برگزیده های پرشین تولز

گوگل مناطق قابل كليك بر روي تبليغات هاي Adsense را تغيير مي دهد.

SEO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شايد اخيرآ متوجه كانش قابل ملاحظه در تعداد كليكها و يا CTR و كلا درآمد حاصل از adsense شده ايد. علت اين پديده ناخوشايند براي وبمسترها و خوشايند براي تببليغات كننده ها اينست كه گوگل مناطق قابل كليك بر روي تبليغات هاي adsense خود را بازبيني كرده است. در شكل زير اين نواحي ترسيم شده اند.

قبل از اين update، اگر كسي درهر كجاي ناحيه مستطيلي كليك ميكرد، اين كليك به صورت يك كليك معتبر در نظر گرفته مي شد ولي در اين Update كليك بر روي تبليغات تنها زماني شمرده مي شود كه كاربر بر روي Title ويا URL تبليغ كنيد (نواحي زرد در شكل زير)

با اين كار گوگل مي خواهد جلوي كليك هاي تصادفي را بگيرد. اين باعث مي شود كه CTR و ميزان كليك بر روي تبليغات شما كاهش يابد كه به نوبه خود باعث كاهش درآمد شما از ادسنس خواهد شد.
تبليغاتهاي گرافيكي و مبتني بر flash تحت تاثير اين update قرار نخواهند گرفت.

فایل های ضمیمه

• clickable-areas.png
    clickable-areas.png
    16 KB · نمایش ها: 40

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
فکرکنم استیل جدید بهتر باشه . چون کلیک ها دقیق تر خواهند بود و کاربر به قصد دیدن اون وب سایت دقیقا رو تایتل اون کلیک میکنه .

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
گوگل هم عجب كلاه بر داري هست ها.....

اصلا خيلي تابلو هست اين حركتش

چون كاربر ها فرقي براشون نداره رو عنوان كليك كنند يا متن چون ميدونن به اون آدرسي كه زير تبليغ هست ميرن...

حالا اگر هم كليك روي متن مشكل داره پس چرا اين گوگل متن رو حالت لينك بهش داده؟
خوب متن رو تكست كنه ولينكي نباشه تا كسي هم تصادفي كليك نكنه...

اين حركت ها مواقعي پيش مياد كه يكي زورش خيل زياده و ميبينه رقيبي نداره و كسي هم نميتونه چيزي بگه

اگه شركت هاي بزرگ ديگري هم رقيب گوگل بودن اين شركت نميتونست از اين غلط ها بكنه...

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
اینجا رو خوندی ؟
با اين كار گوگل مي خواهد جلوي كليك هاي تصادفي را بگيرد.

تا حالا شده که بخوای بخشی از متن صفحه رو Select کنی یا اسکرول کنی و اشتباها کلیک کنی رو تبلیغات ( برای من زیاد پیش اومده ) . اینجور کلیک ها به هیچ دردی نمیخورن و فقط به خاطر این که محوطه کلیک زیاد بوده انجام شدن .

این کار به افزایش کیفیت ترافیک ارسالی از طریق Adwords کمک میکنه .

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کاملا موافقم
.
یه دلیل اعتبار گوگل، همین سخت گیریها و اعمال تغییرات مداومه ...
کسی که میخواد اصولی و قوی کار کنه، مطمئن باشه که ضرر نمیکنه.
.
به تدریج درآمد به حالت سابق بر میگرده!;)

تا حالا شده که بخوای بخشی از متن صفحه رو Select کنی یا اسکرول کنی و اشتباها کلیک کنی رو تبلیغات ( برای من زیاد پیش اومده ) . اینجور کلیک ها به هیچ دردی نمیخورن و فقط به خاطر این که محوطه کلیک زیاد بوده انجام شدن .

این کار به افزایش کیفیت ترافیک ارسالی از طریق Adwords کمک میکنه .

Domain

Registered User
لایک‌ها
2
حالا اگر هم كليك روي متن مشكل داره پس چرا اين گوگل متن رو حالت لينك بهش داده؟
خوب متن رو تكست كنه و لينكي نباشه تا كسي هم تصادفي كليك نكنه...
خوب دیگه اینم حرفی هست! :) گوگل هم خر رو می خواد هم خرما ;)

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
جای بحثی نیست
هیچ کدوم از ماها صاحب گوگل نیستیم که بتونیم کاری بکنیم
این از خیلی وقت پیش مشخص بوده که گوگل دزدی میکنه
به بهانه جورواجور و خیلی خوشگل و قشنگ

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
جای بحثی نیست
هیچ کدوم از ماها صاحب گوگل نیستیم که بتونیم کاری بکنیم
این از خیلی وقت پیش مشخص بوده که گوگل دزدی میکنه
به بهانه جورواجور و خیلی خوشگل و قشنگ

شاید برای افرادی که از ادسنس استفاده میکنن این شبیه یه دستور اجباری باشه اما یه مژده خیلی خوبه برای Advertiser ها ( :D ) و اوناییکه از Adwords استفاده میکنن . و بیشتر به خاطر تامین رضایت تبلیغ دهنده ها انجام شده .

