برگزیده های پرشین تولز

گفت و گو در خصوص دستگاههای ورزشی خانگی ( تردمیل - توتال کور و ....)

كدام دستگاه بدنسازي رو اول براي منزل توصيه مي كنيد؟

• Total voters
    3
  • Poll closed .

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام!
دوستان می شه لطفاً منو راهنمایی کنید در این زمینه؟ یه تردمیل می خوام بگیرم که سرعتش رو بشه تنظیم کرد (ازین دوسرعته ها نباشه!) ، قیمت هم نمی دونم، زیر 600 اصلاً پیدا می شه چیز خوب؟ مدل ها و مارک هاش رو لطف می کنید بگید با تفاوت هاشون؟

درضمن اگه یه نفر بخواد توی خونه روزی30-40 دقیقه ورزش کنه به جز این تردمیل، چه دستگاه (چند منظوره ی) دیگه ای پیشنهاد می کنید؟
73.gif

بعد نظر اساتید در مورد Elliptical Trainer ها چیه؟ توی توضیحاتی که روی نت خوندم گفته بودن که کارایی یه تردمیل رو داره، با فشار کمتر روی بدن، و از خوبی هاش اینه که تموم عضله های پا رو به کار می ندازه. البته بیشتر دستگاه زنونه به نظر می یاد...نمی دونم والا
164.gif

sme_ce_peddles.gif

پیشاپیش تشکر می کنم از همه دوستان
281.gif

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
هیشکی هیچی در این مورد نمی دونه؟؟
24.gif

Pastil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چرا ترد میل زیر 600 تومن هم پیدا میشه (اتفاقا من هم دنبال یه مدل مناسب برای خرید هستم)
اما شما باید مشخص کنی که بجز سقف قیمت دیگه چه مسائلی برات مهمه؟
بطور کلی مواردی که در انتخاب ترد میل موثرند:
- قدرت موتور
-ابعاد پیست
-حداکثر وزن مصرف کننده
-نحوه استفاده (که براساس اون می تونی تصمیم بگیری که آیا میارزه پول بیشتری بدی و یه ترد میلی بگیری که مثلا شیب متغیر داره یا خیر...)
اما من قیمت یک سری ترد میل های تایوانی رو گرفتم (طرح ایکان امریکا) که قیمتها از 350 تومن شروع می شه
تا 820 تومن قیمت های خیلی بالاتر هم بود ولی گفتند که مدلهای خانگی همینهاست و اون مدلهای بالاتر بدرد باشگاههای ورزشی می خورن یا اینکه شخصی به خاطر شرایط خاص خودش مثلا وزن زیاد به دنبال اونها میره
این رو هم اضافه کنم که قیمت ترد میل هم مثل هر کالای دیگه بنابر مارک و کشور سازنده فرق می کنه و ممکنه ترد میلی با مشخصات مشابه همین ترد میلی 820 تومنی از سازنده دیگه بالای 1 میلیون قیمت داشته باشه و...
حتی اون مدل 350 تومنی هم اون مشخصه ای رو که تو میخوای داره (سرعت متغیر 1 تا 12 کیلومتر)
ولی حداکثر وزن مصرف کننده اش 75 کیلو است
برای مشخصات کاملتر(بهت بروشور میدن) می تونی به خودشون مراجعه کنی(فروشگاه ایکان )
22730650
حالا نری از اینا خرید کنی محصولشون گند باشه منو نفرین کنی:p

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
pastil عزیز، ، من به کل یادم رفته بود سر بزنم اینورا، خیلی خیلی ممنون از توضیحی که دادی
88.gif

می گم، تمام مدل های خونگی حداکثر وزن 75 کیلو رو تحمل می کنن؟ اگه تا 100 باشه خیلی بهتره به نظرم، شما مدلی سراغ ندارید؟
73.gif
درضمن من یه مشکل کوچیک دارم اونم اینکه تهران نیستم و نمی تونم برم اون آدرسی که فرمودین... ولی می رم ببینم این دستگاهی که گفتین اینجا پیدا می شه یا نه.. مارک و مدلش رو به انگلیسی می نویسید لطفاً؟
20.gif

Pastil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
pastil عزیز، ، من به کل یادم رفته بود سر بزنم اینورا، خیلی خیلی ممنون از توضیحی که دادی
88.gif

می گم، تمام مدل های خونگی حداکثر وزن 75 کیلو رو تحمل می کنن؟ اگه تا 100 باشه خیلی بهتره به نظرم، شما مدلی سراغ ندارید؟
73.gif
درضمن من یه مشکل کوچیک دارم اونم اینکه تهران نیستم و نمی تونم برم اون آدرسی که فرمودین... ولی می رم ببینم این دستگاهی که گفتین اینجا پیدا می شه یا نه.. مارک و مدلش رو به انگلیسی می نویسید لطفاً؟
20.gif
سلام
نه مدل 350 تومنی حداکثر 75 کیلو رو تحمل می کنه مدلهای خونگی دیگه با حداکثر وزن بالاتر هم هست

