برگزیده های پرشین تولز

یه سوال جالب

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سوال اول :
مدتیه که یه چیزی فکرمو مشغول کرده ...
یه سری سایت هایی که به صورت کلی برنامه نویسی شده . منظورم سایت هاییه که سورس اونارو از بازار خریداری کرده و به هر طریقی که لازم داریم اونو طراحی میکنیم بطوری که اگر فردی که به هیچ وجه با برنامه نویسی تحت وب آشنایی ندارد می تواند آنها را تغییر دهد .
حالا سوال من اینه که چطوری این سایت هارو طراحی میکنن که فقط روی یه سرور می تونیم نصب کنیم و برای دومین خاصی رجیستر میشود . حتی دیدم که برای مدت خاصی ،برای یک سال یا بیشتر هم رجیستر می کنند ؟
می خوام بدونم چطوری می شه یه چنین چیزی طراحی کرد ، با این که سورس دست ماست ولی بازم محدود میشه . و چطوری به این سایت اجازه فعالیت داده میشه ... ؟

سوال دوم :
من یه صفحه دارم که اطلاعاتی رو از Database بر میداره و تو یه جدول نشون میده ( این اطلاعات متغیرند ) .
آیا میشه این صفحه تولید شده رو به صورت خودکار به PDF تبدیل کنم ... ؟ اگه میشه چطوری ... ؟
چطوری یه Button بزارم که اونو بصورت کامل برای پرینت بفرسته فقط اطلاعات استخراج شده از Database رو میخوام پرینت کنم . ؟

amironline

Registered User
لایک‌ها
0
تمام این کار ها با php قابل انجامه
هم اینکه سورس رو نتونی ببینی هم اینکه PDF بسازی

همش با پی اچ پی میشه ....

مهدي اين تاپيك رو اينجا زده يعني كه با ASP ميخواد

عرض بخدمتتون كه جواب سوال اولو نميدونم ولي تحقيق ميكنم
برا سوال دومتون اين كارا رو با ASP ميشه انجام داد
يه سري به اينجا بزنين

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
از لطف شما کمال تشکر را دارم . ولی من در مورد (( پی اچ پی )) بوق بوق هستم . ببخشید سوتم ( یه کم قیل از بوق )
عزیزان Arash_j13 و carp3 این تاپیک در قسمت ASP ، ASP.NET و SQL واقع شده و قاعدتا سوالاتش هم باید در همین مورد باشه ....

من ASP میخوام .

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از Arash_j13 :
تمام این کار ها با php قابل انجامه
هم اینکه سورس رو نتونی ببینی هم اینکه PDF بسازی

اقا آرش : فکر میکنم که شما سوال اول را متوجه نشده اید .

من می خوام بدونم چطوری یه سورسی رو از یه سایت دیگه اجازه کار بهش میدن . یعنی اگر در سایت اصلی رجیستر نشود این سورس درون سایت شما کار نمی کند . :happy:
:rolleyes: :blush:

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
ببخشید بد متوجه شدم
این هم زیاد سخت نیست
شما لازمه یه صفحه بسازید که مسئول کنترل مجوز ها باشه توی سرور اصلی برنامه
بعد توی برنامه یه قسمت بنویسید که این صفحه رو از روی سرور اجرا کنه البته باید یه سری پارمتر بهش فرستید که بنا به سلبقه خودتون می توند یرجستر کد با یوزر نیسم و پسورد یا امثال اینها باشه بعد اون صفحه ای که مسئول بررسی مجوز ها بود این پارمتر ها رو بررسی کنه در صورتی که برنامه اجازه استفاده با این مشخصات رو داشت به جای متن html فقط یه کد موفقیت برگردونید و در غیر این صورت یه کد خطا حالا شما توی برنامه نتیجه این عمل رو بررسی کنید در صورتی که کد موفقیت بود برنامه رو ادامه بدید در غیر این صورت از ادامه اجرای اسکریپت جلوگیری کنید و پیغام های لازم رو نشون بدید

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از mehdi25 :
اقا آرش : فکر میکنم که شما سوال اول را متوجه نشده اید .

من می خوام بدونم چطوری یه سورسی رو از یه سایت دیگه اجازه کار بهش میدن . یعنی اگر در سایت اصلی رجیستر نشود این سورس درون سایت شما کار نمی کند . :happy:
:rolleyes: :blush:

بین اسنکه نتونی سرس رو ببنی که با asp.net خیلی ساده dll میسازی و توی ای اس پی کلاسیک هم میتونی این کار رو بکنی !!

در باره خود سوالت چندین راه وجود داره که اینا نمونشه :

یه قسمت توی برنامه مینویسن که نسبت به اسم ماشینی که برنامه روش نصبه یه کد رمز لازم داره تا برنامه کار کنه .

یا از طریق API با سرور خودشون ارتباط بر قرار میکنن و برنامه ولیدیت میشه

یا اینکه از تاریخ ها استفاده میشه و تا یه موقعی برنامه اعتبار داره و بعد از اون باید کد ولیدیت جدید رو داشته باشی .

یا انکه خیلی ساده اسمت رو میپرسن و برات ولیدیت کی تعریف میکنن و با نام خودت ولیدتش میکنن بعد وقتی تو برنامه رو به یه نفر دیگغ بفروشی (یا ازت بدزده یا هرچی ) معلومه که این از جکا در رفته تا پدر صاحاب کسی که این کارو کرده رو در بیارن ....

بازم کارای دیگه میشه کرد

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوبه. چه جالب ......................................!
کسی مثال در این مورد سراغ داره آدرسشو اینجا بزاره

به نقل از mehdi25 :
سوال دوم :
من یه صفحه دارم که اطلاعاتی رو از Database بر میداره و تو یه جدول نشون میده ( این اطلاعات متغیرند ) .
آیا میشه این صفحه تولید شده رو به صورت خودکار به PDF تبدیل کنم ... ؟ اگه میشه چطوری ... ؟
چطوری یه Button بزارم که اونو بصورت کامل برای پرینت بفرسته فقط اطلاعات استخراج شده از Database رو میخوام پرینت کنم . ؟

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بابا یکی هم به درد ما برسه دیگه

برو بچ این فرم خیلی بی حال شدن

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
آره میشه ، سرچ کردی این اینترنت رو ؟؟؟
فکر میکنم یه کم GDI+ رو باید بلد باشی و یا یه کامپونت روی سیستم نصب کنی این رو ببین :
http://www.colorpilot.com/pdfsample_aspnet.html

بدک نیست

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا از لطف شما مرسی
این یه سری اطلاعات خاص رو به PDF تبدیل میکنه ولی من یه صفحه دارم که دائم تغییر میکنه و اطلاعاتش هم زیاده بعضی وقتها به 2 تا 3 صفحه A4 میرسه

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اینو دانلودش کردم دارم روش کار میکنم ببینم چیزی ازش میتونم در بیارم.
دوستان هم اگه چیزی یا آدرسی دارن منمون میشم راهنماییم کنن .

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
مستر ... بلي با پي اچ پي ميشه
ولي با اي اس پي دات نت هم ميشه:D
كي گفته كاري كه با پي اچ پي ميكنن با دات نميشه كرد
برا ديده نشدن سورس به نظر من دات نت بهتر عمل ميكنه همشو ميريزه تويه دي ال ال كه ميشه يخورده هم انگولكش كرد ديگه عمرا بشه سورس رو فهميد:D
حتي ميتوني يه دامين تعريف كني كه برنامت فقط رو اين ادرس اجرا بشه:D

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
نشد
یکی کمک کنه لطفاً

من نمیتونم یه صفحه رو برای پریتن درست کنم

بالا