برگزیده های پرشین تولز

یه پدر روانی دارم میگید چی کار کنم؟ (جدی)

Masoud1363

Registered User
لایک‌ها
17
بابات دوست صمیمی ای داره که تا حدودی در جریان این موضوع باشه؟
خوب براش توضیح بده و ازش بخواه که کمک کنه
ضمنا اگر شما و مادرت به پدرت رفتار متقابل نشون بدین و کم محلیش کنین، خود به خود بیشتر جذب محبتهای خانوادش میشه

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
اینطوری نمیشه راهکاری داد
باید اطلاعات بیشتزی بدی

بابات کی میره سرکار ؟ کی میاد ؟
اعتیاد ؟ سیگار ؟
شغلش چیه ؟

چندتا بچه این ؟

نمیشه برا همه که یه نسخه پیچید
ولی اینو بدون طوری با پدرت رفتار کن که دوست داری پسرت باهات رفتار کنه

بعدشم 2 یا 3 سال دیگه نهایت ، اینطوری پیش میره
بعدش دیگه ، مجبور به زندگی خودش فکر کنه

myhamed

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,110
داداش صحنه رو خالی نکن وایسا تا تهش!
بزار بزرگتر که شدی بابات بیشتر روت حساب میکنه بعد یه مدتم افساره یه سری چیزا میاد دستت انوقت بزن دهنه همه فامیلای باباتو سرویس کن تو خفا!
یه چیز دیگه هم میگم اونم اینکه زیاد به حرفای مامانت گوش نده
زنا یه چیزایی میگن که تورو واسه خودشون داشته باشن حتی مادرت باشه بعدها میفهمی چقدر ساده بودی هرچی مامانت میگفته در مورده باباتو باور میکردی!
مامانت یه نفره واست
بابات یه نفره دیگه
بینشون هیچوقت ترجیح نده
تو که نمیدونی شاید مادرو پدرت اختلافاتی دارن که تو در جریان نیستیو مادرت داره تورو سمته خودش میکشه!
شاید یه بخشی از دعاهاشون سره تو باشه!
نظره دیگه ندارم
با تشکر
ma.gif

bani-ati

Registered User
لایک‌ها
2
با سیاست با این جور آدمها باید رفتار کرد بعد دورشون زد شما سعی کنید به هر نحوی شده بهش نزدیک بشید بعد دورش بزنید ممکنه راهش سخت باشه ولی حتما شدنیه
شما بیا این کار رو انجام بده اگر تونستی حتی در مرحله اول موفق بشی هر چی گیرت اومد مال خودت یه قرون هم به من نده
درس میخونی ؟

میتونی کار کنی ؟

به نظر من اول ببین میتونی عوضش کنی ؟ بعد اگه نتونستی چاره ی نیست جز اینکه دست مادرت رو بگیری و برید برای خودتون زندگی کنید! بالاخره مادرت هم برای خودش کسی رو داره