نام مدل:
YUEDA
قیمت: 350 تومن
قدرت موتور :1.2 اسب بخار
سرعت:1 تا 12 کیلومتر / نمایش ضربان قلب از طریق پالس دستی
کنسول:دارای LED بزرگ/دارای نمایشگر سرعت/مسافت/زمان/شیب/ضربان قلب/برنامه /کالری مصرفی/تعداد دور پیست طی شده.
ابعاد پیست:120*38
ابعاد دستگاه:150*65*155
حداکثر وزن مصرف کننده:75 کیلو

نام مدل:
TA SPORT Z6A

قیمت:480 تومن
قدرت موتور:1.5 اسب بخار
سرعت: 1 تا 13 کیلومتر/نمایش ضربان قلب از طریق پالس دستی
شیب دستی در دو وضعیت
کنسول: دارای LED بزرگ /دارای نشانگر سرعت/مسافت/زمان/ضربان قلب/برنامه/کالری مصرفی/تعداد دور پیست طی شده
پنج برنامه از پیش تعریف شده براساس سرعت
ابعاد پیست:125*40
ابعاد دستگاه:160*75*150
حداکثر وزن مصرف کننده: 90 کیلو

نام مدل:
INRAY DC-1952

قیمت :690 تومن
قدرت موتور: 1.5 اسب بخار
سرعت:0.8 تا 16 کیلومتر
شیب برقی صفر الی 10 درصد
کنسول:دارای LED برای نمایش اطلاعات مسافت/زمان/شیب/ضربان قلب/برنامه/کالری مصرفی/تعداد دور پیست طی شده
دارای دو برنامه از قبل تعریف شده
قابلیت تا شو بودن و حمل آسان
ابعاد پیست:130*46
حداکثر وزن مصرف کننده: 110 کیلو

نام مدل:
TA SPORT Z8B

قیمت :820 تومن
قدرت موتور: 1.75 اسب بخار
سرعت: 1 تا 16 کیلومتر / نمایش ضربان قلب از طریق پالس دستی
شیب برقی صفر الی 10 درصد
کنسول: دارای LCD بزرگ /دارای نشانگر سرعت /مسافت/زمان/شیب/ضربان قلب/برنامه/کالری مصرفی/ تعداد دور پیست طی شده
پنج برنامه از پیش تعریف شده براساس سرعت و شتاب
دور برنامه مخصوص استفاده کننده جهت دادن اطلاعات دلخواه
قابلیت شیب لحظه ای و سرعت لحظه ای در پنج مرحله
قابلیت تاشو بودن و حمل آسان توسط 4 چرخ
ابعاد پیست: 130*45
ابعاد دستگاه : 140*78*178
حداکثر وزن مصرف کننده :110 کیلو

چون گفته بودی که شهرستان هستی سعی کردم که مشخصات رو کامل تایپ کنم
چون خودم هم می خوام خرید کنم اگر بدونم بدردت می خوره بازهم اگر اطلاعاتی بدست بیارم اینجا میذارم
مدلهای از این بالاتر دیگه خونگی نیست و معمولا کسی برای اینکه تو خونه ازش استفاده کنه دنبالشون نمیره مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشه مثلا 150 کیلو وزن طرف باشه که خوب این مدلهای خونگی جوابگو نیست

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
پاستیل جان، You ROCK !
174.gif

خیلی خیلی ممنون از زحمتی که کشیدی و همه اینارو تایپ کردی
20.gif

فردا دارم می رم مدل هارو نگاه کنم، اگه قیمت ها یکی باشه احتمالاً یکی از همین 4تا مدل رو می گیرم چون امکاناتشون خیلی عالیه

شما هم اگه اطلاعات تازه ای پیدا کردین اینجا بنویسین خیلی عالیه

بازم ممنون
278.gif

Pastil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پاستیل جان، You ROCK !
174.gif

خیلی خیلی ممنون از زحمتی که کشیدی و همه اینارو تایپ کردی
20.gif

فردا دارم می رم مدل هارو نگاه کنم، اگه قیمت ها یکی باشه احتمالاً یکی از همین 4تا مدل رو می گیرم چون امکاناتشون خیلی عالیه

شما هم اگه اطلاعات تازه ای پیدا کردین اینجا بنویسین خیلی عالیه

بازم ممنون
278.gif

قربان یو :blush:
قابلی نداشت
اینهم یه سایت فارسی که قیمت و مشخصات چند تا ترد میل رو گذاشته(سایت خارجی که تا دلت بخواد هست ولی خوب آدم می خواد راجع به قیمت و مشخصات جنس تو بازار ایران اطلاعاتی کسب کنه)
http://www.speed-tech.net/tprfa.htm
خود سایت رو که واقعا با نهایت بد سلیقگی طراحی کردن ولی به هرجهت شاید بد نباشه یه نگاهی بهش بندازین
قیمتهاش هم که بنظرم گرونه :wacko:

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام سلام
خوب من بالاخره 2روز پیش موفق شدم یه تردمیل عالی با یه قیمت مناسب پیدا کنم!:happy:
قبل از هرتوضیح اضافه ای جا داره یه بار دیگه از Pastil عزیز تشکر کنم.

