برگزیده های پرشین تولز

گیاهخواری

به نام خدا سلام وقت شما بخیر به نظر شما **** گوشتخواری یا همه چیز خواری **** برتر است یا گیاهخواری ؟

• Total voters
    40

millennium

Registered User
لایک‌ها
760
اون وقت شما گوسفندی که مثل خود شما رگ و پوست و گوشت و خون و درک داره را با گیاه مقایسه میکنی ؟
بله گیاهان هم زنده هستند و خب شاید چند صد سال دیگه حتی خوردن اونها هم توسط برخی مورد انتقاد قرار بگیره اما امروزه که این همه تنوع غذایی هستن چه نیازی هست که سالانه 60 میلیارد حیوان را در بدترین شرایط پرورش بدن و بعد جونش را بگیرن ؟
شما با دیدن خون و بریدن سر یک گوسفند حالت بد میشه یا دیدن چیدن یک میوه از درخت ؟
اگر بری تو باغی که تمام سیب هاش را چیدن حالت بد میشه یا بری داخل یک کشتارگاه ؟
این مقایسه حیوان و گیاه تنها راهی هست که میشه وجدان را باهاش گول زد
تنها چون گوشتخواری به صورت فرهنگ در اومده برای اونهایی که گوشت مصرف میکنن قابل توجیه هست چون در فرهنگ ما ریشه داره
الان خیلی ها میگن چطور چینی ها دلشون میاد گربه میخورن ولی اصلا فکر نمیکنن خودشون دارن گوشت میخورن
یا برخی آدم ها واسشون مهم نیست لباس خز بپوشن با اینکه میدونن سالانه چند میلیون روباه در چین زنده پوست کنده میشن
ولی شاید واسه شما این لباس خز پوشیدن غیر قابل تحمل باشه
خواهش میکنم خوب در مورد گیاهخواری تحقیق کنید تا بیشتر در مورد فوایدش چه برای بدن چه حیوانات بیچاره آگاهی کسب کنید
من مشکلی با گیاهخواری و گیاهخواران ندارم
فقط میگم درست نیست که برای گیاهخواری دلایل غیرمنطقی بیارین
شما تا الان میگفتین گرفتن جان یک موجود زنده اشتباه هست
ولی الان دارین میگین دیدن منظره ی کشته شدن یک حیوان چندش آور هست ولی گرفتن زندگی گیاهان چندش آور نیست پس این دلیلی میشه برای گیاهخواری
در ضمن گیاه مویرگ و پوست و ... داره و در حد خودش هم صاحب درک هست
در ضمن الان تو قرن 21 هستیم و برای خودن گوشت لازم نیست مراحل شکار و کشتار رو خودمون انجام بدیم :D

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
من اولین پستم هست اینجا
نه من نمی خوام دلیل غیر منطقی بیارم
میگم کلا الان با این شرایط در این دنیای مدرن بهترین گزینه برای کسانی که نمیخان حیوانی را آزار بدن و بخورن گیاهخواری هست
منظره کشتن حیوان و چیدن میوه را گفتم که بدونید در ذات ما کدام یک آزار دهنده هست
مراحل شکار را خودمون انجام نمیدیم اما چند تا فیلم توی یوتیوب ببینید بد نیست
کافیه بزنید کشتارگاه حیوانات ( البته به انگلیسی )

millennium

Registered User
لایک‌ها
760
من اولین پستم هست اینجا
نه من نمی خوام دلیل غیر منطقی بیارم
میگم کلا الان با این شرایط در این دنیای مدرن بهترین گزینه برای کسانی که نمیخان حیوانی را آزار بدن و بخورن گیاهخواری هست
منظره کشتن حیوان و چیدن میوه را گفتم که بدونید در ذات ما کدام یک آزار دهنده هست
مراحل شکار را خودمون انجام نمیدیم اما چند تا فیلم توی یوتیوب ببینید بد نیست
کافیه بزنید کشتارگاه حیوانات ( البته به انگلیسی )
بله من اشتباه کردم فکر کردم پست قبلی هم مال شما بوده