اگه بخوای پدرت بیاد به سمت شما یه راهش اینه که یه کاری کنی از خانوادش منتفر بشه!
بله دوست عزیز الان سال اول دانشگاه هستم و دارم مهندسی برق میخونم
کار کردن رو میشه کرد ولی الان اگر بخوام کار کنم به درسم لطمه میخوره و شاید نتونم لیسانس رو هم بگیرم و این جوری خیلی بد میشه
عوض کردن هم فقط همین رو بگم که ممکنه روابط جمهوری اسلامی با آمریکا مثل زمان شاه بشه ولی احتمال عوض شدن این وجود نداره
فرض میکنم که تمام این حرفائی که زدی عین واقعیت باشه (چون پدرت اینجا نیست بهش حق دفاع میدم : دی ) بنظر من به پدرت بفهمون که هر چی سنت بالاتر بره نیاز اون به تو بیشتر میشه و نیاز تو به اون کمتر، این احتمالا با توجه به جمله ای مثل:
میتونه تاثیر بذاره. در کل فکر انتقام اینا تو یه خونه جواب نمیده چون تاثیرش برمیگرده به کل خانواده دوباره.
دوست عزیز من چیزی ندارم که بخوام دروغ بگم
بله الان که خانوداش به همه جا رسیدن محل سگ هم نمیذارن بهش ولی این به جای این که رفتارش عوض بشه و به خودش بیاد بیشتر سر ما عقده ای میشه
کی می خواین از این ژست پدربزرگانه و این نصیحت های مسخره دربردارید ؟! لااقل جوون مردم رو درک نمی کنید سکوت کنید و دیگه نمک روی زخم نپاشید .. این مسئله رو فقط افرادی درک می کنند که یک پدر دیوانه و نادان گیرشون افتاده باشه بله یک پدری هست که هیچی نداره و دستش خالی هست .. این فرد اگه چیزی هم نده و مال و اموالی از خودش به جای نذاره مشکلی نیست و منطقی هست . ولی اینکه یه نفر از سر جهالت پول هاش به باد بده و حق زن و بچه هاش رو نده این ظلم هست و باید حقتو از حلقوم ظالم بیرون کشید
بله دوست عزیز به پول الان که من از روی دلار و طلا حساب کردم و نه از روی تورم 250 میلیون پول داده به خانوادش ولی با این حال هنوز هم کلی پول داره که هیچ وقت مقدارش رو به ما نمیگه چون فکر میکنه ما میریم پولش رو میخوریم ولی ما خودمون از جایی فهمیدیم که حدود 500 میلیون پول داره و ممکنه بیشتر هم داشته باشه
با سپاس از حس مسئولیت و انسان دوستانه ی شما . ولی این افراد همونطور که توضیح دادی عقل درست و حسابی ندارند و شوربختانه آبروی چندانی هم ندارند .. طرف وقتی پول داشته باشه و لج کنه پس فردا میره یه دختر 18 ساله می گیره ! کاری که همسایه ی دیوونه ی ما کرد .. یک پیر خرفت 70 ساله ! بعدش هم مرد همه ی بچه هاش برگشتند خوردند و بردند و به گورش یک فاتحه هم نخوندند .. سرنوشت این افراد به طرز عجیبی مشابه همدیگه هست
آدم زن بازی نیست ولی خیلی رفیق بازه و رفیقاش هم همشون فقط بهش یاد میدن که بیاد تو سر ما عقده ای بشه
بابات دوست صمیمی ای داره که تا حدودی در جریان این موضوع باشه؟
خوب براش توضیح بده و ازش بخواه که کمک کنه
ضمنا اگر شما و مادرت به پدرت رفتار متقابل نشون بدین و کم محلیش کنین، خود به خود بیشتر جذب محبتهای خانوادش میشه
همون طور که بالا گفتم رفیق زیاد داره ولی همشون ناباب هستن و اصلا کمکی به ما نمیکنن چه بسا که بهش یاد میدن بیاد تو سر ما عقده ای بشه

bani-ati

Registered User
لایک‌ها
2
اینطوری نمیشه راهکاری داد
باید اطلاعات بیشتزی بدی

بابات کی میره سرکار ؟ کی میاد ؟
اعتیاد ؟ سیگار ؟
شغلش چیه ؟

چندتا بچه این ؟

نمیشه برا همه که یه نسخه پیچید
ولی اینو بدون طوری با پدرت رفتار کن که دوست داری پسرت باهات رفتار کنه