من یه دونه DKCity SX8-47 گرفتم، امکاناتش کامل و کارائه... سرعت0 تا 16 کیلومتر همراه کلیدهای پرشی سرعت، شیب برقی 0تا10درصد در 15 درجه، 6تا برنامه در 3 سطح(18تا)، موتور 1.5hp ، حداکثر وزن 110 کیلو، و عرض تسمه 44 سانتیمتر. این دستگاه گارانتی ارکید نیست، از نمایندگی فروشگاه جام جم در مشهد گرفتم، و واقعاً قیمت مناسبی داشت نسبت به امکاناتش و قیمت سایر دستگاه ها ... 560 هزار تومن!!

4ou6pnq.jpg

این دستگاه های DK City رو اگه از نزدیک ببینید خودتون در یک نگاه می تونید از کیفیت عالی ساختشون مطمئن شید!! اگه روش بدوید هم می بینید که ضربه گیر های خیلی خوبی دارن... نکته اینکه گارانتی ارکید به نظر من دستگاه هاش خیلی گرونتر بود. و این SX8-47 که من گرفتم ظاهراً بعضی قطعاتش در چین تولید شده تحت لیسانس خود dkcity ، در حالی که اینطور که می گفتن دستگاه های ارکید اکثراً ساخت و مونتاژ چین هستن و گفته می شد که اون نوشته DKCity روی تسمه بعد از یه مدت دویدن پاک می شه...حالا دیگه راست و دروغش با خودشون! البته این رو هم بگم، دستگاه های DKCity فروشگاه جام جم (افشار) فقط 12 ماه گارانتی دارن، در صورتی که دستگاه های ارکید 30 ماه گارانتی قطعات الکترونیکی و 5 سال گارانتی موتور دارن...ولی خوب قیمت هاشون به نظر من خیلی زیاد بود.
یه مدل DK بود قیمتش 1ملیون(افشار، DK-425) ، یه امکانی داشت به نام HRC , وقتی می بستینش به کمر (بدون سیم بود) و شروع می کردین به دویدن، دستگاه ضربان قلب و .. رو به صورت خودکار روی اسکرین نشون می داد و اگه ضربان قلب بیش از حد زیاد می شد خودش سرعت و شیب رو کم می کردو... موتورش 2.5hp بود با عرض تسمه +50

از مارک های خوب دیگه هم می شه به proteus و horizon و kettler و شایدم inray (که سایتش تمام چینی بود!)اشاره کرد. ولی این ها دستگاه هاشون با امکانات مشابه خیلی خیلی گرون بودن... البته مثلاً من روی یه مدل هرایزن مدل htm-4500 با قیمت 890 و موتور (به گمانم) 2 و بدون hrc ، دویدم، به نظرم خیلی نرم تر اومد موقع دویدن، فروشنده که فرد بسیار محترمی هم بود گفتن که اینها ضربه گیرهاش خیلی استثنایی و خوبه.. ولی به نظرم به خاطر تسمه بود، تسمه های dk city آسفالتیه و این ها از جنس دیگه ای و هر کدوم ظاهراً مزیت ها و معایب خاص خودشون رو دارن... قابل توجه که به من اجازه می دادن فقط با جوراب بدوم روی دستگاه ها!!! با اینکه از horizon htm-4500خیلی خوشم اومده بود، یه اشکال دیگه ای که من بهش وارد دونستم، این بود که با این قیمتش، مدل سال 2002 هستش! کلاً این تیپ دستگاه ها که کیفیتشون همه خوبه ولی قیمتشون نموره ای بالاست رو "آیکان" تهران ارائه می ده...

و اما نکات! دوستان موقع خرید تردمیل به این نکات توجه کنید:

گارانتی خوب: مهم ترین نکته ای باید بهش توجه کنید قبل از خرید هر دستگاه الکترونیکی اینچنینی!
قدرت موتور : دو عدد به شما داده می شه، peak و continous . چیزی که مهمه continous هستش و در جاهای مختلف از جمله about.com توصیه کرده بودن که قدرت موتور از 1.5 اسب بخار کمتر نباشه
حداکثر وزن قابل تحمل: فکر نمی کنم اکثر ماها بیشتر از 110 وزن داشته باشیم! و موتورهای 1.5 واقعی، جواب می دن این مقدار رو ;)
عرض تسمه: اگه بزرگ اندام هستید (رودرواسی که نداریم، اگه چاق هستیدو چرب و چیلی
preved.gif
) ممکنه این تسمه های 38 و 40 سانتیمتری جواب ندن خوب... به هر حال هرچی این عرض بیشتر باشه بهتره! اگه مثلاً تعادلتون رو یه وقت داشتید از دست می دادید اگه تسمه عریض تر باشه راحت تر می تونین نیفتین!!
سرعت: معمولاً تا 16km دارن دستگاه ها. اگه می خواید در حد عرق کردن و حال کردن بدویید اصلاً و ابداً به این ماکزیموم سرعت 12km ها دل ندید!! بعدم توجه کنید که کلید پرشی سرعت داشته باشه وگرنه مجبورید یک دهم یک دهم اضافه کنید سرعت رو
برنامه های از پیش تعیین شده: این مورد در اوایل اصلاً به کارتون نمی یاد. یعنی همه ترجیح می دن خودشون سرعت و شیب رو تنظیم کنن. ولی بعد 3-4 ماه، ممکنه این کار براتون تکراری و خسته کننده شه، هرچی برنامه های از پیش تعیین شده تنوعشون بیشتر باشه، کشش دستگاه هم بیشتر می شه برای شما در دراز مدّت!
تسمه: زیر بعضی تسمه ها حالت کتونی داره. ولی بعضی ها پشت و روشون پلاستیک هست. اون هایی که کتون داره بهترن ظاهراً.
نویز: دستگاهتون چقدر سروصدا راه می ندازه؟ حتماً می خواید در حین تمرین یه فیلمی آهنگی چیزی نگاه کنید دیگه، صدای بلند دستگاه می تونه خیلی اعصاب خورد کن بشه!!
شیب برقی: این نکته به استفاده ی شما بر می گرده. اگه فقط واسه پیاده روی و ورزش ساده می خواید، شیب دستی بگیرید چون به شیب برقی اصلاً نیاز پیدا نمی کنید...ولی اگه می خواید حسابی عرق خودتون رو در بیارید و تمرین های جذاب بکنید، حتماً یه دستگاه با شیب برقی بگیرید...
و مهم تر از همه، قیمت!: هزینه که در نظر دارید صرف کنید حرف آخر رو می زنه...

* قسمت عقب دوطرف دستگاه دوتا تیکه پلاستیکی هست، هیچوقت روی اون ها نرید، ممکنه بشکن یا خم شن و گیر کنن به تسمه
*از کسی براتون دستگاه رو نصب می کنه بخواید رگلاژ کردن تسمه رو بهتون یاد بده
*ضربه گیر های خوب و انعطاف پذیر بودن دستگاه، خیلی خیلی خیلی خیلی مهمه!!! اگه یه دستگاهی رو بگیرید که به اندازه ی کافی زیر پاتون بازی نکنه و سفت باشه، می تونه مشکلات جدی برای زانوتون به وجود بیاره... از فروشنده بخواید خودش بره روی دستگاه با سرعت 12 بدوئه و شما زیر دستگاه رو نگاه کنید... باید حالت فنری داشته باشه...
* زیر بعضی دستگاه ها بسته هستش و بعضی ها باز...تاجایی که من فهمیدم این مساله چندان مهم نیست...
* اینطور که فروشنده ی دستگاه من می گفت، گذاشتن دستگاه روی فرش باعث ایجاد الکتریسیته ی ساکن می شه و ممکنه یه وقت lcd رو بسوزونه... اگه خواستید روی قالی بزارید دستگاه رو، یه تیکه مشما زیر قسمت جلوی دستگاه بندازید بد نیست...
* از دستگاهی با mp3 player یا قابلیت پخش vcd\dvd و تلویزیون و... خوشتون اومده؟! پیشنهاد می کنم یه بار دیگه فکر کنید درموردش!! بهتر نیست یه dvd player سامسونگ 80تومنی با قابلیت پخش "همه چی" بگیرید و دستگاه رو بزارید جلوی tv یا ماهواره یا مثلاً یه mp3 player جدا بگیرید؟ چرا؟ چونکه هم اینجوری ارزون تر در می یاد، هم کیفیتش بهتر در میاد، همم اینکه توی دردسر و هزینه های N تومنی تعمیر این قطعات در صورت بروز مشکل نمی رید...
*یکی از خوبی های ورزش، اعتیاد آور بودنشه! پس سعی کنید در 3-4 هفته ی اول استفاده تون از دستگاه، جدیت داشته باشید و در زمان های مشخص برای مدت زمان های معین تمرین کنید، بعدش براتون عادت می شه، و اگه ورزش نکنید احساس کرختی شدیدی بهتون دست می ده!!:f34r:
*برای انجام یک تمرین و ورزش نسبتاً کامل، حتماً یه Gym Ball هم بخرید. قیمتش حدود 10-15 تومنه و کلّـــــــــی نرمش های جالب می شه روش انجام داد. درضمن برخلاف تصور بعضی دوستان، این توپ ها اصلاً "زنونه" نیستن! مردهای بدن ساز و قوی هیکل هم ازشون استفاده می کنن(شاید توی ایران نه، ولی توی آمریکا خیلی رایجه، کافیه یه سرچ بکنید و ببینید). همراهشون هم معمولاً یه کتابچه و یه سی دی آموزشی هست
*فکر نکنید که دویدن (که یکی از بهترین ورزش های چربی و کالری سوزه)، می تونه به تنهایی شما رو روی فرم بیاره و لاغر کنه! مهم ترین نکته اینه که باید یه **** غذایی مناسب داشته باشید. با مقادیر زیادی میوه و سبزیجات، و مواد غذایی دیگه، دوستان متخصص در این زمینه توی همین فروم هستن، مراجعه بفرمایید حتماً پاسختون رو می گیرید:) فقط نکته اینکه، خانوم روحی می گفت, اگه زیاد چربی و شیرینی می خورید، سعی کنید حداقل واسه ی 1 یا 2 ماه استفاده ازین مواد رو به حداقل برسونید و یه **** غذایی سالم بگیرید، بعد این مدت، هم شما شاداب تر می شید و هم کششتون به سمت اون مواد کمتر می شه، در واقع همه چی بسته به neuroassociation ها یا همون ارتباط های منطقی-احساسی شماست، اگه کاری کنید که مواد غذایی مضری که می خورید از حالت لذت بخش خارج شن در ذهن و احساس شما، و مقادیر زیادی درد رو نسبت بدید به این رفتارها، می تونید خیلی ساده تر از اون چیزی که فکر می کنید لاغز شید. فقط باید بخواید، و به طور دائم به افکار و احساسات خودتون نظارت داشته باشید(Personal Power II, Tony Robbins )

