برگزیده های پرشین تولز

یک سوال از همه فوتبال دوستها

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
همیشه با آدم هایی برخورد کردم که بهم گفتن آخه این فوتبال چیه ؟
این چیه که شما جوونها رو سر کاز گذاشته ... ؟
آخه یعنی چی 22 نفر آدم بیکار دنبال یه توپ بال بال می زنند !؟
و ...

بار ها با خودم فکر کردم که واقعا چرا من و خیلی های دیگه عاشق فوتبال هستیم ... !؟
فوتبال چه تاثیری روی ما می گذارد !؟

حالا این سوال رو از شما می پرسم

[/B]شما چرا عاشق فوتبال هستید ؟

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
خودم نظر اول را می دم .

فوتبال برای من همیشه یک مسکن بوده . من چون شخصا مشکلات روحی فراوانی دارم , همواره به دنبال چیزی می گشتم تا بتونه آرومم کنه .

واقعیت اینه من وقتی فوتبال می بینم به هیچی فکر نمی کنم . تمام مشکلاتم فراموش میشن برای 90 دقیقه و یک جورایی احساس آرامش عجیبی می کنم .
ضمن اینکه فوتبال به من اعتماد به نفس نیز میده و همچنین جسارت و ریسک پذیری بالا .

خوب منتظرم نظر بقیه رو هم ببینم

mdibmehr2

Registered User
لایک‌ها
36
این طبیعیه و شما اولین نفری نیستی که این حرف رو می شنوی .
منم فوتبالیست بودم نصیحت های زیادیمی شنیدم ولی عشقم فوتبال بود .
ما اول باید عشق رو تعریف کنیم .
فوتبال به گل زدن ختم نمی شه . ببینید این که مثلا 100000 نفر می رن تو یه ورزشگاه تا بازی 22 نفر رو ببینن به خاطر این نیست که وقتشون رو هدر بدن و بگذرونن بخاطر اینه که عاشق فوتبالن .
عشق به فوتبالیه نوع ارث هم هست .
چرا نمی گن ژیمناستیکا چرا دور حلقه می پیچن ؟ چرا نمی گن بسکتبالا چرا توپو می خوان بکنن تو حلقه به اون کوچیکی ؟
فوتبال یه سرگرمی نیست بلکه یه عشق و هیجان و تعصبه که گریبان بیشتر مردم روگرفته . انسان طبیعتش اینه کهاز هیجان لذت می بره و فوتبال به علاوه اینکه ورزشه یه بازی هیجان انگیزه .
ببینید اون کسی که این حرف و می زنه کافیه یهبارفوتبال رو بازیکنه تا عاشقش شه .
مهم اون 22 نفر و 1 توپ نیست مهم اون حس عشقیه که اون 22 نفر نسبت به توپ دارن .
بارسلونا یا رئال مادرید یه سرگرمی نیست . فوتبال دیدن فقط به سرگرمی ختم نمی شه . چرا هوادارها بخاطر باخت 11 نفرآدم حتی گریه می کنن ؟ چون که فقط یه عاشق برای عشقش گریه می کنه . یه عاشق واقعی .
ببینید من خودم وقتی فوتبال بازی می کنم همه افکارم جذب می شه به توپ و چهارچوب دربازه حریف . اصلا فکر بیرون زمین سبز رو نمی کنم . کلا عشق به فوتبال تو همه مردم هست البته بعضی ها این عشق رو بروز می دن بعضی ها هم خودشون رو گول می زنن و بقیه رو به مصخره می گیرن .
شاید به فوتبال حسودی می کنن .
به محبوبیتش در بین مردم .
معضرت یه کم غلطهای نگارشی داشتم .
ببخشید .

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
فوتبال کل زندگی هست.
اگه کسی واقعا این موضوع رو بفهمه می تونه درک کنه که فوتبال با خود زندگی هیچ فرقی نداره. شکستها و پیروزیهای فوتبال درست مثله شکستها و پیروزیهای زندگی هستش. اینکه یه تیمی تا دقیقه 90 ناامید نمیشه خودش بزرگترین درس زندگیه.

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
من اصولا برای حرف کسی که بخواد به خاطر فوتبال نصیحتم کنه ارزشی قائل نمیشم!

فوتبال همه چیزه: ورزش، خشونت، عاطفه، هنر، غم، شادی، پول، جنجال، کینه، علاقه، تراژدی، حسادت، رقابت، درآمد، دوستی، صلح، استراتژی... .

نمیدونم منظورم رو واضح گفتم؟! اون سه تا نقطه رو میتونید با صد تا کلمه دیگه هم پر کنید! این یعنی فوتبال! شاید خیلی مسخره باشه این حرف هام، ولی حقیقت داره!

Robi

Registered User
لایک‌ها
2

فوتبال همه چیزه: ورزش، خشونت، عاطفه، هنر، غم، شادی، پول، جنجال، کینه، علاقه، تراژدی، حسادت، رقابت، درآمد، دوستی، صلح، استراتژی... .