بعدشم 2 یا 3 سال دیگه نهایت ، اینطوری پیش میره
بعدش دیگه ، مجبور به زندگی خودش فکر کنه
اعتیاد به هیچ چیزی نداره و فقط حداکثر ماهی نصف پاکت سیگار میکشه
کارمند اداره هست
فقط منم
در مورد رفتار هم من هرگز همچین رفتاری با بچم نخواهم کرد که اون بخواد این جوری جواب من رو بده چون هر عملی یک عکس العملی داره و میدونم که اگر من هم بخوام همین رفتار رو داشته باشم بچم واکنش نشون میده
داداش صحنه رو خالی نکن وایسا تا تهش!
بزار بزرگتر که شدی بابات بیشتر روت حساب میکنه بعد یه مدتم افساره یه سری چیزا میاد دستت انوقت بزن دهنه همه فامیلای باباتو سرویس کن تو خفا!
یه چیز دیگه هم میگم اونم اینکه زیاد به حرفای مامانت گوش نده
زنا یه چیزایی میگن که تورو واسه خودشون داشته باشن حتی مادرت باشه بعدها میفهمی چقدر ساده بودی هرچی مامانت میگفته در مورده باباتو باور میکردی!
مامانت یه نفره واست
بابات یه نفره دیگه
بینشون هیچوقت ترجیح نده
تو که نمیدونی شاید مادرو پدرت اختلافاتی دارن که تو در جریان نیستیو مادرت داره تورو سمته خودش میکشه!
شاید یه بخشی از دعاهاشون سره تو باشه!
نظره دیگه ندارم
با تشکر
ma.gif
دوست عزیز دیگه اونقدر بزرگ شدم که وقایع رو خودم ببینم و بفهمم
و دارم میبینم که چی کار داره میکنه
-----------------------------------------------------
در ضمن دوستان مادرش هم بی نهایت آدم آشغالی بود و باعث اکثر دعوا ها اون بود ولی تو سن 54 سالگی مرد , دکترا گفتن در اثر وایتکس مرده ولی همچین چیزی نیست چون مادر من وقتی میره با وایتکس کار کنه در حموم رو هم میبنده در حالی که مادر اون اصلا در حموم رو نمیبست پس مادر من باید تا الان صد باره مرده باشه ولی قضیه سر وایتکس نیست سر اینه که میگن از هر دستی بدی از همون دست میگیری

fuliya

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز من کاملا درکت میکنم ... چون خودم مشابه همچین پدری رو دارم ...
توصیه ای که دارم اینه که تو این تاپیک و کلا امثال این جور محیطها دنبال جواب نگرد ...
اکثرا یا مسخرت میکنن یا میخوان بهت ثابت کنن که دروغ میگی و فقط خواستی با این حرفات جلب توجه کنی ...
میدونم که الان با این حرفی که زدم نصف بیشترشون میان در مورد منم حرف میزنن و کلی فحش و اینا بارم میکنن ...
ولی عیب نداره ... من به خدا واگذارشون میکنم ...
چون اونا نمیدونن شما با چه زجری و از درد بدبختی و اینکه راه دیگه ای پیدا نکردی اومدی و این تاپیک رو زدی ...
ولی بهتره دردت رو فقط پیش خودت نگه داری و ترجیحا با کسی صحبت کنی که تو شرایطه خودته مثل مادرت ...
اینا هنوز تو همچین شرایطی قرار نگرفتن ...

myhamed

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,110
در ضمن دوستان مادرش هم بی نهایت آدم آشغالی بود و باعث اکثر دعوا ها اون بود ولی تو سن 54 سالگی مرد , دکترا گفتن در اثر وایتکس مرده ولی همچین چیزی نیست چون مادر من وقتی میره با وایتکس کار کنه در حموم رو هم میبنده در حالی که مادر اون اصلا در حموم رو نمیبست پس مادر من باید تا الان صد باره مرده باشه ولی قضیه سر وایتکس نیست سر اینه که میگن از هر دستی بدی از همون دست میگیری

خوب عزیزه دلم مادرت داره خوشو به کشتن میده!
یه بار اتفاق میفته 10بار که یکی ...
بگزریم
هیچ وقت نزار دره حمومو ببنده و از وایتکس استفاده کنه
گازش واقعا خطرناکه!!!