در انتها، از دوستان خواهش می کنم اگه دستگاهی رو خریدن، یا اگه دستگاه با امکانات و قیمت خوبی دیدن، همین جا همراه معرفیش کنن تا کم کم یه لیست هرچند کوچیک از دستگاه های خوب و از قبل تست شده داشته باشیم...محل فروشش رو هم بگین...

خوب و خوش باشید:happy:

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
فرهاد من یه زمانی یه جایی یه مدل از اینا دیدم که انگشت شستتو میزاشتی یه جایی رو صفحه که سنسور مخصوص داشت بعد دستگاه ضربان قلب خون و همه چیتو در همون لحظه می گفت!! خیلی اسمی بود!!!

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
فرهاد من یه زمانی یه جایی یه مدل از اینا دیدم که انگشت شستتو میزاشتی یه جایی رو صفحه که سنسور مخصوص داشت بعد دستگاه ضربان قلب خون و همه چیتو در همون لحظه می گفت!! خیلی اسمی بود!!!

لابد همونجا یه paternity test هم می گرفت؟
45.gif

البته اینی هم که من گرفتم این امکان رو داره، یعنی من تردمیلی رو ندیدم که نداشته باشه، ولی باید هردو دستت رو بزاری روی سنسور ها که روی دسته ها هستن، یخورده ای هم طول می کشه تا ضربان دقیق رو نشون بده.. البته فقط هم ضربان رو نشون می ده ... فشار خون هم می گیرن پس بعضی هاشون
73.gif

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
لابد همونجا یه paternity test هم می گرفت؟
45.gif

البته اینی هم که من گرفتم این امکان رو داره، یعنی من تردمیلی رو ندیدم که نداشته باشه، ولی باید هردو دستت رو بزاری روی سنسور ها که روی دسته ها هستن، یخورده ای هم طول می کشه تا ضربان دقیق رو نشون بده.. البته فقط هم ضربان رو نشون می ده ... فشار خون هم می گیرن پس بعضی هاشون
73.gif

:lol: :lol: آره اونم خیلی زمان می برد تا نشون بده ولی فکر کنم فقط اونم فشار خونو نشون می داد!! ولی عجب تکنولوژییه ها!!! خرابه!!!:D

morteza1487

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام سلام
خوب من بالاخره 2روز پیش موفق شدم یه تردمیل عالی با یه قیمت مناسب پیدا کنم!:happy:
قبل از هرتوضیح اضافه ای پاستیل جان ازت ممنون بخاطر پاسخ هات:)

من یه دونه DKCity SX8-47 گرفتم، امکاناتش کامل و کارائه... سرعت0 تا 16 کیلومتر همراه کلیدهای پرشی سرعت، شیب برقی 0تا10درصد در 15 درجه، 6تا برنامه در 3 سطح(18تا)، موتور 1.5hp ، حداکثر وزن 110 کیلو، و عرض تسمه 44 سانتیمتر. این دستگاه گارانتی ارکید نیست، از نمایندگی فروشگاه جام جم تو مشهد گرفتم، خودشون می گفتن که ما داریم 50تومن زیر قیمت تهران می دیم، ولی آقای افشار صاحب فروشگاه جام جم می گفت که قیمت در مشهد حداقل 40تومن بالای قیمت تهرانه به خاطر هزینه حمل و نقل...دیگه نمی دونم کدوم یکیشون راست می گفتن ولی در هر صورت من که شدیداً راضیم از قیمتش:)... 560 هزار تومن!!

