برگزیده های پرشین تولز

یه سوال جالب در مورد حلقه for

amir_3d_mad

Registered User
لایک‌ها
0
من تو صفحه ASPX خودم 10 تا HyperLink دارم .
حال میخوام موقع Load شدن صفحه ، بر اساس QueryString یکسری فایل Image از روی هاست چک بشن و در صورت وجود هرکدام در مسیر داده شده ، آدرس اون Image به HyperLink.ImageURL یکی از HyperLink ها نسبت داده بشه .
مثل کد زیر :
کد:
[LEFT]    Private Sub adver(ByVal mid As String)
        Dim i As Integer
        Dim adver(10) As HyperLink
        For i = 1 To 10
            If FileIO.FileSystem.FileExists(Server.MapPath("~/members/" + mid + "/IMAGES/ADVER/" + i.ToString + ".gif")) = True Then
                adver([i].ToString).ImageUrl = ("~/members/" + mid + "/IMAGES/ADVER/" + i.ToString + ".gif")
            Else
                adver1.Visible = False
            End If
        Next i
    End Sub[/LEFT]

ولی این کد اشتباهه . چون کار نمیکنه .
میشه یه نگاهی به کد بندازین و کمکم کنین ؟
یعنی هیچ اروری نمیده و صفحه به خوبی Load میشه . ولی هیچ یک از Image ها در صفحه نیستند !

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
1-شما یک آرایه 10 تایی از نوع HyperLink تعریف کردید اما آرایه رو که پر نکردید . باید کنترل های HyperLink دروت صفحه تون رو بریزید توی آرایه یا نه ؟
2-شما چرا توی else فقط adver1 رو مخفی کردید ؟
3-ضمنا برنامه رو خط به خط اجرا کنید ببینید مسیر فایل ها رو درست براتون بر می گردونه یا نه .
4-مشکل شما هیچ ارتباطی به حلقه for و عملکردش نداره

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب خودت چرا دیباگش نمیکنی ببینی در عمل چه اتفاقی می افته ؟

بدونه از اون نقطه قرمز ها کتار دستور for ات بذار بعد دکمه فلش سبز ویژال استدیو رو بزن ببین چه اتفاقی می افته . بعد هم دکمه مرحه بعد رو بزن رو متغیر ها با کریزر موست برو بهت مقدارشون رو نشون میده بعد خودت میتونی بفهمی چشه ، تازه در موارد مشابه هم همینطوری میتونی گلیم خودت رو از آب بیرون بکشی !

شاد باشی ;)

بالا