برگزیده های پرشین تولز

گفتگو پیرامون مسایل مربوط به بخش پاکت پی سی

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
متاسفانه بیشتر دوستانی که در زمینه ی PPC فعالیت می کنن یه جورایی خودشون رو جدا از سایرین می دونن و کمتر دیدم که در سایر زمینه های بخش موبایل و یا حتا بخش های دیگه ی پی تی فعالیت کنند. از طرفی سایر دوستان هم کمتر در این زمینه ( به علت تخصصی تر بودنش) گشت و گذار می کنن.

برای همین به نظرم رسید که این جو نه چندان باز باعث شده که مشکلات این بخش روز به روز انباشه بشه و به جایی برسه که امروز جناب King_dani اون مطالب رو که انصافن بر حق بوده رو بیان کنند. از طرفی من هم در این بخش تا حدی احساس غربت می کنم و با سایر دوستان کمتر آشنایی دارم.

از این رو این تاپیک رو ایجاد می کنم تا در اون به صورت خاص به مسائل و مشکلات این بخش بپردازیم. شاید یه کم بیشتر با هم آشنا شدیم. :)

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
برای شروع: بحث تاپیک های استیکی (چسبان با سقف بخش!)

من اینا به ذهنم می رسه، اگه کسی نظری داره بگه:

نرم افزار :: Windows Mobile , Pocket Pc, Win CE
بازی :: Windows Mobile , Pocket Pc
حقه هاي ريجستري windows mobile
PDA Hi Tech

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از xPlod :

PDA Hi Tech
تایید می شه ؛ یه پیشنهاد هم دارم، هر تاپیکی هیت هاش به یه عدد مشخص(در اینجا هزار باید عدد مناسبی باشه) رسید در لیست استیکی ها اضافه شه، می شه برای اینکه لیست بلند بالا نشه ، هر تاپیک استیکی که در یه بازه زمانی نتونه خواننده جذب کنه رو از استیکی ها در اورد(مثلا یه ماه)

Axim

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم چند تا پیشنهاد دارم:
1-ایجاد دگمه تشکر برای جلوگیری از پستهای بیهوده.(البته این یه پیشنهاد کلی است)
2-ایجاد تاپیک حل مشکلاتی که مربوط بهPocket Pc میشن.
3-بهتره تاپیکهایی که بیش از 50-60 صفحه هستن قفل بشن و با همون عنوان و با یک عدد مثلا نرم افزار 2 یه تاپیک ایجاد بشه که منظم تر باشه.
4- آقای دانی این تعداد تاپیک کم و کلی بهتره همیشه چسبان باشن چون بیشتر مباحثی که مطرح می شن تو این چند گونه قرار دارن و مثلا اگر یکی از اینا از چسبان خارج بشه و شخص تازه واردی بیاد و این تاپیک صفحه بعد رفته باشه فکر می کنه این مبحث قبلا نبوده اون رو ایجاد می کنه و تاپیکهای با عنوان تکراری زیاد میشه.

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از king_dani :
تایید می شه ؛ یه پیشنهاد هم دارم، هر تاپیکی هیت هاش به یه عدد مشخص(در اینجا هزار باید عدد مناسبی باشه) رسید در لیست استیکی ها اضافه شه، می شه برای اینکه لیست بلند بالا نشه ، هر تاپیک استیکی که در یه بازه زمانی نتونه خواننده جذب کنه رو از استیکی ها در اورد(مثلا یه ماه)
انجام شد.
در مورد پیشنهادتون: فکر خوبیه، اما اجرای بخش دوم ش یه مقدار سخته. پس اگه قراره تغییری در تاپیک های استیکی داده بشه بهتره همینجا مطرح بشه تا سایرین هم نظر بدن.

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از xPlod :
انجام شد.
در مورد پیشنهادتون: فکر خوبیه، اما اجرای بخش دوم ش یه مقدار سخته. پس اگه قراره تغییری در تاپیک های استیکی داده بشه بهتره همینجا مطرح بشه تا سایرین هم نظر بدن.
1- این موضوع قبلن مطرح شد و به سرانجام نرسید، بعید می دونم دوباره عملی بشه.
2- بیشتر توضیح بدید.
3- به نظر من لطفش به اینه که تاپیکی تعداد بالایی پست و هیت داشته باشه. به روز کردن تاپیک ایندکس مشکلات شلوغی رو حل می کنه. تا نظر سایرین چی باشه.

omidgiahi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از xPlod :