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
خوبه آدم عاقلی هستی و نمی خوای کاری کنی که آینده ی خودت و مادرت خراب شه. بهرحال فکر نکنم تا از لحاظ اقتصادی مستقل نشدی و به حدی نرسیدی که بتونی یه خونه ی مستقل بگیری و مخارج مادرت رو هم تامین کنی، کار چندانی بتونی بکنی. شاید اون موقع بتونی از طریق قانونی اقدامی انجام بدی من اطلاع چندانی تو این مورد ندارم باید با یه وکیل مشورت کنی که مثلا میشه به بهانه ی نفقه و ... پولی ازش گرفت یانه. اما یه چیز مسلمه اینجور آدما تا محتاجشونی و مجبوری تحملشون کنی رفتارشون رو عوض نمی کنند و اصلا نمی فهمند که چه ظلمی دارند به بقیه می کنند ولی وقتی تنها می مونند هم حالشون حسابی گرفته میشه و ادب میشه هم به التماس میفتند که بقیه تنهاشون نذارند

bani-ati

Registered User
لایک‌ها
2
خوبه آدم عاقلی هستی و نمی خوای کاری کنی که آینده ی خودت و مادرت خراب شه. بهرحال فکر نکنم تا از لحاظ اقتصادی مستقل نشدی و به حدی نرسیدی که بتونی یه خونه ی مستقل بگیری و مخارج مادرت رو هم تامین کنی، کار چندانی بتونی بکنی. شاید اون موقع بتونی از طریق قانونی اقدامی انجام بدی من اطلاع چندانی تو این مورد ندارم باید با یه وکیل مشورت کنی که مثلا میشه به بهانه ی نفقه و ... پولی ازش گرفت یانه. اما یه چیز مسلمه اینجور آدما تا محتاجشونی و مجبوری تحملشون کنی رفتارشون رو عوض نمی کنند و اصلا نمی فهمند که چه ظلمی دارند به بقیه می کنند ولی وقتی تنها می مونند هم حالشون حسابی گرفته میشه و ادب میشه هم به التماس میفتند که بقیه تنهاشون نذارند
بله متاسفانه حق با شما هست واسه همین هم همون طور که قبلا هم گفتم باید تا پایان لیسانس صبر کنم و بعد ما میریم و علی بمونه و حوضش ببینم چی کار میخواد بکنه البته فکر نکنم اون موقع هم آدم بشه

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
بله متاسفانه حق با شما هست واسه همین هم همون طور که قبلا هم گفتم باید تا پایان لیسانس صبر کنم و بعد ما میریم و علی بمونه و حوضش ببینم چی کار میخواد بکنه البته فکر نکنم اون موقع هم آدم بشه

بدتر از ایناشم آدم شدند! هیچی بدتر از پیری و تنهایی نیست تازه فامیلشم که میگی قدر نشناسند اون موقع خودش می فهمه چه اشتباهی کرده;)

banned_user_10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,060
برو از مردم پول قرض کن وقتی اومدن ببرنت زندان اون بابای دیوثت مجبور میشه قرض ها رو پس بده به مردم
اینجور پدرهای پول پرست و بی عاطفه زندان که هیچی مرگ فرزندشون هم براشون مهم نیست .. میگن به جای زندان ببرید اعدامش کنید ! اصلن به من چه ربطی داره میخواست قرض بالا نیاره !

banned_user_10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,060
میگن بعضیا رو "میشه" تحمل کرد
بعضیارو "باید" تحمل کرد
بعضیا رو "واقعا نمیشه" تحمل کرد
اما بعضیا به "نفع خودشونه" که از همون اول تحملشون نکنیم، چون یه دفعه ممکنه بد بلایی سرشون بیاریم !

========

کارسازترین راه کم محلی هست تا زمانی که مجبور هستید در کنارش باشید و وجودش رو تحمل کنید .. ولی اگه قصد داشت کار احمقانه ای بکنه جلوش بایستید و اجازه ندید بیش از این به زندگیتون لطمه وارد کنه ..
وقتی طرف می گه به تو مربوط نیست تو هم ببین از چه چیزی خوشش نمیاد و دقیقن همون کار رو انجام بده و وقتی اعتراض کرد یا مزخرف گفت بهش بگو به تو مریوط نیست ! یعنی همون حرف خودشو به خودش تحویل بده
در آخر اینکه نذار این ها درونت انبار بشه و تبدیل به عقده بشه .. بریز بیرون . ازش انتقام بگیر .. انتقام هم فقط کتک کاری یا فحش کاری که نیست .. خیلی کارهای دیگه میشه کرد .فقط باید حوصله کرد و راهشو پیدا کرد

