• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

یوتیوب کانال اختصاصی برای ماه مبارک رمضان راه اندازی کرد

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
21,282
لایک‌ها
20,161
محل سکونت
اوهایو - دیتون
نویسنده : مصطفی لامعی
وب سایت : آی كلاب

با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، پخش سریال های تلویزیونی نه تنها در کشورمان رونق پیدا می کند، بلکه کشورهای مسلمان خاورمیانه نیز به همین شکل عمل می کنند.

شاید هم زبان بودن اکثر این کشورها و تعدد کانال های تلویزیونی لذت دیدن سریال های مختلف را برای بیننده های تلویزیونی چند برابر کند.

iclub-youtube%20and%20ramadan%20channel2.JPG

در این میان سایت یوتیوب نیز اقدام به راه اندازی یک کانال ویژه ماه مبارک رمضان کرده است. ماه رمضان که امسال برای کشورهای عربی از 20 ژوئن آغاز شده و تا 18 آگوست نیز ادامه خواهد داشت به احتمال خیلی زیاد همچون سال های پیش سود سرشاری را برای شبکه های تلویزیونی به ارمغان خواهد آورد.

این شبکه ها که در حدود 50 سریال تلویزیونی را پخش خواهند کرد، هر سال به دلیل سنتی که در میان مردم خاورمیانه، مبنی بر باقی ماندن در خانه ها به هنگام افطار و بعد از آن رواج دارد، مبادرت به تهیه و تولید سریال های مختلف می کنند که رضایت بینندگان را نیز به همراه دارد.کانال اختصاصی یوتیوب نیز در حدود 50 سریال از مجموع سریال هایی که در منطقه خاورمیانه در مدت ماه رمضان پخش می شود را در خود جای داده و به طور ویژه پس از پخش هر قسمت به روز می شود. بنابراین نگران از دست دادن سریال هایی که ندیدید نباشید.


البته این سریال ها همه با اجازه شبکه های پخش کننده، روی سایت قرار می گیرند و سود حاصل از پخش آنها توسط یوتیوب نیز با این کانال ها تقسیم خواهد شد. کاربران یوتیوب نیز قادر خواهند بود تا قسمت های مورد علاقه شان را به اشتراک بگذارند و لذت دیدن سریال مورد علاقه شان را با دوستان خود شریک شوند.


منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به عنوان یکی از منطقه های بزرگ برای بازار تجاری یوتیوب شناخته می شود و در واقع دومین بازار تجاری آن است که از میزان پخش 167 میلیون ویدئو در روز می توان به اهمیت آن پی برد.


البته این موضوع شاید برای هموطنان ما چندان مهم نباشد، زیرا در این کانال خبری از سریال های ایرانی ویژه ماه مبارک رمضان نیست!
 
بالا