برگزیده های پرشین تولز

یه گیر اساسی

ken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام،
میخوام یه مشکل اساسی رو در مورد این سایت بدرد بخور و دوست داشتنی (و همه سایتهای مبتنی بر VBulletine) بگم:

- تعداد زیادی لینک مشابه در هر صفحه که علی رغم هدف دادن دسترسی بیشتر به بیننده، گیجی بیشتر عنایت می کنه (در این مورد phpBB با وجود ساختار هرچند ساده تر بهتر آدم رو جذب می کنه)

- علیرغم اینکه مدیران بر استفاده تازه واردها یا جستجو گران از لینکهای راهنما تاکید (در حد جر و واجر کردن خودشون و بن شدن خیلی از کاربران یا حذف و جابجا شدن پستها) اون لینکها یه چیزین مشابه بقیه لینکها که اصلاً در بدو امر جلب توجه نمی کنن. جالبه گیرهایی هم که به کاربرا داده میشه اونقدر لابلای صفحه ها گمه که مایه عبرت کسی نخواهد شد. (و یکی از دلایل اینکه بعد از یه مدت تالارها فقط یه عده مخاطب خاص و معدود پیدا می کنن و بقیه فقط میان و میرن و تعداد اعضای با پستهای زیر ده تا میرسه به بالای نود و پنج درصد)

- عدم وجود سلسله مراتب دسترسی به مطالب: نه اینکه نیست، هست ولی باید بیشر شکسته و دسته بندی بشه. انبوهی از لینکها بویژه در صفه نخست که به بخشهای هم سطح یا غیر هم سطح منتهی میشه. نمی دونم اون پنلها و فریمهای سابق چش بود که الان همه کنارش گذاشتن!!! (باور کنین بدون یه مرورگر tab enabled دیدن و چرخیدن توی همه مطالب و پستهای جدید واقعاً زجر آوره)

- search ضعیف (من مطلبی رو که خودم نوشتم نتونستم راحت پیدا کنم همچنین اینکه آیا این مطلبی رو که می نویسم قبلاً بحث شده یا نه، نگید بلد نیستی. شاید شما به شیرجه زدن تو انبوه مطالب این سایت عادت دارین، ولی همه کاربرای سایت مخاطب فقط این یه دونه فروم نیستن. نه سال بیشتره دارم اینترنت کار می کنم و چند تا سایت زیر دستمه، ولی این جور سایتها همیشه کلی کار می برن تا سوراخ سنبه هاشون کشف بشه و آدم مطلب رو توش پیدا کنه) و جدیداً اختصاصی شدن اون که بدون ورود به سیستم، نمیشه سرچ کرد (میشد با چک کردن تصویری، این امکان رو برا همه باز گذاشت)

- عدم مدیریت انبوه اطلاعات سایت پس از کارکرد آن به مدت چند سال (که مسلماً وقت گیر هم هست و نیرو می خواد) و عدم بکارگیری ابزارهایی مثل pruning (هر چند اطلاعات تاریخی و خاطرات سایت رو حذف می کنه)

- دانلودها طبقه بندی یا لیست معین ندارند (هر چند برا معرفیشون ملت کلی زحمت کشیدن و حتی یه ترد برا طبقه بندیشون و شبیه سازی لیستینگ درست شده ولی این هم باید بره تو ذات سایت نه اینکه دستی شبیه سازی بشه، اونم توی ترد nام از بخش فلان از توابع قسمت بهمان [از روستای دارغوز آباد سفلی:)]. فک کنم vBulletine همچین امکانی داره که یه بخش جداگانه برا همه دانلودها ساخته بشه و افراد به جای اتچ کردن، اونجا آپلود کنن و لینک بدن. ایجوری هر کی دانلود میخواد کله سایتو رو سرش نمی ذاره و پست بیخودی هم نمیزنه)

حالا نگید اینا شد چند تا. همش یه چیزه و اون اینه که آدم اگه مشتری سایت نشه یا هر روز بش سر نزنه و با ساختار شلوغ سایت آشنا نباشه یا توش گم میشه یا دیگه طرفش نمیاد یا میفته به پرت نوشتن برا اینکه یکی پیدا شه کارشو را بندازه. علی الخصوص سایتهایی با موضوعاتی با این گستردگی تخصص و تنوع مباحث.

در ضمن: زمان login موندنه صفحه ها خیلی کمه. آدم تا میاد یه پست درست درمون بزنه تموم می کنه و هر چی زدی می پره و باید هی دست به دامن clipboard windows شد. :(

بالا