برگزیده های پرشین تولز

یه مشکل خفن در نصب Mt آی ملت کمککککککککک

Soular

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

سلام و درود فراوان به همگی! :rolleyes:
آقا من یه مدتی هست که میخوام MT رو روی لوکال هوست نصب کنم و تا دلتون بخواد از موانع و مشکلات فراوان عبور کردم تا شاید این MT بنده نوازی بکنه و روی لوکال هوست ما نصب بشه اما افتخار نمیده که نمیده! :( امشب یه گیری داده و هر کاری میکنم درست نمی شه که نمی شه!

من پک کامل XAMPP نصب کردم همون 47 مگابایتی و ظاهرا همه چی درست کار میکنه از PHP بگیر تا Perl و Mysql ... من تمام کارهایی که برای عوض کردن Chmod لازم بود کردم . حتی به Ftp هم کانکت میشم و خیلی راحت آپلود میکنم . اما وقتی می خوام chmod رو عوض کنم پیغام خطای زیر رو میده! باور کنین دیگه نمی دونم چه بلایی سرش بیارم! من MT رو روی سرور نصب کردم و خیلی هم راحت تر از لوکال هوست هستش اما از وقتی خواستم روی لوکال هوست نصب کنم با هزاران هزار پیغام و پسغام مواجه شدم! :wacko:

SITE chmod 755 mt-add-notify.cgi
500 Syntax error, command unrecognized.
! Chmod failed. It may not be supported on remote site.

کممممممممممممممممممممکم کنید پلیزززززززز. :blush:

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
دوست عزيز دستور CHMOD در سرورهای ویندوز کار نمی کنند.
برای تغییر permission ها در ویندوز باید به تنظیمات IIS در ویندوز دست بزنی .

Soular

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام - مرسي از جوابتون! ميشه كمي بيشتر توضيح بدين؟ :blush: بطور مثال كجاي IIS رو بايد دستكاري كنم؟

قربان شما :)

badjens

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راهنماي اون اقاي چيني رو نخوندي؟! :d اون با Iis كار كرده بنظرم مشكلت رو حل كنه.

Soular

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشكر از بد جنس عزيز كه بد جنسي نكرده و راهنمايي كرده! اما بايد بگم كه من اونجا رو نگاه كردم و مورد خاصي نديدم كه مشكل منو حل كنه!!! :( كار MT نصب كردن من از چيني و ملامين و .... اينا گذشته! فقط بايد توسط راهنمايي هاي دوستاني چون شما به يه جايي برسه! :blush:

من اين قضيه رو روي سرور Apache هم كه تست ميكنم بازم با همين مشكل مواجه ميشم!

اگر از دوستان كسي هست كه MT رو روي XP نصب كرده لطفا بداد من برسه كه دارم يواش يواش از كوره در ميرم! :mad: :hmm: :blush: :)

با تشكر از توجه شما :)

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
والا تو iis اصلا نيازي به chmod نيست . وقتي تعريف مي كني كه فايل cgi رو مفسر پرل بخونه تمومه . من كه سر در نميارم .

Soular

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از همگي ممنون! آقا من اصلا از وقتي دنيا اومدم همه چي با من لج مكين! :(

1- Apache : براي عوض كردن CHMOD مشكل دارم!

2- IIS : در نصب DB_File گير كردم!

شيطونه ميگه الان كه ساعت نزديك 4 صبح زنگ بزنم به 118 و از اونا كمك بخوام :lol: :(

تنها اميدم همين شما هستيد!

Professsor G

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Soular :
از همگي ممنون! آقا من اصلا از وقتي دنيا اومدم همه چي با من لج مكين! :(

1- Apache : براي عوض كردن CHMOD مشكل دارم!

2- IIS : در نصب DB_File گير كردم!

شيطونه ميگه الان كه ساعت نزديك 4 صبح زنگ بزنم به 118 و از اونا كمك بخوام :lol: :(

تنها اميدم همين شما هستيد!

مشكل شما در نصب DB_File چيه؟

Soular

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسي از توجه شما! :)

زماني كه مي خوام DB_File و يا DBD-mysql رو نصب كنم، بعد از مدتي كه از اينترنت دانلود ميكنه پيغام زير رو توي همون داس پرامت ميده و وقتي كه http://localhost/blog/mt/mt-check.cgi اجرا ميكنم ميبينم كه بازم نصب نشده!

