برگزیده های پرشین تولز

یک جوان 30 ساله با این شرایط چقدر پس انداز داشته باشد خوب هست

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
سلام دوستان
این سوال در مورد خودم هست
البته الان 30 سال ندارم وسنم پایین تر هست ولی دوست دارم نظر شما رو بدونم
لطفا دوستان همکاری کنند ومدیران هم تاپیک رو پاک نکنند
اول سرگذشت خودم رو میگم
خوب اول از خودم شروع میکنم من کارهایی مثل کارگری رو انجام میدم از نظر خانوادگی هیچ گونه حمایتی نداشتم و ندارم حتی در دوران تحصیل مدرسه

نه اینکه پدرم موقعیتش رو نداشته باشه داشت ولی پدرم یک ادم پولدارولی هرزه و بی تعهد بود حتی به مادرم هم رحم نکرد برای همین از همون دوران مدرسه درست وحسابی نتونستم درس بخونم چون باید کار میکردم واعصاب درست وحسابی هم نداشتم در هر حال الان نه جای درست وحسابی برای زندگی دارم (یک اتقاق اجاره ای ) که نصف بیشتر دستمزدم برای همین میره من شهرستانم بعضی وقت ها به سرم میزنه برم تهران خوب شاید اونجا حقوق بیشتری بهم بدم مخصوصا بعضی جاها که برای کارگر جای خواب هم میدن واقعا موندم چی کارکنم کلا یه مدتی نا امیدی خاصی دارم حتی سر کار هم حواسم سرجاش نیبست
دوستان با این شرایط به نظرتون من تا 30 سالگی ام چقدر پس انداز کنم نسبتا خوبه با در امد فعلی ام نگید از نظر شما کسی با این شرایط باشه تا 30 سالگی چقدر میتونه پس انداز داشته باشه وبه کجا ها برسه
واقعیتش امشب حلم خیلی گرفته بود کسی رو هم ندارم که حداقل باهاش حرف بزنم فقط یکم خواستم درد ودل کنم در مورد سوالم هم راهنمایی کنید ممنون
ممونم از همتون

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
خوب ظاهرا" سختی زیاد کشیدی اما همین که فکر پس انداز هستی و نگران آینده ات هستی نشونه های خوبیه که خیلی هم از زندگی ناامید نیستی و از کار سخت هم نمیترسی. خوبیش اینه که هنوز سنت پایینه و میتونی جلوی اشتباهاتت رو بگیری.
به نظر من اگه میتونی برو توی یک کار فنی شاگردی کن و کار رو خوبه خوب یاد بگیر بخصوص اگر تعمیرات تو زمینه هر چیزی باشه و حتی اگه چند سال طول بکشه. ببخشید اینو میگم ولی کارگری رو هر کسی از عهده اش برمیاد. سواد زیاد عامل موفقیت نیست بلکه پشتکار و اراده هر کسی ضامن موفقیتهای آینده شه.ممکنه این کار چندین سال طول بکشه اما حتما" در آینده شیرینی این سختیها رو خواهی چشید.

بهترین پس انداز برای شما همون یادگیری یک حرفه خاصه وگرنه توی این مملکت با این گرونیها و تورم عملا" هرچقدر هم پس انداز کنی ارزش پولت میاد پایین مگر این که پولت رو جاهای خاص مثل خرید ملک و سهم و ..... سرمایه گذاری کنی.

این که توی تهران کار هست با جای خواب فکر میکنی تا چه مدت برات جور باشه ؟ نهایتا" خیلی کار دوام داشته باشه و خیلی عزت سرت بذارن یکی دو سه سالی نگهت میدارن بعد چون میزان حقوقت میره بالا خیلی راحت عذرتو میخوان و یک تازه نفس کم خرجتر رو میارن.بعد می بینی سنت رفته بالا و داری هنوز حقوق چند سال قبلت رو میگیری.

3RR0r

Registered User
لایک‌ها
35
اقا شما یعنی درامدت 400 تومنه هم کمتره !!!
والا ما شهرستان یه خونه تو منطقه متوسط 100 متر با امکانات فول اجاره دادیم ماهی 200 پیش 2 تومن البته خودمون یک مقدار پیش رو کم گرفتیم
الان کارگر ساده روزی 40-50 میگیره اگه کارگر کنی ماهی 1500 تو جیبته یه نفر هم هستی 500 خورد و خوراک 1000 پس انداز کن 20-30 تومنی جم کنی تو 2 سال که 1 سال به نظر من به حقوق کم راضی باش برو کابینت سازی کار کن شاگردی کن یاد بگیر پولت رو که به 20-30 رسوندی یه کارگاه بزن کم کم اوضاع خوب میشه یه چند سالی هم که کار کنی وقت زن گرفتنت میشه و دیگه زندگی شیرین میشود .....