PDA Hi Tech
خب سلام به همه من بعد چند وقت دوری از پی تی برگشتم

تغییرات خیلی خوبی ایجاد شده و در ضمن با نظر جناب xPlod هم موافقم انشالله به نتیجه خوبی برسیم

در ضمن این چند روزه هم می خوام لیست نرم افزار ها را به کمک جناب xplodو ... کامل کنم

Axim

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منظورم مشکلاتیه که به صورت شخصی برای کسی پیش میاد جایی باشه که بتونن مشکلشونو مطرح کنن مثلا بلد نیستن hard reset کنن یا ppc شون بالا نمی یاد و ..
یه پیشنهاد دیگه هم این که اسم حقه های رجیستری رو به یه چیز کلی تر مثل حقه های Pocket Pc تغییر بدید که به معنی Tips & Tricks باشه و trick های غیر رجیستری رو در بر بگیره.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از Axim :
منظورم مشکلاتیه که به صورت شخصی برای کسی پیش میاد جایی باشه که بتونن مشکلشونو مطرح کنن مثلا بلد نیستن hard reset کنن یا ppc شون بالا نمی یاد و ..
یه پیشنهاد دیگه هم این که اسم حقه های رجیستری رو به یه چیز کلی تر مثل حقه های Pocket Pc تغییر بدید که به معنی Tips & Tricks باشه و trick های غیر رجیستری رو در بر بگیره.
اکسیم جان، فکر کنم ؛ فرومی که راه انداختم به نام
complete ...
مصرف اش همین باشه.یعنی همین جوری بنویسید که اگه فلان مشکل برخوردید چی کار باید کرد تا بقیه که می آن بتونن پیداش کنن.اما فراموش نشه که هر پست حتماً باید تیتر داشته باشه تا راحت سرچ بشه

اگرم نظرت جور دیگه ای هست باید براش یه فروم مجزا درست کنی

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
خيلی از forum های خارجی يک بخش هايی دارن مثل articles و يا known problems
ميتونين سؤالات متداول يا مشکلاتی که زياد پرسيده ميشه رو اونجا بگزاريد!

della

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
دوستان محترم
ما تا از بالا شروع به **** دادن نشیم. نمی تونیم تک تک ترد ها رو نظم بدیم
چون یه کلاف سر در گم میشه
من فکر می کنم یک راهنمای برای ترد pocket pc درست کنیم و یک شرح اجمالی بدیم که کلا اینجا چه خبره و هر کس بر حسب علاقه و در خواست داره به یک ترد مراجعه کنه.
این طوری وسط ترد گاید درخواست نرم افزار می دن...و حسابی نخا تو هم پیچیده...
تا نخا دست و پاتون رو نبستن سر و سامونی بهشون بدیم.اگر نه حرکت از هممون گرفته میشه!

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از della :
دوستان محترم
ما تا از بالا شروع به **** دادن نشیم. نمی تونیم تک تک ترد ها رو نظم بدیم
چون یه کلاف سر در گم میشه
من فکر می کنم یک راهنمای برای ترد pocket pc درست کنیم و یک شرح اجمالی بدیم که کلا اینجا چه خبره و هر کس بر حسب علاقه و در خواست داره به یک ترد مراجعه کنه.
این طوری وسط ترد گاید درخواست نرم افزار می دن...و حسابی نخا تو هم پیچیده...
تا نخا دست و پاتون رو نبستن سر و سامونی بهشون بدیم.اگر نه حرکت از هممون گرفته میشه!
تایید می شه و موافقم که کار اساسی باید بشه ولی تاکید کنم که یک جور پیشنهاده و داوطلبانه می خوایم که این کار رو بکنین

della

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
نام:<به صورت کامل همراه با version>
موضوع:< در کدام دسته بندی نرم افزار ها قرار می گیرد>
شرکت سازنده:
جایزه (ها):< احتمالا برده >
نیازمندی ها: <شامل سیستم عامل ...>
مشخصات:<کاربرد...>
سایت مرجع
:
لینک Download: <حجم ذکر شود>
کرک:
ScreenShot: <برای تصور بهتر حداقل یک عکس از برنامه قرار دهید>
اظهار نظر معرفی کننده و توضیحی که چرا این نرم افزار را به بقیه نرم افزار های مشابه ترجیح می دهد.
لطفا از این بخش نگذرید.چون توضیح کامل باعث کمتر شدن پست ها می شود. اگر مطلبی قبلا توضیح داده شده ارجاع دهید.