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
من مشکلی با گیاهخواری و گیاهخواران ندارم
فقط میگم درست نیست که برای گیاهخواری دلایل غیرمنطقی بیارین
شما تا الان میگفتین گرفتن جان یک موجود زنده اشتباه هست
ولی الان دارین میگین دیدن منظره ی کشته شدن یک حیوان چندش آور هست ولی گرفتن زندگی گیاهان چندش آور نیست پس این دلیلی میشه برای گیاهخواری
در ضمن گیاه مویرگ و پوست و ... داره و در حد خودش هم صاحب درک هست
در ضمن الان تو قرن 21 هستیم و برای خودن گوشت لازم نیست مراحل شکار و کشتار رو خودمون انجام بدیم :D

سلام ممنون ، دوست عزیز برای خوردن میوه ، درخت رو که قطع نمی کنند که می کنند ؟ دانه های میوه به نحوی آفریده شدند که حتما نیازی به کاشتن توسط انسان ندارند یعنی اگر توجه کرده باشید و بکنید یک طرف هسته ها تیز تر از طرف دیگر هستند خلاصه میوه تبدیل به کود میشه اما مثلا یک بوقلمون 50 سال عمر طبیعی و خدادادی داره ، همون که پرش رو می زنیم رو علم امام حسین و کارهای خرافی می کنیم ، سبزی جات هم همینطور رفتنی هستند کشتنی نیستند ، امام علی می فرماید از خوب و بد ، خوب مشخص است ، از بد و بدتر بد را انتخاب کنید ، امروز ما با خوردن گیاهان هم نیاز مون رفع میشه ، آخه اسم گیاه خواری که میاد همه فکر می کنند ما علف می خوریم ، من بعد از چند ماه شاید دروغ نگفته باشم دیشب چند پر سبزی خوردم ، میوه هم خیلی زیاد نمی خورم ، مثل زمان پیامبر نیست که مردم از گرسنگی می مردند ، و... ممنون .

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
دوستان بنده گاهی در فیس بوک در پیج نماز در مورد گیاه خواری می نویسم که بازدید کننده ی زیادی داره ، خوشحال میشم از مطالب استفاده کنید ، چون بنده سال ها است که در فیس بوک فعال هستم ، چون چند روز به اینجا سر نزدم میگم یه وقت اساعه ادب نشه
https://facebook.com/namaaaz

rashiddivx

Registered User
لایک‌ها
610
همه چیز خواری البته موارد حلال , همانطور که خداوند به عنوان آفریننده انسان ها و حیوانات توصیه کردن:
وَالْبُدْنَ جَعَلْنَاهَا لَكُم مِّن شَعَائِرِ اللَّهِ لَكُمْ فِيهَا خَيْرٌ فَاذْكُرُوا اسْمَ اللَّهِ عَلَيْهَا صَوَافَّ فَإِذَا وَجَبَتْ جُنُوبُهَا فَكُلُوا مِنْهَا وَأَطْعِمُوا الْقَانِعَ وَالْمُعْتَرَّ كَذَلِكَ سَخَّرْنَاهَا لَكُمْ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ. الحج آیه 36
و شتران فربه را براى شما از [جمله] شعاير خدا قرار داديم در آنها براى شما خير است پس نام خدا را بر آنها در حالى كه برپاى ايستاده‏اند ببريد و چون به پهلو درغلتيدند از آنها بخوريد و به تنگدست [سائل] و به بينوا[ى غير سائل] بخورانيد اين گونه آنها را براى شما رام كرديم اميد كه شكرگزار باشيد

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
همه چیز خواری البته موارد حلال , همانطور که خداوند به عنوان آفریننده انسان ها و حیوانات توصیه کردن:
وَالْبُدْنَ جَعَلْنَاهَا لَكُم مِّن شَعَائِرِ اللَّهِ لَكُمْ فِيهَا خَيْرٌ فَاذْكُرُوا اسْمَ اللَّهِ عَلَيْهَا صَوَافَّ فَإِذَا وَجَبَتْ جُنُوبُهَا فَكُلُوا مِنْهَا وَأَطْعِمُوا الْقَانِعَ وَالْمُعْتَرَّ كَذَلِكَ سَخَّرْنَاهَا لَكُمْ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ. الحج آیه 36
و شتران فربه را براى شما از [جمله] شعاير خدا قرار داديم در آنها براى شما خير است پس نام خدا را بر آنها در حالى كه برپاى ايستاده‏اند ببريد و چون به پهلو درغلتيدند از آنها بخوريد و به تنگدست [سائل] و به بينوا[ى غير سائل] بخورانيد اين گونه آنها را براى شما رام كرديم اميد كه شكرگزار باشيد