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
سلام دوستان
این سوال در مورد خودم هست
البته الان 30 سال ندارم وسنم پایین تر هست ولی دوست دارم نظر شما رو بدونم
لطفا دوستان همکاری کنند ومدیران هم تاپیک رو پاک نکنند
اول سرگذشت خودم رو میگم
خوب اول از خودم شروع میکنم من کارهایی مثل کارگری رو انجام میدم از نظر خانوادگی هیچ گونه حمایتی نداشتم و ندارم حتی در دوران تحصیل مدرسه

نه اینکه پدرم موقعیتش رو نداشته باشه داشت ولی پدرم یک ادم پولدارولی هرزه و بی تعهد بود حتی به مادرم هم رحم نکرد برای همین از همون دوران مدرسه درست وحسابی نتونستم درس بخونم چون باید کار میکردم واعصاب درست وحسابی هم نداشتم در هر حال الان نه جای درست وحسابی برای زندگی دارم (یک اتقاق اجاره ای ) که نصف بیشتر دستمزدم برای همین میره من شهرستانم بعضی وقت ها به سرم میزنه برم تهران خوب شاید اونجا حقوق بیشتری بهم بدم مخصوصا بعضی جاها که برای کارگر جای خواب هم میدن واقعا موندم چی کارکنم کلا یه مدتی نا امیدی خاصی دارم حتی سر کار هم حواسم سرجاش نیبست
دوستان با این شرایط به نظرتون من تا 30 سالگی ام چقدر پس انداز کنم نسبتا خوبه با در امد فعلی ام نگید از نظر شما کسی با این شرایط باشه تا 30 سالگی چقدر میتونه پس انداز داشته باشه وبه کجا ها برسه
واقعیتش امشب حلم خیلی گرفته بود کسی رو هم ندارم که حداقل باهاش حرف بزنم فقط یکم خواستم درد ودل کنم در مورد سوالم هم راهنمایی کنید ممنون
ممونم از همتون

فكر كنم موشكلت حل شد چون تو امضا خوشحالي :دي

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
والا بستگی به توقعت از زندگی و تیپ شخصیتیت داره که چقدر پس انداز داشته باشی تو اون سن .
مثلا داداش من 36-37 سالشه . زن و 2 تا بچه هم داره . حقوقشم بین 3 تا 4 تومن در گردشه . ( من کل زندگیمو درس خوندم و کلشو صرف یادگیری زبان و شبکه و کامپیوتر و فتوشاپ و ... کردم تو خوابمم همچین حقوقی رو نمیبینم اونوقت این آقا رفت شهرستان تو دانشگاه آزاد یه لیسانس بگیره برا باباش نتونست با اردنگی پرتش کردن بیرون آخرم بابائه به هر دری زد پارتی جور کرد براش فرستادش عسلویه)
خلاصه با این همه حقوقی که میگیره مطمئنم هیچ وقت تا حالا پس اندازش به 10 میلیون تومن نرسیده .
یه ماشین هم به زور خرید 2-3 سال پیش . 18 تومن میخواست 206 بخره خودش فقط 9 تومنشو داد و بقیه رو قرض کرد .
خونه هم که تا حالا هیچوقت نداشته و همیشه ی خدا اجاره نشین بوده .
خودش هم راضی ترین فرد از شرایط موجوده ولی از من و بابام بپرسی لجمون در میاد از طرز زندگیش . که به یه نخ بنده و اگه طوری بشه 1 میلیون سرمایه نداره که باهاش کاری بکنه .
کلا آدم بیخیالیه . با این سنش 1 موی سفید هم نداره تو سرش یه چین و چروک هم نمیشه پیدا کرد تو صورتش .
بابام چند بار پا پیش گذاشت که این ابله رو خونه دار کنه چند بار براش چند جا ثبت نام کرد . یه بار مسکن مهر یه بار طرحای پیش فروش و ...
هر بار به یه نحوری موضوع کنسل شد و پول پیش پرداختو پس دادن و داداشمم گرفت همشو خرج فامیلای قشنگش کرد .
این ماشینه هم زنش برای راحتی خودش زیر پاش نشست که خرید وگرنه داداشم محل کارش عسلویه ست اصن رنگ ماشینو نمیبینه .
برو خداتو شکر کن که نگران فرداتی بنده خدا .
این داداش ما رو که 20 نفری بسیج شدیم یه ذره نگرانش کنیم نتونستیم .
یعنی دم داداشت گرم
بش...ش تو این دنیا که هیچ ارزش جوش زدن نداره بخدا نعمتیه اینجور اخلاقی یکیم میبینی میلیاردر عالمه هیچ مشکلی نداره هیچ لذتی از زندگیش نمیبره آفرین به برادرت ... واقعا دلم میخاست همچین اخلاقی داشته باشم

