برگزیده های پرشین تولز

گرفتگی عضله را چگونه درمان کنم ؟

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
سلام .
خیر سرم پریشب رفتم اولین جلسه باشگاه بدنسازی . طبق برنامش کار کردم . تازه سبکتر هم زدم .
از پریشب بازوم گرفته ، طوری که لیوان آب رو به زور میارم بالا . دیشبم نرفتم باشگاه .
حالا چیکار کنم این گرفتگی رفع بشه ؟ کیف آب گرم هم گذاشتم اما فایده نداشت .
ممنون .:shades2:

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
کرمهای حاوی منتول یا عصاره فلفل موثر هستند. مخصوصا منتول برای ورزشکارا.

برو داروخانه یه قوطی کرم ice بگیر حدود 3-2 تومنه. سریع ردیفت میکنه. :D

Nim4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بی کاری ها ! آخرش می شی داداشی یه کارد می زنند نفله می شی ! :p

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
یه دستگاههای الکتروعضلانی هم نیما داره که قیمتش رو یادم نیست ولی با هزینه پستش زیر 12 تومن در میاد. همین دستگاه رو پورتن داره میده 80 تومن. اگه بگیری فوق العاده است. هم برای دردهای عضلانی و هم برای دردهای مفصلی و ریلاکس کردن.

از ماساژورهای دستی هم میتوانی استفاده کنی که فکر کنم اونم نیما داشته باشه.

مشت و مال هم خیلی خوب جواب میده در صورتی که کسی که مشت و مال میده کارشو بلد باشه و نزنه ترقوه ات رو خورد کنه! :D

fcbarcairan

Registered User
لایک‌ها
227
طبیعی هست چون اولین جلستون بوده اینطوری شدید باید بعد از امدن از باشگاه دوش میگرفتید تا کمتر عضلاتتون درد بگیره
اما دو سه روز دیگه خوب میشه نگران نباشید

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
طبیعی هست چون اولین جلستون بوده اینطوری شدید باید بعد از امدن از باشگاه دوش میگرفتید تا کمتر عضلاتتون درد بگیره
اما دو سه روز دیگه خوب میشه نگران نباشید
یعنی 3 روز نرم باشگاه ؟
من روزی 2 بار میرم حمام . دوش میگیرم .

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
کرمهای حاوی منتول یا عصاره فلفل موثر هستند. مخصوصا منتول برای ورزشکارا.

برو داروخانه یه قوطی کرم ice بگیر حدود 3-2 تومنه. سریع ردیفت میکنه. :D
یعنی بزنم یکساعته خوب میشه ؟ یا باید تا فردا شب صبر کنم ؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
چند روز که بگذره خوب میشی ...
نیاز به هیچی هم نیست :D

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من یه مشکلی دارم گاهی وقتها عضله پام خود به خود میگیره ! درد خیلی زیاده هم داره که حتی نمیشه پات رو تکون بدی!
کسی می دونه برای حل این مشکل چیکار باید کرد !

silvershop7

Registered User
لایک‌ها
3
من یه مشکلی دارم گاهی وقتها عضله پام خود به خود میگیره ! درد خیلی زیاده هم داره که حتی نمیشه پات رو تکون بدی!
مرحله اول >
استفاده از قرص متاکاربومول ( هز 12 ساعت 1 عدد )
تزریق آمپول پیروکسیکام
مالش زیر آب گرم

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
برو آمپول شل كننده عضلات بزن ....

FanySporT

Registered User
لایک‌ها
1
داداش اینکه غصه نداره

همه هفته اول و مخصوصا روز اول اینجوری میشن

هیچی نیاز نیست بزنی یا بخوری یا بمالی و... به تمرینت ادامه بده و اون عضلاتی که گرفته کششکی روش کار کن اول تمرین خوب گرم کن و اخر تمرین اون عضلاتی رو که کار کردی تو اون جلسه خوب با حرکات کششی سرد کن. هفته اول سنگین نزن. سوپر ست هم اگه دادن نیاز نیست بزنی. غذای مناسب بخوری زودتر ردیف میشه. نذار احساس تشنگی کنی.:thumbsup::thumbsup:

fcbarcairan

Registered User
لایک‌ها
227
یعنی 3 روز نرم باشگاه ؟
من روزی 2 بار میرم حمام . دوش میگیرم .