2lxz4gm.jpg

این دستگاه های DK City رو اگه از نزدیک ببینید خودتون در یک نگاه می تونید از کیفیت عالی ساختشون مطمئین شید... اگه هم روش بدوئید می بینید که ضربه گیر های خیلی خوبی دارن... نکته اینکه گارانتی ارکید به نظر من دستگاه هاش خیلی گرونتر بود. و این SX8-47 که من گرفتم ظاهراً بعضی قطعاتش در چین تولید شده تحت لیسانس خود dkcity ، در حالی که اینطور که می گفتن دستگاه های ارکید اکثراً ساخت و مونتاژ چین هستن و مثلاً اون DKCity روی تسمه شون بعد یه مدت دویدن پاک می شه...حالا دیگه راست و دروغش با خودشون...البته اینو هم بگم، که دستگاه های DKCity وارد شده از طرف آقای افشار فقط 12 ماه گارانتی دارن، در صورتی که دستگاه های ترکید 30 ماه گارانتی قطعات الکترونیکی و 5 سال گارانتی موتور دارن...ولی قیمت ها...ممم:eek:
یه مدل DK بود قیمتش 1ملیون(افشار، DK-425) ، یه امکانی داشت به نام HRC وقتی می بستینش به کمرتون (بیسیم) و شروع می کردین به دویدن، دستگاه ضربان قلب و .. رو به صورت خودکار روی اسکرین نشون می داد و اگه یه وقت ضربان قلب زیاد می شد خودش سرعت و شیب رو کم می کردو... موتورش 2.5hp بود با عرض تسمه +50

از مارک های خوب دیگه هم می شه به proteus و horizon و kettler و شایدم inray (که سایتش تمام چینی بود!)اشاره کرد... ولی این ها دستگاه هاشون با امکانات مشابه خیلی خیلی گرون بودن... البته مثلاً من روی یه مدل هرایزن مدل htm-4500 با قیمت 890 و موتور (به گمانم) 2 و بدون hrc ، دویدم، به نظرم خیلی نرم تر اومد موقع دویدن، فروشنده که فرد بسیار محترمی هم بود گفتن که اینا ضربه گیرهاش خیلی استثنایی و خوبه، ولی من فکر می کنم به خاطر تسمه بود، تسمه های dk city آسفالتیه و این ها از جنس دیگه ای و هر کدوم ظاهراً مزیت ها و معایب خاص خودشون رو دارن... قابل توجه که به من اجازه می دادن فقط با جوراب بدوم روی دستگاه ها!!! با اینکه از horizon htm-4500خیلی خوشم اومده بود، یه اشکال دیگه ای که من بهش وارد دونستم، این بود که با این قیمتش، مدل سال 2002 هستش! کلاً این تیپ دستگاه ها که کیفیتشون همه خوبه ولی قیمتشون نموره ای بالاست رو "آیکان" تهران ارائه می ده...

و اما نکات! دوستان موقع خرید تردمیل به این نکات توجه کنید:

گارانتی خوب: مهم ترین نکته ای باید بهش توجه کنید قبل از خرید هر دستگاه الکترونیکی اینچنینی!
قدرت موتور : دو عدد به شما داده می شه، peak و continous . چیزی که مهمه continous هستش و در جاهای مختلفی از جمله about.com توصیه کرده بودن که قدرت موتور از 1.5 اسب بخار کمتر نباشه
حداکثر وزن قابل تحمل: فکر نمی کنم اکثر ماها بیشتر از 110 وزن داشته باشیم! و موتورهای 1.5 واقعی، جواب می دن این مقدار رو ;)
عرض تسمه: اگه بزرگ اندام هستید (رودربایستی که نداریم، اگه چاق و چرب و چیلی هستین :blush: ) ممکنه این تسمه های 38 و 40 سانتیمتری جواب ندن خوب... به هر حال هرچی این عرض بیشتر باشه بهتره! اگه مثلاً تعادلتون رو یه وقت داشتید از دست می دادید اگه تسمه عریض تر باشه راحت تر می تونین نیفتین!!
سرعت: معمولاً تا 16km دارن دستگاه ها. اگه می خواید در حد عرق کردن و حال کردن بدویید اصلاً و ابداً به این ماکزیموم سرعت 12km ها دل ندید ها!! بعدم توجه کنید که کلید پرشی سرعت داشته باشه وگرنه مجبورید یک دهم یک دهم اضافه کنید سرعت رو
برنامه های از پیش تعیین شده: این مورد در اوایل اصلاً به کارتون نمی یاد. یعنی همه ترجیح می دن خودشون سرعت و شیب رو تنظیم کنن. ولی بعد 3-4 ماه، ممکنه این کار براتون تکراری و خسته کننده شه، هرچی برنامه های از پیش تعیین شده تنوعشون بیشتر باشه، کشش دستگاه هم بیشتر می شه برای شما در دراز مدّت!
تسمه: زیر بعضی تسمه ها حالت کتونی داره. ولی بعضی ها پشت و روشون پلاستیک هست. اون هایی که کتون داره بهترن ظاهراً.
نویز: دستگاهتون چقدر سروصدا راه می ندازه؟ حتماً می خواید در حین تمرین یه فیلمی آهنگی چیزی نگاه کنید دیگه، صدای بلند دستگاه می تونه خیلی اعصاب خورد کن بشه!!
شیب برقی: این نکته به استفاده ی شما بر می گرده. اگه فقط واسه پیاده روی و ورزش ساده می خواید، شیب دستی بگیرید چون به شیب برقی اصلاً نیاز پیدا نمی کنید...ولی اگه می خواید حسابی عرق خودتون رو در بیارید و تمرین های جذاب بکنید، حتماً یه دستگاه با شیب برقی بگیرید...
و مهم تر از همه، قیمت!: هزینه که در نظر دارید صرف کنید حرف آخر رو می زنه...

