برگزیده های پرشین تولز

گام اول در ساخت بازیهای کامپیوتری

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
سلام بر همه علاقمندان به ساخت بازی
من دانشجوی ترم آخر رشته کامپیوتر-نرم افزار هستم که به عنوان پایان نامه موضوع «کاربرد ریاضی و فیزیک در بازیهای کامپیوتری (به همراه معرفی دایرکت ایکس)» را دفاع کردم. از آنجا که هیچ کس در دانشگاه علاقه ای به آن نشان نداد، این مطلب را برای علاقمندان بر روی اینترنت گذاشتم تا شاید مورد استفاده کسی قرار گیرد و کمکی برای شروع به کار باشد.
لینک دانلود: http://rapidshare.com/files/16830014...Sharp.zip.html
در این مطلب به همراه آموزش سریع دایرکت ایکس، مطالبی درباره چگونگی استفاده و بکارگیری ریاضی و فیزیک در بازیهای کامپیوتری نوشته شده است.
به دلیل کمبود وقت نمی توانم محتویات آن را در اینجا مجددا بنویسم.
اگر مطلب را خواندید و برایتان مفید واقع شد، برای من هم دعا کنید.

بسيار ممنون دوست عزيز.

djnik1362

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام بر همه علاقمندان به ساخت بازی
من دانشجوی ترم آخر رشته کامپیوتر-نرم افزار هستم که به عنوان پایان نامه موضوع «کاربرد ریاضی و فیزیک در بازیهای کامپیوتری (به همراه معرفی دایرکت ایکس)» را دفاع کردم. از آنجا که هیچ کس در دانشگاه علاقه ای به آن نشان نداد، این مطلب را برای علاقمندان بر روی اینترنت گذاشتم تا شاید مورد استفاده کسی قرار گیرد و کمکی برای شروع به کار باشد.
لینک دانلود: http://rapidshare.com/files/16830014...Sharp.zip.html
در این مطلب به همراه آموزش سریع دایرکت ایکس، مطالبی درباره چگونگی استفاده و بکارگیری ریاضی و فیزیک در بازیهای کامپیوتری نوشته شده است.
به دلیل کمبود وقت نمی توانم محتویات آن را در اینجا مجددا بنویسم.
اگر مطلب را خواندید و برایتان مفید واقع شد، برای من هم دعا کنید.

سلام
مطلب شما حتما مفيد خواهد بود ولي لينكي كه دادين از روي سرور حذف شده.

mohsen413

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
مطلب شما حتما مفيد خواهد بود ولي لينكي كه دادين از روي سرور حذف شده
لینکی که دادم از سرور حذف نشده، ولی تو اینجا نصفش حذف شده.
http://rapidshare.com/files/168300146/GamePhysicsWithDirectxAndCSharp.zip
یا اینکه کروشه ها رو از آدرس پایین بردارین تا نشانی درست بشه
rapidshare[.]com[/]files[/]168300146[/]GamePhysicsWithDirectxAndCSharp[.]zip

j wolfskin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:rolleyes::wacko:سلام دوستان. آقا اگه من بخوام در بازی deltaforce 2 (بازی ساده و قدیمی) یه سلاح اضافه کنم (عین کلاشیرو که دست دشمن هستش) میتونم این کارو کنم .لطفا راهنماییم کنید؟.

ariya021

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان گرامی...

شاید در جریان نباشید که شرکت عصر بازی و مدرن اقدام به تولید بازی های ایرانی می کند. در این راستا از تمام کاربرانی که علاقمند به این صنعت هستند دعوت به همکاری می شود.

کاربرانی که آثاری از خود به هر نحوه از جمله بازی ویرایش شده ، طراحی شده و... دارند جهت همکاری می توانند با شرکت مربوطه ارتباط برقرار کرده تا از جزئیات موضوع مطلع شوند.

همچنین از کاربرانی که علاقمند به بحث در مورد بازی سازی و نحوه بازی سازی هستند دعوت به همکاری در فروم عصر بازی می شود.

در ضمن کاربرانی که در فروم عصر بازی فعالیت مداوم داشته باشند شامل مزایایی خواهند شد که متعاقبا در سایت مربوطه اعلام خواهد شد.

prince_mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من هم مثل خیلی از شما عاشق ساختن بازی هستم و زبان c رو کار کردم با c++ هم تا حدودی آشنایی دارم با چند نرم افزار ساده هم بازی هایی رو ساختم (البته نمیشد اسمشو گذاشت بازی:happy:)
من همه ی مطالب این تاپیک رو خوندم و یه خورده از هدفی که دارم نا امید شدم
چرا همه تا اسم بازی ساختن میاد میرن سراغ کار های بزرگ و انجین و ....
چرا نباید از کارای کوچیک شروع کرد اگه هر کدوم از بچه هایی که به این کار علاقه دارن سعی کنن در هر زمینه ای از ساخت بازی پیشرفت کنن و بعد از کسب تجربه و آشنایی با افراد مثل خودشون کارای بزرگ تری بکنن
مثل این که باید ارزوهامو به گور ببرم

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
سلام
من هم مثل خیلی از شما عاشق ساختن بازی هستم و زبان c رو کار کردم با c++ هم تا حدودی آشنایی دارم با چند نرم افزار ساده هم بازی هایی رو ساختم (البته نمیشد اسمشو گذاشت بازی:happy:)
من همه ی مطالب این تاپیک رو خوندم و یه خورده از هدفی که دارم نا امید شدم
چرا همه تا اسم بازی ساختن میاد میرن سراغ کار های بزرگ و انجین و ....
چرا نباید از کارای کوچیک شروع کرد اگه هر کدوم از بچه هایی که به این کار علاقه دارن سعی کنن در هر زمینه ای از ساخت بازی پیشرفت کنن و بعد از کسب تجربه و آشنایی با افراد مثل خودشون کارای بزرگ تری بکنن
مثل این که باید ارزوهامو به گور ببرم

تاپیک قدیمی هست ولی در کل تاپیک خوبیه!
icon6.png

بله درسته. متاسفانه وقتی اسم ساختن بازی میاد همه ذهنشون میره سمت Crysis و Assassin's Creed و سایر عناوین بزرگ ولی خیلی کم هستن که بازی های کوچیک ولی موفقی مثل Angry Birds و Machinarium رو نظر بگیرن!

اگر به بازی های بزرگ فکر میکنید که باید ناامیدتون کنم چون داخل ایران به هیچ وجه نمیشه بازی هایی رو در سطح اونا ساخت (نه سوادش هست نه امکانات و نه پولش!) ولی برای بازی های خلاقانه و کوچیک واقعا امکانش هست به شرطی که پشتکار و ایده اش رو داشته باشید.

حتما هم نیاز به مسلط بودن به یک زبان نیست ولی برای اینکه بازی تر و تمیزی رو بسازید یاد داشتن یک زبان برنامه نویسی مخصوصا ++C حیاتی هست.

موتورهای کوچیک و خوبی مثل Box2D هم هستن که میشه استفاده کرد.

موفق باشید
53.gif

بالا