برگزیده های پرشین تولز

یک سوال از فعالین بازار سخت افزار و موبایل

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
سلام
دوستان من شنیدم وارد کننده های سخت افزار و موبایل قراره ارز مبادله ای بگیرن
الان که اکثر کالاها با دلار 3500 حساب میشه

کسی خبر داره که دلار 2500 به واردکننده ها دادن یا خیر؟

چون مدتیه می خوام خرید کنم ولی با دلار 3500 اصلا صرف نداره....

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
کسی اطلاعی نداره؟

حتی اگر بگیرن هم بازم فکر نکنم حاضر بشن قیمتها رو کاهش بدن
یک مثال میزنم
من مهر ماه 91 رایتر پلکستور خریدم 75 تومن دلار 3600 تومن بود
از موقعی که دلار تا 4200 در بهمن ماه رفت رایتر شده 100 تومن. الان دلار 3400 تومنه رایتر پلکستور 90 -95 تومنه
همونطور که میبنی با اینه دلار از اون موقع ارزونتره و ثبات بیشتری هم داره ولی بازار قیمت رو به اون شدت پایین نیاورده

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
حتی اگر بگیرن هم بازم فکر نکنم حاضر بشن قیمتها رو کاهش بدن
یک مثال میزنم
من مهر ماه 91 رایتر پلکستور خریدم 75 تومن دلار 3600 تومن بود
از موقعی که دلار تا 4200 در بهمن ماه رفت رایتر شده 100 تومن. الان دلار 3400 تومنه رایتر پلکستور 90 -95 تومنه
همونطور که میبنی با اینه دلار از اون موقع ارزونتره و ثبات بیشتری هم داره ولی بازار قیمت رو به اون شدت پایین نیاورده

اینطوری واقعا به تعداد زیادی از مردم ظلم میشه
ما هیچوقت دنبال ضرر و زیان هیچ کاسبی نیستیم ولی دیگه اگر بخوان با دلار 2500 وارد کنن و 3500 حساب کنن خیلی نامردیه

اصلا خودشون هم ضرر خواهند کرد.خیلی ها دیگه اصلا قدرت خرید ندارن

الان تعرفه های گمرک هم خیلی پایین اومده و برای همینه که قیمت هر کالایی رو تو نت ضربدر 3500 میکنی، تقریبا قیمتش تو بازار ایران در میاد
واقعا قیمتها غیر قابل باوره.......

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
سلام
دوستان من شنیدم وارد کننده های سخت افزار و موبایل قراره ارز مبادله ای بگیرن
الان که اکثر کالاها با دلار 3500 حساب میشه

کسی خبر داره که دلار 2500 به واردکننده ها دادن یا خیر؟

ا

چون مدتیه می خوام خرید کنم ولی با دلار 3500 اصلا صرف نداره....

ینکه ارز مبادله ای میدن یا نه رو باید برید اتاق مبادله ارزی بپرسید . اینکه چقدر طول میکشه این ارز رو بدن رو باید از همون جا بپرسید در کل وارد کننده ها ترجیح میدن با ارز ازاد خرید هاشون رو انجام بدن و خودشون رو درگیر تو نوبت وایسادن برای ارز و دردسر های این ارز نمیکنن چون شما در زمان تقاضا باید پول رو به قیمت ارز ازاد به بانک بدید و میرید تو نوبت چقدر طول میکشه ارز رو بدن رو واقعا نمیدونم ولی حداقلش باید 1 ماه باشه بعد بانک حواله رو میزنه و وقتی برگه سبز رو گرفتید ما به تفاوت ارز ازاد و مبادله ای رو میتونید از بانک بگیرید

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
ینکه ارز مبادله ای میدن یا نه رو باید برید اتاق مبادله ارزی بپرسید . اینکه چقدر طول میکشه این ارز رو بدن رو باید از همون جا بپرسید در کل وارد کننده ها ترجیح میدن با ارز ازاد خرید هاشون رو انجام بدن و خودشون رو درگیر تو نوبت وایسادن برای ارز و دردسر های این ارز نمیکنن چون شما در زمان تقاضا باید پول رو به قیمت ارز ازاد به بانک بدید و میرید تو نوبت چقدر طول میکشه ارز رو بدن رو واقعا نمیدونم ولی حداقلش باید 1 ماه باشه بعد بانک حواله رو میزنه و وقتی برگه سبز رو گرفتید ما به تفاوت ارز ازاد و مبادله ای رو میتونید از بانک بگیرید

الان که خیلی بازار راکده!!!
اگر قیمتها پایین بیاد، خریدها چند برابر میشه

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
همون بهتر که ارز ندهند شما هر وقت جایی دیدید اون کالاهایی که 2 ساله خوابیده تو انبار را طرف با ارز همون 1200تومن حساب کرد بعد میشه باور کرد که اگه ارز 2500 به وارد کننده داده بشه اونم با 2500می فروشه .طرف جنس داره تو انبار مال 3 سال پیش الان میخواد بده تو بازار قیمت ارز را روی 3800 حساب می کنه میگی چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جواب میده مگه مجبوری نخر

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
همون بهتر که ارز ندهند شما هر وقت جایی دیدید اون کالاهایی که 2 ساله خوابیده تو انبار را طرف با ارز همون 1200تومن حساب کرد بعد میشه باور کرد که اگه ارز 2500 به وارد کننده داده بشه اونم با 2500می فروشه .طرف جنس داره تو انبار مال 3 سال پیش الان میخواد بده تو بازار قیمت ارز را روی 3800 حساب می کنه میگی چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جواب میده مگه مجبوری نخر

بله درست میگید
با این رکودی هم که در بازار هست باید حواسمون جمع باشه جنس قدیمی رو جای جنس جدید بهمون ندن

تو این 2-3 هفته بازار رو رصد کردم اصلا تغییر جدی ندیدم

بالا