* قسمت عقب دوطرف دستگاه دوتا تیکه پلاستیکی هست، هیچوقت روی اون ها نرید، ممکنه بشکن یا خم شن و گیر کنن به تسمه
*از کسی براتون دستگاه رو نصب می کنه بخواید رگلاژ کردن تسمه رو بهتون یاد بده
*ضربه گیر های خوب و انعطاف پذیر بودن دستگاه، خیلی خیلی خیلی خیلی مهمه!!! اگه یه دستگاهی رو بگیرید که به اندازه ی کافی زیر پاتون بازی نکنه و سفت باشه، می تونه مشکلات جدی برای زانوتون به وجود بیاره... از فروشنده بخواید خودش بره روی دستگاه با سرعت 12 بدوئه و شما زیر دستگاه رو نگاه کنید... باید حالت فنری داشته باشه...
* زیر بعضی دستگاه ها بسته هستش و بعضی ها باز...تاجایی که من فهمیدم این مساله چندان مهم نیست...
* اینطور که فروشنده ی دستگاه من می گفت، گذاشتن دستگاه روی فرش باعث ایجاد الکتریسیته ی ساکن می شه و ممکنه یه وقت lcd رو بسوزونه... اگه خواستید روی قالی بزارید دستگاه رو، یه تیکه مشما زیر قسمت جلوی دستگاه بندازید بد نیست...
* از دستگاهی با mp3 player یا قابلیت پخش vcd\dvd و تلویزیون و... خوشتون اومده؟! پیشنهاد می کنم یه بار دیگه فکر کنید درموردش!! بهتر نیست یه dvd player ال جی 80تومنی با قابلیت پخش "همه چی" بگیرید و دستگاه رو بزارید جلوی tv یا ماهواره یا مثلاً یه mp3 player جدا بگیرید؟ چرا؟ چونکه هم اینجوری ارزون تر در می یاد، هم کیفیتش بهتر در میاد، همم اینکه توی دردسر و هزینه های ان تومنی تعمیر این قطعات در صورت بروز مشکل نمی رید...
*یکی از خوبی های ورزش، اعتیاد آور بودنشه! پس سعی کنید در 3-4 هفته ی اول استفاده تون از دستگاه، جدیت داشته باشید و در زمان های مشخص برای مدت زمان های معین تمرین کنید، بعدش براتون عادت می شه، و اگه ورزش نکنید احساس کرختی شدیدی بهتون دست می ده!!:f34r:
*برای انجام یک تمرین و ورزش نسبتاً کامل، حتماً یه Gym Ball هم بخرید. قیمتش حدود 10-15 تومنه و کلّـــــــــی نرمش های جالب می شه روش انجام داد. درضمن برخلاف تصور بعضی دوستان، این توپ ها اصلاً "زنونه" نیستن! مردهای بدن ساز و قوی هیکل هم حتی ازشون استفاده می کنن(شاید توی ایران نه، ولی توی آمریکا خیلی رایجه، کافیه یه سرچ بکنید و ببینید). همراهشون هم معمولاً یه کتابچه و یه سی دی آموزشی هست
*فکر نکنید که دویدن (که یکی از بهترین ورزش های چربی و کالری سوزه)، می تونه به تنهایی شما رو روی فرم بیاره و لاغر کنه! مهم ترین نکته اینه که باید یه **** غذایی مناسب داشته باشید. با مقادیر زیادی میوه و سبزیجات، و مواد غذایی دیگه، دوستان متخصص در این زمینه توی همین فروم هستن، مراجعه بفرمایید حتماً پاسختون رو می گیرید:) فقط نکته اینکه، روحی ساوجی می گفت اگه زیاد چربی و شیرینی می خورید، سعی کنید حداقل واسه ی 1 یا 2 ماه استفاده ازین مواد رو به حداقل برسونید و یه **** غذایی سالم بگیرید، بعد این مدت، هم شما شاداب تر می شید و هم کششتون به سمت اون مواد کمتر می شه، در واقع همه چی بسته به neuroassociation ها یا همون ارتباط های منطقی-احساسی شماست، اگه کاری کنید که مواد غذایی مضری که می خورید از حالت لذت بخش خارج شن در ذهن و احساس شما، و مقادیر زیادی درد رو نسبت بدید به این رفتارها، می تونید خیلی ساده تر از اون چیزی که فکر می کنید لاغز شید. فقط باید بخواید، و به طور دائم به افکار و احساسات خودتون نظارت داشته باشید(Personal Power II, Tony Robbins )

