برگزیده های پرشین تولز

یادگیری برنامه نویسی بدون یادگیری الگوریتم

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
درود بر شما
کسی که نخواد الگوریتم یاد بگیره و مستقیم بخواد برنامه نویسی یاد بگیره در حد عالی میشه؟

x460

Registered User
لایک‌ها
702
درود بر شما
کسی که نخواد الگوریتم یاد بگیره و مستقیم بخواد برنامه نویسی یاد بگیره در حد عالی میشه؟
بستگی داره به چی بگی الگوریتم.
اون طراحی الگوریتم که تو دانشگاه یاد می دن و کتاب داره تو دنیای کار که بدرد من نخورد.
اما اینکه یه الگوریتم بنویسی برای برنامت که مثلا باید بر این اساس فلان کار و کنه، بعد فلان کار رو انجام بده اکه نباشه که اصلا برنامه ای وجود نداره.

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
بستگی داره به چی بگی الگوریتم.
اون طراحی الگوریتم که تو دانشگاه یاد می دن و کتاب داره تو دنیای کار که بدرد من نخورد.
اما اینکه یه الگوریتم بنویسی برای برنامت که مثلا باید بر این اساس فلان کار و کنه، بعد فلان کار رو انجام بده اکه نباشه که اصلا برنامه ای وجود نداره.
منظورم از الگوریتم همون اموزش الگوریتم تو سایتایی مثل فرا درس هست.

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
تو پروژه های عادی نیازی به یادگیری الگوریتم به این صورت نیست.
پس من استارت یادگیری برنامه نویسی بدون یادگیری الگوریتم رو بزنم؟؟؟؟؟بعدا به خاطر ندونستن الگوریتم وسطا به مشکل برنخورم؟

x460

Registered User
لایک‌ها
702
پس من استارت یادگیری برنامه نویسی بدون یادگیری الگوریتم رو بزنم؟؟؟؟؟بعدا به خاطر ندونستن الگوریتم وسطا به مشکل برنخورم؟
گویا لازمه یه مقدار قضیه رو باز کنم:
الگوریتم به زبان ساده یعنی چی؟
الگوریتم برای برنامه نویسی مثل دستور پخت برای آشپز هستش.
به عبارت دیگه شما الگوریتم رو به زبان فارسی می نویسی، بعد تبدیلش می کنی به زبان ماشین. (زبان برنامه نویسی)
مثال : می خوایم برنامه ای بنویسیم که دو تا عدد رو جمع کنه. الگوریتمش می شه این:

شروع
عدد اول را دریافت کن و در A قرار بده.
عدد دوم را دریافت کن و در B قرار بده
عدد اول را با عدد دوم جمع کن و در C قرار بده.
مقدار C را نمایش بده
پایان

حالا برنامه نویس نمیاد که این الگوریتم رو بنویسه. چون روال برنامه نویسی رو می دونه و نوشتن این الگوریتم فقط وقتش رو می گیره.
اما تو پروژه های بزرگ دیگه نمی شه بدون یه نمای کلی برنامه نوشت. تو یه پروژه بزرگ هم الگوریتم لازمه، هم فلوچارت لازمه، هم سناریو لازمه.
نکته اینجاست که پروژه های بزرگ، زمانی که شما آماتور هستی یا در حال یادگیری هستی بهت پیشنهاد نمی شه. وقتی هم حرفه ای بشی انقدر با زبان ماشین آشنا شدی که بتونی الگوریتم رو بنویسی. من نمی گم دونستن الگوریتم بده اما برای شروع، دونستنش واجب نیست.

fcbet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من یک برنامه نویس حرفه ای و کارآزموده حتما الگوریتم نویسی را لحاظ می کند کما اینکه عضو جدانشدنی از کدنویسی است.

بالا