برگزیده های پرشین تولز

یه سوال در مورد تجربه شما در رانندگی

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
از دوستمون جناب gasho تشکر میکنم.

توضیح ایشون هم خوب بود.

این عکسی که من گذاشتم خب مال سایت ایین نامه هست.

واسه خودم نمیخوام چون من اصلا ماشین ندارم خیلی وقته. یکی از دوستان ازم پرسید گفتم اینجا بپرسم تا تجربیات دوستان دیگه رو هم بدونیم.

من روشم همینی هست که تو این عکسه گفته. البته من همیشه پژو 405 و پیکان داشتم اون زمانهای قدیم. با ماشین های دیگه اشنایی ندارم. اما روی روش جناب gasho عزیز هم فکر میکنم. خیلی جزئیات داره و خب نشون میده روش فکر شده.

این عکسه هم راست میگید. اینقدر فاصله هست که میشه یه راست رفت توش :دی نیازی به پارک دوبل نداره

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
برای پراید در اولین قدم باید آب پاش پراید زیر خط تایر جلو ماشین پارک شده قرار بگیره
بعدش یواش یواش دنده عقب میای تا جایی که وسط 3 گوش مثلثی عقب سمت راست پراید وسط سر صندوق عقب ماشین پارک شده قرار بگیره بعدش یواش یواش با گاز دادن به عقب فرمون رو راست گرد می کنید تا جایی که نوک صندوق عقب ماشین پارک شده وسط در جلو ماشین پراید قرار بگیره بعدش با گاز دادن فرمون رو بصورت چپ گرد میچرخونید تا ماشین پشت سر ماشین جلویی قرار بگیره تا جایی که پلاک ماشین جلوئی دیده بشه
اینطوری پارک شما درست در میاد
اگر تو شهر ما بودی حضوری یادت میدادم

رئیس اول بگو شهرت کجاست. عیده و ما بیایم خدمتتون :)

در ضمن میشه روشت رو با عکس توضیح بدی

یه سوال دیگه

فرض کن من میخوام پارک دوبل کنم. ماشین پارک شده 2 حالت داره. یا پشتش به سمت ما هست یا جلوش - این روشی که توضیح دادی مربوط به کدوم حالت هست ؟ شاید هم هر دو حالت رو شامل میشه !؟

یه توضیحی بده. اگه عکس بذاری (جای ماشین مثلا علامت اختصاری بذار) خیلی خوب میشه. یه راهنما میشه برای دوستانی که در حال یادگیری هستند.

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
ببین دوست من همه ماشینا درب عقب سمکت راستشون یک پنجره مثلثی داره
موقع دوبله پارک کردن بعد از اندازه گیری آب پاش زیر تایر ماشین پارک شده دنده عقب میایی به اون شیشه مثلثی که گفتم نگاه میکنی باید راهنمای عقب ماشینی که پارک شده وسط مثلث شیشه ای درب عقب قرار بگیره بعدش در حین گاز دادن فرمون رو به سمت جوب آب راست گرد کن تا صندوق عقب ماشین پارک شده درست وسط درست جلو سمت راستی قرار بگیره بعدش در عین عقب اومدن فرمون چپ گرد کن تا کاملا تایر ماشین صاف بشه

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
ممنون
تقریبا متوجه شدم :)

بالا