سلام عزیز ، الآن دیگه کسی شتر نمی خوره مگر برخی از شهرستان ها ، تو تهران من دور و اطرافیان خودم هیچ کی رو ندیدم گوشت شتر بخوره ، اون زمان بله ،
خداوند برای این ، اینطور فرموده که ما تربیت شیم ، خداوند اگر به یکباره می فرمود که گوشت حروم که هیچ کی مسلمون نمیشد که ، چون دین اسلام کامل ترین دین و یک دین باز است و هیچ نوع محدودیتی در واقع نداره به این شکل است ، اگر نه وقتی این همه دکتر میگن نوشابه سوسیس کالباس گوشت قرمز ، کلسترول ضرر داره ، برای سلامتی خوده شما است ، اگر نه شما سلامت باشی یا هر روز دکتر باشی نه هزار تومان تو جیب ما میره نه هزار تومان برداشته میشه ،،،‌

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
سکوت سرشار از ناگفته هاست...

سکوت چرا فدات شم ، امام علی علیه السلام فرمودند ، با یاد دادن علم به دیگران چیزی از آن کم نخواهد شد و بنده تجربه ی هر چند کم در این زمینه دارم ،

mdavary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
راستش من الان یک ماهه گیاه خوار شدم، و ۱۶ کیلو کم کردم. یک مقاله‌ خوب دیدم اینجا، میتونید بههش یه نگاهی‌ بندازید، شاید کمک کنه:
http://gologoldoon.com/raw-veganism/

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
من شنیدم گیاهخواری خیلی باعث سلامت بدن میشه.پدر بزرگم زمان جوانی چندین سال گیاهخوار بودند به نظر خدار روشکر خیلی سالم هستند.
الانم گاهی گیاهخواری میکنند و **** گیاهخواری میگیرن.

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
من شنیدم گیاهخواری خیلی باعث سلامت بدن میشه.پدر بزرگم زمان جوانی چندین سال گیاهخوار بودند به نظر خدار روشکر خیلی سالم هستند.
الانم گاهی گیاهخواری میکنند و **** گیاهخواری میگیرن.

سلام بله درسته ، بنده تو این هفت سال گیاهخواری تقریبا میشه گفت اصلا مریض نشدم برای اولین بار تازه آزمایش دادم جوابش هم هنوز نگرفتم ، فقط دندون پزشکی رفتم همین

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
سلام بله درسته ، بنده تو این هفت سال گیاهخواری تقریبا میشه گفت اصلا مریض نشدم برای اولین بار تازه آزمایش دادم جوابش هم هنوز نگرفتم ، فقط دندون پزشکی رفتم همین
میشه یه **** غذایی به من بدید

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
میشه یه **** غذایی به من بدید