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
ممنون از همه دوستانی که جواب دادند دوستان نظرتو در باره اینکه این کار رو ول کم برم دنبال ویزیتوری وبازار یابی چیه واقعیتش حداقل برای دو سال نمیتونم با حقوق کم کار کنم تا یه فنی چیزی یاد بگیرم چون الان هم دستم خیلی خالیه پس حداقل یک باید پولی دستم بیاد کسی تجربه ای در زمینه بازاریابی داره مثلا میشه ماهی دو بر یک تومن ازش در اورد

worldmohammad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
حرفای بعضی ازدوستان جالبه یکی اونجوری بیخیالی میگذرونه وخیلی راحت هم زندگیشو پیش میبره یکی هم مث این دوستمون.
نمیدونم ازچی وکجای زندگی خودم بگم 24سالمه دارم وارد25 سالگی میشم شماکه کارمیکنی ودرس نمیخونی فقط فکروذهنت مث بقیه مردم مابه این هست که زودتر به پول و... برسی وازشراین زندگی خسته کننده ات راحت بشی
هرکی یه مشکلی داره من نه سربازی دارم نه پول دارم نه ماشین وخونه دارم نه خونواده پولدار دارم هیچی ندارم فقط خودمم کار سختم نمیتونم مث شمابرم کارگری بکنم چونکه مریضی ارثی دارم که تااخر عمرم همرامه کلی هم خرجش کردم میتونم بگم که همه پس اندازمو خرجش کردم اما الان که دارم این حرفومیزنم یه هزاری هم توجیبم نیست
ازبست که به این چیزا فکرکردم باور کن بااین سن کمم نصف بیشتر موهام دارن سفید میشن خیلی خودخوری میکنم که اینقدراززندگیم عقب هستم وهمسن وسالای من به هزارجا رسیدن ولی من ...........
اما اینویادگرفتم که صبرواستقامت کلیدحل خیلی ازمشکلات هس که ماها نداریم.پولاتو اروم اروم جمع کن اما سمت بازاریابی نرو هیچی توش نیس همینقدری که هم داری ازت میگیرن.همون کارگری خداشاهده درامدش بیشتره البته فرسودگی کارگری خیلی زیاده بعد یه مدت ادم داغون میشه. امابرو سمت کاری که بعدیه مدت استاد بشی بیای بیرون خودت کاربکنی ودرامد خوبی بگیری.کابینت هم دوستان گفتن خیلی خوبه مخصوصا درامدش.کارای پی وی سی و دروپنجره الومینیوم هم شایدخوب باشه توکاری برو که بتونی به روز باشی.یطوری نباشی که یه شبه بخوای ره صدساله رو بری.توکارجدیدت خلاقیت داشته باش حالا هرچی شدبرو چونکه سنت کمه میتونی یادبگیری وحوصله بیشتری بکنی.
یخورده بیخیال باش یدفعه دیدی تک وتنهایی یه گوشه افتادی وسکته رو زدیا(البته خدانکنه شوخی میکنم:)) ادمایی که بیخیالی سیر میکنن زندگیشون خیلی قشنگتر میگذره البته کارهرکسی نیس ولی خوشبحال همچین ادمایی.
درضمن سعی کن یه دوستی چیزی جور بکنی ادم توتنهایی خیلی غمگین میشه وافسردگی میگیره وبیشتریادبدبختیاش می افته مخصوصا غروبا.
خونواده هرکدوم از ماها یه بدی داره بدنیا اومدنمون که دست خودمون نبود اما اینکه برای بچه هامون بتونیم زندگی بهتری بوجود بیاریم دست خودمونه پس به امید اینده باش ایشالله حل میشه.

