برگزیده های پرشین تولز

یک سوال مهم در مورد ملک و املاک

imagarozili

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام
در آگهی های مسکن یه همچین عبارتی دیده میشه که من دقیقا نمیفهمم معنیش چیه.
میخواستم اگر کسی میدونه این قضیه رو برای من روشن کنه
مثال:
50وام + 17رهن + 18نقد

این دقیقا چه طوری میشه.
با تشکر

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
سلام دوست من
یعنی کل قیمت ملک 85 تومنه که 50 میلیونش در قالب وامه (و باید قسطش رو پرداخت کنید) و 17 میلیونش هم رهن مستاجره و شما در هنگام تخلیه مستاجر باید بهش بپردازید و در هنگام معامله عملا فقط 18 میلیون باید به صاحب قبلی بپردازید.
اگر خونه قبلا وام داشته باشه (تا اونجایی که من می دونم) وکالتی معامله میشه چون سندش در گرو بانکه و اقساط به نام شما می خوره. اگر مستاجر هم داشته باشه اجاره نامه به نام شما می خوره.
ممکنه اینطور باشه که این ملک قابلیت دریافت وام تا 50 میلیون و رهن تا 17 میلیون رو داره.
موفق باشید

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
در تایید و تکمیل فرمایشات دوست عزیزمون باید عرض کنم این جور آگهیها دو جور معنی دارند
1- با 18 میلیون نقد شما میتونید خونه رو بخرین و بعد 50 تومن روش خودتون وام بگیرین (چون خونه این قابلیت رو داره ) و 17 تومن هم رهن بدین
2-با 18 میلیون نقد شما میتونید خونه رو بخرین که 50 تومن همین الان روش وام داره و 17 تومن هم رهن داده شده و مستاجر نشسته

بهترین حالت به نظر من همون حالت 2 هستش چون در حالت اول همه چی روی فرضیات فروشنده و بنگاهیه و متاسفانه در جال حاضر اغلب بنگاهیها اطلاعات غلط به مردم میدن و ابتدای امر میگن دریافت وام و دادن رهن پای ما اما به محض این که معامله ثبت میشه از انجام باقی مسانل خودداری می کنن و میگن ما گفتیم اینطوری هم میشه اما تضمین که ندادیم حتما" میشه ، سند مشکل داره وام بهش نمیدن و .... هزاران بهانه دیگه

چون این بلا سر یکی از آشناها اومده خواستم بگم اگر به مورد اول برخورد کردین خیلی دقت کنین و با وعده و عید به هیچ وجه نرین پای معامله ، نهایت احتمال خطر در حالت دوم اینه که بخاطر وام سند به نام شما نمیشه و وکالتی فروخته میشه که اون هم میشه حسابی چفت و بست بهش زد کما اینکه این دست معاملات وکالتی در سطح گسترده ای سالهاست داره انجام میشه

imagarozili

Registered User
لایک‌ها
25
دست شما درد نکنه - با توجه به وضعیت الان، شما پیشنهاد میکنید کسی که کل داراییش 100 میلیونه و داره باز نشست میشه بره و خونه بخره؟ در ضمن یکبار کلاه رفته سرمون

بالا