آژانس هواپیماییexchanging

یه سوال در مورد HTML

شروع موضوع توسط parsi ‏11 دسامبر 2005 در انجمن HTML

1. parsi

parsi کاربر تازه وارد

سلام دوستان :)
    من مشکلی پیدا کردم در درست کردن یک صفحه HTML....

ببینید من یک بکگراند ثابت دارم و وقتی صفحه رو بالا پایین میبرید , نوشته ها( مطالب سایت ) بالا پایین میروند ولی بکگراند ثابت هست ...مطمئنم میدونید منظورمو
    حالا من اومدم با فرانت پیچ یک layer درست کردم مکان این layer بین نوشته ها و بکگراند هست یعنی نوشته ها روی layer هست و layer هم بر روی بکگراند ...

من میخواهم وقتی که کاربر صفحه رو بالا پایین میبره این layer هم مانند بکگراند ثابت باشه و فقط نوشته ها( مطالب سایت) بالا و پایین بروند

در حال حاضر وقتی من صفحه رو بالا پایین میبرم این layer هم همراه نوشته ها بالا پایین میرود :wacko:

من چگونه میتونم این layer مثل بکگراند ثابت نگه دارم ؟؟

ممنون از لطفتون​

2. mazoolagh

mazoolagh Registered User

برای IE7 و Opera و خانواده Gecko یعنی FireFox, Mozilla, NetScape اگر بخوای که با scroll کردن صفحه بعضی از عناصر اون سرجاشون باقی بمونن کافیه که در style اونها مقدار position رو برابر fixed بگذاری.

ولی این position:fixed رو IE6 نمیفهمه! بنابراین مجبوری که position رو absolute تعریف کنی و چند خط هم کد جاوا بنویسی:
    باید رخداد onscoll مربوط به body رو بگیری و در اون به top اون عنصری که باید ثابت بمونه مقدار document.body.scrollTop رو اضافه کنی! البته یک کمی پرش داره ولی چاره دیگه ای نیست.

3. parsi

parsi کاربر تازه وارد

بسیار ممنونم از لطف و پاسخ جامعتون ...
    حالا میدونم که راهی هست ..:) امیدوارم کردید
    راستش من تازه کار هستم و نمیدونم اینکارهای که شما گفتید رو چگونه باید انجام بدهم
    آیا شما این امکان رو دارید که زحمت نوشتن این کدی رو که گفتید رو بکشید برای IE6 ؟؟
    من گمان میکنم هنوز بیشتر کاربران از IE6 استفاده میکنند
    اگر وقت کنید و لطف کنید من بینهایت سپاسگدار میشوم

4. mazoolagh

mazoolagh Registered User