دوستان!فعلا این ها به ذهن من رسید البته دو نفر از دوستان، آقایان pda-jam و manizand پیشنهادهایی داده بودند که سعی کردم لحاظ کنم. اما حتما نظر بدید تا سرع تر قالب کامل بشه و کدش رو قرار بدیم تا کاشر همه ساده تر بشه.
منتظر پیشنهادها و ایرادهای شما هستم.
این کد فقط در همین جا با دادن پیشنهاد های جدید تغییر می کنه و پست جدیدی در این باره زده نمیشه. یعنی Edit میشه تا به نتیجه برسیم

tamoochin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از della :
اولا از شما بسیار سپاسگزارم که یک ریال هم به حرف من ارزش قایل نشدید و در همین جا نظرتون رو اعلام کردید.
ببینید. خود به خود اگه ما صفحه **** یافته ای ترتیب بدیم.پست های قبلی تقریبا بی مصرف خواهد بود اما برای سابقه بسیار خوبه.
من اصولا با روش حذفی و سانسور مخالفم. چون این جا یک سایت خصوصی نیست و برای گفتگو و تبادل نظر همه در نظر گرفته شده. نکته ی دیگه که من براش ارزش و احترام قایلم دانش فردی که فقط در پست ها دیده می شه و به نظر من کسانی که دانش بیشتری دارند مهارت بیشتری دارند و اتفاقا در این جا باید حق به تازه کار ها داده بشه با پست هایی که دایما اینجا گذاشته می شه افراد تازه کار سر در گم میشن. افرادی هم که مثل شما ادعای دانش افزون تر دارند که حرکتی نمی کنند و ساده ترین راه را بهترین راه می بینند.
از نظر من خیلی زشته که در اینجا بحث مادی پیش کشیده بشه. چون اصولا کسی که این جا میاد هیچ چشم داشت مادی نداره. البته بی کارم نیست... واقعا متاسفم ...
من چند تا نکته رو عرض کنم :
1-همانطور که گفتید اینجا یک حالت گفتگوی آزاد رو داره بنابراین وقتی کسی با نظر شما مخالفه به معنی ارزش قائل نشدن به حرف های شما نیست.
2-من هم با سانسور بی مورد مخالفم ولی همانطور که دیدید اگه با دقت می خواندید متوجه می شدید که من گفتم پست های بی مورد رو delete کنید همون کاری که در تمامی بلاگ های دنیا انجام میدن.
3-من خودم به شخصه هیچ وظیفه ای نمی بینم که بیام برای کسانی که حاضر به search کردن نیستند مطالب رو دسته بندی کنم.
4-شرمنده از این که با پست های من سر در گم شدید از این به بعد بیشتر توضیح میدم.
5-اینجانب هیچگونه ادعایی نسبت به داشتن اطلاعات بیشتر نسبت به دیگران نداشته و ندارم.
6-من هم گفتم چون اینجا بحث از مادیات نمیشه بهتر از این حرفا نزنیم.
7-اینجانب به پول کسی نیاز ندارم که شما اشتباه متوجه شدید.
8-من نگفتم کسی که اینجا پست می زنه بیکاره.من دو گروه را مشخص کردم شما خودتون رو در گروه دوم قرار دادید و بقیه رو هم اینطوری فرض کردید .
9-دلیلی نمی بینم که یک کار ساده را با راه حل های سخت حل کنم.
10-من هم خیلی خیلی متاسفم.

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از king_dani :
تایید می شه و موافقم که کار اساسی باید بشه ولی تاکید کنم که یک جور پیشنهاده و داوطلبانه می خوایم که این کار رو بکنین
خب اولین حرکت داوطلبانه امروز توسط della انجام شد. تاپیک جدید به عنوان راهنمای مطالب مطرح شده در بخش ایجاد شده و پست اولش یه راهنمای کلی ـه. پست های بعدی به عناوین مطرح شده در تاپیک های استیکی اختصاص خواهد یافت که داوطلب می طلبه. من فعلن اون تاپیک رو بستم ، هر کسی زحمت مطلبی رو کشید که فکر کرد مربوط به اون تاپیک میشه به من خبر بده تا برای آپدیت ش ، تاپیک رو باز بکنم.