دوست دارید برید باشگاه ولی توصیه میکنم تا 3 روز حرکات سنگین انجام ندید
دوش هم منظورم بعد از تمرین هست در کمترین فاصله ممکن

فایما

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام .
خیر سرم پریشب رفتم اولین جلسه باشگاه بدنسازی . طبق برنامش کار کردم . تازه سبکتر هم زدم .
از پریشب بازوم گرفته ، طوری که لیوان آب رو به زور میارم بالا . دیشبم نرفتم باشگاه .
حالا چیکار کنم این گرفتگی رفع بشه ؟ کیف آب گرم هم گذاشتم اما فایده نداشت .
ممنون .:shades2:

اگه از گرفتگی منظورت یک نوع درد متوالی مثل کوفته شدن هست که شاید از خستگی عضلانی باشه اگه با درده یعنی طوریکه دردش شبیه درد کوفتگی نیست تمرین زده شدی ( یعنی بیش از توان عضلت وزنه زدی و زور مازاد بر توانت زدی ) هرموقع توی تکرار یا توی ست ها به جایی رسیدید ( توی هر عضله باشه فرق نمیکنه چه سینه چه بازو و چه سرشانه و ....) دید که اون عضله حالت دم داره داغ شده و احساس سوزش خفیف رو حس کردید یعنی دیگه اون عضله به حداکثر خستگی رسیده و دیگه باید تمرین متوقف بشه اگه توقف ندی و باز ادامه بدی نه تنها روند پیشرفتی نداره و سودی برات نداره بلکه به ضرر عضلت هم هست و با فشار بیش از اندازه اون رو تحریک به پارگی مویرگ میکنی و به اصطلاح تا مدت زیادی بهش استوپ پیشرفت میدی !
طبق توانت برنامه ات رو تنظیم کن

این گرفتگی عضله یه جور اسپاسمه که من خودم هم زیاد تجربش کردم !! این نوع اسپاسمها که بدون دلیل اتفاق میفتن و گاهی وقتا دلیلش شاید یه حرکت کششی باشه و... مثلا یه حرکت کششی انجام بدی بجای اینکه عضلت نرم بشه یه هویی بگیره و اذیتت کنه . معمولا عصبی هستن حالا ممکنه بخاطر استرس یا فشارهای روحی و ذهنی باشه که سیستم عصبی رو تحریک میکنه ( دیدی وقتی میخوان تست سیستم اعصاب بگیرن میزنن رو زانو پا ماهیچه میپره ؟ اینم همین طوره بخاطر فشار پیام های عصبی ماهیچه میپره و یا قفل میکنه و گرفتگی ایجاد میشه و دوباره کم کم باز میشه ) یا اینکه سیستم اعصاب بدن به واسطه یه عامل خارجی ( مثل دارو یا یک ماده حساسیت زا) تحریک بشه.
اگر منظورت از حل مشکل پیش گیری هست که راه حل خاصی فکر نمیکنم داشته باشه ! چون اینجور چیزا پیامش از جانب مغز صادر میشه و ربطی به عضلات یا جای دیگه نداره بخوای با دارو یا چیزی ....

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
ممنون . از همه . دو جلسه دیگه رفتم و خیلی خوب شدم . 95 درصد مشکلم حل شد .
از قرص متاکاربامول هم استفاد کردم . اما تسریع نکرد .یعنی 4 روز بازم طول کشید تا خوب شد کامل .
ممنون از همه بازم .

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
این گرفتگی عضله یه جور اسپاسمه که من خودم هم زیاد تجربش کردم !! این نوع اسپاسمها که بدون دلیل اتفاق میفتن و گاهی وقتا دلیلش شاید یه حرکت کششی باشه و... مثلا یه حرکت کششی انجام بدی بجای اینکه عضلت نرم بشه یه هویی بگیره و اذیتت کنه . معمولا عصبی هستن حالا ممکنه بخاطر استرس یا فشارهای روحی و ذهنی باشه که سیستم عصبی رو تحریک میکنه ( دیدی وقتی میخوان تست سیستم اعصاب بگیرن میزنن رو زانو پا ماهیچه میپره ؟ اینم همین طوره بخاطر فشار پیام های عصبی ماهیچه میپره و یا قفل میکنه و گرفتگی ایجاد میشه و دوباره کم کم باز میشه ) یا اینکه سیستم اعصاب بدن به واسطه یه عامل خارجی ( مثل دارو یا یک ماده حساسیت زا) تحریک بشه.
اگر منظورت از حل مشکل پیش گیری هست که راه حل خاصی فکر نمیکنم داشته باشه ! چون اینجور چیزا پیامش از جانب مغز صادر میشه و ربطی به عضلات یا جای دیگه نداره بخوای با دارو یا چیزی ....

ممنون! یه بار توی استخر بودم گرفت خیلی وضعیت بدی بود ! تنها کاری که تونستم این بود که خودم رو با دست برسونم گوشه استخر ‍!
واقعا درد خیلی خیلی بدی داره

بالا