برگزیده های پرشین تولز

گفتگوی من با اقلیت های قومی

soroush1359

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من با حرفهای سیاوش موافقم .
اون چیزی که ما اینجا تو ایران میبینیم تمایز قایل شدن بین یک ایرانی و یک افغان هست . درسته که هم زبون بودن با افاغنه یک همبستگی خاصی با ایرانی ها ایجاد کرده ولی این نوع تبعیض ها همیشه در همه کشورها بوده مخصوصا اگه سطح فرهنگی اون کشور نسبت به اون یکی پایین تر باشه.

611

Registered User
لایک‌ها
0
پس فک کنم این ها ، رو اسکیمو ها میگن :

عرب سوسمارخور

افغانی (خود کلمه اش رو به عنوان فحش به کار میبریم)

ترک خر

قزوینی فلان

اصفهانی گدا گشنه

لر فلان ندیده

و...

هم نژاد پرستیم ، هم با اعتقاداتمون دیگران رو دسته بندی می کنیم ، این به اون می گه کافر نجس ،اونم به این و ...

خوبه اینجور نباشیم ولی نه اینکه بخواهیم، به دروغ بگیم این جور نیستیم .

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
نه این که اینجور نیستیم چرا هستیم ولی این نژاد پرستی نیست
بعد هم کل حرفهای من به دلیل مخالفت با حرف بقیه نبود اگر بیشتر توجه میکردید میفهمیدید که این سفره ای شده برای کسایی که دوست دارن از هر آب گل آلودی ماهی بگیرن
خوب من خودم ترکم ولی میدونم که این حرفها واقعیت نداره از یک طرف هم از طرف مادری هم با خوزستانی ها هم خون هستم باز هم احساسی نمیبینم که تفاوتی وجود داشته باشه
ببینید نمیشه با جکها یا عادتهای فرهنگی که هست یا احساساتی که ممکنه وجود داشته باشه بگیم پس فلان گروه به اونیکی گروه برتری داره و نژاد پرسته
نژاد پرستی میخواید برید یه سر به تاریخ بزنید تا بفهمید ونزارید یه سری افراد بیان از کوچکترین مسائل روزمره که خودمون بهش واقفیم سود ببرن

soroush1359

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اون چیزی که آقا سعید میگه نسل کشی نام داره نه نژاد پرستی .
تو ایران هم نژادپرستی وجود داره ولی نه به اون شدت دوران تاریخی گذشته که البته تو ایران سابقه نداشته. و باید این رو هم بگم که ایرانی ها با اون سابقه تاریخی که دارن هیچوقت نژادپرست نبودن . یکی از تبعات اون **** برده داری هست که هیچوقت تو ایران نبوده. متاسفانه به دلایل گوناگون این فرهنگ غنی رو فراموش کردیم . دلیلش رو هم من یکی نمی دونم ...ولی چیزی که میدونم اینه که الان ایرانی ها به نژاد خودشون مینازن. نژاد آریایی ولی فرهنگ آریایی شون رو فراموش کردن .

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دانشگاه آزاد نژاد پرسته
چون تو بعضی از رشته هاش می گه که 100 % داوطلبان از بین داوطلبان بومی انتخاب می شود !
اصلا تو ایران نژاد پرستی نداریم

نژادپرستی یک مرحله بعد از میهن پرستی هست که به شکل افراطی در می آید
وقتی هنوز چیزی به شکل اتحاد ملی به وجود نیامده
تازه در حال شکل گرفتنه
کو تا نژادپرستی
تا حالا شده شما بری یک جا کار کنی
بگن چون شما لر هستی ما به شما کار نمی دیم بعد مثلا به یکی دیگه بگن چون شما فارس هستید ما به شما کار می دیم

611

Registered User
لایک‌ها
0
دانشگاه آزاد نژاد پرسته
چون تو بعضی از رشته هاش می گه که 100 % داوطلبان از بین داوطلبان بومی انتخاب می شود !
اصلا تو ایران نژاد پرستی نداریم

نژادپرستی یک مرحله بعد از میهن پرستی هست که به شکل افراطی در می آید
وقتی هنوز چیزی به شکل اتحاد ملی به وجود نیامده
تازه در حال شکل گرفتنه
کو تا نژادپرستی
تا حالا شده شما بری یک جا کار کنی
بگن چون شما لر هستی ما به شما کار نمی دیم
بعد مثلا به یکی دیگه بگن چون شما فارس هستید ما به شما کار می دیم

1-نه چون ، این امتیاز برای همه ی شهر ها هست ، برای راحت تر بودن خانواده ها و بوجود نیومدن فساد در جامعه ( به قول خودشون) .

مثلا تو تهران ترک هم داریم ، اگر گفته بود . فقط فارس های ساکن تهران از این امتیاز برخوردارند ، اون میشد نژاد پرستی.

2- ندیدم ، ولی دیدم میگن ، طرف فلان جایی هست ، خره نمی فهمه ، برای همین نمی تونه این کار رو انجام بده .
یا دیدم ، به طرف به خاطره مذهبش بهش شغل نمی دن.