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
دلا جان از شما خیلی ممنونم که به نظم این فروم اهمیت زیادی میدید.
فقط اگه یک بخش دیگه تحت عنوان درخواست نرم افزار و سریال برای Pocket PC به اینها اضافه بشه دیگه محشر میشه.
میشه متن این پستی که دلا گذاشت(راهنما :: عناوین مطرح شده در بخش Pocket PC) را جوری بگذارید اول فروم Pochet PC، به طوری که هر کسی وارد این فروم میشه، اول چشمش به این راهنمایی بخوره و ترغیب بشه که اول این 4 تا خط را بخونه؟
باور کنید اینجوری تاثیرش خیلی بیشتره و ما هم دیشه اینقدر اعصابمون داغون نمیشه.
یا اینکه مثل بعضی سایت ها هستند که وقتی باز میشوند، یک صفحه دیگه هم همراه آنها باز میشه. این راهنمایی که دلا گفته میتونه توی اون صفحه که خود به خود باز میشه باشه.
این کار را فقط مدیران فروم میتوانند انجام بدهند.
اساتید، نظرتون در مورد این حرف های من چیه؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از behrooz_forjani :
دلا جان از شما خیلی ممنونم که به نظم این فروم اهمیت زیادی میدید.
فقط اگه یک بخش دیگه تحت عنوان درخواست نرم افزار و سریال برای Pocket PC به اینها اضافه بشه دیگه محشر میشه.
میشه متن این پستی که دلا گذاشت(راهنما :: عناوین مطرح شده در بخش Pocket PC) را جوری بگذارید اول فروم Pochet PC، به طوری که هر کسی وارد این فروم میشه، اول چشمش به این راهنمایی بخوره و ترغیب بشه که اول این 4 تا خط را بخونه؟
باور کنید اینجوری تاثیرش خیلی بیشتره و ما هم دیشه اینقدر اعصابمون داغون نمیشه.
یا اینکه مثل بعضی سایت ها هستند که وقتی باز میشوند، یک صفحه دیگه هم همراه آنها باز میشه. این راهنمایی که دلا گفته میتونه توی اون صفحه که خود به خود باز میشه باشه.
این کار را فقط مدیران فروم میتوانند انجام بدهند.
اساتید، نظرتون در مورد این حرف های من چیه؟
موافقم و تایید می شه .فقط فکرکنم به جای صفحه پاپ آپ ، که توسط بسیاری از براوزر ها، بلاک می شه، بهتره که یک نوشته بالای تاپیک ها باشه با فونت درشت و رنگ دیگه که، حتماً مقررات رو رعایت کنید و راهنما رو مطالعه کنیدو بعدپست بزنید و گرنه با اخطار و بن شدن مواجه خواهید شد.

در ضمن ما اینجا با کسی دعوا نداریم ، ولی تعارف هم نداریم، اشتباه کردن مال آدم هاس وی تکرار اش .....
:(

della

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
منطقیه که در اول راه ادم تصویر روشنی از مسیر نداره. من شنیدم توی فرانسه، وقتی می خوان پیاده رو و محل عبور برای عابران بزنن چند روز میذارن تا عابرها رد بشن. بعد از جای پای عابران که کوبیده شده مسیر رو سنگ فرش می کنن یا هر چیز دیگه...الان چند وقته که این جا راه افتاده و دیگه مسایل و موضوعات مطرح شده و تقریبا می دونیم که مسایل حول چه محور هایی می چرخه.
وقتشه که یک فروم تکونی بکنیم. عیدم نزدیکه!:rolleyes:
من پیشنهاد می کنم یک بخش سوالات متداول هم داشته باشیم.
البته شایدم در بخش Complete Idiots Guide to PDA بگنجه.

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
از دانیال خان و دلا خانم ممنونم. شما درست میگویید.

دلا جان، اگه این Tread های اصلی زیاد بشه، کسی حوصله نمیکنه که همشو بخونه. باید کم باشه و مفید.
به خاطر همین تقاضا دارم این بخش سواللات متداول که شما میگویید را توی همون بخش سوال و جواب در مورد Pocket PC خلاصه کنیم.
نظرتون چیه؟

della

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
منظور منم همین بود. چیزی که در ذهن من هست اینه که جایی باشه که افراد به راحتی گفتگو کنن(البته طبق قوانین) اما مثلا هر ماه یک چکیده در جایی ذخیره بشه. که هم خودمون یک ارزیابی از کار فروم داشته باشیم و هم این فرصتی که ما کم کم می گذاریم و این مطالب در طول مدت نوشته می شه. وقتی همش جمع میشه برای یک فرد حجم زیادی میشه. در نتیجه میاد و بدون بررسی پست می ذاره.
شایدم من اشتباه می کنم و حتی با خلاصه نویسی و مستند سازی هم این مسئله رفع نشه!
به هر حال دو مسئله پیش رو داریم.
1. از حالا رعایت کنیم.
2. مطالب گذشته رو خلاصه برداری کنیم
که این دومی بسیار زمان بر و مشکل هست. چون بسیاری از لینک ها دیگه معتبر نیست و هزار و یک مشکل دیگه.

بالا