برگزیده های پرشین تولز

یه مشکل عجیب..!

zoono

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.

امروز که کامپیوترم رو روشن کردم، تو تمام صفحات وب و همچنین تو word، تمام حروف "ی" وسط، بصورت "ی" بزرگ در اومده! در حالیکه تا دیشب که کامپیوتر رو خاموش کردم همین صفحات درست بودن!

اگه می دونین کمکم کنین، همه کارام به هم ریخته...

ممنونم، رامین.

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام.

امروز که کامپیوترم رو روشن کردم، تو تمام صفحات وب و همچنین تو word، تمام حروف "ی" وسط، بصورت "ی" بزرگ در اومده! در حالیکه تا دیشب که کامپیوتر رو خاموش کردم همین صفحات درست بودن!

اگه می دونین کمکم کنین، همه کارام به هم ریخته...

ممنونم، رامین.

احتمالا Encoding صفحات وبتون به هم خورده ... روی صفحه وب کلیلک راست کنید بعد از زیر منو Encoding گزینه Unicode (UTF8) رو بزنید ...

zoono

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
encoding درسته. در ضمن این مشکل روعلاوه بر وب، تو word و کلا تموم document ها دارم! اساسا تو ویندوز من یه اتفاقی افتاده که ی وسط و ی همزه رو اشتباه نشون می ده..

لطفا یکی کمک کنه.

رامین.

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شما یه بار پوشه فونت ویندوزت رو باز و بسته کن ببین مشکلت رفع میشه؟

zoono

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه. مشکل سرجاشه! تمام قسمتهای language option رو دستکاری کردم ولی درست نمی شه. کلافه شدم.

zoono

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل من بالاخره حل شد و همۀ حروف درست شدن.
اگه هرکدوم از دوستان در این مورد (عدم نمایش یا تایپ حروف فارسی یا جابجایی اونها رو کی بورد) مشکل داشت، بگه تا واسش توضیح بدم.

متشکرم. رامین عزیزی.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
مشکل من بالاخره حل شد و همۀ حروف درست شدن.
اگه هرکدوم از دوستان در این مورد (عدم نمایش یا تایپ حروف فارسی یا جابجایی اونها رو کی بورد) مشکل داشت، بگه تا واسش توضیح بدم.

متشکرم. رامین عزیزی.
شايسته بود كه دليل را در همينجا مي نوشتيد . ممكن است روزي كاربري هم به اين مشكل برخورد كند و راهنماي شما مورد استفاده ايشان قرار گيرد كه هدف از ايجاد فروم ؛ به همين منظور است .

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شايسته بود كه دليل را در همينجا مي نوشتيد . ممكن است روزي كاربري هم به اين مشكل برخورد كند و راهنماي شما مورد استفاده ايشان قرار گيرد كه هدف از ايجاد فروم ؛ به همين منظور است .

شدیدا تائید میشه. یادمه منم یه بار این مشکل رو داشتم ولی خودبخود حل شد. دوست داشتم بدونم چجوری.

zoono

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشید که ننوشتم. راستش اینقدر ساده حل شد که گفتم اگه بنویسم شاید مسخره بنظر برسه:

می بایستی کل تنظیمات زبان فارسی رو حذف و دوباره نصب کرد. چیزی که هست قسمت مربوط به اصلاح تایپ راست به چپ، (Control panel > Regional and... > Languages > Install files for) در حالت عادی غیر قابل حذف هست. برای همین اول باید بریم تو قسمت Advanced و تو قسمت انتخاب زبان، English United state رو انتخاب کنیم:
Persiantools001.jpg

حالا اگه َApply کنیم، باید سی دی ویندوز رو تو درایو قرار بدیم. یه سوال هم پرسیده می شه مبنی بر اینکه از فایلهای قبلا کپی شده استفاده بشه که باید No رو بزنیم.
حالا می تونیم به قسمت قبلی (Control panel > Regional and... > Languages > Install files for) بریم و تیک مربوطه رو حذف کنیم و دوباره Apply کنیم.
Persiantools002.jpg

بعد از اینکه کامپیوتر خاموش روشن شد، کل کی بورد فارسی با ملزوماتش حذف شده (تموم متنهای قبلی فارسی به هم می ریزن) حالا کافیه دو مرحلۀ قبل رو از آخر به اول دوباره انجام بدیم. یعنی اول بریم تو قسمت (Control panel > Regional and... > Languages > Install files for) و تیک مربوطه رو بزنیم تا فایلها کپی بشن. بعد بریم تو قسمت Advanced و زبان فارسی رو انتخاب کنیم و Apply کنیم. (دقت کنید که اینجا هم به سوال مربوطه جواب No بدین تا از سی دی ویندوز، فایلهای جدید رو کپی کنه) حالا همه چیز به حالت اول برگشته.

ممنونم. رامین.

بالا