برگزیده های پرشین تولز

یه سوال در مورد word!

lind

Registered User
لایک‌ها
3
اگه ما 20 صفحه داشته باشیم بخواهیم 10 صفخه از وسط این صفحاتو شماره گزاری کنیم و بقیه صفحات شماره نداشته باشن چکار باید بکنیم؟:blush:

persian-earning

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
1
ببین خیلی راحته؛ مثلا شما سی صفحه داره و می خوای از صفحه 10 تا 20 شماره داشته باشه:
ابتدا به صفحه دهم می روی و از file گزینه page setup را کلیک می کنی و از کادر مکالمه ای ظاهر شده در قسمت preview (در پایین کادر) از لیست کشویی apply to گزینه this point forward را انتخاب می کنی و سپس ok کرده تا از این به بعد تغییرات از این به بعد اعمال شود در واقع شما یک section جدید درست کردید.
بعد از این کار به منوی view رفته و گزینه hedear & footer را کلیک کنید. می بینید که خط چینی در پایین و بالای صفحه پر رنگ می شود بنا به سلیقه خودتان بالا یا پایین صفحه را که می خواهید درونش شماره بیفتد را انتخاب می کنید و سپس از آن کادر دکمه insert page number را کلیک می کنید می بینید که در محلی که شما تعیین کردید شماره صفحه 10 ظاهر می شود حالا اگر خواستید این شماره را عوض کنید و بکنید 1 دکمه format page number را کلیک می کنید و از کادر مکالمه ای ظاهر شده start at را روی شماره دلخواه مثلا 1 تنظیم می کنید.
بعد به صفحه 20 رفته که دیگر نمی خواهید شماره از این به بعد بیفته رفته و مرحله دوم را که همان رفتن به page setup و ایجاد یک section جدید را انجام دهید سپس به قسمت header & footer رفته و شماره صفحه را پاک می کنید.
و به همین ترتیب اگر می خواهید تغییری اعمال کنید در قسمت های قبلی اثر نزارد از این راه می تواند استفاده کنید.
اگر باز هم امری بود در خدمتیم.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از persian-earning :
ببین خیلی راحته؛ مثلا شما سی صفحه داره و می خوای از صفحه 10 تا 20 شماره داشته باشه:
ابتدا به صفحه دهم می روی و از file گزینه page setup را کلیک می کنی و از کادر مکالمه ای ظاهر شده در قسمت preview (در پایین کادر) از لیست کشویی apply to گزینه this point forward را انتخاب می کنی و سپس ok کرده تا از این به بعد تغییرات از این به بعد اعمال شود در واقع شما یک section جدید درست کردید.
بعد از این کار به منوی view رفته و گزینه hedear & footer را کلیک کنید. می بینید که خط چینی در پایین و بالای صفحه پر رنگ می شود بنا به سلیقه خودتان بالا یا پایین صفحه را که می خواهید درونش شماره بیفتد را انتخاب می کنید و سپس از آن کادر دکمه insert page number را کلیک می کنید می بینید که در محلی که شما تعیین کردید شماره صفحه 10 ظاهر می شود حالا اگر خواستید این شماره را عوض کنید و بکنید 1 دکمه format page number را کلیک می کنید و از کادر مکالمه ای ظاهر شده start at را روی شماره دلخواه مثلا 1 تنظیم می کنید.
بعد به صفحه 20 رفته که دیگر نمی خواهید شماره از این به بعد بیفته رفته و مرحله دوم را که همان رفتن به page setup و ایجاد یک section جدید را انجام دهید سپس به قسمت header & footer رفته و شماره صفحه را پاک می کنید.
و به همین ترتیب اگر می خواهید تغییری اعمال کنید در قسمت های قبلی اثر نزارد از این راه می تواند استفاده کنید.
عالي بود ، خيلي خيلي ممنون! واقعا نكته به دردبخوري بود. حدود سه سال ميشد كه من براي اين كار مجبور بودم كه يه فايل رو چند تيكه كنم!
33.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از persian-earning :
ابتدا به صفحه دهم می روی و از file گزینه page setup را کلیک می کنی و از کادر مکالمه ای ظاهر شده در قسمت preview (در پایین کادر) از لیست کشویی apply to گزینه this point forward را انتخاب می کنی و سپس ok کرده تا از......... اگر می خواهید تغییری اعمال کنید در قسمت های قبلی اثر نزارد از این راه می تواند استفاده کنید.
من یکم گیج شدم، :wacko: یعنی اینکارها رو کردم ولی مثل اینکه یه جاییش اشتباه کردم. میشه چندتا اسکرینشات بگذاری.
ممنون

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
كجاش رو نفهميدي؟ اين عكس رو ببين :

Image1.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از mahdi206 :
كجاش رو نفهميدي؟ اين عكس رو ببين :
خب من اینجا رفتم، اون کارهارو کردم. بعد که رفتم insert page number رو زدم، view عوض شد رفتش به view Print Layout و کل صفحه ها از اولی شماره گذاری شدن!؟ :blink:

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
مال من اولش درست بود ولي الان كار نمي كنه!
24.gif
هر كاري مي كنم نميشه! دوباره ميره همه صفحه ها رو شماره ميندازه!

meli

Registered User
لایک‌ها
23
عجب!
ببینم جواب اون سوال من راجع به word رو کسی پیدا نکرده؟!

persian-earning

کاربر فعال
لایک‌ها
1
اولا مهدی جان دستت درد نکنه از اسکرین شاتت!!!
ثانیا balabala جان دقیقا منظورت را نفهمیدم شما قبل از هر کاری باید به صفحه مورد نظر بری که می خواهی از اون به بعد تغییرات اعمال بشه سپس به page setup رفته و یک section جدید میسازی و بعد به header & footer رفته و شماره گزاری می کنه!!!
اگر دقیقا این مراحل را به ترتیب رعایت کنی همیشه کار خواهد کرد.

lind

Registered User
لایک‌ها
3
از جوابت ممنون ولی قسمت آخرشو وقتی section دومی رو میسازی اگه شماره رو تو header & footer پاک میکنی شماره های قبلی هم پاک میشه انگار به هم وصلن!
upset.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از lind :
از جوابت ممنون ولی قسمت آخرشو وقتی section دومی رو میسازی اگه شماره رو تو header & footer پاک میکنی شماره های قبلی هم پاک میشه انگار به هم وصلن!
upset.gif
پرشین ارنینگ جان منم همین مشکل رو دارم. میشه مراحل رو با تصویر نشون بدی؟

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
‏رض كنيد از صفحه 10 ميخوايم تا 20 شماره بگذاريم
ايتدا به انتهاي صفحه 9 مريم و از منوي insert گزينه break رو ميزنيم و بعد توي اون next page رو ميزنيم . شكل 1
حالا به صفحه 10 ميريم و از منويview گزينه header and footer رو انتخاب ميكنيم ( شكل 2) بر اساس شكل 2گزينه same as perviouse رو انسلكت ميكنيم ( بصورن ديسيبل در مياد) . حالا header and footer را ميبنديم و از گزينه insert گزينه page # رو انتخاب ميكنيم و تمام .
حالا هر جا كه فقط ميخوايم شمارش تمام بشه به اون صفحه ميريم ( مثلا تا 20 به صفحه 20 ميريم ) و از منوي insert گزينه break رو ميزنيم و بعد توي اون next page رو ميزنيم
اگه صفحه 21 بازم شماره داشت به صفحه 21 ميريم از منويview گزينه header and footer رو انتخاب ميكنيم ( شكل 2) بر اساس شكل 2 گزينه same as perviouse رو انسلكت ميكنيم وبعد شماره صفحه رو توي صفحه 21 پاك ميكنيم
و حالا header and footer را ميبنديم . تمام شد
:lol:

فایل های ضمیمه

• 1.jpg
    1.jpg
    13.1 KB · نمایش ها: 4
  • 2.jpg
    2.jpg
    42.3 KB · نمایش ها: 5

persian-earning

کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از saeedsmk :
‏رض كنيد از صفحه 10 ميخوايم تا 20 شماره بگذاريم
ايتدا به انتهاي صفحه 9 مريم و از منوي insert گزينه break رو ميزنيم و بعد توي اون next page رو ميزنيم . شكل 1
حالا به صفحه 10 ميريم و از منويview گزينه header and footer رو انتخاب ميكنيم ( شكل 2) بر اساس شكل 2گزينه same as perviouse رو انسلكت ميكنيم ( بصورن ديسيبل در مياد) . حالا header and footer را ميبنديم و از گزينه insert گزينه page # رو انتخاب ميكنيم و تمام .
حالا هر جا كه فقط ميخوايم شمارش تمام بشه به اون صفحه ميريم ( مثلا تا 20 به صفحه 20 ميريم ) و از منوي insert گزينه break رو ميزنيم و بعد توي اون next page رو ميزنيم
اگه صفحه 21 بازم شماره داشت به صفحه 21 ميريم از منويview گزينه header and footer رو انتخاب ميكنيم ( شكل 2) بر اساس شكل 2 گزينه same as perviouse رو انسلكت ميكنيم وبعد شماره صفحه رو توي صفحه 21 پاك ميكنيم
و حالا header and footer را ميبنديم . تمام شد
:lol:
دقیقا این هم راه درستی است ولی البته همیشه نمیشود باهاش کار کرد
راهی که من گفتم راه کلی است و به عنوان مثال بخوای هر صفحه از وردت یک سایز داشته باشه و ... نیز کاربرد دارد
باز هم ممنون که برای این مورد راه بهتر و آسانتری ارائه کردی!!!

بالا