نمیدونم منظورم رو واضح گفتم؟! اون سه تا نقطه رو میتونید با صد تا کلمه دیگه هم پر کنید! این یعنی فوتبال! شاید خیلی مسخره باشه این حرف هام، ولی حقیقت داره!
منم تقریبا همین نظر رو دارم
بعلاوه اینکه فوتبال یه جورایی با گذشته ما و با زندگی ما عجین شده شما رو نمیدونم ولی من خیلی از خاطرات کودکی تا به الانم رو فوتبال توش نقش داره
یه حس نوستالوژیک عریبی بهم دست میده وقتی به بازیهای قدیمی یا عکس های قدیمی و بازیکنانی که دیگه الان نیستند فکر می کنم
فینالها و بازیهایی که بخاطرشون گریه کردم و یا از ته دل شاد شدم

البته همه دیوانه فوتبال و یک تیم خاص و یکسری بازیکن خاص نمیشند بعضیا هستند که وقتی فوتبال نگاه می کنند عادت دارند دور هم جمع بشند و بگو بخند و گپی هم داشته باشند و براشون هم فرق نمی کنه کی میبره کی می بازه فقط میخوان اون شب یا بعد از ظهر رو خوش باشند معمولا ین تیپ ادمها هر چند وقت یک بار طرفدار یه تیمی میشند که بیشتر تو بورس هست هیچ وقت هم برای دیدن یک فینال جام جهانی ( مثل 94) حاضر نیستند تا صیح بیدار بمونند
ولی یه عاشق واقعی فوتبال معمولا تیم یا بازیکن های محبوبش رو با شرایط عوض نمی کنه با یه مسابقه فوتبال زندگی میکنه و بخاطرش گریه هم میکنه
من اولین بازی که بخاطر یه بازی فوتبال گریه کردم جام جهانی 86 مکزیک بود که ایتالیا به فرانسه باخت و من حتی بازیش رو ندیدم ( اون موقع پخش مستقیم و این چیزا نبود اصلا)
از اون روز با به حال بارها شده که بخاطر یه بازی فوتبال حتی یکی دو روز تمام کارهام از شدت ناراحتی تعطیل شده
مثل باخت عحیب ایتالیا بازهم به این فرانسه لعنتی تو فینال یورو 2000

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
ولی خب سال 2006 بد جایی انتقاممون رو از این فرانسوی ها گرفتیم چه حالی داد اون شب من که اصلا پنالتی ها رو نتونستم بصورت زنده نگاه کنم از بس استرس داشتم

mdibmehr2

Registered User
لایک‌ها
36

کاملا تایید می شه .
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
من به فوتبال معتاد شدم. اما این اعتیاد، عشق و علاقه و استرس من رو از بین نبرده...
برای فوتبال فراوون اشک ریختم که اولیش بازی ایران - عربستان جام ملتهای 96 بود.(اون موقع 9 سال داشتم)
دیگه هم سابقه داشتم.
هم برای ایران ، هم برای فرانسه ، هم برای پرسپولیس و هم برای باشگاه های 4 گانه اروپایی که طرفدارشونم.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
خیلی ممنون از لطفتون و جوابتون ...
با Radio عزیز موافقم . فوتبال دیگه الان یک زبان بین الملی شده . و می تونه خیلی چیز ها رو به همه مردم دنیا با هر زبان و ملیتی یاد بده :D

درضمن Robi جان نظرت و راجع به فرانسه عوض کن :D:D:D:D

mdibmehr2

Registered User
لایک‌ها
36
من برای بارسا یه بار گریه کردم اونم وقتی که از یووه باخت تو لیگ قهرمانان .
اونموقع که ریوالدو رفته بود تازه . چه روز بدی بود .
البته تو بازی خودم زیاد گریه کردم . یه بار 2-0 جلو بودیم دقیقه آخر 2 تا خوردیم و حذف شدیم .
چقدر گریه کردم . یادم نمی ره .

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من مدیوم سینما رو دوست دارم و چون فوتبال هم همونطور که دوستان گفتن حس و حال مشابهی رو القا می کنه ، ازش خوشم میاد
119.gif
... یعنی عین یه فیلم می تونه هیجان زده ات کنه ، عصبی ات کنه ، حتی بخندونه ! ... خوبه دیگه ...
victory.gif

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
زندگی مثل فوتبال میمونه!
همه چیزش مشخص طول بازی ، قوانین ، بازیکنان اما نتیجه غیر قابل پیش بینی هستش!

هیچ پدیده ای در دنیا به این حد مخاطب نداره!
بیش از یک ملیارد آدم بازی به بازی جام جهانی رو مستقیم میدیدند!
شما چه چیزی رو به این حد گسترده سراغ دارید!
این موضوع برای کسانیکه نمیتونن باهاش کنار بیان سخته!
چرا من رو هیچ کس نمیبینی اما یه بازی مزخرف رو 1 میلیارد آدم مستقیم تو کل دنیا میبینن!
فوتبال بزرگترین پدیده اجتماعی بشر در دو دهه پایانی قرن و دهه اخیر هستش!
فوتبال .........
بهانه ای برای با هم بودن، با هم صحبت کردن ، شاد شدن ، ناراحت شدن ، گریه کردن و .....

mdibmehr2

Registered User
لایک‌ها
36
چرا من رو هیچ کس نمیبینی اما یه بازی مزخرف رو 1 میلیارد آدم مستقیم تو کل دنیا میبینن!
چی می گه ؟

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
چی می گه ؟

این حرفه من نیست!
حرف منورالفکرهایی هست که اصولآ با هر چیزی که بیشتر از اونها دیده بشه مخالفن!
چه فوتبال ، چه سینما ، چه بسکتبال و چه .................

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
بخواهیم یا نخواهیم فوتبال جزیی از زندگیمون شده حالا به هر دلیلی من هم خیلی بهش علاقه دارم هر چند که وقتی مقایسه میکنم به نسبت گذشته خیلی حساسیتم نسبت بهش کمتر شده

بالا