در انتها، از دوستان خواهش می کنم اگه دستگاهی رو خریدن، یا اگه دستگاه با امکانات و قیمت خوبی دیدن، همین جا همراه معرفیش کنن تا کم کم یه لیست هرچند کوچیک از دستگاه های خوب و از قبل تست شده داشته باشیم...محل فروشش رو هم بگین...

خوب و خوش باشید:happy:
با سلام بچه ها من هم یک ترد میل تن ارا 1600 موتور تایوان با یک سال گارانتی دارم خودم 400 هزار تومن گرفتمش سه ماه پیش و حالا چون به پول نیاز دارم با قیمت توافقی انرا میفروشم

جهت اطلاع میتوانید با شماره 09188301006 کرمانشاه تماس حاصل فرمایید

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
اول بگم این بخشو انتخاب کردم چون بالاخره کسایی که اینجا هستن بهتر میتونن نظر کارشناسی بدن و چون قصد معامله تو اینجا رو نداشتم تو بازارچه نزدم
حالا میخواستم کسایی که تو این زمینه اطلاعاتی دارن کمک کنن به من که بهترین گزینه رو انتخاب کنم
حدود 600 تومن میخوام هزینه کنم
چند تا مدل دیدم مارکش JKExer بود (امیدوارم درست نوشته باشم)
مثل اینکه تایوانی هست
نظرتون چیه ؟ خوبه؟
گزینه بهتری هم هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
5 شنبه میخوام برم بخرم شایدم فردا عصر

mdibmehr2

Registered User
لایک‌ها
36
تردمیل زیمنس بگیر.
من کار کردم عالیه . :) :) :)

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با سلام

من قصذ خرید یک ترد میل first power از کمپانی راین رو دارم

میشه من رو در مورد این مارک و مدل t-807به قیمت 1023000به سرعت راهنمایی کنید .

با یک مدل دیگه از dk - city 5x 47هم اشنا شدم . بنظرم بهتر امد

ایا این dk-city ارکید با بدون گارانتی چند درصد اختلاف قیمت داره؟

ایا بهتره گارانتی دار ارکید بگیرم یا بدون گارانتی؟

یا به اختلاف قیمتش می ارزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

paymanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دوستانی که تجربه کردن لطفاً من را راهنمايی کنيد در مورد انتخاب بين:
تردميل
دوچرخه
و اسکی فضايی (دقيق اسمش نميدونم لينک ميزرم که اگر اشتباه کردم شما منظورم را بدونيد: http://www.thane.com/products/fitness/orbitrekplatinum/images/orbitrek_plat-lady.gif)
به نظرتون کدوم بهتر هست برای کار توی خونه فقط محض ورزش و فرم دادن کلی به بدن هدف ام بدن سازی يا عزله ساختن نيست بيشتر برای کم کردن وزن و بعدش هم فرم دادن به کله بدن.
خودم فکر ميکنم که اين اسکی فضايی بيشتر از 2 مورد اول همه ماهيچه ها را درگير ميکنه اينطور نيست؟
ممنون ميشم دوستان کمک کنن در انتخاب ، و هر کس هر نظری دارد لطفاً يه مختصر دليل هم بنويسه که من بيشتر آشنا بشم با جريان
ممنون

paymanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
نظرتون در مورده elliptical trainer چی هست؟
به نظر از تردميل بيشتر بدن را درگير ميکنه اينطور نيست؟
برای سفت کردن بدن و کاهش وزن کدوم بهتر من واقعاً گيج شدم!

paymanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی نبود يه کمک فکری بکنه ؟:rolleyes:
اينجا چه همه ورزش کار داره :f34r:

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
بالاخره میخوای وزن کم کنی یا فرم بدی
وزن کم کردن فقط و فقط تردمیل
فرم دادن هم هیچکدوم
دستگاههای بهتری هستند

paymanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بالاخره میخوای وزن کم کنی یا فرم بدی
وزن کم کردن فقط و فقط تردمیل
فرم دادن هم هیچکدوم
دستگاههای بهتری هستند

ممنون
اگر ميشه برای فرم دادن توضيح بديد.
کدوم دستگاه های ديگه بهتر از اين 3 تا هستند؟
باز هم ممنون

بالا