angrybirds

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نظرم یه فرد 30 ساله باید حدود 100 میلیون حداقل پس انداز یا سرمایه باید داشته باشه اگر در زندگی ش الاف و دخترباز و زن باز نبوده باشد

ultraviolet90

Registered User
لایک‌ها
87
همونطور که دوستان گفتن برو دنبال یه کار فنی.مثلا در و پنجره PVC کار خوبیه و میتونی راحت یاد بگیری .برو دم همچین کارگاه هایی بگو حاضری براشون کار کنی(خودت پیشنهاد بده)تو این زمونه کسی به فکرت نیس پس خودت به فکر خودت باش و پر رو باش این نشد یه کارگاه دیگه.اکثراین دستگاهها اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک یاد گرفتنش هم 1 ماهه فول میشی. زیاد هم کار سنگینی نیس
موفق یاشی

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
مهم نیست که چقدر پس انداز داری ، مهم اینه که خودت از خودت راضی باشی که منتهای تلاشت رو کردی و از این بیشتر نمیتونستی.هیچی مثل رضایت آدم از خودش لذتبخش نیست حتی از دهاتی آزاری هم بیشتر کیف داره:p و البته در این راه نباید خودت رو گول بزنی ، چون ضمیر ناخودآگاه و بقول آخوندها نفس لوامه :D ،هوشمندتر از این حرفاست که با این چیزا گول بخوره

پ.ن: در مورد سوالت ... اگر آشنا نداری تهران نیا...کار فعلی را هم از دست نده که اوضاع خیلی خرابه... به این توصیه های من هم عمل نکن :lol:. من هرچی ضرر تو زندگی دیدم از ترسو بودن و ریسک نکردنم بوده

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
داداش از کجا اونوقت؟؟
راهش را بگو ما هم بریم

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 4

اگر کسی تا 30 سالگی ازدواج نکرده باشه و درآمدش را پس انداز کنه ، 100 میلیون مبلغ زیادی نیست. 8 سال پس انداز یک حقوق متوسطه ...3 سال پس انداز یک حقوق خوب و 1 سال پس انداز یک درآمد بالا

یک مهندس که از 22 سالگی استخدام شده باشه و پس اندازش را طلا یا دلار کرده باشه... یک پزشک که از 25 سالگی طبابت کرده باشه... یک هیئت علمی دانشگاه علوم انسانی که از 26 سالگی استخدام شده باشه... یک آرایشگر که از 20 سالگی کار کرده باشه ... یک راننده آژانس که از 18 سالگی - اول روی ماشین مردم ، بعد هم روی ماشین خودش- کار کرده باشه.... همشون تو 30 سالگی 100 میلیون پس انداز دارن :p. تازه بی سرمایه اولیه

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
خوب 100 میلیون برای یکی با شرایط من یکم سخته هزینه اجاره خورد خوراک و... هر ماه درصد زیادی از درامد من رو به خودش اختصاص میده

angrybirds

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اگر کسی تا 30 سالگی ازدواج نکرده باشه و درآمدش را پس انداز کنه ، 100 میلیون مبلغ زیادی نیست. 8 سال پس انداز یک حقوق متوسطه ...3 سال پس انداز یک حقوق خوب و 1 سال پس انداز یک درآمد بالا

یک مهندس که از 22 سالگی استخدام شده باشه و پس اندازش را طلا یا دلار کرده باشه... یک پزشک که از 25 سالگی طبابت کرده باشه... یک هیئت علمی دانشگاه علوم انسانی که از 26 سالگی استخدام شده باشه... یک آرایشگر که از 20 سالگی کار کرده باشه ... یک راننده آژانس که از 18 سالگی - اول روی ماشین مردم ، بعد هم روی ماشین خودش- کار کرده باشه.... همشون تو 30 سالگی 100 میلیون پس انداز دارن :p. تازه بی سرمایه اولیه

خوب مشکل این هست که در جامعه ما آیا فرد همان موقع که در 22-23 سالگی فارغ التحصیل میشود استخدام میشود ؟

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061

شما جسارتا خیلی بچه گانه حساب کردی به دلایل زیر :
1.صد میلیون الان در ده سال دیگه به علت تورم هیچه
2.صد میلیون یه شبه در نمیاد!
3.مگه به همین سادگیه؟ طرف بخواد خونه ماشین بخره پول میخواد مریضی بگیره همینطور!!
4.سربازی کجا رفت؟ 2 ساله ها؟
5.مگه اینجا اروپاست که طرف فارغ التخصیل بشه بره فرداش بره سر کار؟
بعدم خداوکیلی با این حقوقا یه جمع و ضربی بکن ببین چجوری به 100 میلیون میرسی؟