شاید ، مثل بعضی از کشور ها نباشه ، ولی اینکه می گید اصلا نداریم ، یکم جای فکر داره.

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پس فک کنم این ها ، رو اسکیمو ها میگن :

عرب سوسمارخور

افغانی (خود کلمه اش رو به عنوان فحش به کار میبریم)

ترک خر

قزوینی فلان

اصفهانی گدا گشنه

لر فلان ندیده

و...

هم نژاد پرستیم ، هم با اعتقاداتمون دیگران رو دسته بندی می کنیم ، این به اون می گه کافر نجس ،اونم به این و ...

خوبه اینجور نباشیم ولی نه اینکه بخواهیم، به دروغ بگیم این جور نیستیم .

مردم همیشه غمگین ایران اگر دلشونو با این حرفها خوش نکنن چکار کنن البته نسبت به انواع بی ادبانه آن ابراز انزجار میشود.والا من تا اونجایی که میدونم خود این اقوام تو این جک هایی که میسازن از همه اوسا ترن کلی هم نمونه دارم.مردم ایران جنبشون بالاتر از این حرفاست.

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
چند درصد احتمال میدین نتیجه ای ازین تاپیک بگیرین و به دردتون بخوره؟ :D

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
من که ربط بین صحبت کردن از پارسها و جک گفتن با نژاد پرست بودن را نفهمیدم!!

(( گاهی چه چیزها که نمیبینیم!))

ocarina3

Guest
لایک‌ها
0
عجب.

اینو از کجا دراوردی ما تو دانشگاهمون از همه جا هستند اما همه با هم خوب هستند چه شیعه چه سنی چه ....
تو ایران یه چیزی که نیست نژاد پرستیه ما به گذشتمون افتخار میکنیم چون احساس میکنیم ریشه داریم و مانند برخی گشورها مدعی از زیر بته بیرون نیومدیم و آدم نمیخوردم.بله هنوز هم پدران ما به ما میگن یادتون باشه شهرهای قفغاز رو از تون جدا کردن اینو من به بچه هام هم خواهم گفت.ما یه ملت سر هم بندی شده ناشی از عقب نشینی استعمار نیستیم ما هزاران سال هست که با هم زندگی میکنیم.

من از جایی در نیاوردم... من تو همین ایران زندگی میکنم
یه خورده چشماتو رو به حقایق داری میبندی...نژاد پرستی تو همه جا هست....تو ایرانم هست... دانشگاه جامعه آماری خوبی برای تعیین سطح نژاد پرستی نیست...
اگه 4 قدم پاتو از تهران فراتر بذاری و جاهایی که اقلیتها هستند رو ببینی کمی ملموس تره این قضیه ، خدا رو شکر بعضی جاهام هست که البته کنار اومدن با هم

اگر تو ایران به افغانی ها گفته میشه برید خونتون برا اینه که هرکس باید مملکت خودش رو آباد کنه.و مهمان یک روز دو روز نه تا عید نوروز.اگر مردم افغانستان برای سرزمینشون تلاش میکردن الان این وضع اسفبار رو نداشتو من واقعا برای مردم افغانستان متاسفم چون تا اومدن ثبات پیدا کنن احمد شاه مسعود رو از دست دادند حیف شد.
حرفتو رد نمیکنم ، تائید هم نمیکنم
این قضیه افغانی و افغانی بودن رو اصلاً بیخیال...جا بحثش اینجا نیست،
دیدی همه باز چسبیدن به این مسئله افغانی....

ocarina3

Guest
لایک‌ها
0
من کلاً از این شاکی شدم که خالق این تاپیک اقلیت ،اکثریت کرد... پارسو غیر پارس کرد...

حالا باز بیاین به من بگین که شدی دایه مهربونتر از مادر

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من از جایی در نیاوردم... من تو همین ایران زندگی میکنم
یه خورده چشماتو رو به حقایق داری میبندی...نژاد پرستی تو همه جا هست....تو ایرانم هست... دانشگاه جامعه آماری خوبی برای تعیین سطح نژاد پرستی نیست...
اگه 4 قدم پاتو از تهران فراتر بذاری و جاهایی که اقلیتها هستند رو ببینی کمی ملموس تره این قضیه ، خدا رو شکر بعضی جاهام هست که البته کنار اومدن با هم

والا اینجوریام نیست شما زیادی بدبین هستید.ما تو ایران اقلیت نداریم همه ایرانی هستیم و همه هم معنیشو خوب میدونیم.

من کلاً از این شاکی شدم که خالق این تاپیک اقلیت ،اکثریت کرد... پارسو غیر پارس کرد...

من نظرم رو راجع به این تاپیک تو اولین پست گفتم.خدا کنه یکی از مدیرا اینو قفل کنه چون سر نوشت اکثر اینجور تاپیک ها آخرش پاک شدن کلشه.

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
کی میگه تو ایران اقلیت نداریم؟

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
تو ایران قدرت دست اقلیته و اقلیت هم بقیه اقلیتهارو قبول نداره اکثریت رو هم قبول نداره :D

بالا