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
سلام دوستان
من یه پدر روانی بیشعور دارم که خیلی آدم آشغال و عوضی هست , در طی چندین سال هر چی داشت و نداشت داده به خانوادش و خانوداه عوضی و نمک نشناسش رو به همه جا رسونده حالا این رو سگ دم خونشون هم حسابش نمیکنن تا میتونسته هم در طی این سال ها عقده هاش رو با من و مادرم خالی کرده از کتک کاری گرفته تا دعوای لفظی و همیشه هم توی کار ما دخالت میکنه همیشه هم تا هر چیزی میشه میگه به شما هیچ ربطی نداره
تا الان هم جز خرج های ضروری زندگی هیچ خرجی نکرده و تمام خرج من و مادرم و مادبزرگم و خالم میدن با این که خیلی پول داره ولی دار و ندارش رو قبلا داده به خانوادش الان هم که داره قلمبه میکنه با خودش ببره تو گور الان هم همون رفتار کثیفش رو ادامه میده ولی دیگه از وقتی که دید من بزرگ شدم جرئت نداره دست به مادرم بزنه ولی بقیه رفتارش سر جاشه اما من دیگه تحمل ندارم دوستان خواهش میکنم خودتون رو به جای من بذارید و یه راهکاری ارائه بدید ممنون
اسپم هم لطفا نکنید چون جدی هست
مدیران هم لطفا تاپیک رو پاک نکنید چون من میخوام به جواب برسم
درود،

کاملا بهت حق میدم. کاری نمیشه کرد. اما تا دلت خواستبِ فحش بکشش. منظورم اینجا بود و جلوی اقوام. خوردش کن. مقابله بِ مثل کن. تنها و تنها هدفم از دادنِ این پست توی این تایپک این بود کِ بهت بگم کِ تو تنها نیستی. خیلی از خانواده ها همین آشفتگی رو دارن. بهتره بگم همه یِ سگ توی خونشون دارن. همه نه. ولی 80 درصدِ قشرِ متوسط و 98 درصدِ قشرِ ضعیفِ جامعه و 50 درصدِ قشرِ مرفه. تنها نیستی. خیلی از کسانی کِ اینجا توی پی تی هستن و یا اینکه اینجا توی تایپکت پست دادن هم همین طوری هستن و یا بودن. فقط وقتی روی سگش بالا میاد، بِ تنها چیزی کِ فکر بکنی این باشه کِ تنها نیستی. بزار پیر تر بشه. چند سالِ دیگه مثلِ سگ، گوشه ی خونه میوفته و برای یِ توالت بردنش باید همه چیزتو لیس بزنه. بزار وقتی پیر شد، توی گند و کثافتش یک هفته بمونه و یکماه یکماه ببرش حموم.

پ. ن. بِ هیچ وجه قصدِ بی احترامی نداشته و ندارم و اگر بِ شخصی برخورد، همین جا ازش معذرت خواهی میکنم.

pulp_152

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
119
بهترین راه اینه که یک مشاور خوب پیدا کنی که بتونه بهت کمک کنه ..... کسی که مدام رفتارهای تو و پدرت رو تحت نظر داشته باشه ... و سعی کن از مشاورین باشه که به مسائل اعتقادی اهمیت نده و الکی بهت نگه پدر احترامش واجبه و هر جور شده باید احترام بزاری چون میدونم حرف این مشاور رو درک نمیکنی در نتیجه بدردت نمیخوره ..

به نظر من از مشاورین استفاده کن که دین رو قاطی جامعه شناسی نمیکنند. در مورد شما این مورد ضروریه ... و مطمئنم به راه حل مناسبی میرسی.