SEO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من با اين نظر كه گوگل الان در زمينه تبليغات PPC حرف اول رو ميزنه كاملآ موافق هستم چرا كه همواره سعي كرده هواي تبليغات كنندگان رو داشته باشه ولي از طرف ديگه يه جورهايي با Publisher ها خوب تا نمي كنه. از جمله اينكه Report ه ايي كه شما در Adsense ميگيريد اطلاعات زيادي به شما نمي ده و اكانت شما رو مي بنده بدون اينكه هيچ notice اي بده و ...
الان سرويسهاي ديگه سعي مي كنند كه خودشون رو به پاي گوگل برسونند ولي فكر مي كنم راه زيادي رو بايد طي كنند (من به هر 3 سيستم YSM, Adcenterو Adwords كار كرده ام ولي هيچكدومشون مثل Adwords كارا نيست).

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
گوگل معمولا به کیفیت ترافیک خیلی زیاد اهمیت میده
Overall, the decrease in accidental clicks will keep users on your website, interacting with your content, until they intend to click on an ad.
By reducing accidental clicks, we hope to increase advertiser campaign value and satisfaction, encouraging additional spend and facilitating higher monetization for all publishers.

.افراد زیادی هستن که میخوان از گوگل پول اضافی در بیارن . و بعضی ها هم هستن که این وسط قربانی میشن . این روند همه جا هست و تو گوگل شدت بیشتری داره .

KASHANWEB

Registered User
لایک‌ها
3
گوگل هر کاری میکنه تا تبلیغ دهنده هاشو از دست نده! به نظرم چندان بی منطق نیست.

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
دليل نميشه براي رضايت تبليغ دهنده سر پابليشر رو كلاه بزاره...
اين يعني فقط سرف حسابي كه توش پوله واسه گوگل مهمه ...

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
دليل نميشه براي رضايت تبليغ دهنده سر پابليشر رو كلاه بزاره...
اين يعني فقط سرف حسابي كه توش پوله واسه گوگل مهمه ...
من تا بحال ندیدم کسی بگه گوگل سر من کلاه گذاشته . معمولا از بسته شدن حسال هاشون شکایت میکنن که در اکثر مواقع گوگل با قاطعیت حاضر مدارکی برای تخلف شما ارائه بده که در هر دادگاهی رسمیت خواهند داشت .

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
من تا بحال ندیدم کسی بگه گوگل سر من کلاه گذاشته . معمولا از بسته شدن حسال هاشون شکایت میکنن که در اکثر مواقع گوگل با قاطعیت حاضر مدارکی برای تخلف شما ارائه بده که در هر دادگاهی رسمیت خواهند داشت .

درسته ولی گند زده به زندگی هر چی پابلیشره. ماشالا به گوگل خب به قول دوستمون چر امتن رو هم لینک کرده؟ خب از حالت لینک در میاورد. الان خیلی از کاربرای سایتای منو شما روی متن کلیک میکنن و میرن و این وسط کلاه سر منو شما میره. :(

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
:happy:
مثل این که اشتباه کردم الان که چک کردم دیدم متن لینک نیست. :D
در ضمن من تبلیغ گرافیکی هم دارم و حال میکنم ولی بنراش زیاد خوشگل نیست که کاربر حال کنه روش کلیک کنه!

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چرا می گید کلاهبرداری کرده ؟

اگر کمی منطقی فکر کنید می بینید که این هم به نفع تبلیغ کننده هست و هم به نفع پابلیشر

زمانی که کیفیت بازدید کننده های گوگل ادسنس بالا برود
تبلیغات بیشتری از طرف ادورد برای پابلیشر ها فرستاده می شود و در کل در آمد شما بیشتر می شود

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
چرا می گید کلاهبرداری کرده ؟

اگر کمی منطقی فکر کنید می بینید که این هم به نفع تبلیغ کننده هست و هم به نفع پابلیشر

زمانی که کیفیت بازدید کننده های گوگل ادسنس بالا برود
تبلیغات بیشتری از طرف ادورد برای پابلیشر ها فرستاده می شود و در کل در آمد شما بیشتر می شود

سلام
کاملا درسته من اول فکر میکردم کلیک رو متن رو حساب نمیکنه! ولی اصلا متن دیگه لینک نیست و این کار فقط کیفیت ترافیک رو بالا میبره و از کلیک های تصادفی جلو گیری میکنه. به نظر منم کار بدی نیست.
به هر حال بزار حالشونو بکنن

Domain

Registered User
لایک‌ها
2
کاملا درسته من اول فکر میکردم کلیک رو متن رو حساب نمیکنه! ولی اصلا متن دیگه لینک نیست و این کار فقط کیفیت ترافیک رو بالا میبره و از کلیک های تصادفی جلو گیری میکنه. به نظر منم کار بدی نیست.
اینطوری درصد ناراضی ها بســـــیــــار پایین تر میاد :);)

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
خوب گويا ديگه متن لينكي نيست
پس بنابر اين هيچ مشكلي نيست
پس ديگه شك و شبه اي نمي مونه....

بالا