Sent from my Xperia Neo V using Tapatalk 4 Beta

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
همونطور که دوستان گفتن برو دنبال یه کار فنی.مثلا در و پنجره PVC کار خوبیه و میتونی راحت یاد بگیری .برو دم همچین کارگاه هایی بگو حاضری براشون کار کنی(خودت پیشنهاد بده)تو این زمونه کسی به فکرت نیس پس خودت به فکر خودت باش و پر رو باش این نشد یه کارگاه دیگه.اکثراین دستگاهها اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک یاد گرفتنش هم 1 ماهه فول میشی. زیاد هم کار سنگینی نیس
موفق یاشی

در ادامه جوش کاری هم درآمدش خوبه

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
خوب مشکل این هست که در جامعه ما آیا فرد همان موقع که در 22-23 سالگی فارغ التحصیل میشود استخدام میشود ؟
همه نه .ولی بعضیها استخدام میشن. بعضیها هم در سن بالاتر با حقوق بهتر استخدام میشن.بعضیها هم اصلا درس نمیخونن و از 18 سالگی میرن سر کار. در مجموع تعداد کمی نیستن
شما جسارتا خیلی بچه گانه حساب کردی به دلایل زیر :
1.صد میلیون الان در ده سال دیگه به علت تورم هیچه
2.صد میلیون یه شبه در نمیاد!
3.مگه به همین سادگیه؟ طرف بخواد خونه ماشین بخره پول میخواد مریضی بگیره همینطور!!
4.سربازی کجا رفت؟ 2 ساله ها؟
5.مگه اینجا اروپاست که طرف فارغ التخصیل بشه بره فرداش بره سر کار؟
بعدم خداوکیلی با این حقوقا یه جمع و ضربی بکن ببین چجوری به 100 میلیون میرسی؟

جسارتا شما خیلی گنده گانه حساب کن :D. اون چیزی که شما انکارش میکنی من با چشمهای خودم دیدم :D. یکیش خودم ، 200 تا دیگه هم آدرس فیسبوکشون رو میدم برو ببین:p

1- من آدم 30 ساله سال 92 و 100 میلیون سال 92 رو گفتم
2- 30 سال هم یک شب نیست.30 ساله :p
3- خونه و ماشین هم پس انداز محسوب میشه. خونه و ماشین بخره که بهتره خب . با تورم پس اندازش زیاد میشه.مثل خودم !. حالا نمیشه کسی نخواد مریضی پرخرج بگیره ؟مثل خودم ؟ :D
4-یک آمار تعداد مشمولین رو بگیر + آمار تعداد متولدین ... از هر 5 نفر 2 نفر سربازی میرن. اون 2 نفر هم که سربازی میرن نصفشون در طول خدمت کار میکنن مثل خودم !:p
5- اروپا که بیکاریه.ایران خوبه :D. دقت کنید که من نگفتم که همه در 30 سالگی پس انداز 100 تومنی دارن... چند تا شغل هم گفتم.شما چسبیدید به همون 22 ساله و بیکاریش !

الان سن ازدواج پسرها حدود 28 ساله - میانگین- ، یک ماشین زیر پای طرفه دیگه حداقل 20 میلیون، یک عروسی گرفته با سرویس طلا و لباس عروس و مخلفات کم کمش 30 میلیون ، یک خونه رهن کرده 40 تومن پول پیش. این میشه 90 تومن ! 10 تومن هم ایشالا تا 30 سالگی جمع میکنه:lol:. فقط خواهشا نگو که تمام خرجها رو پدرش داده ، خیلیها هستن که خرج عروسیشون رو خودشون میدن:)

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
اصلا غریبه چرا ! همین بچه های پی تی :cool:. چند تا تاپیک تو این بخش هست که نوشته 40 تومن دارم چیکار کنم ، 60 تومن دارم چیکار کنم ، 100 تومن دارم چیکار کنم ؟:wacko:. همشون زیر 30 سال یا حدود 30 سالن. همشون هم نوشتن که این حاصل چند سال کار کردنمه. تو رو خدا یه پیشنهاد خوب بدید که پولم به فنا نره :lol:

بالا