بنده که پزشک تغذیه نیستم برنامه غذایی بدم ،‌ البته شما می تونید از تجربه بنده استفاده کنید ، و می تونم راهنمایی تون کنم گیاه خواری رو شروع کنید ،‌حالا یا اینجا یا در فیس بوک فرقی نداره ، بستگی به پیگیری خود شما داره ، اگر به گیاهخواری علاقه دارید اولین کاری که می کنید دیگه از همین الآن غذاهایی که با گوشت درست میشه رو نخورید ، باید شرح حالی از خودتون بدید من ببینم با پدر و مادرتون زندگی می کنید یا نه ، اگر با پدر و مادرتون زندگی می کنید شرایط تون مثل من میشه و باید از مادر خواهش کنید مثلا قبل از ریختن گوشت غذای شما رو جدا کنه ، یا غذاهایی بدون گوشت درست کنه ، توضیحات در این زمینه خیلی زیاده که در خدمت تون هستم ان شاء الله ، قبل از فکر کردن به گیاهخواری بهترین هدفی که می تونید انتخاب کنید سلامتی خودتون است ، سلامتی شما خیلی مهم است ،‌اینکه ممکن است در 90 سالگی حس و حال جوان 20 ساله رو داشته باشید ، چه ایرادی داره ممکنه 40 سال بیشتر عمر کنید هیچ ایرادی هم نداره ، ما که قراره بمیریم حالا دیرتر بمیریم ان شاء الله ، توضیحات در این زمینه هم زیاده ، فعلا جای هیچ گونه توضیحاتی نیست تا بعد ، البته پزشک های تغذیه هم هستند من تا حالا نرفتم ، پزشک تغذیه می تونه خودش گیاهخوار باشه که به شما نگه گیاهخواری اشتباهه ، چون پزشک هایی که خودشون گوشت می خورند ، نمی تونند رفتار غلط خودشون رو قبول کنند ، من خودم تا قبل از 20 سالگی اگر گوشت تو غذام کم بود ناراحت میشدم ، داستان گیاهخواری من هم فعلا بماند ، منظور اینکه پیش دکتر تغذیه ای که گوشتخوار هم باشه برید ، قبلش ویزیت اش رو میگیره و دیگه به اون ربطی نداره شما گیاهخواری یا گوشتخوار ، ازش درخواست می کنی چنانچه توانایی داره برای شما برنامه غذایی گیاهی بده ، سایت های اینترنتی زیادی هم هست که گیاهخوارها دور هم جمع می شوند و راهنمایی های لازم رو می کنند ائم از طریقه تهیه مواد گیاهی مثل سوسیس و کالباس و انواع گوشت ها و همبرگر ها و انواع غذاهایی که صد در صد گیاهی هستند ، حتی شیر سویا ، پنیر سویا یا تافو ، ماست سویا ،‌دوغ سویا من خودم همه ی اینها رو خوردم ، 3 سال بعد از اینکه من گیاهخوار شدم تقریبا ،‌این مواد در ایران شروع به تولید شد ، گاهی اوقات می خورم ،‌ فعلا از برنامه ی غذایی خودم هم بگذریم ، شما همه ی غذاها رو می تونی بخوری فقط باید گوشت حیوانی اش حذف شه همین و بس ، جای گوشت قارچ رو جایگزین کنید یا سویا ، یا همون گوشت های گیاهی ، البته نقش آشپز هم مهمه ،‌ مثلا من امروز سوپ جو خوردم با نمک و همین آبلیموهای معمولی خیلی هم خوشمزه بود ، امشب هم خورشت کرفس دارم ، اضافه وزن زیادی پیدا کردم تا 97 کیلو البته تقصیر خودم شد تا 92 کیلو که راحت کم می کنم و در تلاش هستم وزن کم کنم توضیحات در این مورد هم بماند فعلا ، پس گیاهخواری رو شروع کنید من هم کنارتون هستم ان شاء الله ، حالا یا از همینجا ، ببین اینجا رو من 3 سال پیش ساختم ، ولی شما جواب دادی بهت جواب دادم ، یا تو فیس بوک هم چند ساله هستم که در این موضوع تقریبا فقط با مذهبی ها حرف می زنم چون خودم مذهبی هستم و اطرافیان ام اکثرا مذهبی هستند ، از طریق وایبر هم می تونیم ،‌ مهم اینه که شما شروع کنید ، هدف رو گفتم مهمترین هدف سلامتی خودته ، غذا هم که گفتم ، اگر با پدر و مادر زندگی می کنی از مادر خواهش کن همون غذایی که برای خودشون درست می کنند مثلا قرمه سبزی رو یک قابلمه کوچیک قبل از گوشت ریختن برای شما جدا کنه مثلا اگر دوست داری سویا یا قارچ بریزه بذاره جا بیفته با برنج بخور ، فرق نمی کنه هر غذایی که میخواد باشه ،،،‌ به امید خدا ،،

بالا