DB_File:​
Reference to nonexistent group before HERE mark in regex m/c:\db << HERE \DB_File/ at C:/Perl/site/bin/PPM/Search.pm line 86​

DBD-mysql:​
Reference to nonexistent group before HERE mark in regex m/c:\dbd << HERE \DBD-mysql/ at C:/Perl/site/bin/PPM/Search.pm line 86​

بعد من فايل Search.pm رو باز كردم تا ببينم در line 86 چه خبره كه اينجوري گير ميده! چيزي نبود غير از يه سطر از اينا ########## نمونه در پايين:

&prepare_to_search($rc_file);

&import_program if !defined &dodir; ## BIG key to speed.

## do search while there are directories to be done.
&dodir(shift(@todo)) while @todo;

&clear_message if $VERBOSE && $STDERR_IS_TTY;
exit($retval);
###############################################################################

sub init
{
## initialize variables that might be reset by command-line args
$DOREP=0; ## set true by -dorep (redo multi-hardlink files)
$DOREP=1 if $^O eq 'MSWin32';
$DO_SORT=0; ## set by -sort (sort files in a dir before checking)
$FIND_ONLY=0; ## set by -find (don't search files)

بيشتر از اين نميدونم بايد چي بگم ! اگه بازم اطلاعات مي خواين بگين تا اينجا بذارم!

اگه اين MT نصب بشه بايد به فكر يه مهموني چيزي باشم! :blush: :( :( :(

badjens

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من از Apache هیچی سر در نمیارم!
در مورد نصب DB_File هم چنانچه انلاین نمیتونی اینستال کنی من فایلهای مربوطه DBD-Mysql که کارتو راه میندازه رو اپلود میکنم توی سایتم بگریش بعد بجایی که بنویسی:
install DB_File
بنویس:
install c:\blabla\DBD-Mysql.ppd
blabla هم منظورم جایی خواهد بود که این فایل رو انزیپ خواهی کرد.

ادرس فایلهای DBD-Mysql:
http://bad-jens.com/DBD-Mysql(for mt).zip

Soular

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من اينو هم دانلود كردم ولي بازم مثل اوناي ديگه وقتي ppm> install c:\1\DBD-Mysql.ppd رو اجرا میکنم بعد از مدتی که از اینترنت کار کرد دوباره همون پیغام خطا رو میده!

Reference to nonexistent group before HERE mark in regex m/c:\1 << HERE \DBD-Mysql/ at C:/Perl/site/bin/PPM/Search.pm line 86​

:wacko: :(

Soular

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يعني مشكل من اينقدر خفن هست كه حل نمي شه؟؟؟؟؟ :(

badjens

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با گرفتن اين فايل ديگه نيازي به انلاين بودن نيست.DBD-Mysql رو بايد افلاين اينستال كني(ادرس دهي رو مرتب عوض كن و به محتويات اون فايل زيپ هم دقت كن ادرس دهي رو محتويات اون فايل بهت ميگه) و در ضمن به بزرگ و كوچيك بودن حروف هم دقت كن.
اگه باز نشد ممكنه من فايل رو اشتباه فرستاده باشم! و يا ويندوزت نميخواد كنار بياد.

Soular

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام و درود فراوان به همه دوستاني كه اين تاپيك جواب دادند!

آقا مشكل من حل شد و بزنم به تخته اي كه از چوب گردو باشه اين ام تي نصب شد! :D اما اشكال كار از كجا بيده؟ باور كنين آدم گاهي به مشكلاتي برخورد ميكنه كه تا مدتها تو كف داستان ميمونه!

اشكال كار اينجا بود كه من DB_File يا DBD-Mysql رو توي يك مسير جدا مثل C:\1 و مانند اينا Unzip ميكردم كه زمان نصب اون پيغام رو ميداد! حالا بپرسين من نابغه چيكار كردم! :blush: محتويات اونهارو unzip كردم توي اين C:\Perl\bin مسير و بعدش هم انيستال شد رفت پي كارش :D

حالا دوست دارم يكي اين قضيه رو برام منطقي توضيح بده تا لاقل بدونم سر چي من اين همه الاف شدم؟

مخلص تمامي دوستان - يا حق :)

badjens

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوشحالم رفيق كه همه چيز رديفه :) ولي خدايش من اين كارها رو كه تو تا به حال كردي رو نكرده بودم!

Soular

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از badjens :
خوشحالم رفيق كه همه چيز رديفه :) ولي خدايش من اين كارها رو كه تو تا به حال كردي رو نكرده بودم!

بله! ولي اگه دقت كنيم ما همه داريم زندگي ميكنيم اما زندگي هر يك از ما با ديگري فرق داره! :blush:

دورد به همگي

بالا