترین تغییری توی فایل ایجاد بشه اون کد هم عوض میشه. با جزییات این کد کاری نداریم حالا، ولی استفاده ای که داره اینه که شما می تونی به کمک ابزارهای مربوطه، hash code فایلی که از اینترنت دانلود کردی را محاسبه کنی و با hash code فایل اصلی که توی وب سایت مربوطه درج شده مقایسه کنی و ببینی فرقی می کنه یا نه! البته در مورد شما موضوعیت نداره چون دیسکتون لرد ۲۰۱۲ هست و دست کاری شده. بهتره یه نسخه دیسک لایوشو دانلود کنید تا هم داشته باشیدش و هم امتحان کنید ببینید باز هم همین مشکل وجود داره یا نه. اگر باز هم کرش کرد، همونطور که گفتم میتونید نسخه مجهز به نصاب متنی (دیگه محیط گرافیکی لایو نداره و فقط میشه بوت کرد از روش و نصبش کرد) را از همون لینکی که دادم دانلود و استفاده کنید، چرا که به دلیل وجود نداشتن محیط گرافیکی، پایداری بیشتری داره و احتمالا مشکل شما را حل خواهد کرد. اگه با text-based installation هم مشکل داشتید، احتمالا مشکل توی پیکربندی کامپیوترتون و ناسازگاری سخت افزارها هست.

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
دوستان من اوبونتو ۱۳.۱۰ رو نصب کردم باید حتما اپدیتش کنم؟اگه اپدیتش کنم بازم یه گزینه موقع بوت اضافه میشه به منوی بوت؟

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
بله به روز بودن خیلی مهمه سعی کن همیشه اوبونتو رو به روز کنی

در مورد سوال دوم هم خیر هیچ تغییری تو گراب و منوی بوت ایجاد نمیشه

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
محلی برای طرح سوالات لینوکس واسه کاربرای تازه کار مثل خودم :)
1
.وضعیت برنامه‌نویسی بر روی لینوکس چطور هست؟ یعنی از چه زبان‌هایی پشتیبانی میکنه و بهترین گزینه برای برنامه‌نویسی تحت لینوکس به نظر شما چیه؟
2.برای طراحی برنامه‌ تحت لینوکس محیطی مثل ویژوال استودیو داره که بشه GUI رو با اون طراحی کرد یا اینکه تماما باید کدنویسی بشه؟
3.شبیه‌ساز ویندوز که برنامه‌های تحت ویندوز رو روی لینوکس قابل اجرا میکنه تا چه حد برنامه‌ها رو با موفقیت اجرا میکنه؟ به طور مثال فتوشاپ رو میشه بدون مشکل روی لینوکس نصب کرد؟

قعلا همین‌ها توی ذهنم هستن اگه بازم سوالی پیش اومد میپرسم همینجا.

سلام
1. ویندوز وضع خیلی بهتری داره. روی لینوکس زبان های c، java و پایتون وجود دارند و به نظرم جاوا وضعیت بهتری داره.

foolad1371

Registered User
لایک‌ها
183
سلام
دوستان لينوكس كار
لطفا يكي آموزش نصب آفلاين نرم افزار ( بدون استفاده از نت)
بخصوص با استفاده از محيط كنسول رو قرار بده
اگ هم قبلا توضيح داده شده،لطفا لينك
ممنون

بالا