هر کاری هم که خواستی انجام بدی فقط به نتیجش فکر کن ... اگر نتیجه مثبتی در پی داشت انجام بده اگر نداشت هر طور شده تحمل و کنترل کن خودت رو .

2alarmtan2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
.........

Last edited:

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
دوست من مطمینا خیلی اذیت شدی و به جایی رسیدی که دیگه این حرفارو به بابات داری میزنی و حتما مقصر 100% باباته اینو مطمینم! بهت بگم که خیلی ها کم و بیش اینجورین علت هم اینه که اکثر پدر و مادر ها ماله نسل قدیمن و خب متاسفانه باید گفت خیلی چیزها رو نمیفهمن! چون الان جامعه به کلی با 30-40 سال پیش فرق کرده و خب تجربه نشون داده که 99% نسل قدیم(والدین کنونی) نتونستن و نمیتونن با این نسل و تغییراتش تطبیق پیدا کنن و این مشکلا پیش میاد!(اگه برا یه پسر بخواهیم بگیم مثلا تو نسل قدیم اکثرا پسرا بعد از یه سنی و گذروندن سربازی با کمترین امکانات زود ازدواج میکردن و خب ارزونی هم بود چندتا بچه میوردنو تمام وطبیعتا مشکلی هم نبود ولی الان به کلی معیار ها عوض شده ولی فکر بسته پدر مادر ها نه همون جوری مونده !و میبینی که یه پسر رو خیلی زود تحت فشار میزارن که باید به فکر کار و کوفت و اینا باشی در صورتی که الان مشکلات برا نسل جوون نسبت به نسل قدیم 100 برابر شده و والدین با نفهمیدن این موضوع شروع به خرد کردن فکر و روح فرزندشون میکنن و طلبکار هم هستن تازه!) نسل قدیم یه دو-سه نسل دیگه که از دنیا برن و عقاید چرتشون رو ببرن زیر آب خیلی چیزا درست میشه!
شما اینو بدون که عمرا نتونی بابات و فکرشو عوض کنی پس باید تا میتونی ازش دور شی! یا ببخشید بزنی کاسه ماسشو بریز به هم اگه خیلی ظلم در حقت کرده! متاسفانه باید بگم که به خاطر یه سری مزخرفات که تو جامعه ما نهادینه شده حالا به هر دلیلی همیشه میگن به والدینت احترام بزار و هر چی باشه بزرگت کردن و این داستانا! و متاسفانه همین موضوع تقریبا دستاویزی برای توجیه کوتاهی اکثر والدین کم فکر و تقصیرکار شده و اونام توقع دارن که اگه باباتم در آوردن چیزی نگی چون پدر مادر هستن و احترامشون واجبه! به هر حال شما باید بری مستقل شی تا راحت شی اینجوری فایده نداره گفتم نسل قدیم مغزشون بسته بستس! و گر کمی سخت گیری نکنیم باید به پاس زحمات کم یا زیادی که تو این تقریبا 20 سال کشیدن برات هواشونو دورادور داشته باشی ولی خب به خزعبلاتی که میگن اصلا توجه نکن و خیالت جمع اگر هم آغت (آقت) کنن یا داغت کنن هیچی نمیشه چون اگر به عدل خداوند اعتقاد داری باید بدونی که این نفرین کاملا بی اثره!!!!!
منم مثل هر کس دیگه ای کم و بیش با پدرم بحث دارم ولی هنوز به اینجاها نرسیده خدا را شکر! چون سعی کردم متوجهشون کنم که معیار های بی پایه نسل قدیم الان هیچ ارزشی ندارن و واقعیت جامعه بسیار تغییر کرده!

mandegar2

Registered User
لایک‌ها
12
دوست عزیز شاید اون مرد پدر شما نباشه بلکه شوهر مادر شما باشه! شما راجع به این موضوع تا حالا فکر کرده بودی؟
به نظرم بد نیست راجع به این موضوع تحقیق کنی.
اگه به جواب رسیدی بگو چون واقعا کنجکاو شدم بدونم چنین پدری میتونه وجود داشته باشه؟

بالا